Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε βλέπεις φακέλους, δε βλέπεις filesystem κι αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Εγώ θα σε προέτρεπα να επιβεβαιώσεις ότι όντως οι εφαρμογές που περνάς καταλήγουν στην SD γιατί πώς μπορείς να ξέρεις ότι περάστηκαν εκεί αν δε βλέπεις καν τους φακέλους στην SD;

 

Για μένα είναι πιθανότερα στο hardware το πρόβλημα. Οτι είναι ψηφιακά τα συστήματα μας δε σημαίνει ότι είτε δουλεύουν στην εντέλεια είτε δε δουλεύουν καθόλου. Μπορεί π.χ. λόγω ενός ελλαττωματικού πιν στον αναγνώστη να παίρνει θόρυβο η επικοινωνία με την SD κι από κει να προκύπτει για το κινητό μια εικόνα της SD προβληματική, μέχρι να ρουφηχθεί κάτι εντελώς invalid και να βγει offline το filesystem. Γι'αυτό μετά από λίγο δε βλέπεις τίποτα πια απ'τη κάρτα. Προσπάθησα να το πω όσο πιο απλά γίνεται. Γνώμη μου, δοκίμασε και με μια τρίτη SD κι αν κάνει τα ίδια το πας μια βόλτα απ'το συνεργείο.

 

Με κανενα φακτορι ρισετ παιζει να στρωσει ή λες να μην το δοκιμασω καν;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με κανενα φακτορι ρισετ παιζει να στρωσει ή λες να μην το δοκιμασω καν;

 

Νομίζω ότι θα είναι τσάμπα κόπος δεδομένων των ενεργειών που κάνει το "reset" αυτό. Ανάμεσα σε αυτά που θα σβήσεις δε νομίζω να υπάρχει κάτι που θα διατάρασσε τη πρόσβαση στα filesystems και που δε θα μπορούσες να το ξεκάνεις με απλό uninstall. Εκτός και να'χες rootάρει και να'χεις πειράξει πράγματα στη /system. Ποια περίπτωση είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα είναι τσάμπα κόπος δεδομένων των ενεργειών που κάνει το "reset" αυτό. Ανάμεσα σε αυτά που θα σβήσεις δε νομίζω να υπάρχει κάτι που θα διατάρασσε τη πρόσβαση στα filesystems και που δε θα μπορούσες να το ξεκάνεις με απλό uninstall. Εκτός και να'χες rootάρει και να'χεις πειράξει πράγματα στη /system. Ποια περίπτωση είσαι;

 

Μπα.. Δεν ασχολουμαι με ρουταρισματα καθολου. Οπως το πηρα ειναι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπα.. Δεν ασχολουμαι με ρουταρισματα καθολου. Οπως το πηρα ειναι.

 

Τότε θα πας μια επίσκεψη κάπου αλλά τελευταία ευκαιρία, μήπως και τη γλιτώσεις, δοκίμασε με μια φρέσκια SD μήπως και δεις διαφορά. Αν δε δεις, τέλος όλα, συνεργείο.

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πας μια επίσκεψη κάπου αλλά τελευταία ευκαιρία, μήπως και τη γλιτώσεις, δοκίμασε με μια φρέσκια SD μήπως και δεις διαφορά. Αν δε δεις, τέλος όλα, συνεργείο.

 

Θα το δω. Ευχαριστώ φίλε μου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

κατοχος ενος j5 2016 (SM-J510FN) κι εγω εδω και λιγες μερες.εχω την εξης απορια...εχω κανει root το κινητο..ποια rom πρεπει να βαλω τωρα γιατι εχω μπερδευτει?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα της κόρης μου σπο Public εναJ5 2016 και μετά 5 μέρες σταμάτησε να λειτοργεί υο Home button αλλά επειδή φεύγει σήμερα στο εξωτερικό δεν προλαβαίνω να υο πάω πίσω. Παίζει στο Λονδίνο να αναγνωρίσουν την απόδειξη του Punlic και να το επισκευάσουν με εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Σε χώρες τις Ευρώπης ισχύει η εγγύηση τώρα ακριβώς το τι καθεστώς υπάρχει εκεί πλέον λόγω Brexit δεν γνωριζω.

Λογικά θα ισχύει....

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά,πως συνδεουμε κινητό με τηλεόραση (smart αν παίζει κάποιο ρόλο).

Screen mirror δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό μας υπάρχει καμμία εφαρμογή που να δουλεύει καλα ,σαν notification led ,για τις εισερχόμενες ειδοποιησεις με κλειδωμένη οθονη?
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά,πως συνδεουμε κινητό με τηλεόραση (smart αν παίζει κάποιο ρόλο).

Screen mirror δεν έχει...

 

Δεν υποστηρίζει ούτε hdmi ούτε mhl και δε θυμάμαι να πετάει την οθόνη του κάπου. Οπότε μάλλον προς το δύσκολο φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό μας υπάρχει καμμία εφαρμογή που να δουλεύει καλα ,σαν notification led ,για τις εισερχόμενες ειδοποιησεις με κλειδωμένη οθονη?

Δοκιμασα την no led https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=el αλλα κατι δεν μου αρεσε και την εβγαλα ...αν και μπορει να κανω κατι λαθος γιατι ειμαι ασχετος ...Δουλευει παντως...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την no led https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=el αλλα κατι δεν μου αρεσε και την εβγαλα ...αν και μπορει να κανω κατι λαθος γιατι ειμαι ασχετος ...Δουλευει παντως...

 

Και εγώ δοκίμασα κάτι πάρα πλησιο, το light flow led,και το έβγαλα και εγώ δεν με βόλεψε οπω ς το υπολόγιζα.Ευχαριστω πάντως.

Edited by dantspet
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό μας υπάρχει καμμία εφαρμογή που να δουλεύει καλα ,σαν notification led ,για τις εισερχόμενες ειδοποιησεις με κλειδωμένη οθονη?

 

NoLed άψογο

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει ούτε hdmi ούτε mhl και δε θυμάμαι να πετάει την οθόνη του κάπου. Οπότε μάλλον προς το δύσκολο φίλε.

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος ανταπτορα miracast/chromecast ?

Link to comment
Share on other sites

NoLed άψογο

 

Οκ,ευχαριστώ πολύ

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

NoLed άψογο

 

Να υποθέσω ότι στην OLED του κινητού, ανάβει μόνο τα συγκεκριμένα pixel οπότε δε τρώει πολλή μπαταρία; Τα εικονίδια που βγάζει, κινούνται ή μένουν πάντα στις θέσεις τους;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι στην OLED του κινητού, ανάβει μόνο τα συγκεκριμένα pixel οπότε δε τρώει πολλή μπαταρία; Τα εικονίδια που βγάζει, κινούνται ή μένουν πάντα στις θέσεις τους;

Ναι κινούνται μηδενική κατανάλωση

το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια πολύ ευχαριστημένος με πάρα πολλές ρυθμίσεις για να το φέρεις στα μέτρα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα μετρήσεις τις ανάγκες σου και θα αξιολογήσεις. Ένα αξιοπρεπές κινητάκι είναι με καλή οθόνη, αποδεκτή κάμερα, αποσπώμενη μπαταρία και σε τιμή που θα λιώσει κι άλλο λόγω επόμενου μοντέλου. Απλά να ξέρεις ότι αυτά τα μηχανάκια (τα samsung) δεν είναι για πειράγματα γιατί σου μαρκάρεται η συσκευή ως πειραγμένη και μέχρι τώρα με την πληροφόρησή μου, αυτό είναι ανεξίτηλο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως μπαίνει η αναμονή κλήσης; δλδ όταν με καλούν και μιλάω ήδη να ακούω από μεσα την κλήση; εχω ενα dual sim... είναι ρύθμιση από το τηλέφωνο ή θέμα της εταιρίας κινητής;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως μπαίνει η αναμονή κλήσης; δλδ όταν με καλούν και μιλάω ήδη να ακούω από μεσα την κλήση; εχω ενα dual sim... είναι ρύθμιση από το τηλέφωνο ή θέμα της εταιρίας κινητής;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις κλήσεων, περισσότερες ρυθμίσεις (στο μενού που σου βγάζει) και ενεργοποιείς την αναμονή

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά,πως συνδεουμε κινητό με τηλεόραση (smart αν παίζει κάποιο ρόλο).

Screen mirror δεν έχει...

 

Για να δεις βίντεο φωτό κ.λ.π

κατέβασε το imediaShare από play store

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το πάρω τελικά αλλά έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις.

To J510F με το J510FN έχει διαφορά; Είδα ότι το F είναι για ινδία κλπ ενώ το FN για Ευρώπη. Επειδή βρίσκω το F σε κατάστημα κοντά μου θα έχω κάποιο θέμα αν το πάρω;

Επίσης κάποια skroutzομάγαζα γράφουν branded ενώ αλλα όχι. Γενικά να αποφύγω branded έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...