Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για ρίξε μια στο "Μοτιβο δονησεων"

 

Αυτό που λέει στο λινκ δεν υπάρχει στο μενού 'ήχοι και δονησεις'αν και έχω πάρει ενημέρωση λογισμικού πρόσφατα ,ενώ το λινκ είναι του φεβρουαριου. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

για ρίξε μια στο "Μοτιβο δονησεων"

 

Αυτό που λέει στο λινκ δεν υπάρχει στο μενού 'ήχοι και δονησεις'αν και έχω πάρει ενημέρωση λογισμικού πρόσφατα ,ενώ το λινκ είναι του φεβρουαριου. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Τα κουμπια προσφατων και back ουτε εμενα εχουν δονηση στο πατημα τους! Δεν εχουν ολα τα τηλ αυτην την λειτουργια!

Εξαρταται και απο το λογισμικο! Π.χ ενα cubot cheetah 2 που εχω τωρα εχει τετοια επιλογη, ενω στο samsung δεν εχει για τα

capacitive buttons. Δεν ειναι προβλημα του κινητου αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν μου έλεγες πριν 3μηνες θα σου έλεγα παρτο.. Αλλα τώρα έχουν βγει καλύτερα, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και την xiaomi εφόσον οι αγορές σου θα γίνουν από το σκρουτζ

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι πως θέλω samsung.οποτε η θα πάρω αυτό η κάτι καλύτερο αν βρω σε καλή τιμή.για τα xiaomi δεν μπορώ ναχω άποψη για το πόσο καλά είναι γτ δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση για update λογισμικού, να τo κάνω; Τo έχετε δοκιμάσει και δουλεύει σωστά; Το μέγεθος του update είναι 60.56MB

Έχω το J5 2016 Duos

Edited by Teo_Dous
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι αναβαθμίσεις, σε τι αφορούν; Υπάρχει κάποια περιγραφή του ιστορικού των αναβαθμίσεων με το τι φτιάχνει, τι προστίθεται και τι καταργείται;
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που γράφει βελτιώνει την σταθερότητα της συσκευής, διορθώνει bugs, έχει νέα ή βελτιωμένα χαρακτηριστικά και περαιτέρω βελτιώσεις για την απόδοση
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που γράφει βελτιώνει την σταθερότητα της συσκευής, διορθώνει bugs, έχει νέα ή βελτιωμένα χαρακτηριστικά και περαιτέρω βελτιώσεις για την απόδοση

 

 

εγώ που την έκανα παρατήρησα μια μικρή πτώση στις επιδόσεις του κινητού , αλλά το προτιμώ αυτό γιατί δεν ζεσταίνεται πλέον όπως πριν , ειδικά με ανοιχτά τα δεδομένα και 4G ζεμάταγε στην κυριολεξία , τώρα είναι πολύ καλύτερα στο θέμα αυτό.

Κατά τα άλλα παρατήρησα καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία, όχι ότι πριν είχα πρόβλημα με την μπαταρία και την αυτονομία της , αλλά τώρα η μπαταρία είναι πραγματικά ανεξάντλητη!!

Με όλα ανοιχτά και αρκετό internet την ημέρα , φτάνω το βράδυ με 55% -60% της μπαταρίας. Πριν με τα ίδια δεδομένα έφτανε 30-40%.

Link to comment
Share on other sites

εγώ που την έκανα παρατήρησα μια μικρή πτώση στις επιδόσεις του κινητού , αλλά το προτιμώ αυτό γιατί δεν ζεσταίνεται πλέον όπως πριν , ειδικά με ανοιχτά τα δεδομένα και 4G ζεμάταγε στην κυριολεξία , τώρα είναι πολύ καλύτερα στο θέμα αυτό.

Κατά τα άλλα παρατήρησα καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία, όχι ότι πριν είχα πρόβλημα με την μπαταρία και την αυτονομία της , αλλά τώρα η μπαταρία είναι πραγματικά ανεξάντλητη!!

Με όλα ανοιχτά και αρκετό internet την ημέρα , φτάνω το βράδυ με 55% -60% της μπαταρίας. Πριν με τα ίδια δεδομένα έφτανε 30-40%.

 

Εγώ προβλήματα με υπερθέρμανση ποτέ δεν είχα, για να ζεσταθεί όσο λες χρειάζεται να είναι στην φόρτιση με κάνα παιχνίδι 2-3gb ανοιχτό για ώρα. Τώρα για την πτώση στην απόδοση που λες το σκέφτομαι λίγο παραπάνω να κάνω το update γιατί το κινητό το έχω φορτωμένο σαν το γάιδαρο, γεμάτο από εφαρμογές και αρχεία, αρκετές εφαρμογές τρέχουν από πίσω και ήδη κάποια κολληματα και καθυστερήσεις τα έχει, δεν θέλω να χειροτερέψει κι άλλο. Η μπαταρία με μια φόρτιση το βράδυ, μέχρι να κοιμηθώ κρατάει, δεν μου είναι απαραίτητο να κρατάει παραπάνω δηλαδή

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Η μικρή κλείδωσε το τηλέφωνο και ξέχασε τον κωδικό

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών από recovery

Ανοίγει η συσκευή και μετά λέει έγινε προσπάθεια επαναφοράς μη εξουσιοδοτημένη. Κάπως έτσι τέλος πάντων

 

Τι πρέπει να κάνω;

Η συσκευή είναι αγορασμένη κανονικά και έχει και απόδειξη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μικρή κλείδωσε το τηλέφωνο και ξέχασε τον κωδικό

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών από recovery

Ανοίγει η συσκευή και μετά λέει έγινε προσπάθεια επαναφοράς μη εξουσιοδοτημένη. Κάπως έτσι τέλος πάντων

 

Τι πρέπει να κάνω;

Η συσκευή είναι αγορασμένη κανονικά και έχει και απόδειξη

Για κάνε ένα τηλέφωνο 801117267864 ή στο 2106897691

Εφόσον έχεις την απόδειξη θεωρώ θα στο επαναφέρουν (στα μηλοφωνα έτσι γίνεται πάντως σε περίπτωση κλειδώματος icloud)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε ένα τηλέφωνο 801117267864 ή στο 2106897691

Εφόσον έχεις την απόδειξη θεωρώ θα στο επαναφέρουν (στα μηλοφωνα έτσι γίνεται πάντως σε περίπτωση κλειδώματος icloud)

 

Για τα μήλα ξέρω

Στα Samsung δεν ξέρω τι γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως θέλω samsung.οποτε η θα πάρω αυτό η κάτι καλύτερο αν βρω σε καλή τιμή.για τα xiaomi δεν μπορώ ναχω άποψη για το πόσο καλά είναι γτ δεν ξέρω.

Για τα xiaomi μια δοκιμή θα σε πείσει πιστεύω, πλέον όλο και περισσότερα μοντέλα βρίσκονται στα ελληνικά φυσικά καταστήματα θα σου πρότεινα να πας να ρίξεις μια ματιά.. Αλλιώς κατε με κοίτα εφόσον θες για Samsung τα κινητά που βγήκαν 2017 σε 1,2μηνες θα πέσουν κ οι τιμές ;)

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε ένα τηλέφωνο 801117267864 ή στο 2106897691

Εφόσον έχεις την απόδειξη θεωρώ θα στο επαναφέρουν (στα μηλοφωνα έτσι γίνεται πάντως σε περίπτωση κλειδώματος icloud)

 

Πήρα στην smartech

31€ και το ξεκλειδώνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην smartech

31€ και το ξεκλειδώνουν

Και ας έχεις την απόδειξη;;

 

Όχι καλή αντιμετώπιση....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s3 που ειχα πριν μπορουσα στην αρχικη οθονη να δημιουργησω φακελους και να βαλω μεσα εφαρμογες για να της βρισκβ πιο γρηγορα. Στο j5 δεν βρισκω , δεν γινεται;
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s3 που ειχα πριν μπορουσα στην αρχικη οθονη να δημιουργησω φακελους και να βαλω μεσα εφαρμογες για να της βρισκβ πιο γρηγορα. Στο j5 δεν βρισκω , δεν γινεται;

Δοκίμασες να βάλεις μια εφαρμογή πάνω στην άλλη; Λογικά θα σου φτιάξει φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s3 που ειχα πριν μπορουσα στην αρχικη οθονη να δημιουργησω φακελους και να βαλω μεσα εφαρμογες για να της βρισκβ πιο γρηγορα. Στο j5 δεν βρισκω , δεν γινεται;

Μην προσπαθείς να βάλεις το ένα εικονίδιο πάνω στο άλλο στη κάτω "μπάρα" που έχει τα εικονίδια αλλά σε κάποιο κενό σημείο της οθόνης, εκεί θα σου δημιουργήσει φάκελο κανονικότατα!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι η ρύθμιση για να περιστρέφεται η αρχική οθόνη και η οθόνη των "apps"; Έχει μείνει σε portrait. Είναι ρύθμιση ή είναι system property που θέλει να του το φυτέψω; (νομίζω από rot_ κάτι άρχιζε).
Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s3 που ειχα πριν μπορουσα στην αρχικη οθονη να δημιουργησω φακελους και να βαλω μεσα εφαρμογες για να της βρισκβ πιο γρηγορα. Στο j5 δεν βρισκω , δεν γινεται;

 

Δοκίμασες να βάλεις μια εφαρμογή πάνω στην άλλη; Λογικά θα σου φτιάξει φάκελο.

 

Οκ αυτο ηταν , ειχα μεινει στα παλια...:)

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Η μικρή κλείδωσε το τηλέφωνο και ξέχασε τον κωδικό

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών από recovery

Ανοίγει η συσκευή και μετά λέει έγινε προσπάθεια επαναφοράς μη εξουσιοδοτημένη. Κάπως έτσι τέλος πάντων

 

Τι πρέπει να κάνω;

Η συσκευή είναι αγορασμένη κανονικά και έχει και απόδειξη

 

Αν πέρναγες άλλη ρομ.?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τι rom φοράτε στο κινητάκι; Ποια είναι η πιο "καθαρή"; Ποια να αποφύγω λόγω προβλημάτων; Παρεμπιπτόντως, τι απέγινε το cyanogen; Έχει rom για μας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.πήρε η αδερφή μου πριν από μια εβδομάδα.μέχρι τώρα όλα καλά.αλλά δεν κάνει κάτι τι ιδιαίτερο.τηλέφωνα ράδιο και καμιά φωτογραφία..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...