Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

 

θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου επιβεβαιώσει ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader και δεν χάνω εγγύηση αν βάλω άλλη rom και όχι την δικιά τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου επιβεβαιώσει ότι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader και δεν χάνω εγγύηση αν βάλω άλλη rom και όχι την δικιά τους.

Ο bootloader δεν είμαι ξεκλείδωτος, τον ξεκλειδώνεις εσύ με λίγα βήματα, πολύ εύκολα.

Εγγύηση δεν χάνεις αν περάσεις άλλη rom.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader δεν είμαι ξεκλείδωτος, τον ξεκλειδώνεις εσύ με λίγα βήματα, πολύ εύκολα.

Εγγύηση δεν χάνεις αν περάσεις άλλη rom.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

OK. Εξαιρετικά. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και εγώ!! Κάτοχος και εγώ εδώ και δύο εβδομάδες περίπου του κινητού!! Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι τώρα σε όλα εκτός λίγο από την μπαταρία του..

Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος οδηγός για root και για φλασαρισμα ρομ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ είσαι.

 

Και ΕΔΩ στο επίσημο φόρουμ!

Edited by alex_gate_7
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλε μου ! Έχω εδώ και 2 βδομάδες την cp+ της nillkin και δεν έχω κανένα από αυτά τα θέματα ποτέ ! Μόνο μία δύο φορές κάνει κάτι σαν μικρή φούσκα στο κέντρο ή οποία όταν το πατήσω απορροφάται ! Τέλεια εφαρμογή !

Και εγώ μόλις έβαλα την cp+ της nillkin και έχει πολύ καλή εφαρμογή και ωραία αίσθηση. Και δεν έχει θέμα με την Orzly Grip. Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Απο βδομαδα θα το εχω και εγω μιας και η επιλογη δικαρτου και κορυφαιας συσκευης ηταν μονοδρομος...

Θα κρατησω λιγο το nexus 5x απλα μην τυχον και δεν με βολεψει πιο πολυ το μεγεθος...

Βασικα εμενα επιλογη μου ειναι συσκευη αδιαβροχη και δικαρτη αλλα το S7 απλα δεν και ειναι και αρκετα λεφτα ποτ δεν διαθετω πια....

Κτι ασχετο τωρα...φιλος μου εστειλε βιντεακι που δειχνει το 1+3 μεσα.σε ενα ταπερακι με.νερο για.ενα.λεπτο.....

και μετα δουλευε μια.χαρα....

ειμι σιγουρος πολλες συσκευες θα καταστραφουνε.μετα απο αυτο το βιντεακι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσεξτε το βιντεακι απο το 0:11-0:14 η εικονα δεν ειναι συνεχωμενη....κοβετε και αμεσως συνεχιζει την παρουσιαση...ιδιαιτερα το 13ο δευτερολεπτο

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι κι εγώ να παραγγείλω το oneplus 3.

Ερώτηση: έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή? Επίσης χρειάζεται να παραγγείλουμε κάνα εφεδρικό καλώδιο να έχουμε σε περίπτωση που πάθει κάτι αυτό ή έχετε δει να κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά καλώδια usb type c για 4A ρεύμα?? :D

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: έρχεται με ευρωπαϊκό φορτιστή? Επίσης χρειάζεται να παραγγείλουμε κάνα εφεδρικό καλώδιο να έχουμε σε περίπτωση που πάθει κάτι αυτό ή έχετε δει να κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά καλώδια usb type c για 4A ρεύμα?? :D

Οι παραγγελίες από το επίσημο store, προς Ελλάδα, έχουν κανονικό φορτιστή. Καλώδιο 4Α δεν έχω δει aftermarket, εγω όμως πήρα 3Α for spare...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οι παραγγελίες από το επίσημο store, προς Ελλάδα, έχουν κανονικό φορτιστή. Καλώδιο 4Α δεν έχω δει aftermarket, εγω όμως πήρα 3Α for spare...!

 

Ααα εντάξει!! πιστεύω θα τρώγεται και με τα 3A. Ας φορτίζει 40% σε μισή ώρα και όχι 60%. :p

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση όσοι έχετε παιδί. Το κινητό σε κινούμενα θέματα δεν εχει και την καλύτερη εστίαση έτσι?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edit: βασικά δεν είναι τόσο η εστίαση αλλά μέχρι να την τραβήξει κινείται το παιδί. Δεν την τραβα ακαριαία όπως σε στατικά θέματα.

Καθαρά softwariko.καμια άλλη εφαρμογή κάμερας δοκιμάσετε?

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Το cp+ Tempered Glass τελικά όταν έχω την Orzly Grip πιεζεται στις άκρες και δημιουργεί ghost touch. Όταν είναι χωρίς θήκη όλα εντάξει. Θα δοκιμάσω με μια OEM silicone που έχω για να δω.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η ν3.2.7 έχει καμία δεκαριά μέρες που βγήκε ΟΤΑ απλά τώρα την είδατε...

Εμένα δεν έβγαζε τίποτα.Στο xda την ειδα και μπήκα γερμανια να την κατεβασω.

Κάποιος να μου πει για την κάμερα που έγραψα πιο πάνω?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς από usb type-c να βγάλει hdmi και να συνδέσει το κινητό σε τηλεόραση και με ποιον αντάπτορα

Νομιζω δεν γίνεται γιατι ακομα καλα καλα δεν έχει καθορίσει η βιομηχανία προτυπο κ προδιαγραφές για ανταπτορα απο usb type c σε hdmi όπως ειχαν κανει παλιοτερα με το micro usb( που κ παλι υπήρχαν δύο διαφορετικοι ανταπτορες αναλογα με την συσκευη που αγόραζες mhl ή slimport)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.androidauthority.com/simple-hdmi-usb-type-c-cables-coming-714102/

 

https://plus.google.com/+AndroidAuthority/posts/fiioeoy2PRe

 

https://m.reddit.com/r/oneplus/comments/4oqks6/one_plus_3_hdmi_adapter/

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά η ν3.2.7 έχει καμία δεκαριά μέρες που βγήκε ΟΤΑ απλά τώρα την είδατε...

Δε νομίζω, εγώ ακόμα 3.2.6 τρέχω. Αν ήταν τόσες μέρες θα είχε έρθει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανεις αλλα οταν εχω ανοιχτό το bluetooth και ειναι συνδεμένο με το smartwatch που εχω ,δεν μου ενεργοποιεί το δακτυλικο αποτύπωμα για να ξεκλειδωνω την οθονη ... Ξεκλιδωνει απλα !! Μόλις απενεργοποίησω το bt ολα καλά .τι παιζει παιδιά; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...