Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην συγκρινετε τους χρονους που εχει ο ενας με τους χρονους που εχει ο αλλος.

Παιζουν ρολο πολλα, το σημα, τα apps, τα accounts, η φωτεινοτητα και οι ρυθμισεις ειναι μερικα απο αυτα.

 

Εγω σε ολα τα κινητα που ειχα, και ηταν αρκετα, ειχα πολυ χαμηλοτερους χρονους απο το συνηθες μεσο ορο, γιατι η χρηση μου ειναι hardcore.

 

Σε nougat λοιπον η μπαταρια ειναι αρκετα χειροτερη, τουλαχιστον σε standby που βλεπω.

 

Ακριβώς!!

Καθόμαστε και συγκρίνουμε χρόνους ενώ οι απαιτήσεις μας είναι πολύ διαφορετικές. Εγώ πχ έχω 90 εγκατεστημένες εφαρμογές με τις περισσότερες να είναι social networks και messaging apps τα οποία όλη μέρα χτυπάνε με ειδοποιήσεις. Χώρια mail κλπ... Όσο και να μειώσω φωτεινότητα ή αποφύγω τα mobile data πώς μπορώ να συγκρίνω τους χρόνους που δίνει η μπαταρία μου με κάποιον που έχει 1-2 social networks, 1-2 mail και 1-2 messaging apps??

 

Κι εμένα πάντως η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη με nougat αλλά όχι τραγικά. Έκανα και factory reset βέβαια οπότε περιμένω να δω μήπως στρώσει στην πορεία.

Edited by _xara_
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε σύγκριση στους χρόνους. Αλλά 4 ώρες είναι μεγάλη διαφορά. Ούτε στο 6P δεν είχα τέτοια απόδοση.

Με 107 εφαρμογές μέσα στις οποίες είναι social networks, messaging, ειδήσεις, βίντεο, μουσική, mail, χρήση data και Bluetooth δεν κάνω ελαφριά χρήση.

 

Εδώ δεν είμαστε για να κάνουμε κριτική στον τρόπο που κάποιος ζητάει μια γνώμη.

 

Οποίος θέλει απαντάει. Κουβέντα κάνουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε nougat λοιπον μετα απο factroy reset με τις ιδιες ακριβως εφαρμογες που είχα στην 3.2.8 έχω μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο στο standby!! Πολυ καλυτερη μπαταρια

 

Μην συγκρινετε τους χρονους που εχει ο ενας με τους χρονους που εχει ο αλλος.

Παιζουν ρολο πολλα, το σημα, τα apps, τα accounts, η φωτεινοτητα και οι ρυθμισεις ειναι μερικα απο αυτα.

 

Εγω σε ολα τα κινητα που ειχα, και ηταν αρκετα, ειχα πολυ χαμηλοτερους χρονους απο το συνηθες μεσο ορο, γιατι η χρηση μου ειναι hardcore.

 

Σε nougat λοιπον η μπαταρια ειναι αρκετα χειροτερη, τουλαχιστον σε standby που βλεπω.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε nougat λοιπον μετα απο factroy reset με τις ιδιες ακριβως εφαρμογες που είχα στην 3.2.8 έχω μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο στο standby!! Πολυ καλυτερη μπαταρια

Παρομοίως Και εγώ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια chome κατανάλωση.

Με nougat stock και reset τα πάντα όλα από recovery.

Και στήσιμο από την αρχή μια μια εφαρμογή.

Δεν το αφήνω σε ησυχία και δουλεύω πάρα πολύ chrome.

Μόνο data και συνέχεια ανοιχτά.

Δεν ξέρω αν φταίει η nougat η η τελευταία αναβάθμιση του Chrome.

Έχω γυρίσει μερικές εκδόσεις πίσω στον Chrome αλλά πάλι τα ίδια.

Νομίζω ότι με την 3.2.8 δεν ήταν τόσο ψηλά η κατανάλωση Chrome.

https://www.dropbox.com/sh/j1sxphe3c0x0cx3/AAAZlTud_0y2FAu5tzWozUw3a?dl=0

 

Εμένα πάντως δεν μου φαίνονται άσχημα τα νούμερα.

Το μόνο περίεργο είναι ότι ο chrome είναι πολύ ψηλά στην κατανάλωση. Μπορεί να έτυχε, μπορεί να έφαγε κάνα κόλλημα. Αν σου εμφανίζεται συνέχεια πρώτος σε όλες τις φορτίσεις κάνε κάνα clear data στον chrome ή στα google play services.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4 ώρες οθόνη και είμαι στο 13%. 55 λεπτά κλήσεις,1 ώρα chrome, GPS, 4g - wifi, synchronization όλα always on και λίγες φωτογραφίες. Καθόλου gaming

 

Sent from my incredible (after Nougat update) OnePlus 3 using Tapatalk

Dirty flash από 3.2.8

 

Για καλό ή για κακό το λες? :p

Γιατί εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Άλλοι εδώ μέσα θα σου πουν ότι έχεις πρόβλημα.

 

Εγώ πολλές φορές πασχίζω να φτάσω τις 4 ώρες SOT με μέτρια χρήση. Να ακούγεται και καμιά τέτοια εμπειρία, γιατί εδώ στο φόρουμ μιλάνε μόνο όσοι πιάνουν 6 ώρες SOT και αγχώνουν τους υπόλοιπους. :X

Edited by _xara_
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν συγκρίνω διαφορετική χρήση.

Την ίδια χρήση,την δικιά μου δηλαδή, που τελευταία μειώθηκε αρκετά το sot και ο λόγος είναι ο αναντικαταστος για μένα Chrome.

Φαίνεται και στα ποσοστά.

Τον έκανα απενεργοποιηση χθες, δοκίμασα dolphin Opera κτλ αλλά κανένας δεν μ άρεσε - βόλεψε.

Τους έσβησα και πάλι ξεκινάω καινούργια φόρτιση με chrome.

Για να δούμε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δοκίμασε τον lighting browser plus. Μακράν ο καλύτερος για μένα και ο πιο battery friendly!

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου φαίνονται άσχημα τα νούμερα.

Το μόνο περίεργο είναι ότι ο chrome είναι πολύ ψηλά στην κατανάλωση. Μπορεί να έτυχε, μπορεί να έφαγε κάνα κόλλημα. Αν σου εμφανίζεται συνέχεια πρώτος σε όλες τις φορτίσεις κάνε κάνα clear data στον chrome ή στα google play services.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για καλό ή για κακό το λες? :p

Γιατί εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Άλλοι εδώ μέσα θα σου πουν ότι έχεις πρόβλημα.

 

Εγώ πολλές φορές πασχίζω να φτάσω τις 4 ώρες SOT με μέτρια χρήση. Να ακούγεται και καμιά τέτοια εμπειρία, γιατί εδώ στο φόρουμ μιλάνε μόνο όσοι πιάνουν 6 ώρες SOT και αγχώνουν τους υπόλοιπους. :X

Για καλό βέβαια! Πιάνω 4 μισή ώρες οθόνη και τρέχουν όλα και το κινητό πλήρως λειτουργικό. Ούτε battery saver ούτε τπτ .

Ίσως από περιέργεια μία μέρα τα κλείσω όλα και δω πόσο βγάζω "νορμάλ".

Αλλά γενικα με το dash charge πλέον δεν με νοιάζει.Τι νόημα έχει όταν το φορτίζω μισή ωρίτσα και έχει φτάσει σχεδόν να γεμίσει; Τεσπά άποψή μου.

Φιλικά πάντα

 

Sent from my incredible (after Nougat update) OnePlus 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω πάρει. Την βρίσκω πολύ καλοφτιαγμένη και καλαίσθητη.

 

Σου χάλασε καθόλου το δέρμα όσο την έχεις ? Δεν θέλω να κάνει το κινητό τεράστιο ! Για την ποιότητα ήθελα να το δω συγκριτικά με του s7 που είναι απίστευτη ποιότητα η θήκη !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου χάλασε καθόλου το δέρμα όσο την έχεις ? Δεν θέλω να κάνει το κινητό τεράστιο ! Για την ποιότητα ήθελα να το δω συγκριτικά με του s7 που είναι απίστευτη ποιότητα η θήκη !

 

Δεν είναι πραγματικό δέρμα αυτή της Oneplus, πλαστικό με εμφάνιση δέρματος. Όγκο προσθέτει όπως οι περισσότερες θήκες αυτού του τύπου. Να σου πω δεν την έχω χρησιμοποιήσει και πολύ, καθότι το Oneplus το έχω παροπλίσει τελευταία :lol: οπότε σε θέμα αντοχής δεν ξέρω αλλά καθότι πλαστικό δεν νομίζω να πάθει μεγάλη ζημιά. Υπόψιν δεν έχει κάποιο κούμπωμα το καπάκι αλλά ανοίγει ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πραγματικό δέρμα αυτή της Oneplus, πλαστικό με εμφάνιση δέρματος. Όγκο προσθέτει όπως οι περισσότερες θήκες αυτού του τύπου. Να σου πω δεν την έχω χρησιμοποιήσει και πολύ, καθότι το Oneplus το έχω παροπλίσει τελευταία :lol: οπότε σε θέμα αντοχής δεν ξέρω αλλά καθότι πλαστικό δεν νομίζω να πάθει μεγάλη ζημιά. Υπόψιν δεν έχει κάποιο κούμπωμα το καπάκι αλλά ανοίγει ελεύθερα.

 

Γιατί το έχεις παροπλισει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σημερα ειδα το ΟΡ3 ενος φιλου και του εχει βαλει ενα full face tempered glass το οποιο και εφαρμοζει τελεια και δεν εχει κανενα θεμα με rainbow effect η οτιδηποτε τετοιο...το μονο κακο εινι οτι φενονται δαχτυλιες πανω στο tempered..

Μου κανει μεγαλη εντυπωση που μετα απο τοσους μηνες κυκλοφοριας της συσκευης δεν εχουν φτιαξει ενα tempered glass της προκοπης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σημερα ειδα το ΟΡ3 ενος φιλου και του εχει βαλει ενα full face tempered glass το οποιο και εφαρμοζει τελεια και δεν εχει κανενα θεμα με rainbow effect η οτιδηποτε τετοιο...το μονο κακο εινι οτι φενονται δαχτυλιες πανω στο tempered..

Μου κανει μεγαλη εντυπωση που μετα απο τοσους μηνες κυκλοφοριας της συσκευης δεν εχουν φτιαξει ενα tempered glass της προκοπης...

 

Αν θες, παρε πληροφοριες απο που το πηρε και ποιο ειναι!!

 

Ειναι δυσκολο να μπει σωστο tempered glass σε curved οθονες οπως του 1+3

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και αναφέραμε πιο πίσω για το θέμα μπαταρία και αυτονομία, προσωπικά είμαι σε πολύ πολύ καλύτερο επίπεδο απ ότι στην 3.2.8

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170105/a2a62690ebadd5f5b0722c19e95837a7.jpg

 

Με χρήση ίντερνετ για τουλάχιστον 10 ώρες την ημέρα και χαλαρή χρήση κινητού γενικά.

 

Οσο για τις θήκες, μετά την sandstone της oneplus που είναι καταπληκτική σε αίσθηση κσι design, φόρεσα μια Crystal clear της orzly για μέγιστη πλέον προστασία. Άψογες και οι δύο και στην εφαρμογή και στο design, κσι την αίσθηση.

 

Omicron Technics

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις θήκες, μετά την sandstone της oneplus που είναι καταπληκτική σε αίσθηση κσι design, φόρεσα μια Crystal clear της orzly για μέγιστη πλέον προστασία. Άψογες και οι δύο και στην εφαρμογή και στο design, κσι την αίσθηση.

Και εγω εχω και τις 2.

Η sandstone της oneplus ειναι ομορφοτερη εμφανισιακα, πιο λεπτη.

Η διαφανης Crystal clear της orzly , δειχνει την αλουμινενια πισω επιφανεια του κινητου, αλλα ΕΜΕΝΑ μου φαινεται πιο ψευτικη, πιο χοντροκομμενη

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες, παρε πληροφοριες απο που το πηρε και ποιο ειναι!!

 

Ειναι δυσκολο να μπει σωστο tempered glass σε curved οθονες οπως του 1+3

 

Οταν ειχα το ΟΡ3 ειχα αγορασει ενα tempered glass απο Σκρουτζ..Ειχε τελεια εφαρμογη και χωρις rainbow effect αλλα δεν καλυπτε ολη την οθονη...

Λοιπον μετα απο μια δυο βδομσδες και μετα απο φωτογραφιες που εστειλα σε μελη του φορουμ αγορασανε το ιδιο tempered απο το ιδιο μαγαζι με μενα και πιστευεις οτι δεν ειχανε καμια σχεση μεταξυ τους;

Απο οτι μου ειεπε ο φιλος.μου απο ebay το ειχε φερει μαζι λε μια θβκη η οποια κλεινει και απο την μερια.της οθονης με τζαμακι χωρις να χανει καθολου το toych αλλα το μεγαλωνει πολυ ιδιος στο παχος..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το έχεις παροπλισει;

 

Απλά αγόρασα άλλο κινητό οπότε το OnePlus 3 μπήκε στο συρτάρι. Είναι πάντως ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Απλά αγόρασα άλλο κινητό οπότε το OnePlus 3 μπήκε στο συρτάρι. Είναι πάντως ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

 

Ποιο κινητο σε εκανε να παροπλησεις το ΟΡ3;?

 

Παντος αν το επομενο μοντελο ειναι αδιαβροχο θα ειναι η επομενη συσκευη μου 100%..Για μενα λογο δουλειας η αδιαβροχοποιηση ειναι απαραιτητη...

Η εστω αν υπηρχε μια θηκη αδιαβροχη...

Link to comment
Share on other sites

μόνο το s7edge μπορώ να φανταστώ σαν αντικατάσταση:lol:

Εβαλα nougat, πολλές παραμετροποιήσεις ίσως και λόγω oxygen, πολύ μικρές ελλείψεις, φουλ λειτουργική και μπορεί ένα κλικ καλύτερη μπαταρία. Ωραια ανανέωση, είναι η πρώτη μέρα και θα επανέλθω με νέες εντυπώσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητο σε εκανε να παροπλησεις το ΟΡ3;?

 

Παντος αν το επομενο μοντελο ειναι αδιαβροχο θα ειναι η επομενη συσκευη μου 100%..Για μενα λογο δουλειας η αδιαβροχοποιηση ειναι απαραιτητη...

Η εστω αν υπηρχε μια θηκη αδιαβροχη...

 

μόνο το s7edge μπορώ να φανταστώ σαν αντικατάσταση:lol:

Εβαλα nougat, πολλές παραμετροποιήσεις ίσως και λόγω oxygen, πολύ μικρές ελλείψεις, φουλ λειτουργική και μπορεί ένα κλικ καλύτερη μπαταρία. Ωραια ανανέωση, είναι η πρώτη μέρα και θα επανέλθω με νέες εντυπώσεις.:)

 

Galaxy S7 edge όντως αν και σαν κύρια συσκευή εξακολουθώ να προτιμώ το Nexus 6p. Στα σημεία μόνο χάνει το OnePlus 3 κατα την γνώμη μου και αυτό με μικρή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που να εχει πάρει την original flip θήκη της 1+ ?

 

Την εχω παραγγειλει για ενα φιλο μαζι με ενα 3Τ. Ερχονται την αλλη εβδομαδα, οποτε θα σου πω λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...