Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παλι με την ενημερωση για το face unlock που προσθεσαν δεν μου διαβαζει τα usb stick και επειδη αντιγραφω πολυ συχνα μου χρειαζεται. Πιστευω να το φτιαξουν
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι με την ενημερωση για το face unlock που προσθεσαν δεν μου διαβαζει τα usb stick και επειδη αντιγραφω πολυ συχνα μου χρειαζεται. Πιστευω να το φτιαξουν

 

Ρυθμίσεις-προηγμενες, έχεις ενεργοποιήσει το otg από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-προηγμενες, έχεις ενεργοποιήσει το otg από εκεί?

Τωρα μπηκα και το ενεργοποιησα, ευχαριστω. Ειχα συνηθισει που παντα το διαβαζε μονο του αυτοματα

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς οθόνη στην oneplus ; Η διαδικασία ; Το κόστος;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=445307

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς οθόνη στην oneplus ; Η διαδικασία ; Το κόστος;
έχω αλλάξει, 97 ευρώ όλα μαζί, αντικατάσταση, μεταφορικά, εργασίες, έκανε 7 εργάσιμες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει, 97 ευρώ όλα μαζί, αντικατάσταση, μεταφορικά, εργασίες, έκανε 7 εργάσιμες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν επέστρεψε ήταν όπως το στειλες ή είχαν κάνει reset;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι υποχρεωτικό το factory reset πριν ξεκινήσουν οτιδήποτε στο κινητό οι αντιπροσωπείες, κάτι με τους νόμους για προσωπικά δεδομένα πρέπει να παίζει.

Μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια, δεν είμαι σίγουρος.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι υποχρεωτικό το factory reset πριν ξεκινήσουν οτιδήποτε στο κινητό οι αντιπροσωπείες, κάτι με τους νόμους για προσωπικά δεδομένα πρέπει να παίζει.

Μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια, δεν είμαι σίγουρος.

Παλιότερα σε εγχώριες αντιπροσωπειες δεν γινόταν αυτό. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι υποχρεωτικό στις περισσότερες εταιρείες και τώρα με το gdpr κανεις δεν ρισκάρει να διώξει τηλέφωνο χωρίς ρισετ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όταν επέστρεψε ήταν όπως το στειλες ή είχαν κάνει reset;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είχανε κάνει reset....δυστυχώς. μάλιστα τους ζήτησα με δική μου ευθύνη να μην το κάνουν και μου απάντησαν πως για λόγους ασφαλείας πρέπει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει αλλαξει κανεις μπαταρια να μου πει ποσο κοστιζει και που μπορω να την αλλαξω? Ευχαριστω.

 

7,06 € κοστιζει. Περισσοτερες πληροφοριες εδω: https://www.oneplus.com/gr/support/pricing#/detail/4 :)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τελικα εστειλα και ρωτησα, 32 ευρω μου ειπαν τελικη τιμη και για την εργασια μαζι. Γενικα 3.3 ωρες screen on time το θεωρειτε νορμαλ για τη συσκευη ? Εχω την τελευταια 5,0,3 oxygen os με χρηση 50-50 θα ελεγα wifi,4g κανα παιχνιδι και πολυ browsing. Μερικες κλησεις αλλα και τουλαχιστον μιση ωρα βιντεο κληση.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τελικα εστειλα και ρωτησα, 32 ευρω μου ειπαν τελικη τιμη και για την εργασια μαζι. Γενικα 3.3 ωρες screen on time το θεωρειτε νορμαλ για τη συσκευη ? Εχω την τελευταια 5,0,3 oxygen os με χρηση 50-50 θα ελεγα wifi,4g κανα παιχνιδι και πολυ browsing. Μερικες κλησεις αλλα και τουλαχιστον μιση ωρα βιντεο κληση.

 

Εδώ κάτι τζιμανια μπορεί να σου πουν ότι βγάζουν και 7 ώρες, η χρήση του καθενός διαφέρει.

 

Άλλος κάθεται 3 ώρες και παίζει με τα settings σε wifi και άλλος διαβάζει gazzetta σε chrome στο λεωφορείο που κινείται και έχει ελάχιστο σήμα.

 

Ο ένας θα βγάλει 6 ώρες και θα παινευεται και ο άλλος θα βγάζει 3 και θα αναρωτιέται γιατί δεν βγάζει 6.

 

Και εγώ κάπου 3 ώρες έβγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάτι τζιμανια μπορεί να σου πουν ότι βγάζουν και 7 ώρες, η χρήση του καθενός διαφέρει.

 

Άλλος κάθεται 3 ώρες και παίζει με τα settings σε wifi και άλλος διαβάζει gazzetta σε chrome στο λεωφορείο που κινείται και έχει ελάχιστο σήμα.

 

Ο ένας θα βγάλει 6 ώρες και θα παινευεται και ο άλλος θα βγάζει 3 και θα αναρωτιέται γιατί δεν βγάζει 6.

 

Και εγώ κάπου 3 ώρες έβγαζα.

 

Οκ σωστο και αυτο. Δεν ανησυχω τοτε! Κινηταρα παντως ακομα και σημερα το σκυλι. Αφου ειδα και αποειδα απο τα xiaomi :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χάλασε το digitizer. Όχι όλο, νέκρωσε μια οριζόντια λωρίδα πλάτους 1cm, λίγο πάνω από τη μέση.

Ευτυχώς έχω ακόμα εγγύηση, οπότε θα το στείλω, εδώ όμως είναι η απορία μου.

Ξέρει κανείς αν πρέπει να το ξε-ρουτάρω πριν το στείλω ή το δέχονται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χάλασε το digitizer. Όχι όλο, νέκρωσε μια οριζόντια λωρίδα πλάτους 1cm, λίγο πάνω από τη μέση.

Ευτυχώς έχω ακόμα εγγύηση, οπότε θα το στείλω, εδώ όμως είναι η απορία μου.

Ξέρει κανείς αν πρέπει να το ξε-ρουτάρω πριν το στείλω ή το δέχονται κανονικά;

 

Αν θυμαμαι καλα στα frequently asked question γραφει οτι με root και bootloader unlock δεν χανεται η εγγυηση οποτε υποθετω θα το δεχονται κιολας. Αλλα στειλε ενα μηνυμα και ρωτα εκει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το διάβασα στο FAQ αλλά περισσότερο ρώτησα μήπως κάποιος από εδώ είχε σχετική εμπειρία. Δε θα ήθελα να ρωτήσω απευθείας την OnePlus, μην καρφωθούμε κιόλας σε περίπτωση που θα είχαν θέμα με το root!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα διαπίστωσα ότι με το που κουνάω την συσκευή, ακούγεται ένα κουδούνισμα σαν άνοιγμα συρταριού ταμειακής μηχανής

(Από αυτές τις παλιές μηχανικές που βλέπουμε σε Αμερικάνικες ταινίες).

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να το σταματήσω?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα ότι με το που κουνάω την συσκευή, ακούγεται ένα κουδούνισμα σαν άνοιγμα συρταριού ταμειακής μηχανής

(Από αυτές τις παλιές μηχανικές που βλέπουμε σε Αμερικάνικες ταινίες).

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να το σταματήσω?

 

Είχες καμία σοβαρή πτώση του κινητού πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites

Είχες καμία σοβαρή πτώση του κινητού πρόσφατα;
Όχι, δεν είναι ήχος από το υλικό του τηλεφώνου. Είναι από κάποια εφαρμογή η ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαπίστωσα ότι με το που κουνάω την συσκευή, ακούγεται ένα κουδούνισμα σαν άνοιγμα συρταριού ταμειακής μηχανής

(Από αυτές τις παλιές μηχανικές που βλέπουμε σε Αμερικάνικες ταινίες).

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να το σταματήσω?

Μετά από ώρες ψάξιμο βρήκα ότι η εφαρμογή AliExpress είχε αυτό τον θόρυβο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιά απορϊα..

Κάποιες φορές (σχετικά λίγες αλλά υπάρχουν) όταν κάνω αναβάθμιση εφαρμογών από το Google play store (συνήθως αφήνω να είναι αρκετές) το κινητό "κολλάει" (μένει στην οθόνη η εικόνα του Google play store) και χρειάζεται επανεκκίνηση.

Συμβαίνει σε άλλους αυτό? (Είμαι non root με 8.0 και 5.0.3 αλλά συνέβαινε και πριν αυτό, αν και πιο σπάνια)

:confused::worry:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου το κάνει ποτέ αυτό, αν και εγώ είμαι ροοτ αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό.

 

Κάνε μια διαγραφή δεδομένων στο play store μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...