Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Και γω δεν βλέπω ποιο είναι το θέμα...?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/cf71281584ef0c7f80db99b8230ef929.jpg

 

Αυτές οι δύο γραμμές, που σημαίνει ότι δεν έχει κολλήσει εκεί.. Halo effect..

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/cf71281584ef0c7f80db99b8230ef929.jpg

 

Αυτές οι δύο γραμμές, που σημαίνει ότι δεν έχει κολλήσει εκεί.. Halo effect..

Ναι φαίνεται ότι το τζαμάκι είναι λίγο μεγαλύτερο και δεν 'πατάει' καλά στην κυρτή οθόνη του κινητού και είναι άσχημο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φαίνεται ότι το τζαμάκι είναι λίγο μεγαλύτερο και δεν 'πατάει' καλά στην κυρτή οθόνη του κινητού και είναι άσχημο.

Το ίδιο αγόρασα....Οπ ως το κόλλησα μετα απο δέκα λεπτά το ξεκολησα.και το πέταξα....πέταξα 10 ευρω τι να κάνουμε...συμβαίνει :D

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι είναι ακριβώς όσο η οθόνη του κινητού, ίσως και ελάχιστα μικρότερο. Δεν καλύπτει καθόλου τα bezels δηλαδή. Και γι'αυτό το λόγο το πήρα, γιατί λέω αν φτάνει έως την άκρη της οθόνης, δεν παίζει να κολλήσει στο κυρτό σημείο. Αλλά παρόλο που είναι μικρό, και πάλι δεν πατάει καλά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο αγόρασα....Οπ ως το κόλλησα μετα απο δέκα λεπτά το ξεκολησα.και το πέταξα....πέταξα 10 ευρω τι να κάνουμε...συμβαίνει :D

 

send from my cave using smoke signals

Αυτό ακριβώς.. Πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο αλλεπάλληλα email μαζι τους η καθυστέρηση οφείλεται στο οτι η αποθηκη δεν μπορει να επιβεβαιωση την διεύθυνση μου.Παρεπιπτοντως εχω με την ιδια διεύθυνση μεσω PayPal πανω απο 700 συναλλαγες τα τελευταία 5-6 χρόνια απο ebay ,amazon και αλλα καταστήματα.Θα περιμένω να δω τι θα γινει.Τους εστειλα μεχρι screenshot απο το κινητο την διεύθυνση μεσω Google maps.Δεν ξέρω τι καταληξη θα εχει το ολο θεμα παντως ςχω απογοητευτει απο την εταιρεία προκαταβολικά...Μακαρι να μην ειναι κ η συσκευή το ιδιο απογοητευση γιατι αν χρειαστεί customer support μελλοντικα δεν βλεπω να βγαζουμε ακρη...Ηδη σκςφτομαι να ακυρωσω την παραγηελια...εχω ηδη μια βδομαδα με μειλ μαζι τους για αυτο τι προβλημα το οποιο απο μονοι έπρεπε να με ςχουν ειδοποίησει( και δεν θα έπρεπε να υπαρχεθ εξ αρχής )

 

Οσο για την απλη αποστολη κανονικα σε 8 μερες επρεπε να εχω παραλαβει (δλδ σήμερα) οπως κ οι περισσότεροι

μήπως έβαλες λάθος billing address κτλ??
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

μήπως έβαλες λάθος billing address κτλ??

 

Δεν εβαλα τίποτα εγώ...την πηρε την διεύθυνση απo το PayPal οπως σε ολες τις αγορες με το PayPal.κ εννοείται billing με shipping address ειναι ακριβως η ιδια...

Τι να πω ... απογοητευμένος κ χωρις συσκευή προς το παρόν...με βλεπω αν δε βγαλω ακρη να ζητάω refund κ μετα lg g5 απο ελλαδα που έχει φτάσει στα 412€ απο skroutz ...κ ηθςλα για πρώτη φορα δικαρτο ****το

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εβαλα τίποτα εγώ...την πηρε την διεύθυνση απo το PayPal οπως σε ολες τις αγορες με το PayPal.κ εννοείται billing με shipping address ειναι ακριβως η ιδια...

Τι να πω ... απογοητευμένος κ χωρις συσκευή προς το παρόν...με βλεπω αν δε βγαλω ακρη να ζητάω refund κ μετα lg g5 απο ελλαδα που έχει φτάσει στα 412€ απο skroutz ...κ ηθςλα για πρώτη φορα δικαρτο ****το

Φίλε μου καλύτερα να κάνεις υπομονή. Είναι κρίμα να μη δοκιμάσεις το oneplus 3 απ τη στιγμή που όλοι όσοι το πήραν εδώ, γράφουν τα καλύτερα (και με έπεισαν και μένα να κάνω παραγγελία). Στις τόσες 1000δες παραγγελίες λογικό είναι να βρεθούν και μερικοί άτυχοι στους οποίους η αποστολή να καθυστερήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εγώ το παρήγγειλα 5 Ιουλίου και σήμερα πάω να παραλάβω.Αν δεν θέλετε ή δεν μπορείτε να το παραλάβετε σπίτι σας για να μην σας καθυστερήσουν πάρτε τους ένα τηλ(dhl) και πείτε τους ότι θα πάτε εσείς να το πάρετε από αυτούς.Αντε μέρα μέρα την περίμενα την σημερινή.Απο την στιγμή που είναι οδικός Ουγγαρία κάνει 2 εργάσιμες για Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό ταχύτητας φόρτισης

 

image.jpg

 

 

Βίντεο:

 

 

 

Συγκριτικό διάρκειας μπαταρίας

 

image.jpg

 

Βίντεο:

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα notification ότι είναι διαθέσιμο το 3.2.1 ΟΤΑ. Διαβάζω όμως στο site της One Plus, στο φόρουμ "OxygenOS 3.2.1 rollout is starting on OnePlus 3" (κάτω από το Community, Category One Plus 3) ότι διάφοροι χρήστες από όλο τον κόσμο είχαν θέματα με το κινητό τους μετά την αναβάθμιση. Ενώ ήμουν έτοιμος λοιπόν να αναβαθμίσω σήμερα ο βράδυ μου κόπηκε κάπως η φόρα. Ποια η εμπειρία στο φόρουμ εδώ??

Σε ποια ακριβως σελιδα του site της oneplus αναφερεσαι? (Γιατι εχει 52 μεχρι τωρα! :p )

Με ενδιαφερει διοτι και εγω εχω παρατηρησει κατι "κολληματα" (Που μονο με επανεκκινηση ξεπερνιωνται) μετα την αναβαθμιση στην 3.2.1.. :confused:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε επίσημα η 3.2.1 (χωρίς vpn) αλλά λέω να περιμένω λίγο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε επίσημα η 3.2.1 (χωρίς vpn) αλλά λέω να περιμένω λίγο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τρένο ? :p

Πέρνα την , κανένα θέμα

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

απο χτες και εγω κατοχος. Το παρηγγειλα απο uk και εκανε κοντα 2 εβδομαδες να ερθει!!αργησε να γινει το shipping κοντα μια βδομαδα και στο τσατ τους μου ειπανε οτι ειχανε καποια προβληματα στο logistic department τους (λεπτομερειες δεν ξερω καθως δεν διευκρινησανε κατι παραπανω και γενικα μου τα μασησε λιγακι σαν να πεταξε εναν παππα σαν δικαιολογια εκει περα αλλα τι να κανεις..). οταν εγινε το shipment εκανε 4-5 μερες να σκασει με απλο οχι εξπρες. Τωρα απο αποδοση, του ηπια το αιμα χτες κατευθειαν. Μολις το ανοιξα το update ηρθε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ οποτε το εκανα και μετα κατευθειαν unlock bootloader, twrp install, nandroid backup, root και εγκατασταση εφαρμογων. Ολα σφαιρα δεν μασησε πουθενα ειναι τανκ, 4χ4, F-16, mirage 2000 και δεν συμμαζευεται. Η οθονη πολυ κομπλε απορω για πιο λογο επεσε κραξιμο. Δοκιμασα και τις 2 επιλογες (default και sRGB) η default εχει πιο εντονα χρωματα, χτυπανε στο ματι πιο δυνατα δηλαδη κ φαινεται πιο "φωτεινη" ας το πουμε ετσι, με sRGB τα χρωματα "μουνταινουν" λιγακι, στο ματι μου και στο ματι ενος φιλου που ηθελα μια 2η γνωμη πηγαν λιγο πιο προς το κιτρινο κατα καποιο τροπο και δεν το εννοω σαν κατι αρνητικο δηλαδη δεν με "χαλασε" στο ματι απλα δεν ειναι τοσο εντονο και χρωματιστο οσο το default, ισως να ειναι πιο ξεκουραστο στο ματι ακομα δεν εχω αποφασισει πιο θα κρατησω αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε :P. Fingerprint sensor πολυ δυνατος δεν κολλαει δεν αργει καθολου και ξεκλειδωνει απευθειας το κινητο. Ηχειο παραπανω απο καλο και average αποδοση, μου φανηκε λιγο δυνατοτερο απο το nexus 5 που εχω. Αυτοι που κραζουνε για ηχο και εικονα (δεν εκει 2K οθονη π.χ.) ας κρινουνε το κινητο σαν κινητο και οχι σαν media player γιατι ΔΕΝ ειναι media player σαν 1η λειτουργια του.. Εδω οι μισοι δεν εχουμε 2k τηλεορασεις η οθονες στα σπιτια μας ξαφνικα μας χαλασε που δεν εχει το κινητο μας. Αφηστε που για να δεις οντως διαφορα αισθητη στο ματι μεταξυ full HD και 2Κ η οθονη χρειαζεται να ειναι απο ενα μεγεθος και πανω (το οποιο ειναι προφανως πολυ παραπανω απο 5.5 ιντσες) και η αποσταση θεασης απο την οθονη πρεπει επισης να ειναι συγκεκριμενη (α και για τα ppi, πληροφοριακα το ανθρωπινο ματι δενμπορει να δει η να καταλαβει διαφορες παραπανω απο περιπου 300ppi)..Καμερα εβγαλα μερικες φωτογραφιες γενικως εμεινα ευχαριστημενος αλλα δεν εκανα κανενα φοβερο testing με φωτισμους και ταλοιπα, μολις το κανω και εντοπισω κατι αρνητικο θα ενημερωσω αλλα εκ πρωτης οψεως φαινεται κομπλε! παλι για αυτους που κραζουνε για την καμερα (που το 95% θα βαρανε με το auto mode και δεν θα ασχοληθουνε με το manual, αλλα νομιζουν εχουν γνωμη επαγγελματια φωτογραφου) ας αναλογιστουνε οτι αγοραζοντας το oneplus 3 τους μενουνε λεφτα στην ακρη για μια το λιγοτερο αξιοπρεπεστατη φωτογραφικη( ειτε dslr, ειτε compact ειτε μια σχετικα φθηνη hybrid) αφου τους ενδιαφερει τοσο η φωτογραφια. το γεγονος ειναι οτι η ποιοτητα στις φωτογραφιες (απο οσο καταφερα να δω εννοειται) ειναι το λιγοτερο πολυ καλη και ανω του μεσου ορου. Το oxygen το βρηκα παρα πολυ καλο καθως εχει πολυ βολικες επιλογες για να κανεις customize το κινητο σου και δεν εχει επιβαρυνθει με κατι εξτρα ειναι σχεδον σαν στοκ ρομ (οπως εχουνε πει πιο πριν αλλοι συμπαικτες). σαν κατασκευη ειναι ελαφρυ, λεπτο αλλα το αισθανεσαι γερο στο χερι σου καθοτι επιτελους επεσε μεταλλο! εγω θα του βαλω μια λεπτη θηκη για να το διογκωσω λιγακι και για να νιωθω πιο ασφαλης σε περιπτωση πτωσης. Αν πρεπει να πω σωνει και καλα κατι αρνητικο, η προστασια της οθονης δεν ειναι και η τοπ, οπως ανεφερε καποιος φιλος πιο πισω "λερωνει" ευκολα με δαχτυλιες, αλλα αποτι ειδα πιο πανω καποια παιδια που δοκιμασαν διαφορες αλλες προστασιες οθονης π.χ. της nillkin δεν εμειναν ουτε απο αυτες ευχαριστημενοι οποτε προς το παρον θα δωσω καποιο χρονο σε αυτην που εχει ηδη το κινητο. overall πιστευω ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη και αν καποιος δεν ειναι ειτε fanboy ειτε "ψειρας" που να τον ενοχλει το ενα η το αλλο σε κάθετι θα του ελεγα να μην το σκεφτεται και πολυ και ας το παραγγειλει. Edited by absinth1926
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω. Είναι για εμένα συνολικά ίσως το καλύτερο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου. Το βρίσκω ανώτερο από S6, Z5 και το nexus 6p το "τρώει" μόνο στα διπλά στερεοφωνικά ηχεία και την απόδοση της κάμερας σε χαμηλό φωτισμό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.εχοντας διαβάσει όλο τοθεμα και τις 56 σελίδες είμαι στο εξής δίλημμα:το oneplus3 ή leco le max 2??το μόνο που με κολλάει είναι κάποια αρνητικά σχόλια για οθόνη και μπαταρία.εχω διαβάσει φυσικά και το άλλο θέμα με το le max 2.

Τι λέτε;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Στα παιδιά που ανεβάζουν φωτογραφίες τους συνιστώ να παραμείνουν στην απλή φωτογραφία γιατί αν ανεβάσουν βίντεο θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι
Link to comment
Share on other sites

Στα παιδιά που ανεβάζουν φωτογραφίες τους συνιστώ να παραμείνουν στην απλή φωτογραφία γιατί αν ανεβάσουν βίντεο θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι

 

Εγω βιντεο που εχω τραβηξει παντως, δεν ακουσα κανενα κατσικι να γελαει.

 

Επισης, κινητο ειναι, οχι βιντεοκαμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.εχοντας διαβάσει όλο τοθεμα και τις 56 σελίδες είμαι στο εξής δίλημμα:το oneplus3 ή leco le max 2??το μόνο που με κολλάει είναι κάποια αρνητικά σχόλια για οθόνη και μπαταρία.εχω διαβάσει φυσικά και το άλλο θέμα με το le max 2.

Τι λέτε;

 

για μενα δεν υπαρχει συγκριση..με την οθονη δεν εχει κανενα θεμα...μην ανησυχεις.

καταρχην το Le max υπαρχει μονο σε ροζ(αν αυτο σου αρεσει οκ).

επισης εχεις 2 χρονια εγγυηση απο ευρωπη και οχι απο κινα και Out of the box λειτουργουν ολα αψογα....δεν χρειαζεται να ψαχνεις ρομ ιταλου-ιπανου-ινδοκινεζου για να βρεις ελληνικα

και φσικα στο 1+ εχεις μια πολυ μεγαλη κοινοτητα απο πισω που ασχολειτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.εχοντας διαβάσει όλο τοθεμα και τις 56 σελίδες είμαι στο εξής δίλημμα:το oneplus3 ή leco le max 2??το μόνο που με κολλάει είναι κάποια αρνητικά σχόλια για οθόνη και μπαταρία.εχω διαβάσει φυσικά και το άλλο θέμα με το le max 2.

Τι λέτε;

 

Αν δε σε απασχολει το να εχεις δικαρτο(οπως εμενα) κ (σχεδόν)στοκ android κοιτα κ το lg g5 . έχει πεσει τιμη του στην Ελλάδα στα σκρουτζομαγαζα στα ιδια χρηματα σχεδόν και απο θεμα εγγύησης η procordia που έχει το service της lg στην Ελλαδα ειναι απλα κορυφή

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε απασχολει το να εχεις δικαρτο(οπως εμενα) κ (σχεδόν)στοκ android κοιτα κ το lg g5 . έχει πεσει τιμη του στην Ελλάδα στα σκρουτζομαγαζα στα ιδια χρηματα σχεδόν και απο θεμα εγγύησης η procordia που έχει το service της lg στην Ελλαδα ειναι απλα κορυφή

Η τιμή έχει πέσει αρκετά το θέμα είναι αν το διακινδυνεύεις να το αγοράσεις μετα τα bootloop του G4 που πάνε σύννεφο ☁ .....

Link to comment
Share on other sites

Στα παιδιά που ανεβάζουν φωτογραφίες τους συνιστώ να παραμείνουν στην απλή φωτογραφία γιατί αν ανεβάσουν βίντεο θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι

 

Ενα πρόχειρο βίντεο

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει νεοτερο για την λευκη soft gold εκδοση?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα σήμερα.... Με την απλή αποστολή καθώς και τα δύο είχαν ίδια ημερομηνία παράδοσης (20/07)... Για να δούμε....

 

We will dispatch your order before Jul 15, 2016.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...