Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα στην παρέα, επειδή σκέφτομαι και εγώ να γίνω μέλος της οικογένειας της 1+ θέλω να διευκρινίσω κάτι την αγορά έχω καταλάβει μπορώ να την κάνω μέσω PayPal οκ, αλλά μπορώ και με οποιαδήποτε κάρτα;; Πχ έχω μια debit Mastercard της εθνικής κάνει;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

μπορείς με Paypal ή πιστωτική.. οχι με debit. Προσπάθησα με 3 debit ελληνικές κι αγγλική και δεν τις δεχόταν!!

Ρώτησα και στο τσατ και μου το ξεκαθάρισαν ότι θέλουν πιστωτική!

 

Καμία αλλαγή και σε μένα με την hydrogen os. Τίποτα το περίεργο και δεν βλέπω bloat. Ό,τι δεν θέλω, το κάνω disable συνήθως.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα και καμια τρελη διαφορα μεταξυ των 2 ωστε η μια να θεωρειται πιο κοντα στο καθαρο android και η αλλη οχι παντως.. ισα ισα πιο "γυμνη" μου φανηκε η hydrogen.. απλα εχει τα δικα της apps για ημερολογιο, καιρο, browser κλπ. Καμια απο τις 2 δεν ειναι vanilla android ετσι κι αλλιως...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα αυτό είναι το θέμα. ΔΕ θέλω να έχω δύο app για κάθε πράγμα. Θέλω και δουλεύω τα app της Google. Οκ μπορώ να τα κατεβάσω χωριά όλα. Εκτός τον dialer βέβαια. Αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο. ΔΕ θέλω να έχω περιττά app τη συσκευή μου. Το να τα απενεργοποιησω δεν είναι λύση. Θα ήθελα να μπορώ να τα βγάλω εντελώς.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα της δώσω βέβαια μια ευκαιρία για ένα διάστημα. Διαφορετικά θα πρέπει να πάω σε custom roms. Κάτι που βαριέμαι να το κάνω είναι η αλήθεια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια δε μου αρέσει καθόλου στο θέμα εμφάνισης η hydrogen. Αυτό βέβαια είναι σχετικό. Σε άλλους δεν αρέσει η oxygenos. Βέβαια από ότι έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ και οι Κινέζοι δεν είναι ευχαριστημένοι με την hydrogen.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα. ΔΕ θέλω να έχω δύο app για κάθε πράγμα. Θέλω και δουλεύω τα app της Google. Οκ μπορώ να τα κατεβάσω χωριά όλα. Εκτός τον dialer βέβαια. Αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο. ΔΕ θέλω να έχω περιττά app τη συσκευή μου. Το να τα απενεργοποιησω δεν είναι λύση. Θα ήθελα να μπορώ να τα βγάλω εντελώς.

 

Βέβαια δε μου αρέσει καθόλου στο θέμα εμφάνισης η hydrogen. Αυτό βέβαια είναι σχετικό. Σε άλλους δεν αρέσει η oxygenos. Βέβαια από ότι έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ και οι Κινέζοι δεν είναι ευχαριστημένοι με την hydrogen.

 

Ποια διπλά app έχει; Πέρα από το clock και ένα weather που τα απενεργοποίησα, ποιο άλλο; Το calculator; Άλλο εγώ δεν βρήκα..

 

Επίσης τι εννοείς με την εμφάνιση; Εγώ έχω τον nova launcher, οπότε δεν βρίσκω κάτι διαφορετικό. Μόνο ποια widgets θα βάλω με ενδιαφέρει και πώς θα φαίνονται.. τώρα για μενού και animations, δε με νοιάζει καν..

Ένα καλό που παρατήρησα είναι πως επιτέλους λέει το ποσοστό της μπαταρίας ενώ φορτίζει, που η 3.2.4 δεν το είχε. Αφαίρεσαν όμως τη δυνατότητα να πατήσεις το ποσοστό της μπαταρίας (με το status bar κάτω) και να σε πάει κατευθείαν στα της μπαταρίας. Τώρα θέλει να πας τσούκου τσούκου από τις ρυθμίσεις κλπ..

 

Οι άλλες rom έχουν δρόμο ακόμα. Ειδικά για nougat, θεωρώ ότι δύσκολα θα'χουμε κάτι καλό πριν το Νοέμβρη. Κι εννοώ και με κάμερα καλή και που να παίζει καλύτερα από την 6άρα που έχουμε τώρα.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το θέμα. ΔΕ θέλω να έχω δύο app για κάθε πράγμα. Θέλω και δουλεύω τα app της Google. Οκ μπορώ να τα κατεβάσω χωριά όλα. Εκτός τον dialer βέβαια. Αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο. ΔΕ θέλω να έχω περιττά app τη συσκευή μου. Το να τα απενεργοποιησω δεν είναι λύση. Θα ήθελα να μπορώ να τα βγάλω εντελώς.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα της δώσω βέβαια μια ευκαιρία για ένα διάστημα. Διαφορετικά θα πρέπει να πάω σε custom roms. Κάτι που βαριέμαι να το κάνω είναι η αλήθεια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια δε μου αρέσει καθόλου στο θέμα εμφάνισης η hydrogen. Αυτό βέβαια είναι σχετικό. Σε άλλους δεν αρέσει η oxygenos. Βέβαια από ότι έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ και οι Κινέζοι δεν είναι ευχαριστημένοι με την hydrogen.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

Ποια διπλα app, εχει τα δικα της αντι της google.. που ειναι και πολυ πιο σφαιρατα.. εγω αυτο ειπα σε σχεση με το "βαρια" που αναφερθηκε... Αλλο κομματι αν δεν αρεσουν σε καποιον αυτα τα apps και προτιμαει της google.. αυτο ειναι υποκειμενικο κομματι για τον καθενα..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα περισσότερα απ της google είναι τραγικά και προκαλούν πολύ battery drain, ειδικά αυτό το gmail κάποια στιγμή ρουφούσε την μπαταρία σε χρόνο 0. Συνήθως τα ξηλώνω και βάζω άλλα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποια διπλα app, εχει τα δικα της αντι της google.. που ειναι και πολυ πιο σφαιρατα.. εγω αυτο ειπα σε σχεση με το "βαρια" που αναφερθηκε... Αλλο κομματι αν δεν αρεσουν σε καποιον αυτα τα apps και προτιμαει της google.. αυτο ειναι υποκειμενικο κομματι για τον καθενα..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα δεν ειοανεηω ότι δεν είναι. Απλά εγώ τα προτιμώ. Όπως και η εμφαν που ανέφερα και αυτό για μένα μιλούσα. Και δε μαρεσεει να έχω launcher.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω παρατηρήσει ότι το facebook messenger αλλά και το snap chat( κατά κόσμον σνιαφ σνιαφ) ,κολλάνε ιδιαίτερα τώρα τελευταία. έχω την τελευταία έκδοση os, χωρίς ρουτ και έχω κάνει και factory reset. Το έχει παρατηρήσει άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε μου εχω την τελευταια εκδοση χωρις root ,δεν εχω παρατηρησει καποιο κολημα σεκαποια απο τις εφαρμογες που αναφερεις ,το μονο κολλημα που βλεπω συνεχεια ειναι σε εν παιχνιδι οταν παιζω onnline
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Έχω παρατηρήσει ότι το facebook messenger αλλά και το snap chat( κατά κόσμον σνιαφ σνιαφ) ,κολλάνε ιδιαίτερα τώρα τελευταία. έχω την τελευταία έκδοση os, χωρίς ρουτ και έχω κάνει και factory reset. Το έχει παρατηρήσει άλλος;

Εμένα το messenger, από τότε που πέρασα τη "διορθωμένη" 3.2.4, μου βγάζει πολλές φορές ότι δεν έχει ίντερνετ, όταν είμαι με data. Δεν ξέρω αν είναι θέμα της ρομ ή του App.

 

Παρεμπιπτόντως από όταν πέρασα τη 3.2.4 δεν έχει ξανακάνει αποσύνδεση το bluetooth. 2 μέρες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα με τα προστατευτικά οθόνης έχει γίνει γελοίο νομίζω. Το πρώτο κινητό είναι που έχει βγει με κυρτή οθόνη στις άκρες? Και με το G2 μου στο παρελθόν υπήρχαν κάποια προβλήματα αλλά μιλάμε και για 2 χρόνια πριν. Επίσης δεν βλέπω να κυκλοφορούν απλές διαφάνειες πλέον. Έχει δει κανένας κάποιο καλό και φθηνό πακετάκι?

Επίσης σε όσους έχουν χρησιμοποιήσει τα διάφορα TG, θα προτείνατε το φουλ φέις με τα μαύρα περιθώρια ή το πιο απλό? Γιατί σίγουρα θα αγοράσω κάτι για την προστασία απλά δεν θέλω σίγουρα να μου κόβει από οθόνη (όπως είδα ότι συμβαίνει ελάχιστα και από της Oneplus) ούτε να ξεκολλάει όπως διάβασα για κάποια της Nilkin. Κάτι σε 2.5D τζαμάκι που απλά να μην είναι χάλι παίζει? Κατά προτίμηση από internet γιατί ως την Γιαννιτσών είναι δύσκολο να πάω. :p Όπως επίσης, τι τιμές είναι αυτές της Oneplus? 12 euro το απλό τζαμάκι και 20 το σπέσιαλ που δεν είναι και άψογο? + μεταφορικά κιόλας... Λές και είναι από διαμάντι.

Της Nilkin το CP τι προβλήματα έχει είπαμε?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση όσον αφορά την φόρτιση..είναι προτιμότερο να το αφήνω να τελειώνει σχεδόν όλη ή μπαταρία του και να το φορτιζω ή να κάνω 2 μικρές φορτίσεις μέσα στην μέρα;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση όσον αφορά την φόρτιση..είναι προτιμότερο να το αφήνω να τελειώνει σχεδόν όλη ή μπαταρία του και να το φορτιζω ή να κάνω 2 μικρές φορτίσεις μέσα στην μέρα;

Γενικά αυτό είναι μια συζήτηση που επειδή αλλάζουν τα δεδομένα και η τεχνολογία, αλλάζουν και οι συμβουλές. Οι τελευταίες έρευνες δείχνουν ότι γενικά είναι καλύτερο να μη το αφήνεις να φτάνει ως το 100% και ότι αν το φορτίζεις συστηματικά μέχρι το 80% μπορείς να βγάλεις μέχρι και διπλάσια ζωή στην μπαταρία σου.

 

Επίσης επειδή είδα πως κάποιοι το έχουν αναφέρει κατά καιρούς, το να φορτίζεις με άλλο φορτιστή για να φορτίζει πιο αργά και συνεπώς να μη φθαρεί γρήγορα η μπαταρία είναι κάτι που επίσης δεν ισχύει για τη συγκεκριμένη συσκευή. Και αυτό γιατί η τεχνολογία Dash Charge αφήνει όλη την "βαριά" εργασία στον φορτιστή τον ίδιο οπότε η μπαταρία δεν επιβαρύνεται καθόλου ή ελάχιστα. Πιο παλιά ή σε συσκευές άλλης τεχνολογίας ναι η φάση ήταν όσο πιο αργά τόσο πιο υγιεινά. Στο OP 3 όμως δεν νομίζω πως ισχύει. :cool:

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτό είναι μια συζήτηση που επειδή αλλάζουν τα δεδομένα και η τεχνολογία, αλλάζουν και οι συμβουλές. Οι τελευταίες έρευνες δείχνουν ότι γενικά είναι καλύτερο να μη το αφήνεις να φτάνει ως το 100% και ότι αν το φορτίζεις συστηματικά μέχρι το 80% μπορείς να βγάλεις μέχρι και διπλάσια ζωή στην μπαταρία σου.

 

Επίσης επειδή είδα πως κάποιοι το έχουν αναφέρει κατά καιρούς, το να φορτίζεις με άλλο φορτιστή για να φορτίζει πιο αργά και συνεπώς να μη φθαρεί γρήγορα η μπαταρία είναι κάτι που επίσης δεν ισχύει για τη συγκεκριμένη συσκευή. Και αυτό γιατί η τεχνολογία Dash Charge αφήνει όλη την "βαριά" εργασία στον φορτιστή τον ίδιο οπότε η μπαταρία δεν επιβαρύνεται καθόλου ή ελάχιστα. Πιο παλιά ή σε συσκευές άλλης τεχνολογίας ναι η φάση ήταν όσο πιο αργά τόσο πιο υγιεινά. Στο OP 3 όμως δεν νομίζω πως ισχύει. :cool:

 

το αν ισχύει ή όχι μπορει να το διαπιστώσει κάποιος κάτοχος, βλέπει την θερμοκρασία της μπαταρίας με τον dash charger και με απλό φορτιστή, αν ανεβάζει υψηλότερες θερμοκρασίες με τον dash τότε φθείρεται περισσότερο, επίσης στο δικό μου galaxy s6 η μπαταρία κρατάει περισσότερο όταν το φορτιζω με ασύρματο φορτιστή και αρκετά λιγότερο με τον fast charger

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια απο το σιτε της oneplus μου δειχνει out of stock,γιατι ετσι?

απο που μπορω να το παραγγειλω με 2 χρονια εγγυηση?

και τι γνωμες εχετε για το κινητο?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια απο το σιτε της oneplus μου δειχνει out of stock,γιατι ετσι?

απο που μπορω να το παραγγειλω με 2 χρονια εγγυηση?

και τι γνωμες εχετε για το κινητο?

ευχαριστω εκ των προτερων

 

μετά τις 12/9 θα ανοίξουν η παραγγελίες ξανά

Link to comment
Share on other sites

μετά τις 12/9 θα ανοίξουν η παραγγελίες ξανά

για πιο λογο φιλε αυτο?

σαν κινητο ειναι καλο η βγαζει προβληματα?

το χρυσο μπορω να το βρω πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο φιλε αυτο?

σαν κινητο ειναι καλο η βγαζει προβληματα?

το χρυσο μπορω να το βρω πουθενα?

 

γιατί δεν είχαν stock

μια χαρά είναι το κινητό, δεν το έχω αλλά από όσα διαβάζω

από το site φαντάζομαι όταν έχουν stock θα μπορείς να το αγοράσεις

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο φιλε αυτο?

σαν κινητο ειναι καλο η βγαζει προβληματα?

το χρυσο μπορω να το βρω πουθενα?

Διότι εξαντλήθηκε. Η παραγωγή δεν είναι τόσο μαζική όσο μεγάλων εταιρειών με κόστη διαφήμισης. Υπομονή μερικές μέρες...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα παιδιά η επόμενη αναβάθμιση του λειτουργικού θα είναι ένα νέο λειτουργικό ενοποιημένο με την hydrogenos?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα παιδιά η επόμενη αναβάθμιση του λειτουργικού θα είναι ένα νέο λειτουργικό ενοποιημένο με την hydrogenos?

 

Έτσι φαίνεται. Και προσωπικά ανυπομονώ. Και για το εμφανησιακό κομμάτι αλλά και για τις ενημερώσεις. :D

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα παιδιά η επόμενη αναβάθμιση του λειτουργικού θα είναι ένα νέο λειτουργικό ενοποιημένο με την hydrogenos?

 

Άμα είναι έτσι...... μεγάλη ξενέρα.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

ήρθε ο πύραυλος σήμερα.ωραίο το χρυσο λευκό, μετράει πολύ.Αυτό με τις αναβαθμίσεις καλό θα είναι αν και προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα μιας και είμαι καστομ φαν.

 

υπάρχει λύση όταν κλειδώνει με nova και double tap μετά να μην ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

υπάρχει λύση όταν κλειδώνει με nova και double tap μετά να μην ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει?

 

Πρέπει να είσαι ρουτ

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ρουτ

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

πρώτα το έκανα ρουτ και μετά το άνοιξα :lol::lol::lol:

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...