Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά.., προσοχή με την αναβάθμιση σε stock 4.1.6

Διάβασα στο φόρουμ της oneplus και αναφέρουν προβλήματα με το Google Play.., δν ανοίγει κάποιες εφαρμογές.., προβλήματα στο σήμα του Wi-Fi...και διααφορα άλλα... (έλεος δλδ!!! Δεν είναι Beta να έχει τέτοια θέματα..)

Παρόλα αυτά όποιος το έχει κάνει ας πει εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.., προσοχή με την αναβάθμιση σε stock 4.1.6

Διάβασα στο φόρουμ της oneplus και αναφέρουν προβλήματα με το Google Play.., δν ανοίγει κάποιες εφαρμογές.., προβλήματα στο σήμα του Wi-Fi...και διααφορα άλλα... (έλεος δλδ!!! Δεν είναι Beta να έχει τέτοια θέματα..)

Παρόλα αυτά όποιος το έχει κάνει ας πει εντυπώσεις...

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι

Link to comment
Share on other sites

και η μπέτα 17 τα ίδια θέματα είχε, δεν άνοιγε το twitter, το swiftkey.
Υποτίθεται ότι με την 18 αυτά λύνονται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.., προσοχή με την αναβάθμιση σε stock 4.1.6

Διάβασα στο φόρουμ της oneplus και αναφέρουν προβλήματα με το Google Play.., δν ανοίγει κάποιες εφαρμογές.., προβλήματα στο σήμα του Wi-Fi...και διααφορα άλλα... (έλεος δλδ!!! Δεν είναι Beta να έχει τέτοια θέματα..)

Παρόλα αυτά όποιος το έχει κάνει ας πει εντυπώσεις...

 

Μέχρι τώρα δεν έχω τέτοια θέματα όλα δουλεύουν καλα...Ίσως είναι μεμονωμένες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω τέτοια θέματα όλα δουλεύουν καλα...Ίσως είναι μεμονωμένες περιπτώσεις.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ πως δεν υπάρχει θέμα. Βέβαια την πέρασα με clean install γιατί παίχτηκε κοκομπλόκο με την TWRP αλλά έτερον...

Link to comment
Share on other sites

Εγω που περασα την 4.1.6 μεσω twrp k root κ με clean cache κανενα απολύτως πρόβλημα...ισα ισα κ απο τις πιο καλες αναβαθμισεις... οποίος έχει θεματακια ας κανεις ένα καθαρισμό της cache ή ακόμα καλύτερα μια επαναφορα εργοστασιακων γιατί πιθανότατα δεν εχςι "κάτσει" η ρομ καλα.
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ σε 3Τ δεν έχω τέτοια θέματα, μόνο ανέβασμα θερμοκρασιας στην περιοχή της κάμερας και χειρότερη μπαταρια. Που τα είχα και από την 4.1.5

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω που περασα την 4.1.6 μεσω twrp k root κ με clean cache κανενα απολύτως πρόβλημα...ισα ισα κ απο τις πιο καλες αναβαθμισεις... οποίος έχει θεματακια ας κανεις ένα καθαρισμό της cache ή ακόμα καλύτερα μια επαναφορα εργοστασιακων γιατί πιθανότατα δεν εχςι "κάτσει" η ρομ καλα.

 

Το έχω μαμά το τηλέφωνο φίλε και γενικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος..!! Μόνο τις εργοστασιακές αναβαθμίσεις του κάνω όποτε βγουν... clean cache ok να κάνω αν χρειαστεί.., αλλά άμα είναι να θέλει και επαναφορά κάθε φορά π κάνουμε μια αναβάθμιση.., εε δε γίνεται..!! Καλή και η 4.1.5!!

(την έχω ξαναπάθει να θέλει εργοστασιακές.., με το δακτυλικό αποτύπωμα κ το μοτίβο που δεν τα αναγνώριζε σε προηγούμενη αναβάθμιση μετά την επανεκκίνηση.. Οπότε εάν έχει άλλα θέματα τώρα δε ρισκάρω.. Δε μπορώ να κάτσω να ξαναστήσω παααλι το τηλέφωνο απ την αρχή.. :sorry: )

 

Μέχρι τώρα δεν έχω τέτοια θέματα όλα δουλεύουν καλα...Ίσως είναι μεμονωμένες περιπτώσεις.

 

Μακάρι να μην έχει θέματα φίλε.., αλλά είναι πολλοί πάντως απ' ο,τι είδα που έχουν δυστυχώς...

Τιι να πω.., καλή τύχη σε όποιον τη βάλει..!! :) Εγώ μάλλον θα περιμένω την επόμενη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λέτε τέτοια, μόλις την πέρασα κι έκανα wipe cache..! :eek:

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα. Θα σας πω αν δω κάτι.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με h2os στην τελευταία αναβάθμιση τίποτα απολύτως όλα τέλεια !

Επειδή είχα περάσει από αρκετές Hydrogen κυρίως beta, θα έλεγα ότι είναι πιο προσεγμένες σε σχέση με τις Oxygen.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα περάσει από αρκετές Hydrogen κυρίως beta, θα έλεγα ότι είναι πιο προσεγμένες σε σχέση με τις Oxygen.

 

Η αλήθεια είναι πως ναι ! Συγκεκριμένα επειδή όταν μιλάω στο τηλέφωνο θέλω να έχω πρόσβαση σε MB κάτι που για κάποιο λόγο μόνο στην h2os γίνεται ενώ στην oxygen όχι βολεύει πάρα πολύ !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν μιλάω στην μια σιμ, στην δεύτερη ούτε χτυπάει (λογικό) αλλά ούτε βγάζει στον άλλο κατειλημμένο και το χειρότερο ούτε έρχεται μήνυμα όπως όταν είναι κλειστό.Βγάζει στον άλλον ότι ο αριθμός δεν υπάρχει.Το δοκίμασα πολλές φορές και πάντα αυτό βγάζει.Μήπως είναι θέμα της μπέτα ή της ρομ γενικά?Είναι πολύ σημαντικό γιατί αν βγάζει δεν υπάρχει δεν πρόκειται να ξαναπάρει αυτός που πήρε.Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος που έχει stable ή άλλο οποιαδήποτε ρομ να μας πει?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

όταν μιλάω στην μια σιμ, στην δεύτερη ούτε χτυπάει (λογικό) αλλά ούτε βγάζει στον άλλο κατειλημμένο και το χειρότερο ούτε έρχεται μήνυμα όπως όταν είναι κλειστό.Βγάζει στον άλλον ότι ο αριθμός δεν υπάρχει.Το δοκίμασα πολλές φορές και πάντα αυτό βγάζει.Μήπως είναι θέμα της μπέτα ή της ρομ γενικά?Είναι πολύ σημαντικό γιατί αν βγάζει δεν υπάρχει δεν πρόκειται να ξαναπάρει αυτός που πήρε.Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος που έχει stable ή άλλο οποιαδήποτε ρομ να μας πει?

 

Το κινητό (οπως κ η συντριπτική πλειοψηφία της αγορας) ειναι dual standby k οχι dual active γιαυτο κ φαίνεται κλειστη η δεύτερη καρτα οταν μιλας στην πρωτη κ αντίστροφα καθότι έχει μονο μία κεραία τηλεφωνίας κ ενα τσιπ gsm.

Το μονο που μπορείς να κάνεις ειναι να ενεργοποιησεις την ειδοποίηση κλησεων με μνμ ή τηλεφωνητή για οταν σε παίρνουν κ ειναι κλειστο το οποιο είναι υπηρεσία δικτυου(cosmote,wind, Vodafone)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ξανά γράφω,

 

όταν το έχω κλειστό έρχεται ειδοποίηση ότι είναι κλειστό και στις δύο κάρτες. όταν μιλάω όμως στην πρώτη η δεύτερη βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει ο αριθμός. λέει ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει.

 

αυτό είναι πρόβλημα και μάλιστα μεγάλο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...εμενα δεν εχει τέτοια συμπεριφορά.Αν για οποιοδήποτε λογο μια καρτα φαίνεται ότι είναι κλειστη-εκτος δικτύου γενικα ,την στιγμή που έχεις ενεργοποιημένη την ειδοποίηση με μνμ, θα έπρεπε μα ενημερωνεσαι...κ ας ηταν κ προβλημα του τηλεφώνου...

Πιο πολύ προβλημα δικτυου μου φαίνεται όμως...η wind κανει κατι τετοιες μ@#€#@ς συνηθως, οπως κ να κόβεται η γραμμη εκει που μιλας ,να φαίνεται οτι ειναι κλειστο , να μην μπορει να παρεις τηλ κλπ κλπ κ μετα ψαχνομαστε τι φταίει.

Edited by hs2000corolla
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρήκα άκρη, όταν μιλάω στην 2η στην πρώτη λέει είναι κλειστό και έρχονται και τα σμς κανονικά.στην δεύτερη ενώ όταν είναι κλειστό έρχονται σμς όταν μιλάω στην 1η δεν έρχονται.τεσπα, μάλλον είναι θεμα του παρόχου η ότι είναι σε roaming. Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς οπτικό σταθεροποιητή και 5 κάμερες να είχε, χειρότερη κάμερα από το 3Τ θα έχει. Δυστυχώς. Καλώς ή κακώς με το S7 EDGE πάντα έβγαζα πολύ καλύτερες φωτογραφίες και ειδικά σε low light συνθήκες. Τώρα έφτιαξαν το διάφραγμα στο 1.7 και εκεί που λες τέλεια, επιτέλους κλπ. σου βγάζουν τον οπτικό σταθεροποιητη.Τι να πεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά απορώ γιατί δεν έβαλαν ois... Απλά απαράδεκτοι....

 

HTC 10 Black leather Power

 

Εχουμε θεμα για το 1+5, αν θελετε εκει. Εδω μιλαμε για το 1+3. :)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 5 ώρες μου έβγαλε σήμερα το 1+3 με τελευταία beta και κανονική χρήση.

Εκτός φορτιστή 23 ώρες από χτες το βράδυ.

 

Καταπληκτικό αποτέλεσμα.

Με δεδομένα, με ομιλία whatsapp, με λίγη χρήση χάρτη και Gps, Browsing, reddit, whatsapp, camera, όλα τα sync και Google photos backup κλπ

Τελευταία beta.

 

 

Battery life 1+3 https://imgur.com/gallery/08PAc

Link to comment
Share on other sites

με powernap και amplify δεν έπεφτε ποτέ κάτω από 6 ώρες.έχω φτάσει μέχρι και 8 με wifi
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...