Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτό λέω πως είναι τρικ. καλό η κακό δεν ξέρω, θα φανεί στην πορεία

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

σε ενα review, διαβασα οτι οι κυψελες της μπαταριας ειναι διαφορετικες για αυτο βγανει η διαφορα, εξου και η 1 ωρα παραπανω sot
Link to comment
Share on other sites

το μια ώρα πάνω σχετικό είναι, εγώ θέλω να δω πόσο θα είναι η μέγιστη που θα βγάλει κάποιος.

 

εδώ είμαστε πόσα άτομα με 6 7 8 ώρες σοτ στο 24ωρο. δηλαδή θα παίζει το 3τ 7 με 9 ωρες σοτ? αν το καταφέρει τότε ναι θα έχει διαφορά, με 4 5 ωρες κλαιν, του ρίχνω στην πλακα χωρίς καν να κάνω μοντες

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

για να συγκρινουμε μηλα με μηλα, και πορτοκαλια με πορτοκαλια. δλδ οχι με διαφορετικες rom. τα review μετρανε παντα με official rom οπως ερχεται το κινητο.

 

ολα λενε για βελτιωμενη battery life. 1 ωρα πανω.

και σε φορουμ του εξωτερικου το ιδιο λενε. ισως και ο επεξεργαστης καταναλωνει λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

μα για στοκ μιλάω και εγώ. ο 821 είναι αδύνατον να καταναλώνει λιγότερο αφού είναι υπερχρονισμενος 820.

 

η διαφορά θα φανεί εδώ όπως ξανά είπα, στο τι νούμερα θα βγάζουν οι χρήστες σε 2 3 μήνες από τώρα και σε daily use.

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μα για στοκ μιλάω και εγώ. ο 821 είναι αδύνατον να καταναλώνει λιγότερο αφού είναι υπερχρονισμενος 820.

 

η διαφορά θα φανεί εδώ όπως ξανά είπα, στο τι νούμερα θα βγάζουν οι χρήστες σε 2 3 μήνες από τώρα και σε daily use.

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

 

και ο 820 overclocked δεν ανεβάζει βολτ, άρα καταναλώνει το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

το μια ώρα πάνω σχετικό είναι, εγώ θέλω να δω πόσο θα είναι η μέγιστη που θα βγάλει κάποιος.

 

εδώ είμαστε πόσα άτομα με 6 7 8 ώρες σοτ στο 24ωρο. δηλαδή θα παίζει το 3τ 7 με 9 ωρες σοτ? αν το καταφέρει τότε ναι θα έχει διαφορά, με 4 5 ωρες κλαιν, του ρίχνω στην πλακα χωρίς καν να κάνω μοντες

 

Sent from my ONEPLUS last week edition

 

Πραγματικά κάποια στιγμή θέλω να μού πεις πώς το καταφερνεις αυτο εγω το περισσότερο που έχω δει ειναι 3:30-4:30

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει CPU Z να μου πει πόσο Voltage του γράφει στη μπαταρία?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/c5ed540d7a8922c6729edc796b70585f.jpg

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

μα για στοκ μιλάω και εγώ. ο 821 είναι αδύνατον να καταναλώνει λιγότερο αφού είναι υπερχρονισμενος 820.

 

 

Α γειά σου, αυτό σκέφτηκα κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω, αφήνοντας τα υπόλοιπα στην άκρη,

 

Δεν κατάφερα να δω στην οθόνη του κινητού μου τιμή της μπάντας η οποία με βρίσκει σε LTE. Γύρισα χθες σε αρκετά μέρη της Θεσσαλονίκης (από αεροδρόμιο όπου άφησα ένα φίλο μέχρι Εύοσμο) όπου είχα στην πλειοψηφία τους δίκτυο 4G. Η μόνη πληροφορία που κατόρθωσα να επιβεβαιώσω, είναι ότι απέναντι από το MSC της Wind στον Εύοσμο, όπου το LTE ξέρω παίζει στα 800 εγώ είχα κανονικά LTE. Αν υπάρχει και κάτι το οποίο παίζει δίπλα-παραδίπλα σε 1800 και με έβρισκε δεν μπορώ να το ξέρω και δεν το δείχνει κανένα από τα προγραμματάκια με Net Monitoring που χρησιμοποίησα. Κάποια καλύτερη πληροφορία και εκτίμηση δεν μπόρεσα να συλλέξω. Για οποιαδήποτε πληροφορία ή εξέλιξη υπάρχει, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει CPU Z να μου πει πόσο Voltage του γράφει στη μπαταρία?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/c5ed540d7a8922c6729edc796b70585f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/c9e06df291eeca1e24b8743f448bc4b9.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένας εδώ με nougat beta να μου πει αν βλέπει 4g+ γιατί εμένα δείχνει μόνο 4g

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με nougat open 8 χθες το βράδυ μου έγραψε στα Μελίσσια 4+.ειμαι με wind

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Με nougat open 8 χθες το βράδυ μου έγραψε στα Μελίσσια 4+.ειμαι με wind

 

Να αναφέρω, ότι χθες είδα για πρώτη φορά 4+ στο Νεο Φάληρο έξω από το γήπεδο Γ.Καραισκάκης.

Το τηλέφωνο είναι όπως το αγόρασα, μόνο την 3.2.8 έχω βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 3.2.8 κάποιες φορές κολλάνε οι εφαρμογές και βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν αποκρίνεται. Να την ξαναφλασαρω από πάνω;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 3.2.8 κάποιες φορές κολλάνε οι εφαρμογές και βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν αποκρίνεται. Να την ξαναφλασαρω από πάνω;

 

Δοκίμασε να την ξαναφλασάρεις από πάνω και αν δεν στρώσει κανε ένα clean install.

Link to comment
Share on other sites

ας μην το δώσει, μας το έδωσαν οι devs για αυτό ένας στο xda έβγαλε 14 ώρες σοτ.εγώ κάτω από 6 δεν πέφτω με τίποτα.όπως ξανα είπα, τα +400 της μπαταρίας είναι απάτη του μαρκετινγκ.

Πρέπει κάποτε στο συγκεκριμένο φόρουμ να εξηγηθεί η έννοια του μάρκετινγκ γιατί ότι σας φταίει του πετάτε την εν λόγω ταμπέλα στο άσχετο.

Από κει και πέρα, θα ήθελα ένα screenshot με τη χρήση που κάνεις. Εγώ 4-5 ώρες sot φτάνω οριακά, αναλόγως το σήμα που έχω. Όμως κάνω μπόλικη χρήση data. Έχω κάνει ό,τι ρύθμιση υπάρχει για την μπαταρία (xposed, greenify, amplify, naptime).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τα ξαναλέμε. Όταν κάνεις χρήση data πάνω από 5 ώρες δεν πάει. Έχω δοκιμάσει clean install με πολλά profiles, xana zana fusion 1 2 3 fairpairk και ότι υπάρχει, kernel πάλι αλλαγή και δωσ' του δοκιμές. Εκτός του ότι δεν ξεπέρασα τις 5 ώρες, μόνο με data μιλάω, με όλα αυτά τα profile ήταν λες και έχω ένα creev που έχω για backup, τρελό lag δηλαδή, και δεν αξίζει για 5-10% που κερδίζεις. Δεν θέλω να σκεφτώ ο άλλος που έκανε 14 ώρες sot, τι χρήση έκανε και τι κινητό είχε στα χέρια του. Δεν τον ζηλεύω καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τα ξαναλέμε. Όταν κάνεις χρήση data πάνω από 5 ώρες δεν πάει. Έχω δοκιμάσει clean install με πολλά profiles, xana zana fusion 1 2 3 fairpairk και ότι υπάρχει, kernel πάλι αλλαγή και δωσ' του δοκιμές. Εκτός του ότι δεν ξεπέρασα τις 5 ώρες, μόνο με data μιλάω, με όλα αυτά τα profile ήταν λες και έχω ένα creev που έχω για backup, τρελό lag δηλαδή, και δεν αξίζει για 5-10% που κερδίζεις. Δεν θέλω να σκεφτώ ο άλλος που έκανε 14 ώρες sot, τι χρήση έκανε και τι κινητό είχε στα χέρια του. Δεν τον ζηλεύω καθόλου.

Θα το είχε και θα κοίταγε την Home screen επί 14 ώρες σε flight mode.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1η μέρα σε λειτουργία, τώρα είμαι στο 10 % και με 2,30 ώρες οθόνης. .......Απογοήτευση αλλά δεν πτοούμε μίας και η εφαρμογή ES είναι 1η σε κατανάλωση ( ανεξήγητο) με 27% :mad:

Οπότε την ξηλώνω, ΄δωστε κάποια άλλη δωρεάν να κατεβάσω ( solid ή κάποια άλλη ? ) με παρόμοια χαρακτηριστικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τα ξαναλέμε. Όταν κάνεις χρήση data πάνω από 5 ώρες δεν πάει. Έχω δοκιμάσει clean install με πολλά profiles, xana zana fusion 1 2 3 fairpairk και ότι υπάρχει, kernel πάλι αλλαγή και δωσ' του δοκιμές. Εκτός του ότι δεν ξεπέρασα τις 5 ώρες, μόνο με data μιλάω, με όλα αυτά τα profile ήταν λες και έχω ένα creev που έχω για backup, τρελό lag δηλαδή, και δεν αξίζει για 5-10% που κερδίζεις. Δεν θέλω να σκεφτώ ο άλλος που έκανε 14 ώρες sot, τι χρήση έκανε και τι κινητό είχε στα χέρια του. Δεν τον ζηλεύω καθόλου.

Και τελικά που κατέληξες δεν είπες; χαχα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και τελικά που κατέληξες δεν είπες; χαχα

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

:D :D όντως..

Περισσότερο από περιέργεια τα έβαζα. Τώρα έχω elementalx χωρίς profile και οτιδήποτε ρίχνει την απόδοση του κινητού, και αυτό για να έχω κάτι να ασχολούμαι. Όχι ότι βλέπω κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...