Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Install TWRP from this zip λεει...αυτο το εχω δει απο την πρωτη στιγμη...

Εγω νομιζα θα μπω απο TWRP και θα παω στο install...αλλα αν καταλαβαινω καλα πρεπει με fastboot να βαλω καινουρια TWRP;

 

βαζεις το zip στο τηλ σου μπαινεις recovery πας instal επιλεγεις το zip που μολις εβαλες και αυτο ηταν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ααααααααα οκ...τωρα ενταξει...γιατι μπλεχτηκα ετσι που το εγραφαν

 

οκ μολις μπεις στπ οτα κοιταξε και απαντησε μου αν εχει και εσενα το σημα αυτο :!:

Link to comment
Share on other sites

οκ μολις μπεις στπ οτα κοιταξε και απαντησε μου αν εχει και εσενα το σημα αυτο :!:

 

Το έχει το σήμα αυτό :!: και στο δικό μου

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει...μόλις ολοκλήρωσα τα updates.

 

Προφανώς πρόλαβες & πέρασες την τελευταία rom (015s) & γι αυτό έφυγε το θαυμαστικό.

Πες μας εντυπώσεις ή διάφορες αν είδες!

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Ναι την πέρασα...δεν έχω δει πολλές διαφορές αλλά φαίνεται σχετικά πιο στιβαρή...δηλαδή δεν εμφανίζει λάθη ούτε για πλάκα...επίσης η εφαρμογή της google cam που άνοιγε με θέματα πριν, τώρα ανοίγει κανονικά.

 

Βέβαια βλέπω οτι σε μια rom υπο ανάπτυξη διορθώνουν και το πρόβλημα με την ελεύθερη ram...οπότε δεν ξέρω αν αξίζει να γίνει το update...νομίζω οτι με λίγη αναμονή μέχρι να βγει κάτι καλύτερο, θα αποζημιωθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την πέρασα...δεν έχω δει πολλές διαφορές αλλά φαίνεται σχετικά πιο στιβαρή...δηλαδή δεν εμφανίζει λάθη ούτε για πλάκα...επίσης η εφαρμογή της google cam που άνοιγε με θέματα πριν, τώρα ανοίγει κανονικά.

 

Βέβαια βλέπω οτι σε μια rom υπο ανάπτυξη διορθώνουν και το πρόβλημα με την ελεύθερη ram...οπότε δεν ξέρω αν αξίζει να γίνει το update...νομίζω οτι με λίγη αναμονή μέχρι να βγει κάτι καλύτερο, θα αποζημιωθούμε.

Υπάρχει βελτίωση στην κάμερα;κάπου διάβασα οτι ετοιμάζει ενα "καλό"update στον τομέα της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια σοβαρη διόρθωση...ίσως επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με φωτογράφιση σε οριακές συνθήκες, εκεί δηλαδή που έχει κάποια θεματάκια. Κατα την διαρκεια της ημέρας, μου φαίνεται μια χαρά.

Πάντως να πω την αλήθεια, αυτό με την ελεύθερη RAM δείχνει οτι ουσιαστικά 1GB παραπάνω είναι δεσμευμένο για το τίποτα...οπότε λογικά μόλις το φτιάξουν θα πέσει και η κατανάλωση ακόμα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Τώρα είδα οτι στην εφαρμογή της Εθνικής, κολλάει στο να στείλει το i-code...μένει σε loading...ενώ μέχρι τώρα σε όλα τα άλλα κινητά, δεν είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Τώρα είδα οτι στην εφαρμογή της Εθνικής, κολλάει στο να στείλει το i-code...μένει σε loading...ενώ μέχρι τώρα σε όλα τα άλλα κινητά, δεν είχα θέμα.

 

μετα απο μερικα reboot ολα ειναι οκ παλι, τωρα για εφαρμογη εθνικης δεν ξερω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα ξαναπερασω τα παντα ολα,ωστε να ειμαι απολυτα σιγουρος αν φταει το υλικό ή το λογισμικό...πιο πιθανό είναι να είναι θέμα rom...οποτε για σιγουρια...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάποια σοβαρη διόρθωση...ίσως επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με φωτογράφιση σε οριακές συνθήκες, εκεί δηλαδή που έχει κάποια θεματάκια. Κατα την διαρκεια της ημέρας, μου φαίνεται μια χαρά.

Πάντως να πω την αλήθεια, αυτό με την ελεύθερη RAM δείχνει οτι ουσιαστικά 1GB παραπάνω είναι δεσμευμένο για το τίποτα...οπότε λογικά μόλις το φτιάξουν θα πέσει και η κατανάλωση ακόμα περισσότερο.

Πόση ram έχει ελεύθερη μόλις ξεκινάει;μην σου κακό φαίνεται αν "τρωει" ram είναι επειδή υπάρχει αρκετή και δεν χρειάζεται να "καθαρίσει"

Link to comment
Share on other sites

1.5GB με τιποτα ανοιχτό...η υπο ανάπτυξη ram ξεκινάει με 2,3GB+ που φαντάζει πιο λογικό.

1.9gb ελεύθερο περιπου έχει το redmi note 3 pro!γενικά αυτές οι rom τύπου miui ,emui, eui κτλ "τρώνε" αρκετη ram.ελπίζω να βγει κάποια στιγμη CM 13.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να ξανακάνω τα πάντα απο την αρχή και δεν μπορεί να φλασάρει TWRP...ενώ φαίνεται πως μπήκε. όταν πατάω αύξηση έντασης και κουμπί λειτουργείας, τότε εκκινεί κανονικά :blink:
Link to comment
Share on other sites

Πάω να ξανακάνω τα πάντα απο την αρχή και δεν μπορεί να φλασάρει TWRP...ενώ φαίνεται πως μπήκε. όταν πατάω αύξηση έντασης και κουμπί λειτουργείας, τότε εκκινεί κανονικά :blink:

Αν έχεις root δοκίμασε με εφαρμογή απο playstore πχ quick boot

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε να περάσω την νέα TWRP απο την νέα ROM, οπότε έκανα extract το recovery.img απο το zip που έχει στην σελίδα του με την νέα rom και το έτρεξα μέσω του bat αρχείου "flash_TWRP.bat" κάνοντας πριν μια επεξεργασία και θέτοντας το νέο img σαν αρχείο που θα χρησιμοποιήσει το bat.

Τώρα ολοκληρώνω την διαδικασία με την νέα καθαρή ROM, ελπίζω να διορθωθούν τα ψιλολάθη...θα γράψω εντυπώσεις αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε να περάσω την νέα TWRP απο την νέα ROM, οπότε έκανα extract το recovery.img απο το zip που έχει στην σελίδα του με την νέα rom και το έτρεξα μέσω του bat αρχείου "flash_TWRP.bat" κάνοντας πριν μια επεξεργασία και θέτοντας το νέο img σαν αρχείο που θα χρησιμοποιήσει το bat.

Τώρα ολοκληρώνω την διαδικασία με την νέα καθαρή ROM, ελπίζω να διορθωθούν τα ψιλολάθη...θα γράψω εντυπώσεις αργότερα.

 

μπορεις να κανεις εναν κοπο και να τρεξεις ενα antutu και να μου πεις το σκορ?

Link to comment
Share on other sites

το κινητό δεν το έχω εγώ αλλά μια φίλη μου. Το έχω σεταρει εγώ με τη ρομ του Ιταλού και τα OTA updates.

Έχει κάνει την τελευταία ενημέρωση. Antutu σκορ πριν από λίγο 92639.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει το 16αρι, να μας πει πόσο διαθέσιμο χώρο έχει, γιατί παίζει σε δελεαστική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις εναν κοπο και να τρεξεις ενα antutu και να μου πεις το σκορ?

90415 αλλά λίγο βαρύ ακόμα...θέλω να το ξεφορτώαω απο διάφορα σκουπιδοapps...

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν τα πάει καλά με τα update ότι και να το κάνω έχει πέσει σε ταχύτητα αν και δεν έχω πρόβλημα στην λειτουργία του θα επιστρέψω στην αρχική rom πάλι, και ίσως δοκιμάσω ξανά τα update ανάλογα την όρεξη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...