Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Θα χρειαστώ τη βοήθεια σας όσον αφορά τον φορτιστή του κινητού. Είναι δυνατόν να τον χρησιμοποιήσουμε για φόρτιση στο αμάξι (σε usb θύρα) χωρίς χρήση του dash car charger που φαίνεται στο site ή η αγορά του δεύτερου είναι μονόδρομος για φόρτιση στο αμάξι?

 

Θα φορτίζει με οσο ρεύμα δίνει ο φορτιστής που έχεις. Φορτιση Dash charge έχεις μονο με τους φορτιστές της 1+.

 

Edit: με πρόλαβε ο απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Το 1+3 έχει υπέρυθρες για χρήση σε τηλεόραση και κλιματιστικό? Έχει nfc??

 

Sent from mTalk

Υπέρυθρες οχι

Nfc ναι κανονικά

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι 3.2.2 και έχω VPN μου βγάζει την 3.2..4.Δεν έχει πουθενά να κάνω check update?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον θα πρέπει να κάνεις και αυτή την αναβάθμιση για να περάσει την 6 !

 

Τι έκανες τελικά;

Edited by petrosm4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι 3.2.2 και έχω VPN μου βγάζει την 3.2..4.Δεν έχει πουθενά να κάνω check update?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τι έκανες τελικά;

Κατέβασα το Opera VPN και έβαλα Γερμανία και μου έβγαλε κατευθείαν την 3.2.6.Με VPN Master δεν μου την έβγαζε.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Θα φορτίζει με οσο ρεύμα δίνει ο φορτιστής που έχεις. Φορτιση Dash charge έχεις μονο με τους φορτιστές της 1+.

 

Edit: με πρόλαβε ο απο πανω.

 

Ή αυτόν: http://www.oppo.com/en/accessory-vooc-car-charger

Dash - VOOC είναι ένα και το αυτό

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά τι παίζει? Γιατί το σκέφτομαι και εγώ για αγορά. Τους γράφω να μου βάλουν ελληνική rom ή είναι έτοιμο από την αρχή?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά τι παίζει? Γιατί το σκέφτομαι και εγώ για αγορά. Τους γράφω να μου βάλουν ελληνική rom ή είναι έτοιμο από την αρχή?

 

Sent from mTalk

Έχει υποστήριξη Ελληνικών από την αρχή.Μαι αυτό είναι ένα από τα πολλά θετικά. Παρ'το και δεν θα το χάσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Oταν εχω προτινωμενο τυπο δικτύου LTE μου χανει κλήσεις και ερχεται μηνυμα μετα.Εχει κανένας το ιδιο προβλημα?Ειμαι με την 3.2.6. unroot
Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ή αυτόν: http://www.oppo.com/en/accessory-vooc-car-charger

Dash - VOOC είναι ένα και το αυτό

 

Πως το ξερουμε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλο χρυσο, αλλα εχει θεμα με την αντοχη της οθονης. Οπως και αλλοι θεωρω κριμα με τετοια ποιοτητα κι αισθηση στο χερι αντι για το μεταλλο που δεν μαζευει και δαχτυλιες να ακουμπας σιλικονη. Για την πισω πλευρα θα δοκιμασω dbrand αν καταφερω να την βαλω. η οθονη ομως χαραζει αν αναπνεεις κοντα της κι εχω περασει απο πολλα κινητα χωρις καμια προστασια. Προσπαθησα το ΣΚ με διαφορες. η curved της Oneplus δεν υπαρχει, το τζαμακι της εταιρειας δεν καταφερα να το βαλω χωρις φυσαλιδες και δεν προστατευει αρκετα κατα τη γνωμη μου. Η Orzly εξεχει λιγο στις ακρες και φαινονται οι τελιτσες στο φως. Η ultimate shield εχει καλη εφαρμογη, οι τελιτσες φαινονται μονο αν ριξεις φακο πανω, αλλα κανει κατι σαν νερα. Ισως να μην την εβαλα σωστα. Ολες ειναι περισσοτερο εχθρικες στις δαχτυλιες απο την οθονη χωρις προστασια. Και η ultimate shield και η Orzly κανουν την οθονη να φαινεται γκρι αντι για total black. τελευται προσπαθεια θα κανω με την Oneplus curved οταν καταστει διαθεσιμη
Link to comment
Share on other sites

Oταν εχω προτινωμενο τυπο δικτύου LTE μου χανει κλήσεις και ερχεται μηνυμα μετα.Εχει κανένας το ιδιο προβλημα?Ειμαι με την 3.2.6. unroot

 

Μία από τα ίδια φίλε μου κ εγώ unroot με 3.2.6 ..ειχα που είχα θέμα με την 3.2.4 με το 4g τώρα χειροτέρεψε το πράγμα...χάνω κλήσεις ,το 4g αφαντο και μου παγώνει πολύ ο chrome παλι...το μόνο που λύθηκε θεωρώ σε αυτήν την αναβάθμιση ή ρύθμιση φωτεινότητας σταμάτησε τα σκαμπανεβάσματα.

 

Αααα και ή μπάταρια τουλάχιστον από χθες το βράδυ που

την περασα φεύγει νερό...!!!!!

Καλύτερα να μην έβγαζαν τοτε!ένα φτιάχνουν δέκα χαλάνε κάθε φορά!μακάρι ν στρώσει το πράμα κάποια στιγμή!!:(:mad:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια φίλε μου κ εγώ unroot με 3.2.6 ..ειχα που είχα θέμα με την 3.2.4 με το 4g τώρα χειροτέρεψε το πράγμα...χάνω κλήσεις ,το 4g αφαντο και μου παγώνει πολύ ο chrome παλι...το μόνο που λύθηκε θεωρώ σε αυτήν την αναβάθμιση ή ρύθμιση φωτεινότητας σταμάτησε τα σκαμπανεβάσματα.

 

Αααα και ή μπάταρια τουλάχιστον από χθες το βράδυ που

την περασα φεύγει νερό...!!!!!

Καλύτερα να μην έβγαζαν τοτε!ένα φτιάχνουν δέκα χαλάνε κάθε φορά!μακάρι ν στρώσει το πράμα κάποια στιγμή!!:(:mad:

 

Εγω στα δεδομενα δεν εχω προβλημα.Στις κλησεις ομως μεγαλο.Αναγκαστικά το γυρισα σε 3G.Οσο για μπαταρία θα σουμε μετα από 2-3 κύκλους αν χειροτερεψε.Σε 3.2.2 που ημουν όλα ηταν καλα.Για την φωτεινοτητα δεν με απασχολουσε γιατι εχω την εφαρμογη YAAB

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εγω στα δεδομενα δεν εχω προβλημα.Στις κλησεις ομως μεγαλο.Αναγκαστικά το γυρισα σε 3G.Οσο για μπαταρία θα σουμε μετα από 2-3 κύκλους αν χειροτερεψε.Σε 3.2.2 που ημουν όλα ηταν καλα.Για την φωτεινοτητα δεν με απασχολουσε γιατι εχω την εφαρμογη YAAB

 

Συμφωνω ή 3.2.2 απροβληματιστη...ή καλυτερη όλων.αλλο ένα συν της 3.2.6 ή μη υπερθέρμανση...

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Πως το ξερουμε αυτο;

Έχει αναφερθεί στα φόρουμ της 1+ ότι το dash charge δουλεύει, άλλωστε η 1+ είναι θυγατρική της OPPO

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου συνιστω να παραμεινεις με τον launcher που εχει απκμονο του το τηλεφωνο,εμενα πρωσοπικα με εχει βολεψει απιστευτα
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα.Μια χαρα όλα απλά σκέφτομαι αν θα βάλω nova launcer...

Εγώ έχω βάλει και Nova και Next launcher έτσι για την αλλαγή.Τελικα γύρισα πάλι σε αυτόν που έχει το κινητό. Μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλός και πιο γρήγορος σε σχέση με τους άλλους.

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα.Μια χαρα όλα απλά σκέφτομαι αν θα βάλω nova launcer...

 

Καλομιλητο....

Με ποια έκδοση ήρθε το κινητό; 3.2.6;

Link to comment
Share on other sites

Σου συνιστω να παραμεινεις με τον launcher που εχει απκμονο του το τηλεφωνο,εμενα πρωσοπικα με εχει βολεψει απιστευτα

 

Από πού και ως πού το συνιστάς; Και μένα με έχει βολέψει ο τάδε launcher αλλά αν κάνω σύσταση σε forum δεν πρέπει να το αιτιολογήσω;

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια φίλε μου κ εγώ unroot με 3.2.6 ..ειχα που είχα θέμα με την 3.2.4 με το 4g τώρα χειροτέρεψε το πράγμα...χάνω κλήσεις ,το 4g αφαντο και μου παγώνει πολύ ο chrome παλι...το μόνο που λύθηκε θεωρώ σε αυτήν την αναβάθμιση ή ρύθμιση φωτεινότητας σταμάτησε τα σκαμπανεβάσματα.

 

Αααα και ή μπάταρια τουλάχιστον από χθες το βράδυ που

την περασα φεύγει νερό...!!!!!

Καλύτερα να μην έβγαζαν τοτε!ένα φτιάχνουν δέκα χαλάνε κάθε φορά!μακάρι ν στρώσει το πράμα κάποια στιγμή!!:(:mad:

 

Εκεί που είμαι έτοιμος να το παραγγείλω βλέπω κάτι τέτοιες δημοσιεύσεις και απογοητεύομαι :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στα φόρουμ της 1+ ότι το dash charge δουλεύει, άλλωστε η 1+ είναι θυγατρική της OPPO

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

Καλό αυτό... Θα έχω και τον φορτιστή του find 7 καβατζα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είμαι έτοιμος να το παραγγείλω βλέπω κάτι τέτοιες δημοσιεύσεις και απογοητεύομαι :(

Το καλό είναι ότι βγάζουν πολύ συχνά ενημερώσεις. Είναι καθαρά θέμα software τα παραπάνω. Δεν υπάρχει λόγος για απογοήτευση. Προχώρα και δεν θα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...