Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα το πάρω τελικά αλλά έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις.

To J510F με το J510FN έχει διαφορά; Είδα ότι το F είναι για ινδία κλπ ενώ το FN για Ευρώπη. Επειδή βρίσκω το F σε κατάστημα κοντά μου θα έχω κάποιο θέμα αν το πάρω;

Επίσης κάποια skroutzομάγαζα γράφουν branded ενώ αλλα όχι. Γενικά να αποφύγω branded έτσι;

 

http://www.phonemore.com/search/?q=J5%202016

 

Πήγαινε και δες εδω τα χαρακτηριστικα των εκδόσεων. Μπορεί κάποια έκδοση ας πούμε να έχει nfc και η άλλη όχι (τυχαίο παράδειγμα).

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Από όσα διάβασα εδώ, το συγκεκριμένο κινητό αξίζει και σκέπτομαι να το πάρω (το οποίο θα είναι και το πρώτο μου Smartphone) και έχω την εξής απορία (για αρχή).

Υπάρχει ευρωπαϊκό J510FN dual sim; Γιατί στο gsmarena δείχνει ότι το FN δεν είναι dual sim ενώ το F είναι;

Αν τελικά δεν υπάρχει ευρωπαϊκό dual sim τα dual sim έχουν κανονικά ελληνικά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από όσα διάβασα εδώ, το συγκεκριμένο κινητό αξίζει και σκέπτομαι να το πάρω (το οποίο θα είναι και το πρώτο μου Smartphone) και έχω την εξής απορία (για αρχή).

Υπάρχει ευρωπαϊκό J510FN dual sim; Γιατί στο gsmarena δείχνει ότι το FN δεν είναι dual sim ενώ το F είναι;

Αν τελικά δεν υπάρχει ευρωπαϊκό dual sim τα dual sim έχουν κανονικά ελληνικά;

Ευχαριστώ

 

Το δικό μου είναι J510FN dual sim Ευρωπαϊκό και έχει κανονικά Ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ερώτηση.

 

Το κινητό έχει 8GB μνήμη και μία φίλη μου έχει βάλει κάρτα 16.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δε βρίσκω πως διάολο μπορώ να αδειάσω τη μνήμη του κινητού (7,2 γεμάτα) και να μεταφέρω πράγματα στην κάρτα...

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους ,το τηλέφωνο μας έχει την δυνατότητα να κάνει ηχογράφηση κλήσεων χωρίς κάποια ξεχωριστή εφαρμογή?
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους ,το τηλέφωνο μας έχει την δυνατότητα να κάνει ηχογράφηση κλήσεων χωρίς κάποια ξεχωριστή εφαρμογή?

Ναι έχει τέτοια δυνατότητα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει τέτοια δυνατότητα!

 

Πως γίνεται;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται;

 

Ακυρο! Νόμιζα πως εννοούσες ηχογράφηση φωνής!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω και δοκίμασα κάποιες εφαρμογές για ηχογράφηση κλήσεων αλλα δεν με βολεψαν. Θα ήθελα να επιλέγω εγω ποιες θα γράψω μέσα από το μενού του τηλεφώνου. Ευχαριστώ.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση τηλεφωνικών συνομιλιών δεν είναι νόμιμη πάντως χωρίς τη συγκατάθεση όλων των μερών.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση τηλεφωνικών συνομιλιών δεν είναι νόμιμη πάντως χωρίς τη συγκατάθεση όλων των μερών.

 

Για αυτό είπα ότι Θέλω να το ενεργοποιω εγώ οπότε θελω.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό είπα ότι Θέλω να το ενεργοποιω εγώ οπότε θελω.

 

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ. Η πρώτη εφαρμογή που αναφέρει το άρθρο είναι πραγματικά πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ. Η πρώτη εφαρμογή που αναφέρει το άρθρο είναι πραγματικά πολύ καλή.

 

Οκ,σ ευχαριστώ πολύ θα τις δοκιμάσω

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει με ποιον τρόπο ενεργοποιείτε η δόνηση on back button ή μήπως δεν το υποστηρίζει το κινητό μας?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει την συγκεκριμένη συσκευή μονοκαρτη.

 

Εδώ και μερικές ημέρες του χάνει όλες τις επαφές. Κάνει επανεκκίνηση, επανέρχονται και στην συνέχεια ξανα χάνονται.

 

Επικοινώνησε με την εταιρία και του είπαν να κατεβάσει τημ εφαρμογή "smartroot" απο ότι κατάλαβε για να του το φτιάξουν μέσω ίντερνετ την ερχόμενη εβδομάδα.

 

Το έχει κάνει και σε άλλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες στιγμές το πληκτρολόγιο κλειδώνεται στα κεφαλαία. Δεν αναφέρομαι στην sms εφαρμογή, αλλά σε άλλες που τα πεζά δουλεύουν κανονικά (πχ. σύνταξη email). Δεν έχω καταλάβει ούτε πώς κλειδώνεται το πληκτρολόγιο, αν δηλ. εγώ πατώ κάτι κατά λάθος, ούτε έχω βρει τρόπο να το ξεκλειδώσω (πλην του να κάνω επανεκκίνηση του κινητού).

 

Σας έχει συμβεί;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες στιγμές το πληκτρολόγιο κλειδώνεται στα κεφαλαία. Δεν αναφέρομαι στην sms εφαρμογή, αλλά σε άλλες που τα πεζά δουλεύουν κανονικά (πχ. σύνταξη email). Δεν έχω καταλάβει ούτε πώς κλειδώνεται το πληκτρολόγιο, αν δηλ. εγώ πατώ κάτι κατά λάθος, ούτε έχω βρει τρόπο να το ξεκλειδώσω (πλην του να κάνω επανεκκίνηση του κινητού).

 

Σας έχει συμβεί;

 

Αν πατήσεις την εναλλαγή δύο φορές γρήγορα, κλειδώνει στα κεφαλαία.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εχουμε ενεργοποιηση και απενεργοποιηση με διπλο χτυπημα της οθονης?

Όχι φίλτατε...

Ίσως με κάποια εφαρμογή αλλά όσες είχα δοκιμάσει ήταν αλέν νταλόν...

Απενεργοποιηση, μόνο με nova μου είχε δουλέψει σωστά...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις την εναλλαγή δύο φορές γρήγορα, κλειδώνει στα κεφαλαία.

 

Υποθέτω εννοείς την εναλλαγή γλώσσας. Δυστυχώς δεν μπορώ να το αναπαράγω αυτό που λες. Πατάω δυο φορές γρήγορα εναλλαγή (δηλ. ελλ->αγγ->ελλ) και δεν κλειδώνει στα κεφαλαία. Επίσης παρέλειψα στο αρχικό μήνυμά μου να πω ότι συμβαίνει μόνο με τα ελληνικά το απροσδόκητο κλείδωμα. Στα αγγλικά όχι.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Σε οποια γλώσσα και αν είσαι (Ελληνικά/Λατινικά) αν πατήσεις 2 φορές το πλήκτρο για τα κεφαλαία τότε "κλειδώνει" και γράφεις μόνο κεφαλαία. Αυτό ισχύει σε όλα τα Android

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εννοώ αυτό. Ίσως εγώ δεν ήμουν σαφής. Αυτό που περιγράφεις είναι πράγματι βασική χρήση του πληκτρολογίου - και αν πατήσεις άλλη μια φορά το πλήκτρο αριστερά με το βελάκι επιστρέφεις στα πεζά.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω: κάποιες φορές ενώ γράφω ελληνικά το πληκτρολόγιο κλειδώνει πλήρως στα κεφαλαία και δεν ξεκλειδώνει με κανένα τρόπο, είτε πατάς το βελάκι είτε αλλιώς. Ο μόνος τρόπος: Επανεκκίνηση. Και δεν αναφέρομαι στην εφαρμογή sms που γράφει μόνο κεφαλαία, αναφέρομαι σε κάθε χρήση του πληκτρολογίου (πχ. όταν συντάσσεις ένα μέιλ). Δεν έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εννοώ αυτό. Ίσως εγώ δεν ήμουν σαφής. Αυτό που περιγράφεις είναι πράγματι βασική χρήση του πληκτρολογίου - και αν πατήσεις άλλη μια φορά το πλήκτρο αριστερά με το βελάκι επιστρέφεις στα πεζά.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω: κάποιες φορές ενώ γράφω ελληνικά το πληκτρολόγιο κλειδώνει πλήρως στα κεφαλαία και δεν ξεκλειδώνει με κανένα τρόπο, είτε πατάς το βελάκι είτε αλλιώς. Ο μόνος τρόπος: Επανεκκίνηση. Και δεν αναφέρομαι στην εφαρμογή sms που γράφει μόνο κεφαλαία, αναφέρομαι σε κάθε χρήση του πληκτρολογίου (πχ. όταν συντάσσεις ένα μέιλ). Δεν έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Συνεβει και σε μένα μια φορά σε τέσσερις μήνες και λύθηκε οπως είπες με επανεκκίνηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξύ σήμερα στο Viber προσπάθησα να στείλω φωτο ,οχι από την συλλογή αλλά πατούσα να βγάλει η κάμερα, δεν μπορούσε να την βγάλει και να την στειλω.Αυτο δεν το έχει ξανά κάνει.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...