Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη φωτογραφική μην ορκίζεσαι.. :)

 

Αυτό ακριβώς. Επειδή έχω και τα 2, η φωτογραφική του 6p είναι με διαφορά καλύτερη από του Oneplus3. Σε σκοτεινές λήψεις δε, η μέρα με την νύχτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βγει κάποιο καλό curved tempered glass και μία καλή θήκη που να μην κάνει φουσκάλες στο τζάμι;

 

????????????:cry::cry::O:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τρωγομαι για το λευκο...

Ωραίο είναι στο λευκό όντως.παρόλο πού πλέον απεχθάνομαι το λευκό στα κινητά,στο op3 νομίζω του πάει,πιο ωραίο από το μαύρο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alex_gate_7

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτά τα tempered που πιάνουν όλη την μπροστινή επιφάνεια δεν μου αρέσουν καθόλου... Περιμένω κάποια εταιρεία να βγάλει με μειωμένες διαστάσεις στα πλάγια όπως είναι το αρχικό screen protector από την OnePlus...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ούτε εμένα μου αρέσουν, χάλαγε εντελώς την εμφάνιση του κινητού. χίλιες φορές το απλό nilkin και ας έχει hallo effect

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχοντας πουλησει πρόσφατα το 6s plus με την προοπτική του 7 plus 128gb ξαφνικά μου εχει μπει η σκέψη να κανω μια επιστροφή στο android μέσω του op3 και να εξοικονομήσω και 700 ευρω τα οποία την συγκεκριμένη χρονική στιγμή πλεον δεν μπορώ να τα δωσω .. Ξερω οτι ειναι εντελώς ανόμοια η σύγκριση ,αυτο που μόνο με τραινάρει ειναι η κάμερα του,θα δω μεγάλη διαφορά συγκριτικά με του 6s plus?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είμαστε από τους τυχερούς, (Nougat_) οι πρώτοι που θα δουν το νέο update.

Από σήμερα βλέπω γίνετε πολύ συζήτηση , ότι η oneplus έχει ετοιμάσει το νέο λειτουργικό και θα το δούμε πολύ σύντομα και στα τυηλέφωνα μας.

Αλλη μια πρωτιά για την oneplus...

 

http://www.phonearena.com/news/OnePlus-actively-working-on-an-Android-Nougat-update-for-OnePlus-3-OnePlus-X-to-get-Marshmallow-next-week_id85883

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχοντας πουλησει πρόσφατα το 6s plus με την προοπτική του 7 plus 128gb ξαφνικά μου εχει μπει η σκέψη να κανω μια επιστροφή στο android μέσω του op3 και να εξοικονομήσω και 700 ευρω τα οποία την συγκεκριμένη χρονική στιγμή πλεον δεν μπορώ να τα δωσω .. Ξερω οτι ειναι εντελώς ανόμοια η σύγκριση ,αυτο που μόνο με τραινάρει ειναι η κάμερα του,θα δω μεγάλη διαφορά συγκριτικά με του 6s plus?

Ευχαριστώ.

 

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα, δεν νομίζω πως η διαφορά της κάμερας, αν έχει και πόση θα έχει, θα μπορεί να δικαιολογήσει την τόση μεγάλη χρηματική διαφορά.

 

δες εδώ ένα ριβιου με το 6ς plus να δεις αν αξίζει

 

 

γενικά η 1+ με εξέπληξε πάρα πολύ θετικά με τα άμεσα και γρήγορα update, μπράβο τους.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχοντας πουλησει πρόσφατα το 6s plus με την προοπτική του 7 plus 128gb ξαφνικά μου εχει μπει η σκέψη να κανω μια επιστροφή στο android μέσω του op3 και να εξοικονομήσω και 700 ευρω τα οποία την συγκεκριμένη χρονική στιγμή πλεον δεν μπορώ να τα δωσω .. Ξερω οτι ειναι εντελώς ανόμοια η σύγκριση ,αυτο που μόνο με τραινάρει ειναι η κάμερα του,θα δω μεγάλη διαφορά συγκριτικά με του 6s plus?

Ευχαριστώ.

Δεν νομίζω να απογοητευτείς καθόλου, ίσα ίσα μην εκπλαγεις κιόλας ειδικά την ημέρα!

Ρίξε μία ματιά εδώ για να καταλάβεις αφού έχω ανεβάσει κάποια δείγματα στο αυτόματο τελείως...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6917775#post6917775

Αν δε τι κατέχει λίγο με τις full manual settings που σου παρέχει σίγουρα παίρνεις καλύτερες φωτογραφίες.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι για τις αναβαθμίσεις και ειδικά αυτές που δεν αφορούν την επίσημη υπάρχει ειδικό θέμα:

 

OnePlus 3: Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

 

 

Επίσης για την επιλογή συσκευής υπάρχει η ανάλογη ενότητα:

 

Επιλογή Συσκευής

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους αρέσει το pure Android πάντως ή τελευταία αναβάθμιση 3.5.3 αλλάζει την ώρα σε pure και μπορώ να πω ότι είναι και καλύτερα !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους αρέσει το pure Android πάντως ή τελευταία αναβάθμιση 3.5.3 αλλάζει την ώρα σε pure και μπορώ να πω ότι είναι και καλύτερα !!

 

Εννοείς την εφαρμογούλα του clock; Κι άλλο widget να βάλεις, συνήθως σου δίνουν την ευκαιρία να επιλέγεις ποια εφαρμογή να ανοίγουν... ;)

Επίσης, η εφαρμογή του clock (aosp) δεν είναι ακριβώς ΙΔΙΑ με αυτή που είχε; Δεν είδα κάποια διαφορά..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την εφαρμογούλα του clock; Κι άλλο widget να βάλεις, συνήθως σου δίνουν την ευκαιρία να επιλέγεις ποια εφαρμογή να ανοίγουν... ;)

Επίσης, η εφαρμογή του clock (aosp) δεν είναι ακριβώς ΙΔΙΑ με αυτή που είχε; Δεν είδα κάποια διαφορά..

 

Στην προηγούμενη έκδοση είχε αυτό το μωβ ρολόι το απλό ! Τώρα το εκαναν όπως το pure

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν τσεκαρετε το νήμα της cm 14 στο XDA τα χοντρά bugs έφυγαν . Είναι ψιλό daily με μικρά bugs που απ όσο διαβάζω είναι υπόθεση καμιας εβδομάδας να φτιαχτούν !! Άντε να έρχεται και ή oxygen σιγά σιγά !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απολογισμός δύο μηνών ζωής παρεα με το one plus 3..

Δυστυχώς όσα giga και να προσθέσουν στην ραμ,ο snapdragon δεν πάει να φτάσει 830,850,890,900...(!!!) το android θα έχει τις παιδικές του αρρώστιες.εκανα μετάβαση από αλλη συσκευή για μηδενικό lag όχι υοεθερμανσεις,καλο lte και wifi.περασμενη στο κινητό πλέον ή 3.2.6 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας απείραχτη ή συσκευή και δυστυχώς αρκετά δυσαρεστημένος από το κινητό.αδικαιολογητο drain (εδώ μπορεί να φταίει ή 6αρα),υπερθέρμανση σχεδόν μονιμη,χανω κλήσεις,ειδοποιησεις οπότε θέλουν έρχονται.μονο θετικό φωτεινότητα πολύ καλά πια έως εξαιρετική και μπαταρία επίσης εξαιρετική σε σχέση με όσα κινητά είχα και συγκριτικα με συσκευές φίλων μου.

Στο δια ταύτα δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσω το πείραγμα της συσκευής για να εξαφανιστούν ολα τα προβλήματα γιατί στο παρελθόν (βλέπε g2) ξεκίνησα τα πειράγματα και έχασα τον ύπνο μου από την εναλλαγή των ρομ αφού καμμιά δεν είναι πλήρης.χαρακτηριζω την συσκευή καλή και μέχρι εκεί.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Απολογισμός δύο μηνών ζωής παρεα με το one plus 3..

Δυστυχώς όσα giga και να προσθέσουν στην ραμ,ο snapdragon δεν πάει να φτάσει 830,850,890,900...(!!!) το android θα έχει τις παιδικές του αρρώστιες.εκανα μετάβαση από αλλη συσκευή για μηδενικό lag όχι υοεθερμανσεις,καλο lte και wifi.περασμενη στο κινητό πλέον ή 3.2.6 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας απείραχτη ή συσκευή και δυστυχώς αρκετά δυσαρεστημένος από το κινητό.αδικαιολογητο drain (εδώ μπορεί να φταίει ή 6αρα),υπερθέρμανση σχεδόν μονιμη,χανω κλήσεις,ειδοποιησεις οπότε θέλουν έρχονται.μονο θετικό φωτεινότητα πολύ καλά πια έως εξαιρετική και μπαταρία επίσης εξαιρετική σε σχέση με όσα κινητά είχα και συγκριτικα με συσκευές φίλων μου.

Στο δια ταύτα δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσω το πείραγμα της συσκευής για να εξαφανιστούν ολα τα προβλήματα γιατί στο παρελθόν (βλέπε g2) ξεκίνησα τα πειράγματα και έχασα τον ύπνο μου από την εναλλαγή των ρομ αφού καμμιά δεν είναι πλήρης.χαρακτηριζω την συσκευή καλή και μέχρι εκεί.

 

factory reset και πέρνα την 3.5.3 και θα'σαι κομπλέ.

Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα (ενώ είχα κάποια από όσα λες). Το κινητό πετάει.. δε φταίει ούτε ο snapdragon, ούτε η ram, ούτε το android μετά από 8 χρόνια..

 

στις φωτογραφίες τι προτιμάτε, 4:3 ή 16:9?

16:9, αφού αυτό είναι το πιο συνηθισμένο ratio στις οθόνες μας...

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό προτιμούσα και προτιμώ, δείχνει πιο ωραίο στα μάτια μου.όσο αναφορά τον φίλο πιο πάνω δεν έχω κανένα θέμα με ειδοποιήσεις ακόμα και σε εφαρμογές που έχουν θέματα όπως google duo, skype που δεν έρχονταν ποτέ τώρα έρχονται ακαριαία.Μήπως τις κλείνει το doze?

 

και μια απο τις πρώτες μου φώτος με το 1+3 χωρίς hdr και με auto

 

30002053305_2cd95ab147_c.jpg2016-09-29_01-45-21 by johny pl, on Flickr

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...