Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη παιδια ποια rom ειναι ποιο καινουργια απο την δικη μας η η ιδια?

 

http://www.letv.re/topic/993-x620-eui-014s-3006/

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Ηθελα να σας ρωτησω καθως εχω καταληξει σε αυτο το τηλεφωνο αμα αξιζει να το αγορασω (μετρια χρηση προς εντονη)?

Επισης επειδη δεν βρισκω πουθενα το SAR αμα γνωριζετε ποσο ειναι θα ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και σε ασημί στο aliexpress απ'οτι φαίνεται!

http://m.aliexpress.com/item/32674182282.html?tracelog=storedetail2mobilesitedetail

Edit:Και στο vickmall στα 210$

Στάλθηκε από το InFocus M808 μου

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

Με τα λίγα που του έκανα (Ιταλός κτλπ.) μου κάνει εντύπωση που ειναι άδειο το 1,3GB απο τα 3GB της RAM,ενω το κινητο εχει ελαχιστες εφαρμογες ανοιχτες...

Επίσης ζεσταίνεται αρκετα με λίγη χρήση.

Edited by AccelDrag
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που πρόσεξα πριν λίγο είναι οτι κανένα απο τα 2 μηνύματα που έστειλα δεν παραδόθηκε αν και γράφει sent. Δοκίμασα και με Textra και πάλι το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Από την 1 μέρα έβαλα του Ιταλού και δεν είχα πρόβλημα με υπερθέρμανση ούτε με τις εφαρμογές εκτός μετά που έκανα update στην ρομ και είχα γελοία προβλήματα με τις εφαρμογές και κατέληξα να περάσω ξανά την ρομ από την αρχή χωρίς το update και πάλι είναι όλα καλά. Την ρομ την κατεβάζω από το ιταλικό site δεν έχω δοκιμάσει από needrom. Στο ιταλικό site έχει βγει και ένα fix από ότι είδα. Καλό χρυσό το κινητό αλλά η ρομ θέλει λίγο δουλειά ακόμα πιστεύω αν βγει τις xiaomi η ρομ για το le2 θα την περάσω αμέσως
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με λίγο παραπάνω δούλεμα βλέπω οτι η υπερθέρμανση συνεχίζεται...και εγω απο την αρχή και κατευθείαν απο το site...

Καλά στην φόρτιση δεν το συζητώ...ζεματάει...

Το πολύ περίεργο είναι οτι έχει ελεύθερη 1,3GB με μονες εφαρμογες ανοιχτες το Greenify και το DS Batterry Saver. Μου φσίνεται αστείο

...έπρεπε να εχει 2,2-2,5 κενά...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω κανει ολα τα update μια χαρα παει δουλευει σφαιρα δεν εχω κανενα θεμα ουτε μυνηματα ουτε τπτ απλα κανω μερικα πραγματακια εφωσον βολευει εμενα η ετσι θελω να κανω

 

1)στην φορτιση γινεται παντα απο pc μεσω του usb κ το αφηνω ολο το βραδι αργει αλλα δεν με ανυσηχει καθολου

 

2)απενεργοποιησα τo μαμα launcher κ εβαλα nova οπου κ στις επανεκινησεις ξεκιναει με αυτον

 

3)κ φυσικα το κινητο εχει παρει τα πανω του υπερβολικα πολυ

 

Με την δε μπαταρια με κραταει μιαμιση μερα με ιντερνετ wifi ανοιχτο ολη μερα κ παιχνιδι παραλληλα περιπου ενα 2ωρο την ημερα ισως κ λιγο παραπανω πανω κατω,μυνημα λαθους ποτε κολλημα ποτε ουτε σε κατι απλο

 

Το μονο θεμα μου ειναι πως η rom με ξενερωνει εγω παντα ημουν με cyanogenmod κ ελπηζω να βγει για το δικο μας δεν μου αρεσει το στυλ iphone ποτε δεν μου αρεσε 1 ειναι αυτο κ 2ον πως τα αγγλικα γενικα σε μερικα σημεια με χαλανε πολυ θα ελεγα αλλα κανω υπομωνη μπας κ βγει κατι αλλο

Το κινητο το διαλεξα για την τιμη του κ αυτα που προσφερει κ πιστευοντας πως θα βγει cyanogenmod rom θα δειξει βεβαια κ μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος αρκετα

 

οριστε κ μερικες φωτο απλα πληροφοριακα :-)

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Με Nova είμαι και εγώ...

Για κάποιο λόγο το DS Battery Saver τερματίζει απο μόνο του...δεν μου έχει ξανασυμβεί σε άλλο κινητό.

Αναμονή έχει κοντά 4 μέρες...βαριά χρήση δεν εχω κανει ακόμα γιατί δεν το έχω φέρει στα μέτρα μου.

Η κάμερα του σε φωτεινές συνθήκες είναι πολύ καλή και απλά καλή σε σκοτεινές.

Edited by AccelDrag
Link to comment
Share on other sites

Με Nova είμαι και εγώ...

Για κάποιο λόγο το DS Battery Saver τερματίζει απο μόνο του...δεν μου έχει ξανασυμβεί σε άλλο κινητό.

Αναμονή έχει κοντά 4 μέρες...βαριά χρήση δεν εχω κανει ακόμα γιατί δεν το έχω φέρει στα μέτρα μου.

Η κάμερα του σε φωτεινές συνθήκες είναι πολύ καλή και απλά καλή σε σκοτεινές.

 

καποιο λαθος θα εχει γινει φιλε μου δεν μπορω να το εξηγεισω το προβλημα σου δυστηχως αλλα αν δεν εχεις γεμησει το κινητο ακομα μπορεις να του τα κανεις ολα απο την αρχη

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θα κάνω...

Ερώτηση: Πως ξεχωρίζουμε αν κάποια rom είναι stable ή beta; Φαίνεται καπως απο το όνομα;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα rom eui 5.8.015s η οποία διορθώνει και άλλα προβήματα. (δεν την έχω δοκιμάσει όμως ακόμα)

Οι επίσημες stable roms βρίσκονται εδώ: http://bbs.le.com//zt/eui/le_2.html

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για όσους έχουν τη rom του Ιταλού (bb72), όπως εγώ :rolleyes:, έβγαλε αναβάθμιση της rom του (014s->015s) από την

BB72 OTA Updates eφαρμογή του! :D

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για όσους έχουν τη rom του Ιταλού (bb72), όπως εγώ :rolleyes:, έβγαλε αναβάθμιση της rom του (014s->015s) από την

BB72 OTA Updates eφαρμογή του! :D

 

και εκεί που έλεγα ότι αυτό το κινητό δεν θα το πειράζω συνέχεια όλο με βάζετε στην πρίζα :D θα την περάσω μαλον σήμερα να δω πως είναι

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για όσους έχουν τη rom του Ιταλού (bb72), όπως εγώ :rolleyes:, έβγαλε αναβάθμιση της rom του (014s->015s) από την

BB72 OTA Updates eφαρμογή του! :D

Για όσους έχουν Ιταλό αλλά δεν βρίσκουν την εφαρμογή του, τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει του ιταλου μπορει να μου πει τι ακριβως του γραφει στην εκδοση της ρομ του, νομιζω οτι εχω βαλει αλλη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τους παραπάνω φίλους θα γράψω κάποια πράγματα που ίσως μπορούν να τους βοηθήσουν:

 

1. H τελευταία επίσημη (stable) rom είναι η eui 5.8.015s.

Εδώ θα βρείτε τις επίσημες: http://bbs.le.com//zt/eui/le_2.html

 

2. Υπάρχει η rom του Ιταλού BB72 (τροποποιημένη 014s και πλέον 015s), τον οδηγό εγκατάστασης της οποίας είχα ανεβάσει σε προηγούμενο post, & στην οποία έχει προσθέσει την εφαρμογή BB72 OTA Updates για απευθείας αναβαθμίσεις & διορθώσεις!

Στη rom αυτή έχει το λογότυπο της GrossoShop.net μόλις μπείτε στην επιλογή του μενού αbout phone.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/

 

3. Υπάρχει και rom του Bshuuy2003 (τροποποιημένη multilingual 014s v6), την οποία όμως δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω τις διαφορές της από την παραπάνω.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ:http://www.letv.re/topic/875-bshuuy2003-x620-multilingual-v6-eui-56014s/

 

Τέλος αρκετές χρήσιμες πληροφορίες και οδηγούς θα βρείτε και εδώ: http://www.letv.re/forum/108-le-2le-2-pro/

 

Ελπίζω να κατάφερα να σας βοήθησα λίγο! :)

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει η rom του Ιταλού BB72 (τροποποιημένη 014s και πλέον 015s), τον οδηγό εγκατάστασης της οποίας είχα ανεβάσει σε προηγούμενο post, & στην οποία έχει προσθέσει την εφαρμογή BB72 OTA Updates για απευθείας αναβαθμίσεις & διορθώσεις!

Στη rom αυτή έχει το λογότυπο της GrossoShop.net μόλις μπείτε στην επιλογή του μενού αbout phone.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-bb72-powered-su-leeco-x620-le2-e-le2-pro/

 

Βλέπω αυτό το αρχείο X620_BB72_14S_OTA_Activation.zip αλλά δεν καταλαβαίνω πως πρέπει να το περάσω για να έχω τις αναβαθμίσεις. Κάποιοι γράφουν να μην γίνει κάτι άλλο, κάποιοι άλλοι γράφουν να γινει wipe dalvik και cache...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αυτό το αρχείο X620_BB72_14S_OTA_Activation.zip αλλά δεν καταλαβαίνω πως πρέπει να το περάσω για να έχω τις αναβαθμίσεις. Κάποιοι γράφουν να μην γίνει κάτι άλλο, κάποιοι άλλοι γράφουν να γινει wipe dalvik και cache...

 

σημερα που το εκανα ξανα instal δεν εκανα wipe

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν ανοιγω την εφαρμογη ota update στη 2 επιλογη που λεει rom μου εχει ενα τετοιο σηματακι :!: ετσι ειναι και σε εσας ?

Link to comment
Share on other sites

Install TWRP from this zip λεει...αυτο το εχω δει απο την πρωτη στιγμη...

Εγω νομιζα θα μπω απο TWRP και θα παω στο install...αλλα αν καταλαβαινω καλα πρεπει με fastboot να βαλω καινουρια TWRP;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...