Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πόσο κοστίζουν τα μεταφορικά για op3 ?

 

Δωρεαν με οδικη μεταφορα δηλαδη μιαμιση βδομαδα περιπου και 16 ευρω με την priority που μπορει να σου ερθει σε 1-2 μερες

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μας την εκανε η dhl.κατι εγινε με το κοντεινερ και ενω εφτασε το πρωι στο ελ βεν θα μου το φερουν αυριο το τηλ...Δεν πειραζει μια μερα παραπανω....Ετσι και αλλιως 17 το παρηγγειλα και ελεγε πως θα σταλει το αργοτερο στις 27 και τελικα το στειλανε εχτες 21....Αυριο εως απογευμα θα το εχω....Υπομονη:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε το coolicool το έχει σε στοκ με κουπόνι EF10 στα 439.99$ με σημερινή ισοτιμία είναι 389.133 Ευρώ πολύ καλή τιμή.

 

ONEPLUS 3 Coolicool

 

Δεν εχει κανενα απολυτως νοημα η αγορα από Κινα, μεχρι να παει η διαφορα τιμης μίνιμουμ >50 ευρω.

Χανεις διετη εγγυηση από ευρωπη, επιστροφή 15ημερων ατελως (αν αλλαξεις γνωμη πχ), band 20 lte κλπ κλπ

Για 60-70 και βαλε το συζητάμε.

 

Παιδες, εφυγαν και τα 2 oneplus 3, ακομα και αυτό που ανοιξα για χρηση μου το πηρε καλος φιλος, τρελαμενος με την oneplus.

Αυτά που ειδα στα γρηγορα ηταν αξιοπρεπεστατη οθονη (καμια σχεση με αυτά που γράφονται), εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης (τσιμεντο το τηλεφωνο, ελαφρυ και μικροτερο στο χερι από τις φωτο, με κορυφαιο grip), εξαιρετικο ακουστικο (αυτό δεν εχει γραφτει πουθενα, για πρωτη φορα σε oneplus βλεπω ακουστικο επιπεδου Samsung s7 edge, δηλαδή κορυφη χωρις hissing/static noises κλπ κλπ) και σημα wifi/gsm σε υψηλα επίπεδα (πρακτικα δεν ειδα καμια διαφορα στη ληψη με το s7 edge μου).

 

Μπαταρια φυσικα δεν προλαβα να εχω αποψη, αλλα αυτό που ειδα είναι ένα:

ΔΕΝ υπαρχει συσκευή καλυτερη στα 400 ευρω στο εμποριο και φυσικα ΔΕΝ συγκρινεται το φινίρισμα κι η ποιοτητα της συσκευης με τα αλλα κινεζικα (αυτό καταφερε να μου κανει αισθηση, ένω πχ το le max 2 με αφησε σχεδόν αδιαφορο).

Μπραβο στην oneplus, μεχρι να βγουν τα νεα νεξους θα παιζει μπαλα μονο του σε οσους αρέσκονται να παιρνουν μια συσκευή και να την ξεζουμιζουν.

 

Θα το ξαναπαρω, η συσκευή αξιζει 1000% τα χρηματα της...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανενα απολυτως νοημα η αγορα από Κινα, μεχρι να παει η διαφορα τιμης μίνιμουμ >50 ευρω.

Χανεις διετη εγγυηση από ευρωπη, επιστροφή 15ημερων ατελως (αν αλλαξεις γνωμη πχ), band 20 lte κλπ κλπ

Για 60-70 και βαλε το συζητάμε.

 

Παιδες, εφυγαν και τα 2 oneplus 3, ακομα και αυτό που ανοιξα για χρηση μου το πηρε καλος φιλος, τρελαμενος με την oneplus.

Αυτά που ειδα στα γρηγορα ηταν αξιοπρεπεστατη οθονη (καμια σχεση με αυτά που γράφονται), εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης (τσιμεντο το τηλεφωνο, ελαφρυ και μικροτερο στο χερι από τις φωτο, με κορυφαιο grip), εξαιρετικο ακουστικο (αυτό δεν εχει γραφτει πουθενα, για πρωτη φορα σε oneplus βλεπω ακουστικο επιπεδου Samsung s7 edge, δηλαδή κορυφη χωρις hissing/static noises κλπ κλπ) και σημα wifi/gsm σε υψηλα επίπεδα (πρακτικα δεν ειδα καμια διαφορα στη ληψη με το s7 edge μου).

 

Μπαταρια φυσικα δεν προλαβα να εχω αποψη, αλλα αυτό που ειδα είναι ένα:

ΔΕΝ υπαρχει συσκευή καλυτερη στα 400 ευρω στο εμποριο και φυσικα ΔΕΝ συγκρινεται το φινίρισμα κι η ποιοτητα της συσκευης με τα αλλα κινεζικα (αυτό καταφερε να μου κανει αισθηση, ένω πχ το le max 2 με αφησε σχεδόν αδιαφορο).

Μπραβο στην oneplus, μεχρι να βγουν τα νεα νεξους θα παιζει μπαλα μονο του σε οσους αρέσκονται να παιρνουν μια συσκευή και να την ξεζουμιζουν.

 

Θα το ξαναπαρω, η συσκευή αξιζει 1000% τα χρηματα της...

Είχες παραγγείλει 3 τηλέφωνα και τα έδωσες όλα ?? Τι συσκευή έχεις εσύ Βαγγέλη, το s7 edge? Θα το άλλαζες το κινητό σου - αν είναι αυτό - με το oneplus 3?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχες παραγγείλει 3 τηλέφωνα και τα έδωσες όλα ?? Τι συσκευή έχεις εσύ Βαγγέλη, το s7 edge? Θα το άλλαζες το κινητό σου - αν είναι αυτό - με το oneplus 3?

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Μόνο αν θέλεις δικαρτο κάνεις την αλλαγή. Ανώτερο το s7 edge σε κάμερα, οθόνη, αδιαβροχοποιηση, αυτονομία, αν το έχεις δεν έχει νόημα να το σκοτωσεις να πας εκεί, όχι. Για την ακριβεια, δεν υπαρχει καλυτερη συσκευή σε αυτή την κατηγορια από το s7 edge για το πρωτο μισο του 2016. Αν είσαι νέος αγοραστής όμως, τα 200 ευρω διαφορα είναι διόλου αμελητέα και θα εχει πραξει πολύ σωστα αν προτιμήσεις το oneplus 3...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει την λειτουργικότητά του ως δικαρτο; δλδ active passive , εναλλαγή κλήσεων κλπ;

 

Επίσης το θέμα της λήψης Βίντεο. Στο op2 η εφαρμογή της κάμερας κόλλαγε συνέχεια με αποτέλεσμα να κάνω reboot, συνεχίζει να ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from tapa

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω παραγγείλει και εγώ το τηλέφωνο και στο site ενω μέχρι το πρωί στη παραγγελία έλεγε οτι θα φύγει το τηλέφωνο 27 Ιουνίου τώρα γράφει pending χωρίς καμία ημερομηνία.Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω πλεον για μεγαλες καθυστερήσεις στις παραγγελιες στα φορα της oneplus. Καλο είναι οσοι παρηγγειλαν τις τελευταίες μερες ή ετοιμάζονται να παραγγειλουν, να είναι προετοιμασμένοι για μεγαλύτερους χρονους από αυτους που αναγράφονται κατά τη στιγμη της παραγγελιας.

Μου ηρθε παραλληλα και κουπονακι 10 δολλαριων, από την oneplus, σαν compensation για την καθυστερηση της παραγγελιας μου (κάθε άλλο, παρα συνεβη αυτό).

Η 4px, που εχει αναλαβει τη διακινηση των oneplus 3 συσκευών ανα τον κοσμο (με εξαιρεση την Ινδια, οπου πωλειται μεσω Αμαζον, καθως εκει δεν εχει αποθηκες η 4px) φαινεται ότι εχει χασει τα αυγα και τα πασχαλια πλεον με τα delivery times... Αναμενομενο. Είναι το πιο Hot smartphone, με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον αυτή τη στιγμή στον πλανήτη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάτι ακόμα ! Αναφέρθηκε τίποτα για την λευκή έκδοση ?

 

Όχι, απλά τον άλλο μήνα θα έρθει το Soft Gold...

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει την λειτουργικότητά του ως δικαρτο; δλδ active passive , εναλλαγή κλήσεων κλπ;

 

Επίσης το θέμα της λήψης Βίντεο. Στο op2 η εφαρμογή της κάμερας κόλλαγε συνέχεια με αποτέλεσμα να κάνω reboot, συνεχίζει να ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from tapa

Η εφαρμογή της κάμερας ήταν μια χαρά ποτέ δεν κολλούσε. Και πλέον με marshmallow είναι ακόμα καλύτερη.

Έχεις κάνει καμιά επαναφορά εργοστασιακών μήπως και στρώσει;

 

Επίσης, στο OP3 όσα review έχω δει πουθενά δεν παρουσίασε πρόβλημα. Αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε

 

1) Παραγγελία - πληρωμή 17/6 το βράδυ, παραλαβή 22/6 στις 12 00 (DHL express)

2) Πολύ καλά συσκευασμένο - προστατευμένο.

3) Όμορφη συσκευή - με έχει εντυπωσιάσει η οθόνη (σε σύγκριση με την 2Κ του X800 pro)

4) Άνοιξα όλες τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες ταυτόχρονα χωρίς κανένα ζόρι.

5) Φόρτισε από το 19% στο 100% σε μία ώρα ακριβώς

6) Έβαλα ένα βαρύ παιχνίδι για να δω αν ζεσταίνετε (hearhstone), ζεστάθηκε ελάχιστα γύρω από την κάμερα (το παιχνίδι αυτό γονάτιζε το LG G2 σε βαθμό του να μην ανταποκρίνεται καθόλου για 30'' και έκανε το X800 pro να ζεσταίνετε αισθητά)

7) Το finger-print sensor είναι ταχύτατο και πολύ βολικό.

8) Πρώτα μου ήλθε μήνυμα από DHL ότι έρχεται το δέμα, και αργότερα την ίδια ημέρα ενημερώθηκε το status στο site της oneplus.

 

αυτά για τώρα, καλορίζικο για όσους παρέλαβαν και με το καλό όσοι το σκέπτονται.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της κάμερας ήταν μια χαρά ποτέ δεν κολλούσε. Και πλέον με marshmallow είναι ακόμα καλύτερη.

Έχεις κάνει καμιά επαναφορά εργοστασιακών μήπως και στρώσει;

 

Επίσης, στο OP3 όσα review έχω δει πουθενά δεν παρουσίασε πρόβλημα. Αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει.

 

Στο δικο μου κολλούσε απίστευτα. Με ειχε αφησει ξεκρεμαστο σε σημαντικα βιντεο που τράβηξα. Ειχαν γινει ολες οι προβλεπομενες προσπάθειες να την διορθωση του, αλλα χωρις αποτελεσμα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε που μπλεξαμε

Εχτες εσειχνε στο σαιτ της dhl οτι εφτασε αθηνα το πρωι...

Μιλησα και μου ειπαν απογευμα θα παραλαβω,,,,

Το απογευμα ξαναμιλησα και μου ειπαν για σημερα

Σημερα πηρα τηλ τωρα και μου ειπαν πως ειναι πλασματικο αυτο που λεει το σαιτ και οτι δεν βλεπουν το πακετο μου

Τωρα μου ειπαν θα με παρουν μετα τις 12 το μεσημερι να το ψαξουν λιγο τι εχει γινει,,,,,

Γκαντεμια.......:X:wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/incoming-oneplus-3-ota-will-bring-srgb-mode-and-better-ram-management-699808/

Να και το πρώτο update για οθόνη και ram.Λεω και γω,τόσα σαιτ έλεγαν για την οθόνη και το λάθος calibration της,πώς γίνεται να μην έχει αναφερθεί απ τους χρήστες?

Σούπερ αντανακλαστικά πάντως απ την 1+,άμεσο το update,μπράβο τους

Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω λαθος λεει οτι πρωτα το update θα κυκλοφορησει για beta tester και οχι για ολους σωστα?

,Παντως καλο θα ηταν το update να ελυνε και το θεμα τον ειδοποιησεων που αναφερουν αρκετοι.Μπραβο τους ομως που δινουν προσοχη στη συσκευη τους.

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κανω λαθος λεει οτι πρωτα το update θα κυκλοφορησει για beta tester και οχι για ολους σωστα?

,Παντως καλο θα ηταν το update να ελυνε και το θεμα τον ειδοποιησεων που αναφερουν αρκετοι.Μπραβο τους ομως που δινουν προσοχη στη συσκευη τους.

 

Ναι,έχει ήδη βγεί για beta οπως είπες και αργότερα για τους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια...η καμερα εχει panorama?

Προφανώς και έχει:

https://recombu.com/mobile/article/oneplus-3-camera-review-test-samples#

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τη Ram και το όλο θέμα που έχει δηιουργηθεί τι παίζει?

 

http://www.androidauthority.com/incoming-oneplus-3-ota-will-bring-srgb-mode-and-better-ram-management-699808/

 

Το ζητημα διαχειρισης της RAM, καθως και του κορεσμου των χρωματων, επιλυεται συντομα ΟΤΑ.. :)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν βάλω χρεωστική κάρτα στην official σελίδα για αγορά του κινητού την δέχεται το δοκίμασε κανένας;;;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν βάλω χρεωστική κάρτα στην official σελίδα για αγορά του κινητού την δέχεται το δοκίμασε κανένας;;;;

Εγώ εχω συνδεδεμένη στο paypal προπληρωμένη Πειραιώς και μου το δέχτηκε κανονικά

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω συνδεδεμένη στο paypal προπληρωμένη Πειραιώς και μου το δέχτηκε κανονικά

 

send from my cave using smoke signals

 

Και εγώ έχω της Πειραιώς συνδεδεμένη στο paypal αλλά δεν την δέχτηκε.....Τι ***** γίνεται δεν μπορώ να καταλάβω.

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...