Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το τηλέφωνο αντικειμενικά αξίζει τελικά; Βλέπω λέτε για κινέζικα μενού κτλ. τα οποία μάλλον δείχνουν πως δεν έχουν ασχοληθεί και πολύ και με το software. Είναι άκρως απαράδεκτο να υπάρχουν κινέζικα...

σαν hardware φαίνεται σούπερ, σαν software όμως; Λίγα πράγματα ε;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το τηλέφωνο αντικειμενικά αξίζει τελικά; Βλέπω λέτε για κινέζικα μενού κτλ. τα οποία μάλλον δείχνουν πως δεν έχουν ασχοληθεί και πολύ και με το software. Είναι άκρως απαράδεκτο να υπάρχουν κινέζικα...

σαν hardware φαίνεται σούπερ, σαν software όμως; Λίγα πράγματα ε;

 

Στα μενού που χρησιμοποιείς κάθε μέρα δεν έχει τίποτα κινέζικο η κινέζικη ZUI.

 

Η Ινδική ZUI δεν έχει τίποτα κινέζικο έτσι και αλλιώς.

 

Μπορείς να βάλεις ένα σορό άλλες ROM (CM, Miui, RR κλπ.) αν δεν σου αρέσει η ZUI.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό.

http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

 

image.jpg

 

Στο βήμα 2.5 ακολούθησα την μέθοδο 1 γιατί με το cmd και την εντολή adb reboot edl μου έβγαζε 5037 port.

 

Πάτησα στο QFIL το download, έσβησε η οθόνη και δεν ξανάνοιξε ποτέ.

Όσες φορές ξαναπάτησα download δεν έγινε τίποτα.

 

edit: ευτυχώς ξανάνοιξε!!! Αλλά δεν μου περνάει με τίποτα την rom.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Η rom που είχα ήταν η κινέζικη 9.44 κάτι.

Edited by theosdor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό.

http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

 

image.jpg

 

Στο βήμα 2.5 ακολούθησα την μέθοδο 1 γιατί με το cmd και την εντολή adb reboot edl μου έβγαζε 5037 port.

 

Πάτησα στο QFIL το download, έσβησε η οθόνη και δεν ξανάνοιξε ποτέ.

Όσες φορές ξαναπάτησα download δεν έγινε τίποτα.

 

edit: ευτυχώς ξανάνοιξε!!! Αλλά δεν μου περνάει με τίποτα την rom.

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Η rom που είχα ήταν η κινέζικη 9.44 κάτι.

 

δοκίμασε με mi flash http://zukfans.eu/community/threads/unroot-phone-to-get-ota.3513/#post-22047

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμος να το παραγγειλω κι εγω!:) Απο Banggood. Καμια συμβουλη σχετικα με τη παραγγελια; Να ενεργοποιησω το "Drop shippng order"; Εχει καποιο νοημα. Ο σκοπος οπως καταλαβαινετε ειναι να ελλαχιστοποιησω τις πιθανοτητες να το αρπαξουν οι τελωνιακοι.:X
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος να το παραγγείλω κι εγώ!:) Απο Banggood. Καμιά συμβουλή σχετικά με τη παραγγελιά; Να ενεργοποιήσω το "Drop shippng order"; Έχει κάποιο νόημα. Ο σκοπός όπως καταλαβαινετε ειναι να ελλαχιστοποιησω τις πιθανότητες να το αρπάξουν οι τελωνειακοί.:X

 

Έχω πάρει πολλά πράγματα από Banggood και πάντα βάζω το "Drop shippng order". Σε έμενα πότε δεν έχει πάει τελωνείο τπτ από εκεί

αλλά δεν ξέρω αν όντως κάνει δουλειά το "Drop shippng order" η είμαι απλά τυχερός.....

Και εγώ το πήρα από Banggood και το περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει πολλά πράγματα από Banggood και πάντα βάζω το "Drop shippng order". Σε έμενα πότε δεν έχει πάει τελωνείο τπτ από εκεί

αλλά δεν ξέρω αν όντως κάνει δουλειά το "Drop shippng order" η είμαι απλά τυχερός.....

Και εγώ το πήρα από Banggood και το περιμένω.

 

Νομιζω οτι αυτο ειναι αρκετο για να σε αντιγραψω!;) Σ'ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω πάρει είδη 3 θήκες και περιμένω άλλες 2 και μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά από θέμα προστακτικο γυαλί για την οθόνη έχω πρόβλημα μια και δεν εφαρμόζει καλά στις άκρες και κάνει πολλές δαχτυλιές αν έχετε κάποιο να μου προτείνετε ;

Και ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να αυξησω τον ήχο στα ακουστικά γτ παίζει πολύ χαμηλά

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασα αυτόν τον οδηγό και δουλέψε.

Είχε κάποια άλλα drivers μέσα, τα έκανα εγκατάσταση και έπαιξε.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτόν τον οδηγό και δουλέψε.

Είχε κάποια άλλα drivers μέσα, τα έκανα εγκατάσταση και έπαιξε.

Σε ευχαριστώ.

 

Από τη στιγμή που δεν έπαιζε το adb έπρεπε να υποψιαστείς ότι έχεις κάποιο θέμα με τους drivers. Είναι ένας έμμεσος (και ασφαλής) τρόπος για να δεις αν όλα είναι σωστά (μέχρι αυτό το βήμα).

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι εντυπωσιακό για την τιμή που διατίθεται.Αυτο.

 

Θα ήταν άνετα πλέον η Ά συσκευή μου αν δεν ήταν πενταετία.Το 5.5 για τα δικά μου δεδομένα είναι πλέον το ελάχιστο που μπορώ να χρησιμοποιήσω χωρίς να νιώθω άβολα σε καθημερινή χρήση.Περιμενω να βγάλει stable nougat ο Ρώσος και θα την περάσω γιατί με ΖUI πίναμε τα μυαλά μας

 

Sent from Zuk Z2 using both thumbs and no brain at all.

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ στις προδιαγραφές λέει Quick charge, 83% in 30 minutes, εμένα με τον εργοστασιακό φορτιστή και καλώδιο σε 30 λεπτά αντε να έχει πάρει 10%. Με τα πάντα κλειστά.

 

Τι παίζει με αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ο εργοστασιακος φορτιστής δεν είναι quick charge 3.0, πρέπει να πάρεις ξεχωριστό.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ στις προδιαγραφές λέει Quick charge, 83% in 30 minutes, εμένα με τον εργοστασιακό φορτιστή και καλώδιο σε 30 λεπτά αντε να έχει πάρει 10%. Με τα πάντα κλειστά.

 

Νομίζω οτι υπάρχει σύγχιση στο θέμα Quick charge.

Quick charge υποστηρίζει σίγουρα το ZUK Z2 PRO.

Απο όσο διάβασα όποιος δοκίμασε με quick charge φορτιστή το ZUK Z2 έφαγε άκυρο.

http://zukfans.eu/community/threads/quick-charge-support.2526/

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά σε 30 λεπτά πάει άνετα 45% με τον απλό φορτιστή και με άλλον που είναι fc3 καμιά 10 με 15 % παραπάνω και εδώ ακούω 10% σε 30 λεπτά παμε καλά ούτε το arc s που είχα δεν φόρτιζε τόσο αργά !!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι το banggood στελνει το Zuk με αμερικανικο φορτιστη. Ειναι οντως ετσι; Να ζητησω ανταπτορα να μου βαλουν στο πακετο;:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μολις διαπιστωσα οτι το banggood στελνει το Zuk με αμερικανικο φορτιστη. Ειναι οντως ετσι; Να ζητησω ανταπτορα να μου βαλουν στο πακετο;:rolleyes:

 

Το έκανα παραγγελία κι'εγω χθες και δεν ζήτησα τίποτα..πάντα φορτίζω με μικρότερο φορτιστή.Μπορείς να προμηθευτείς από εδώ οτι ανταπτορα θέλεις απο μαγαζί με ηλ.υλικό.

εγώ έχω ένα άλλο ερώτημα,αυτό μπορούμε να το βρούμε με Tempered Glass ?(αυτό το έχω πάρει-μεχρι να βρω γυαλί)

http://www.banggood.com/Nillkin-Clear-Scratchproof-Anti-Fingerprint-Screen-Protector-for-ZUK-Z2-p-1068083.html?rmmds=myorder

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Οχι, κανενα Tempered glass δε θα κατσει, παρε το film.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα παραγγελία κι'εγω χθες και δεν ζήτησα τίποτα..πάντα φορτίζω με μικρότερο φορτιστή.Μπορείς να προμηθευτείς από εδώ οτι ανταπτορα θέλεις απο μαγαζί με ηλ.υλικό.

εγώ έχω ένα άλλο ερώτημα,αυτό μπορούμε να το βρούμε με Tempered Glass ?(αυτό το έχω πάρει-μεχρι να βρω γυαλί)

http://www.banggood.com/Nillkin-Clear-Scratchproof-Anti-Fingerprint-Screen-Protector-for-ZUK-Z2-p-1068083.html?rmmds=myorder

 

http://www.ebay.com/itm/Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Film-Protective-For-Lenovo-ZUK-Z2-Smartphone-/142046788684?var=&hash=item2112a5fc4c

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις διαπιστωσα οτι το banggood στελνει το Zuk με αμερικανικο φορτιστη. Ειναι οντως ετσι; Να ζητησω ανταπτορα να μου βαλουν στο πακετο;:rolleyes:

 

ναι, και εγώ που είχα ζητήσει δεν μου είχαν στείλει

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει Tempered Glass για εμπρός ,για την πλάτη ρώτησα.

γιατί το απλό θα σε προστατεύει απο να το αφήνεις επάνω στο τραπέζι, άλλα σε πέσιμο θα σπάσει το γυαλί πίσω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Σε πέσιμο δε σε προστατεύει το tempered glass. Μπορεί όταν πέσει να σπάσει το tempered glass, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι προστατευσε την οθόνη. Πάλι μονο για γρατζουνιες είναι. Για πίσω film μόνο εδώ έχω βρει

http://s.aliexpress.com/j2MJRRvU

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...