Jump to content

Lenovo ZUK Z2


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή είμαι έξω και από κινητό. Μια γρήγορη ερώτηση γιατί δεν είναι εύκολο να διαβάσω 113 σελίδες. Πόσο Sar έχει; Από κάμερα πως τα πάει είναι καλή;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2016 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά επειδή είμαι έξω και από κινητό. Μια γρήγορη ερώτηση γιατί δεν είναι εύκολο να διαβάσω 113 σελίδες. Πόσο Sar έχει; Από κάμερα πως τα πάει είναι καλή;

 

Σύμφωνα με το support της ZUK... "Lenovo ZUK Phone SAR value is 0.38w/kg" Πηγή

 

Όσον αφορά την κάμερα... δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις αλλά δεν είναι αντάξια των υπολοίπων χαρακτηριστικών του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για μενα. Να φανταστεις αυτος που το θελει εχει κινητο εποχης android 2.3 ..δε θυμαμε αλλα ενα samsung .Και θεωρει οτι η camera του ειναι πολυ καλη σε σχεση με τα τωρινα ! (μιλαμε για τη απλη-βασικη σημερα της samsung). Η βασικη απαιτηση ειναι να τραβαει καλα(φωτεινα μαλλον) τη νυχτα.
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μιας και το πήρα και εγώ για να το δοκιμάσω με πια ROM δουλεύει απροβληματιστα; και πια έχει φουλ Ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Η default δεν εχει ελληνικα ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Nougat έχετε παρατηρήσει αν ανάβει το led στις αναπάντητες κλίσεις; Σε εμένα ανάβει σε ολες τις ειδοποιήσεις εκτός από τις αναπάντητες.
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε Nougat έχετε παρατηρήσει αν ανάβει το led στις αναπάντητες κλίσεις; Σε εμένα ανάβει σε ολες τις ειδοποιήσεις εκτός από τις αναπάντητες.

 

Καλημέρα, έχεις δίκιο το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχεις δίκιο το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα..

 

Ισως υπάρχει καποια ρύθμιση στα permition κλπ. Γενικα πάντως ολα πάνε καλά. Και απο οτι φαίνεται εχει λυθεί και το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Viber & Facebook έρχονται κανονικά.:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δε μπορώ να αλλάξω φόντο στην οθόνη κλειδώματος!

Δεν το βρίσκω πουθενά στο μενού.

 

Το βρήκε κάποιος πώς αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δε μπορώ να αλλάξω φόντο στην οθόνη κλειδώματος!

Δεν το βρίσκω πουθενά στο μενού.

 

Το βρήκε κάποιος πώς αλλάζει;

 

Καλησπέρα, λοιπόν πατάς παρατεταμένα στην επιφάνεια εργασίας, στην συνέχεια πατάς ταπετσαρίες, επιλέγεις αυτή που θες, πατάς ορισμός ταπετσαρίας και στην συνέχεια σε ρωτάει για που θες να την ορίσεις, αρχική οθόνη ή οθόνη κλειδώματος..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εχει περάσει κανένας ΟΤΑ την ινδική νούγκατ;

Για πείτε σχόλια - παρατηρήσεις - προβλήματα ή νέα προβλήματα που δεν υπήρχαν πριν!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το notification led που δεν δουλεύει στις αναπάντητες (με ενα σχετικό application λύνεται το πρόβλημα) και την αυτόματη φωτεινότητα που τα κάνει λιγο θάλασσα, κατα τ'αλλα μια χαρα. Δε μπορώ να κανω σύγκριση με τη 6.0 γιατι έπαιζα με άλλες ROM απο τοτε που το πηρα (CM κλπ).:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μια φίλη μου έφερε το συγκεκριμένο κινητό με παράπονα ότι δεν έχει σωστά ελληνικά και ότι δεν της δουλεύει καλά.

 

http://i67.tinypic.com/2qi0o5t.jpg

 

http://i66.tinypic.com/v5ijgp.jpg

 

Αυτή η ΡΟΜ που φοράει δεν μου μοιάζει και πολύ επίσημη.

Ποια είναι η καλύτερη ΡΟΜ που μπορώ να του βάλω και έναν οδηγό.

Επίσης το κινητό θυμάμαι είχα διαβάσει ότι έρχεται με AOSP.

Κάνω λάθος;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Μια φίλη μου έφερε το συγκεκριμένο κινητό με παράπονα ότι δεν έχει σωστά ελληνικά και ότι δεν της δουλεύει καλά.

 

http://i67.tinypic.com/2qi0o5t.jpg

 

http://i66.tinypic.com/v5ijgp.jpg

 

Αυτή η ΡΟΜ που φοράει δεν μου μοιάζει και πολύ επίσημη.

Ποια είναι η καλύτερη ΡΟΜ που μπορώ να του βάλω και έναν οδηγό.

Επίσης το κινητό θυμάμαι είχα διαβάσει ότι έρχεται με AOSP.

Κάνω λάθος;

 

οτι ρωτάς είναι χιλιογραμμένα ψάξε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

οτι ρωτάς είναι χιλιογραμμένα ψάξε λίγο.

 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Μπορείς σε παρακαλώ τουλάχιστον να μου υποδείξεις ποια είναι η πιο σταθερή.

Για γυναίκα πρόκειται που δεν θα κάνει πολλά πολλά. Τουλάχιστον να έχει σωστά ελληνικά, να μπορεί να κατεβάζει καμιά εφαρμογή από Play γιατί πριν δεν μπορούσε και να δουλεύει σαν τηλέφωνο απροβλημάτιστα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Μπορείς σε παρακαλώ τουλάχιστον να μου υποδείξεις ποια είναι η πιο σταθερή.

Για γυναίκα πρόκειται που δεν θα κάνει πολλά πολλά. Τουλάχιστον να έχει σωστά ελληνικά, να μπορεί να κατεβάζει καμιά εφαρμογή από Play γιατί πριν δεν μπορούσε και να δουλεύει σαν τηλέφωνο απροβλημάτιστα.

 

Η Rom που έχει αυτή τη στιγμή είναι η λεγόμενη shop-rom, τη βάζουν τα καταστήματα για να απευθύνονται σε περισσότερες αγορές με αστεία μετάφραση και είναι το πρώτο πράμα που πρέπει να αλλάξουμε. Έτσι αλλάζεις σε επίσημη. Υπάρχει η Ινδική και η Κινέζικη που ενημερώνονται και οι δύο σε Android 7. Σου προτείνω την πρώτη γιατί είναι καθαρή, έχει Playstore αλλά είναι στην αγγλική χωρίς ελληνικά, ενώ την περνάς χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader. Από custom roms έχεις αυτές τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Μπορείς σε παρακαλώ τουλάχιστον να μου υποδείξεις ποια είναι η πιο σταθερή.

Για γυναίκα πρόκειται που δεν θα κάνει πολλά πολλά. Τουλάχιστον να έχει σωστά ελληνικά, να μπορεί να κατεβάζει καμιά εφαρμογή από Play γιατί πριν δεν μπορούσε και να δουλεύει σαν τηλέφωνο απροβλημάτιστα.

Aπο επίσημη ότι και να βάλεις Ελληνικά δεν θα έχει.Για custom roms δεν ξέρω αν έχει κάποια Ελληνικά.Προσωπικά απο την πρώτη μέρα έβαλα την ινδική και με το morelocale 2 έχω τις εφαρμογές στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Aπο επίσημη ότι και να βάλεις Ελληνικά δεν θα έχει.Για custom roms δεν ξέρω αν έχει κάποια Ελληνικά.Προσωπικά απο την πρώτη μέρα έβαλα την ινδική και με το morelocale 2 έχω τις εφαρμογές στα Ελληνικά.

Σε ευχαριστώ.

 

Η Rom που έχει αυτή τη στιγμή είναι η λεγόμενη shop-rom, τη βάζουν τα καταστήματα για να απευθύνονται σε περισσότερες αγορές με αστεία μετάφραση και είναι το πρώτο πράμα που πρέπει να αλλάξουμε. Έτσι αλλάζεις σε επίσημη. Υπάρχει η Ινδική και η Κινέζικη που ενημερώνονται και οι δύο σε Android 7. Σου προτείνω την πρώτη γιατί είναι καθαρή, έχει Playstore αλλά είναι στην αγγλική χωρίς ελληνικά, ενώ την περνάς χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader. Από custom roms έχεις αυτές τις επιλογές.

Σε ευχαριστώ και εσένα.

Πρώτη εννοείς την επίσημη ή την Ινδική;;;

 

Συγνώμη εάν γίνομαι φορτικός αλλά από τη μία φορτώθηκα ένα κινητό μιας φίλης και θέλω πραγματικά να βοηθήσω αλλά από την άλλη, παρόλο που είναι μια διαδικασία που έχω κάνει πάρα πολλές φορές στο δικό μου κινητό (MIUI), στα λημέρια της Lenovo πρώτη φορά βρίσκομαι και έχω ανησυχίες.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ενα ερωτημα ειναι πώς επεσε στα χερια μια γυναικας ενα κινητο αμιγως κινεζικο..

Εγω εχω CM που εχει ελληνικα και δουλευουν ολα, αλλα θελει ξεκλειδωμα ο bootloader και εχει σταματησει να αναπτυσεται απο το Δεκεμβρη. Η διαδικασια ξεκλειδωματος ειναι ελαφρως πιο περιπλοκη απο miui αλλα τουλαχιστον δεν περιμενεις για το αιτημα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ο αδερφός της πρώτον για μικρό και δεύτερον για ποιοτικό και γρήγορο.

Είχανε στην ευρύτερη οικογένεια 3 Xiaomi και ένα Lenovo K3 και έτσι η μέχρι τώρα επαφή του με Κίνα ήτανε απροβλημάτιστη.

Εδώ όμως την πατήσανε....Θα το στρώσουμε όμως...που θα πάει...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εννοείς την επίσημη ή την Ινδική;;;

Η ινδική και η κινέζικη είναι οι επίσημες Rom. Πάτα στα links που σου έδωσα και θα βγάλεις άκρη.

Την ινδική έχω και είναι καθαρή, πάει σφαίρα και με playstore.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα και εγώ χτες ένα zuk z2 και το παιδί που μου το εδωσε είχε φορεμένη την lineage os 7.1.2 μέχρι στιγμής όλα ρολόι παραμενω εδώ η μπορούμε να πάμε για κάτι μεγαλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Η ινδική και η κινέζικη είναι οι επίσημες Rom. Πάτα στα links που σου έδωσα και θα βγάλεις άκρη.

Την ινδική έχω και είναι καθαρή, πάει σφαίρα και με playstore.

 

Ναι και περνούν και update κανονικά αλλά δεν έχουν Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην κινέζικη official κ θέλω να βάλω την ινδική. Θέλει ξεκλειδωμα bootloader ή επειδή είναι official κ η Ινδική δεν έχει θέμα? Μη κολλήσει φοβάμαι..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo ZUK Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...