Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν είχα πάρει αυτό για την πλάτη και μου βγήκε μάπα.(δεν κόλλησε καλά)

http://www.banggood.com/Nillkin-Clear-Scratchproof-Anti-Fingerprint-Screen-Protector-for-ZUK-Z2-p-1068083.html

 

τώρα πήρα 2 από αυτά και μπορεί να φαίνονται πολύ λεπτά(ίσως και να χαράζονται εύκολα),άλλα κόλλησε μια χαρά. μου αρέσει μερικές φορές να το παίρνω χωρίς την θήκη του γιαυτό ήθελα ζελατίνα για το πίσω γυαλί.όποιος θέλει, από εδώ:

http://www.ebay.com/itm/371888489388?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=640849375157&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρέτη την κοινοτητα του myphone.

Μια μικρή βοήθεια χρειάζομαι , πως κάνω root το zuk z2?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις το παρήγγειλα από banggood 162 ευρώ συν 1.5 ευρώ για Priority direct mail. Λέτε να έχουμε τίποτα τρεξίματα με τελωνεία;
Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε αλλα δε ξερω αγγλικα.

Έχει και ελληνικό forum στο zukfans.

Δηλαδη δεν παιζει ρολο ποια εκδοση εχουμε ή αν ειναι κλειδωμενος ο bootloader ?

Πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader πριν κάνεις root.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες ας ξαναρθω και γω στην παρεα, αφου μολις γυρισε απο το service του banggood, πηγα στα κεντρικα και το πηρα μονος μου για να μη χασω τιποτα γιορτες..

Μου ηρθε με μια 2.0.069 ST και μαλλον ξανα κλειδωμενο bootloader, αντε παλι απ`την αρχη.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Μόλις το παρήγγειλα από banggood 162 ευρώ συν 1.5 ευρώ για Priority direct mail. Λέτε να έχουμε τίποτα τρεξίματα με τελωνεία;

 

Πλέον οι έλεγχοι στο τελωνείο έχουν γίνει πολύ πιο αυστηροί... ας ελπίσουμε να είσαι από τους τυχερούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μηνες ας ξαναρθω και γω στην παρεα, αφου μολις γυρισε απο το service του banggood, πηγα στα κεντρικα και το πηρα μονος μου για να μη χασω τιποτα γιορτες..

Μου ηρθε με μια 2.0.069 ST και μαλλον ξανα κλειδωμενο bootloader, αντε παλι απ`την αρχη.

 

Καλώς (ξανα)ήρθες! Αν θες πες μας από περιέργεια τί πρόβλημα είχες και πως το χειρίστηκε η banggood (τιμές και χρόνος επισκευής/αποστολής)

Με Qfil φλασάρεις και σε 5 λεπτά είσαι κομπλέ :alien:

Edited by OrganisedChaos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι κατάλαβα εκ των υστέρων, το κινητό μπρικαρε (μόνο του), δε μπορούσε να φορτίσει καθόλου παρόλο που δουλευε κανονικά, ταυτόχρονα η θύρα USB έκαιγε, έτσι θεώρησα ότι κάτι έκαψε στην πλακέτα (ρώτησα και service και μου το είπε για σίγουρο). Μόλις η μπαταρία τέλειωσε, δεν άναβε πάρα μόνο έκανε μία δόνηση και ένα blink το led. Το έστειλα πίσω και σε 4 μηνακια το είχα ξανά στα χέρια μου (δεν πλήρωσα κάτι).

Τώρα βέβαια έκανα ένα restore στο TWRP backup που είχα από εκείνη τη μέρα, αλλά δε θυμόμουν ποια ακριβώς έκδοση ήταν και ξανατουβλιασε. Ευτυχώς τώρα όμως είμαι πιο καλό και άξιο παλικάρι και έχω στα χέρια μου deep flash cable και φλασαρω με miflash. Αλλά δεν ξέρω τώρα, θα πάρω παραμαζωμα όλα τα TWRP μέχρι να πετύχει το restore? Πάλι σακούλες θα κάνουν τα μάτια μου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Tωρα παιρνω και γω το Sahara fail.

Παω να βαλω τους drivers απο αυτο το Link μηπως μου φτιαξει και μενα, αλλα δεν υπαρχει

είχα πάρει κι εγώ ένα Sahara error την πρώτη φορά, γτ δεν μου ανοιγε 9008 πορτ...

Η λύση ήταν να βάλω τους qualcomm drivers που δίνονται σε ΑΥΤΟ το link: http://zukfans.eu/community/threads/indian-z2-plus-qpst-official-firmware-zui_2-0-093_st.587/

ενώ αρχικά είχα βάλει αυτούς που δίνονταν σε αυτό... http://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/ (σε κάποιους δουλευουν κι αυτοί)

το λέω κι εγώ γιατί τα sahara εχουν ταλαιπωρήσει κόσμο.. για βοήθεια σε κάποιον που μπορεί να κολλήσει...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι κατάλαβα εκ των υστέρων, το κινητό μπρικαρε (μόνο του), δε μπορούσε να φορτίσει καθόλου παρόλο που δουλευε κανονικά, ταυτόχρονα η θύρα USB έκαιγε, έτσι θεώρησα ότι κάτι έκαψε στην πλακέτα (ρώτησα και service και μου το είπε για σίγουρο). Μόλις η μπαταρία τέλειωσε, δεν άναβε πάρα μόνο έκανε μία δόνηση και ένα blink το led. Το έστειλα πίσω και σε 4 μηνακια το είχα ξανά στα χέρια μου (δεν πλήρωσα κάτι).

Τώρα βέβαια έκανα ένα restore στο TWRP backup που είχα από εκείνη τη μέρα, αλλά δε θυμόμουν ποια ακριβώς έκδοση ήταν και ξανατουβλιασε. Ευτυχώς τώρα όμως είμαι πιο καλό και άξιο παλικάρι και έχω στα χέρια μου deep flash cable και φλασαρω με miflash. Αλλά δεν ξέρω τώρα, θα πάρω παραμαζωμα όλα τα TWRP μέχρι να πετύχει το restore? Πάλι σακούλες θα κάνουν τα μάτια μου

 

που χρειάζεται το deep flash cable?? και γτ? πρώτη φορά το βλέπω αυτό έχεις κανένα λινκ να διαβάσω στο google δεν βρήκα κάτι μόνο φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

που χρειάζεται το deep flash cable?? και γτ? πρώτη φορά το βλέπω αυτό έχεις κανένα λινκ να διαβάσω στο google δεν βρήκα κάτι μόνο φωτογραφίες

Αυτο ειναι, αλλα σε ετοιμο.

 

Χρειαζεται οταν μπρικαρει το κινητο για να μπει σε EDL mode

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι, αλλά σε έτοιμο.

 

Χρειάζεται όταν μπρικαρει το κινητό για να μπει σε EDL mode

 

ευχαριστώ μάθαμε και κάτι νέο και χρήσιμο σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα παρέλαβα κι εγώ το δικό μου αλλά αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα κυρίως από το ήδη εγκατεστημένο Play Store που είχε μέσα, δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές. Δοκίμασα να ξανακάνω login στο google account αλλά πάλι τα ίδια.

Επίσης το μενού του μου φαίνεται ελλιπέστατο το ίδιο και τα settings του και ούτε επιλογή για update ή κάτι τέτοιο.

Έχω ZUI version: 1.9.044 ST.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα παρέλαβα κι εγώ το δικό μου αλλά αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα κυρίως από το ήδη εγκατεστημένο Play Store που είχε μέσα, δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές. Δοκίμασα να ξανακάνω login στο google account αλλά πάλι τα ίδια. Επίσης το μενού του μου φαίνεται ελλιπέστατο το ίδιο και τα settings του και ούτε επιλογή για update ή κάτι τέτοιο.

Έχω ZUI version: 1.9.044 ST.

 

Καλήμερα

και κάλως ήρθες στην παρέα.

έχει μέσα ελληνικά? αν έχει δεν είναι καθαρή εκδοσή ROM είναι πειραγμένη από το κατάστημα που το πήρες

βάζεις την γνήσια είτε την ινδική είτε την κινεζική και είσαι άρχοντας.

Η Ινδικη έχει μέσα Play Store χωρίς κινέζικες εφαρμογές και από γλώσσες αγγλικά και ινδικά βασίζεται ακόμα στο Android 6 αλλά θα πάει στο Android 7 αρχές Μάιου μεσώ ΟΤΑ.

Η Κινέζικη δεν έχει μέσα Play Store πρέπει να το βάλεις εσύ και από γλώσσες αγγλικά και κινέζικα βασίζεται Android 7 άλλα δεν παίρνει αναβαθμίσεις μεσώ ΟΤΑ τις περνάς εσύ.

Το μεγαλύτερο ποσοστό εδώ μέσα πρέπει να έχει βάλει την ινδική

Εγώ τα κατάφερα να αλλάξω ROM με αυτόν τον οδηγό

https://zukfans.eu/community/threads/howto-flash-a-stock-zui-rom-zuk-z2-z2131-only.104/

καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Η Κινέζικη δεν έχει μέσα Play Store πρέπει να το βάλεις εσύ και από γλώσσες αγγλικά και κινέζικα βασίζεται Android 7 άλλα δεν παίρνει αναβαθμίσεις μεσώ ΟΤΑ τις περνάς εσύ.

Κ η κινέζικη παίρνει αναβαθμίσεις μέσω OTA. Αυτή τη ρομ εχω κ εχω κάνει δυο updates

Link to comment
Share on other sites

Κ η κινέζικη παίρνει αναβαθμίσεις μέσω OTA. Αυτή τη ρομ εχω κ εχω κάνει δυο updates

 

Οκ λάθος μου. Είχα μείνει με την εντύπωση ότι δεν παίρνει αλλά μάλλον είχα διαβάσει λάθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια band20/800mhz καταφερατε να ενεργοποιησετε στο 4G/?

 

Για πια εταιρεία είναι αυτή η μπάντα? Έχω CU και Frog και δουλεύολει κανονικά. Η Frog απίστευτα γρήγορη όταν έχει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ λάθος μου. Είχα μείνει με την εντύπωση ότι δεν παίρνει αλλά μάλλον είχα διαβάσει λάθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για πια εταιρεία είναι αυτή η μπάντα? Έχω CU και Frog και δουλεύολει κανονικά. Η Frog απίστευτα γρήγορη όταν έχει σήμα.

Για ολες

//////////////////

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...