Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πλήκτρο ήχου αντικαθιστά (αν θέλεις) το on screen πλήκτρο κάμερας. Έχει την ίδια συμπεριφορά. Δηλαδή, και το on screen αν το κρατήσεις πατημένο θα κάνει το ίδιο...
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το S7 που υστερεί και που υπερτερεί,εκτος φυσικά από την τιμή που είναι 220€ κάτω από το edge...,μιλώντας πάντα για σκρουτζ γιατί οι μεγάλες αλυσίδες το έχουν ακόμα στον θεό...

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή κάποιος με το s7 αξίζει να κάνει την αλλαγή κυρίως διπλής σιμ??δεν παλευω άλλο να κουβαλάω δύο κινητά....από την άλλη λυπάμαι πραγματικά να δώσω το S7,τ ο έχω μόνο 1 μήνα....

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το S7 που υστερεί και που υπερτερεί,εκτος φυσικά από την τιμή που είναι 220€ κάτω από το edge...,μιλώντας πάντα για σκρουτζ γιατί οι μεγάλες αλυσίδες το έχουν ακόμα στον θεό...

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή κάποιος με το s7 αξίζει να κάνει την αλλαγή κυρίως διπλής σιμ??δεν παλευω άλλο να κουβαλάω δύο κινητά....από την άλλη λυπάμαι πραγματικά να δώσω το S7,τ ο έχω μόνο 1 μήνα....

 

Γι αυτό το πράγμα καλο είναι να ανοίγεις δικό σου θέμα.

Απο κει και πέρα το oneplus 3 δεν έχει sd, αδιαβροχοποίηση και τόσο καλές νυχτερινές λήψεις (όσο το S7).

Είναι ένα κινητό με απίστευτη υποστήριξη από xda, ρουταρεις χωρίς θέμα εγγύησης, παίρνεις το πιο γρήγορο android κινητό της αγοράς, dual sim υποστήριξη, την πιο γρήγορη φόρτιση της αγοράς και όλα αυτά χωρίς να υπολείπεται πουθενά. Ακόμα και ο τομέας της κάμερας αποτελεί δυνατό χαρτί για το oneplus 3 και υπάρχουν πολλά reviews και δείγματα που το αποδεικνύουν.

Link to comment
Share on other sites

Για χάρη της κουβέντας: 3.2.7 με κλειστά δεδομένα και wifi απο τις δώδεκα το βράδυ μέχρι τις εννια το πρωί 1% κατανάλωση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.Μου ηρθε σήμερα αυτη η θήκη: http://www.ebay.com/itm/Original-Pelosi-Sandstone-Skin-Case-Cover-For-Oneplus-Three-OnePlus-3-/162136005087?var=&hash=item25c00f19df:m:mrlRkN_mpWwAkSgjMnIwq8A .

Εχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι και καλύπτει την κάμερα.Αν το αφήσει ανάποδα σε τραπέζι ακουμπάει το tempered glass στο τραπεζι(εχω το tempered της oneplus το απλό).

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Για χάρη της κουβέντας: 3.2.7 με κλειστά δεδομένα και wifi απο τις δώδεκα το βράδυ μέχρι τις εννια το πρωί 1% κατανάλωση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Εχεις δοκιμάσει 3..5.3 ; Αν ναι... τι διαφορές έχουν;

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

την έχω και εγώ αυτή είναι πολύ καλή αλλα προτιμώ την σιλικόνης.γενικά δεν θέλω να βάλω θήκη αλλά εχτές του έριξα μια σέντρα απο το ενάμιση μέτρο και έσκασε με την οθόνη.ευτυχώς και η σιλικόνης προεξέχει και ράγισε λιγο το τζαμακι.

 

τωρα ψάχνω τζαμάκι αλλά από τα κλασικά, όχι αυτό που καλύπτει όλη την φάτσα του κινητού.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/9H-0-26mm-Tempered-Glass-For-Oneplus-One-Two-Three-X-Screen-Protector-For-Oneplus-1/32714206740.html

Εχω πάρει αυτή αλλά δεν την εχω βάλει ακόμα . Κάποιος γράφει ότι είναι χάλια ,και άλλοι γράφουν ότι είναι τέλεια ! Το θέμα είναι ότι για να μπει πρέπει να αφαιρέσω την εργοστασιακή , και αν δεν κάτσει καλά;;;

Απ οτι είδα καλύπτει ολη την οθόνη …

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου αρέσουν οι bumper θήκες, όπως η original του Nexus 4.

Για το Oneplus 3 βέβαια δεν υπάρχει καμία, εκτός από αυτή που βγάζει η RhinoShield, είναι όμως αρκετά ακριβή (~ € 25,00) γιατί όπως διαφημίζουν δεν παθαίνει τίποτα το κινητό από πτώσεις.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.Μου ηρθε σήμερα αυτη η θήκη: http://www.ebay.com/itm/Original-Pelosi-Sandstone-Skin-Case-Cover-For-Oneplus-Three-OnePlus-3-/162136005087?var=&hash=item25c00f19df:m:mrlRkN_mpWwAkSgjMnIwq8A .

Εχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι και καλύπτει την κάμερα.Αν το αφήσει ανάποδα σε τραπέζι ακουμπάει το tempered glass στο τραπεζι(εχω το tempered της oneplus το απλό).

Έχω 2-3. Δεν την αλλάζω

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα αισθητή διαφορά στην ταχύτητα με τον launcher της one plus έναντι του nova. Δεν το περίμενα. Επίσης, widget στο ράφι μπορώ να βάλω εγώ όποιες εφαρμογές θέλω ή μόνο αυτές που μου δίνει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά απο αρκετό καιρό (για μένα) με το s7 edge, είπα να δοκιμάσω και το op3, έτσι για την αλλαγή.

Ο μοναδικός λόγος που θα μείνω stock, αν και δε το θέλω καθόλου σε αυτή τη συσκευή, είναι το Nova Go που χρησιμοποιώ πολύ...:/

 

Με το op1 είχα ''παίξει'' αρκετά, το op2 το κράτησα γύρω στις 15 ώρες (μαζί με τη νύχτα) μιας και με απογοήτευσε.

Κρατάει άραγε κάποιον χρήστη απαιτητικό το op3 σε stock κατάσταση ή θα με απογοητεύσει; Είμαι προετοιμασμένος για τη μπαταρία σε σχέση με τα ''θέλω'' μου και θεωρώ θα μπορώ να ανεχτώ την, λίγο ή πολύ, υποδεέστερη οθόνη όπως και τη κάμερα σε νυχτερινές λήψεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα αισθητή διαφορά στην ταχύτητα με τον launcher της one plus έναντι του nova. Δεν το περίμενα. Επίσης, widget στο ράφι μπορώ να βάλω εγώ όποιες εφαρμογές θέλω ή μόνο αυτές που μου δίνει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ότι θέλεις μπορείς να βάλεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακούω τόσα καλά λόγια για το launcher της ONEPLUS που λέω να του δώσω άλλη μια ευκαιρία.

Πειράζει να μη σβήσω τον nova αλλά να τον έχω σε περίπτωση που θέλω να ξαναγυρισω?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την ταχύτητα του, προσωπικά έχω ερωτευτεί την καρτέλα SELF... Υπερβολικά χρήσιμη από την στιγμή που ένα widget ημερολογίου στο Android χρειάζεται την μισή αρχική οθόνη για να φαίνεται καλά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

αυτό το σελφ το είχα δει από το ριβιου σου ότι θα μου έλυνε απίστευτα τα χέρια βάζοντας όλα τα widget και αφήνοντας την αρχική κενή με λίγα εικονίδια.Τελικά είναι όντως απίστευτο εργαλείο, έχεις ένα σωρό widget σε ένα μόνο μέρος.Το καλό θα ήταν να μπορείς να τα ταξινομήσεις κιόλας.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε καλά εννοείται αυτό έλειπε, απλά έχω την εντύπωση ότι με τον στοκ είναι ενα κλικ πιο σμουθ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βασικό πρόβλημα που έχω με το nova είναι ότι δε δουλεύει το fingerprint.

Το zoom στη κάμερα σας βολεύει?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει με ρουτ το νοβα και το ζουμ στην κάμερα μια χαρά είναι.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μ εχει βολεψει ο action launcher που στο Oneplus δουλευει μια χαρα. Ολοκληρωνοντας το θεμα της προστασιας οθονης τωρα. Κατεληξα σε λυση που να την καλυπτει ολη, οταν βρηκα γρατζουνια στο ανω τμημα της (που δεν θα επιανε το απλο τζαμακι) χωρις πτωση. Orzly καλη αλλα για μενει εξεχει πολυ κι εχει και εντονα τις τελιτσες. Ultimate shield καλυτερη εφραμογη, λιγοτερο θεμα με τελιτσες αλλα εχει rainbow effect και μετρια αισθηση στο χερι. Η Nillkin CP+ 2.5D μου φανηκε ως η καλυτερη με ανεκτη εφαρμογη, τελιτσες δεν βλεπω, εξαιρετικη ορατότητα κι αισθηση στο χερι (οπως χωρις προστασία) αλλα εχει με τα φεγγαρια της rainbow effect (υγρασία? φωτισμος?) δεν το βλεπω παντα και δεδομενης της ανυπαρξιας τελειας λυσης αυτην κραταω και θεωρω οτι αξιζει την αναμονη ελευσης απο Κινα για αυτην την κατηγορια προστασιας. Για την πσω πλευρα χρησιμοποιω dbrand skin.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...