Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oταν με ρωτούν οι φίλοι μου, τι μου αρέσει στο oneplus,απαντώ, η γρήγορη φόρτιση.

Σταμάτησα να κοιτάζω το ποσοστό μπαταρίας.

Ούτε όταν γυρίζω σπίτι το βράδυ δεν με νοιάζει, γιατί το πρωί έχω χρόνο για πρωινό και ενα εσπρεσσο πριν βγω, σε αυτό το διάστημα φορτίζω το τηλέφωνο, αυτό μου αρκεί για όλη την μέρα.

Βέβαια ποτέ δεν χρειάζομαι την μέρα πάνω από 5 ωρες οθόνη.

Υπάρχει ζωή και έξω από το τηλέφωνο.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Πρωί, espresso, dash charge.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Πρωί, espresso, dash charge.

μια απο τα ίδια ,εσπρεσακι τσιγαράκι και dash charge

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω φραπέ...Παίζει να καθυστερεί η dash charge φόρτιση;;

Αχαχαχαχαχαχα παγώνει το κύκλωμα

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το διαφορα / Miscellaneous που εμφανίζεται σε κάποιους στη χρήση της μπαταρίας έχει να κάνει με το γεγονός ότι αλλάξατε πρόσφατα το buildprop. Αν το επαναφέρετε θα φύγει. Δεν είναι πραγματικό battery drain αν έχω καταλάβει καλά, απλά έχει να κάνει με τον υπολογισμό της κατανάλωσης της μπαταρίας από το σύστημα.

 

Εγώ όντως έχω πειράξει το buildprop για να ενεργοποιήσω το multiwindow.... Θα δοκιμάσω να το πειράξω πάλι, αν και δεν κράτησα backup και θα δω αν εξαφανιστεί το "διάφορα"

Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη φόρτιση δεν κάνει κακό στη μπαταρία με το καιρό;

 

Δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά και η χρήση ενός αυτοκινήτου το παλιώνει, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να το κρατάμε στο γκαράζ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το γυαλί να μου πει αν αξίζει είναι από τα λίγα που υπάρχουν στο skroutz

 

http://www.tforall.gr/index.php?route=product/product&product_id=4767&lang=el

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το γυαλί να μου πει αν αξίζει είναι από τα λίγα που υπάρχουν στο skroutz

 

http://www.tforall.gr/index.php?route=product/product&product_id=4767&lang=el

 

send from my oneplus 3

 

Εγω έχω πάρει δύο και είναι μία χαρά...αφήνει την οθόνη λίγο ακάλυπτη στις άκρες και το ηχειο μαζί με την κάμερα έχει καλή εφαρμογή και ή οθόνη ανταποκρίνεται μία χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πάρει δύο και είναι μία χαρά...αφήνει την οθόνη λίγο ακάλυπτη στις άκρες και το ηχειο μαζί με την κάμερα έχει καλή εφαρμογή και ή οθόνη ανταποκρίνεται μία χαρά....

Είναι 2,5d;δεν έχει hallow effect δεξία και αριστερά;

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2,5d;δεν έχει hallow effect δεξία και αριστερά;

 

send from my oneplus 3

 

Δεν έχω παρατηρήσει τις.αποχρωσεις αν έννοεις.....και ειναι το ίδιο πάχος με το tempered glass που είχα και στο S7 αλλά και στο Nexus...

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο...πόση ώρα sot μέσο όρο σας βγάζει το one plus 3???

Με μαμά ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει ποτε θα κυκλοφόρησει το 1+3 με 821 snapdragon?

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει τις.αποχρωσεις αν έννοεις.....και ειναι το ίδιο πάχος με το tempered glass που είχα και στο S7 αλλά και στο Nexus...

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο...πόση ώρα sot μέσο όρο σας βγάζει το one plus 3???

Με μαμά ρομ.

Δεν εννοώ τις αποχρώσεις αλλά τα νερά που κάνει δεξία και αριστερά αν μπορείς να αναβάσεις καμία φωτογραφία θα σου ήμουν ευγνώμων 2, 5d εννοώ αν είναι ομαλά κομμένο στις άκρες στρογγυλεμένο περιμετρικά.

 

6 με 7 ώρες σε 24 ώρες χρήσης

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ τις αποχρώσεις αλλά τα νερά που κάνει δεξία και αριστερά αν μπορείς να αναβάσεις καμία φωτογραφία θα σου ήμουν ευγνώμων 2, 5d εννοώ αν είναι ομαλά κομμένο στις άκρες στρογγυλεμένο περιμετρικά.

 

6 με 7 ώρες σε 24 ώρες χρήσης

 

send from my oneplus 3

 

Είναι πολυ καλά κομμένο το γυαλί...

Το δικό μου one plus 3 τέτοιους χρόνους δεν έχει πιάσει ποτέ...Είμαι από 4,5 μέχρι 5,5 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυ καλά κομμένο το γυαλί...

Το δικό μου one plus 3 τέτοιους χρόνους δεν έχει πιάσει ποτέ...Είμαι από 4,5 μέχρι 5,5 ωρες

Είμαι μόνιμα με wifi και stock rom απείραχτη επίσης με lte στα δίκτυα

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ανοικτά μόνιμα Wi Fi,bluetooth 4G,κ αι μέχρι τις 5-6 το απόγευμα χρησιμοποιώ data,και το περισσότερο που έχω οθόνη είναι 5,5 ώρες..

Αλλά θα το δώσω,γιατι τελικά πιστεύω το S7 είναι καλύτερο,σε dual όμως μόνο...

Το θέμα είναι ότι υπάρχει μία διαφορα στην τιμή γύρω στα 150€ που αυτή τη στιγμή δεν καλύπτονται εύκολα....

Και ακόμα ένας λόγος είναι που δεν βρήκα πουθενά μία θήκη αδιάβροχη για.το one plus.

Αν είχα βρει θα καθόμουν εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πάρει δύο και είναι μία χαρά...αφήνει την οθόνη λίγο ακάλυπτη στις άκρες και το ηχειο μαζί με την κάμερα έχει καλή εφαρμογή και ή οθόνη ανταποκρίνεται μία χαρά....

 

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα θα μπορούσες να ανεβάσεις κάποιες φώτο που να φαίνεται πως κάθετε στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν φτιάχνουμε ένα team να αγοράσουμε το μαμά curved? 7€ μεταφορικά είναι πολλά στο ήδη ακριβό TGSP. Όποιος είναι Αθήνα και ενδιαφέρεται ας στείλει..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν φτιάχνουμε ένα team να αγοράσουμε το μαμά curved? 7€ μεταφορικά είναι πολλά στο ήδη ακριβό TGSP. Όποιος είναι Αθήνα και ενδιαφέρεται ας στείλει..

Έχει και λευκό;

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινεται καποιον καλο μετατροπεα απο usb type c σε micro usb ωστε να λειτουργει και σαν usb otg και να μπορει να συνδεθει κατευθειαν με το pc ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ανοικτά μόνιμα Wi Fi,bluetooth 4G,κ αι μέχρι τις 5-6 το απόγευμα χρησιμοποιώ data,και το περισσότερο που έχω οθόνη είναι 5,5 ώρες..

Αλλά θα το δώσω,γιατι τελικά πιστεύω το S7 είναι καλύτερο,σε dual όμως μόνο...

Το θέμα είναι ότι υπάρχει μία διαφορα στην τιμή γύρω στα 150€ που αυτή τη στιγμή δεν καλύπτονται εύκολα....

Και ακόμα ένας λόγος είναι που δεν βρήκα πουθενά μία θήκη αδιάβροχη για.το one plus.

Αν είχα βρει θα καθόμουν εδώ...

Και απο άποψη ταχύτητας? Το 1+3 είναι πιο γρήγορο. Τώρα η κάμερα δε ξέρω τι κάνει...

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και απο άποψη ταχύτητας? Το 1+3 είναι πιο γρήγορο. Τώρα η κάμερα δε ξέρω τι κάνει...

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιο γρήγορο σε άνοιγμα μενού...Σε εφαρμογές βαριές και παιχνίδια το S7 είναι πιο γρήγορο...

Τσεκαρισμενο,γιατί είχα ταυτόχρονα και τα δύο για μία μέρα.

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...