Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι διαφορες στα παρακατω κινητα γιατι πραγματικα δεν ειναι εμφανεις για μενα.

 

1. Galaxy J5 2016 (SM-J510FN)

2. Galaxy J5 2016 (SM-J510FZ)

3. Galaxy J5 2016 DUOS

 

Το (2) το βρισκω σε καλυτερη τιμη αλλα φαινεται να εχει Lollipop ενώ το (1) Marshmallow. Μιλαμε για το ιδιο κινητο με αλλο λειτουργικο; Γινεται αναβαθμιση; Αν ναι γιατι εχουν διαφορετικο model number; Το DUOS επισης δεν καταλαβα τι ειναι (υποθετω dual sim αλλα βρηκα σε καποια σελιδα παλι με dual sim και δεν εγραφε DUOS εξ'ου και η συγχυση).

 

Τελος θα ηθελα ενα απο τα παραπανω στο οποιο να μπορει να βρεθει ευκολα η stock rom με ελληνικα ωστε να μπορω ευκολα να την επαναφερω αν προχωρησω σε rooting και αφαιρεση καποιων πραγματων απο μεσα (και γενικοτερα πειραματισμων).

 

Ευχαριστω

Edited by grpprod
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αδερφέ μπορείς να βγάλεις κάποιες φωτο με τις βασικές διαφορές τις ρομ..note 7 που λες παραπανω;Όπως και φωτο χρήσεις μπαταριας; ευχαριστώ (το σκέφτομαι αλλά είναι κρίμα αν δεν αξίζει να χάσω εγγύηση)

https://mega.nz/#!VksHjaKQ!iMUhSfKbJZdlppC51PIZ1P0NCMnvFB_HRORV3dUAhcU

Την rom αυτη την ονομαζει υβριδικη, διοτι οι περισσοτερες εφαρμογες (message, dialer, browser, ui κ.α) προερχονται απο το note7! Αυτη ειναι η βασικη διαφορα με την official + οτι παει σφαιρα! Η rom τωρα βασιζεται στην ολλανδικη του j5 2016 την οποια και εχει κανει custom o developer! Δες την εδω:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-j5/samsung-galaxy-j5-2016-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-williams-hybrid-note-7-rom-t3491896 Yποστηριζει πληρως ελληνικα παντου..., και απο μπαταρια που ρωτας με κραταει 1.5 μερες με αρκετη χρηση (wifi, data, browser, games, music). Λαγκαρισμα μεχρι στιγμης δεν εχω δει, αλλα να προσθεσω οτι στο κινητο φλασαρα και αυτο εδω το mod:

https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/mod-ultimate-performence-blazing-fast-t3482317

το οποιο στην κυριολεξια απογειωσε το κινητο αν και 4πυρηνο! Λαγκαρισμα δεν ξερω τι θα πει, και ολα τρεχουν ομαλα και σφαιρα! Αν διαβασεις το ποστ στο xda forum θα καταλαβεις τι εννοω...! Εγω παντως (προσωπικη μου αποψη) θα σου ελεγα να τα βαλεις και τα δυο rom/mod και θα δεις τρελλη διαφορα! Αν και 4πυρηνο δεν με ενοχλει καθολου, παρολο που πριν απο αυτο ειχα μονο 8πυρηνα, διοτι συμπεριφερεται αψογοτατα σε ολα του! Ταχυτερο boot, ταχυτερο scrolling, ανοιγμα πολλων εφαρμογων χωρις κολληματα ( και εχω εγκαταστησει 270 εφαρμογες)! Επισης δεν ξαναχρησιμοποιησα/εκανα καθολου το greenify... , fstrim, dalvik cache/cache κ.α ,διοτι τα κανει απο μονο του το mod & πααααρα πολλα ακομη που αν διαβασεις θα καταλαβεις (εαν γνωριζεις περι modding)!

Εαν αποφασισεις και το κανεις, τοτε κατεβασε αυτα τα αρχεια για το φλασαρισμα της recovery που σου δινω, και απλα απο το xda κατεβασε την rom και το mod! Aν χρειαστεις κατι πες μου να σε βοηθησω!:)

https://mega.nz/#!F9USAajS!Zi7ddhm19v1gaW2bphd51eZPNVacq5TW20gknudCK4w

Κι εδω απευθειας το link της rom!

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862678198

Kι εδω σου παραθετω το link για τον kernel που θα φλασαρεις!

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120703334

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω ποιες ειναι οι διαφορες στα παρακατω κινητα γιατι πραγματικα δεν ειναι εμφανεις για μενα.

 

1. Galaxy J5 2016 (SM-J510FN)

2. Galaxy J5 2016 (SM-J510FZ)

3. Galaxy J5 2016 DUOS

 

Το (2) το βρισκω σε καλυτερη τιμη αλλα φαινεται να εχει Lollipop ενώ το (1) Marshmallow. Μιλαμε για το ιδιο κινητο με αλλο λειτουργικο; Γινεται αναβαθμιση; Αν ναι γιατι εχουν διαφορετικο model number; Το DUOS επισης δεν καταλαβα τι ειναι (υποθετω dual sim αλλα βρηκα σε καποια σελιδα παλι με dual sim και δεν εγραφε DUOS εξ'ου και η συγχυση).

 

Τελος θα ηθελα ενα απο τα παραπανω στο οποιο να μπορει να βρεθει ευκολα η stock rom με ελληνικα ωστε να μπορω ευκολα να την επαναφερω αν προχωρησω σε rooting και αφαιρεση καποιων πραγματων απο μεσα (και γενικοτερα πειραματισμων).

 

Ευχαριστω

 

Τα γράμματα που έχει στο τέλος (π.χ FN) προσδιορίζουν την περιοχή που αντιστοιχεί το εκάστοτε μοντέλο! Δηλαδή το FN είναι για Ευρώπη το F για κίνα κτλ!

Τώρα όποιο και να πάρεις του περνάς ότι θες μέσα (από rom stock/custom)!

Βέβαια καλύτερα να το πάρεις απο εδω που σίγουρα θα έχει ελληνικά (ελληνική rom)!

Για το τηλέφωνο αυτό υπαρχουν 3 ελληνικές rom:

1) vodafone rom

2) cosmote rom

3) Μια rom οπού δεν έχει τα logo καθώς και τις εφαρμογές των εταιρειών cosmote/vodafone!

Το θέμα είναι το που θα βρεις αυτές τις rom για να τις περάσεις, αν τυχόν τις χρειαστείς, διοτι κι εγώ που έψαξα τις βρηκα με τεράστια δυσκολία και στο τέλος δεν κατέβαιναν...

Αυτό που μπορείς να κάνεις (με σίγουρη επιτυχία) είναι να το rootαρεις και αφου περάσεις custom recovery (κατευθείαν χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο μα τίποτα), μέσω της recovery να κάνεις ένα backup της rom (που θα είναι καθαρή) και μετά το περνάς απευθείας μέσω recovery αν σου τύχει κάτι!

Την εγγύηση βέβαια την χάνουμε διότι υπάρχει ο μετρητής (που βάζει η Samsung) που γράφει πόσες φορές φλασαριστικε κάτι, οπότε και φαίνεται αν το έχεις πειράξει!

Από την άλλη βέβαια υπάρχει τρόπος και εύκολος να μηδενίσει ο μετρητής... (xda forum) να ξαναπερασεις rom/stock recovery (μόνο μέσω odin) και να το επαναφέρεις σαν να ηταν απείραχτο!

Εγώ το έχω αρκετά πειραγμένο από custom rom/ mods και το τηλεφωνακι μου κυριολεκτικά τρέχει σφαίρα, και δεν με νοιάζει (σε ολα τα κινητά που αγοράζω) να μην το πειράξω (για θέμα εγγύησης) απο την στιγμή που με αυτά τα πειράγματα τρέχει σφαίρα και ευχαριστιέμαι τα πάντα πανω του, χωρίς κανένα μα κανένα laggarisma!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, έχει πυξίδα; ή αισθητήρα ώστε να λειτουργεί πυξίδα;

 

Δυστυχώς δεν έχει πυξίδα ούτε αισθητήρα (γυροσκόπιο) ωστε να λειτουργεί πυξίδα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει πυξίδα ούτε αισθητήρα (γυροσκόπιο) ωστε να λειτουργεί πυξίδα.

 

Ευχαριστώ....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έβαλε η κόρη μου ένα μοτίβο για να ανοίγει την οθόνη και το ξέχασε. Υπάρχει τρόπος να παρακαμφθεί ή πάμε για hard reset? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για χαρα.

Εχω το J5 J500FN πριν από 5 μερες αρχισε να χανει – διαγραφει από μονο του αρκετες φωτογραφιες από την μια 8αρα SD καρτα που του ειχα βαλει.

Τελικα μετα από δυο μερες δεν την διαβαζε καθολου.

Λεω προβλημα της καρτας, παιρνω μια 16αρα sd καρτα του κανω πρωτα και μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων, την τοποθετω ανοιγει…όλα καλα μετα από μια ωρα όμως μου πεταξε μηνυμα ότι η καρτα μνημης είναι κατεστραμενη και δεν υποστηριζετε.

Δοκιμαζω αν τις διαβαζει το κομπιουτερ τις καρτες, τζιφος καμενες και οι δυο.

Εχετε καμια γνωμη τι μπορει να φταιει ? φοβαμαι να του βαλω και τριτη καρτα μνημης.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για χαρα.

Εχω το J5 J500FN πριν από 5 μερες αρχισε να χανει – διαγραφει από μονο του αρκετες φωτογραφιες από την μια 8αρα SD καρτα που του ειχα βαλει.

Τελικα μετα από δυο μερες δεν την διαβαζε καθολου.

Λεω προβλημα της καρτας, παιρνω μια 16αρα sd καρτα του κανω πρωτα και μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων, την τοποθετω ανοιγει…όλα καλα μετα από μια ωρα όμως μου πεταξε μηνυμα ότι η καρτα μνημης είναι κατεστραμενη και δεν υποστηριζετε.

Δοκιμαζω αν τις διαβαζει το κομπιουτερ τις καρτες, τζιφος καμενες και οι δυο.

Εχετε καμια γνωμη τι μπορει να φταιει ? φοβαμαι να του βαλω και τριτη καρτα μνημης.

Αφού δεν τις διάβασε ούτε το pc, τότε έπεσες σε ελαττωματική κάρτα!.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν τις διάβασε ούτε το pc, τότε έπεσες σε ελαττωματική κάρτα!.

 

μα και δυο ελαττωματικες, αφου στην αρχη δουλεψαν μια χαρα, να μου πεις ολα στην αρχη δουλευουν μεχρι να χαλασουν :lol:

δηλαδη δεν παιζει να ειναι προβλημα του τηλεφωνου ? να του βαλω και τριτη sd καρτα..?

:!:
Link to comment
Share on other sites

μα και δυο ελαττωματικες, αφου στην αρχη δουλεψαν μια χαρα, να μου πεις ολα στην αρχη δουλευουν μεχρι να χαλασουν :lol:

δηλαδη δεν παιζει να ειναι προβλημα του τηλεφωνου ? να του βαλω και τριτη sd καρτα..?

Μπορεί να φταίει και η θύρα της κάρτας του κινητού! Αλλά το θέμα είναι ότι το pc σου γιατί δεν τις διαβάζει. Αν δεν τις διαβάζει το κινητο δεν σημαίνει ότι καταστράφηκαν κιόλας! Βρες μία απο κάπου και ξαναδοκίμασε !

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν τις διάβασε ούτε το pc, τότε έπεσες σε ελαττωματική κάρτα!.

 

Μπορεί να φταίει και η θύρα της κάρτας του κινητού! Αλλά το θέμα είναι ότι το pc σου γιατί δεν τις διαβάζει. Αν δεν τις διαβάζει το κινητο δεν σημαίνει ότι καταστράφηκαν κιόλας! Βρες μία απο κάπου και ξαναδοκίμασε !

 

Βρηκα μια 8αρα απο φιλο και του εβαλα, την ειδε κανονικα το κινιτο...αλλα για ποσο δεν ξερω εκει ειναι το προβλημα, γιατι δεν τις "καιει" αμεσως.

Ευχομαι να φταιγανε οι καρτες και οχι το κινιτο, θα δειξει οσο περνουν οι ωρες !

:!:
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μια 8αρα απο φιλο και του εβαλα, την ειδε κανονικα το κινιτο...αλλα για ποσο δεν ξερω εκει ειναι το προβλημα, γιατι δεν τις "καιει" αμεσως.

Ευχομαι να φταιγανε οι καρτες και οχι το κινιτο, θα δειξει οσο περνουν οι ωρες !

 

Δεν έχω ξανακούσει να "καίει" ενα κινητό κάρτες μνήμης! Μου φαίνεται περίεργο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από την αγορά που έκανα για τον γιο μου. Αγόρασα το τηλέφωνο από σκρουτζομάγαζο το οποίο ήταν τελικά από την Ιταλική TIM. Με φόβο, λόγο της εγγύησης και αυτού του Knox του πέρασα το ελληνικό firmware από το sammobile. Το έκανα για να φύγουν οι διάφορες Ιταλικες εφαρμογες και όλα πήγαν καλά.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από την αγορά που έκανα για τον γιο μου. Αγόρασα το τηλέφωνο από σκρουτζομάγαζο το οποίο ήταν τελικά από την Ιταλική TIM. Με φόβο, λόγο της εγγύησης και αυτού του Knox του πέρασα το ελληνικό firmware από το sammobile. Το έκανα για να φύγουν οι διάφορες Ιταλικες εφαρμογες και όλα πήγαν καλά.

 

επειδή σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω το firmware από το δικό μου (τσέχικο) σε ελληνικό μπορείς να μου πεις την διαδικασία που έκανες γιατί είμαι ψιλοασχετος με αυτό

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω το firmware από το δικό μου (τσέχικο) σε ελληνικό μπορείς να μου πεις την διαδικασία που έκανες γιατί είμαι ψιλοασχετος με αυτό

Το έχεις κάνει root?

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκέφτομαι και εγώ να αλλάξω το firmware από το δικό μου (τσέχικο) σε ελληνικό μπορείς να μου πεις την διαδικασία που έκανες γιατί είμαι ψιλοασχετος με αυτό

Εγώ και αν είμαι άσχετος με αυτά.

Πρώτα κατέβασα το σκέτο ελληνικό firmware (όχι Cosmote ή Vodafone) από εδώ και μετά με το Odin v3.11.1 όπως λέει στις οδηγίες στην παραπάνω σελίδα, ένα ένα τα βήματα, το πέρασα στο κινητό.

Αντιγράφω από την σελίδα sammobile:

1. Open Odin v3.11.1

2. Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

3. Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

4. Add the firmware file to AP / PDA. Make sure re-partition is NOT ticked

5. Click the start button, sit back and wait few minutes

Επίσης δεν είχα κάνει τίποτε άλλο στο κινητό root και τέτοια άλλα που λέτε.

Edited by koumbouni
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και αν είμαι άσχετος με αυτά.

Πρώτα κατέβασα το σκέτο ελληνικό firmware (όχι Cosmote ή Vodafone) από εδώ και μετά με το Odin v3.11.1 όπως λέει στις οδηγίες στην παραπάνω σελίδα, ένα ένα τα βήματα, το πέρασα στο κινητό.

Αντιγράφω από την σελίδα sammobile:

1. Open Odin v3.11.1

2. Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

3. Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

4. Add the firmware file to AP / PDA. Make sure re-partition is NOT ticked

5. Click the start button, sit back and wait few minutes

Επίσης δεν είχα κάνει τίποτε άλλο στο κινητό root και τέτοια άλλα που λέτε.

 

το είδα και εγώ αυτό στο sammobile και μου φάνηκε σχετικά εύκολο-λεμε τωρα:O- απλώς φοβάμαι μην κάνω καμιά λαλακια και αχρηστεύσω το τηλέφωνο ή να χάσω την εγγύηση.

Τελικά αξίζει να περάσω την ελληνική έκδοση ή να το αφήσω όπως έχει με την τσέχικη; Το τηλέφωνο δουλεύει αρκετά καλά με την τσέχικη απλώς μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε παρατήρησα πως ανεβάζει λίγο θερμοκρασία ως και αρκετά όταν έχω ανοιχτά δεδομένα με LTE .

Link to comment
Share on other sites

το είδα και εγώ αυτό στο sammobile και μου φάνηκε σχετικά εύκολο-λεμε τωρα:O- απλώς φοβάμαι μην κάνω καμιά λαλακια και αχρηστεύσω το τηλέφωνο ή να χάσω την εγγύηση.

Τελικά αξίζει να περάσω την ελληνική έκδοση ή να το αφήσω όπως έχει με την τσέχικη; Το τηλέφωνο δουλεύει αρκετά καλά με την τσέχικη απλώς μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε παρατήρησα πως ανεβάζει λίγο θερμοκρασία ως και αρκετά όταν έχω ανοιχτά δεδομένα με LTE .

 

Γιατι να μπεις στη διαδικασια να το αλλαξεις; μια χαρα δουλευει με την τσεχικη. Και εμενα η γυναικα μου το τσεχικο εχει και ειναι σουπερ. Να ηταν καμια branded συσκευη το καταλαβαινω αλλα τωρα;;; Μην ασχολεισαι καθολου. Η συσκευη του φιλου αν προσεξες ηταν της ιταλικης tim (branded δηλαδη).

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μπεις στη διαδικασια να το αλλαξεις; μια χαρα δουλευει με την τσεχικη. Και εμενα η γυναικα μου το τσεχικο εχει και ειναι σουπερ. Να ηταν καμια branded συσκευη το καταλαβαινω αλλα τωρα;;; Μην ασχολεισαι καθολου. Η συσκευη του φιλου αν προσεξες ηταν της ιταλικης tim (branded δηλαδη).

 

οκ ..ευχαριστώ για την συμβουλη , τελικά δεν θα αλλάξει τίποτα στην λειτουργία του κινητού αν αλαξω ρομ έτσι;

οπότε θα αφήσω αυτήν που έχει .

Link to comment
Share on other sites

οκ ..ευχαριστώ για την συμβουλη , τελικά δεν θα αλλάξει τίποτα στην λειτουργία του κινητού αν αλαξω ρομ έτσι;

οπότε θα αφήσω αυτήν που έχει .

 

Δεν θα αλλαξει τιποτα, αντε αμα ειναι κανενα update να εχει μερικες μερες διαφορα πριν η μετα. Εφοσον μιλαμε για ευρωπαϊκο μοντελο σεν υπαρχουν τρομερες διαφορες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξανακούσει να "καίει" ενα κινητό κάρτες μνήμης! Μου φαίνεται περίεργο!

 

Τελικα ελπιζω να φταιγανε οι προηγουμενες καρτες μνημης, τωρα με την νεα που εβαλα ολα καλα, εως τωρα...!

Και εγω δεν το ειχα ξανα ακουσει και οσο και αν εψαξα στο internet δεν συναντησα αλλος να εχει το ιδιο προβλημα.

Τωρα βεβαια η μια απο της δυο παλιες καρτες την διαβασε το p.c αλλα μου ζητει να την διαμορφωσω, αλλα οσες φορες και να προσπαθησα δεν την διαμορφωνει με τιποτα, μπορω να κανω κατι αλλο, με καποιο αλλο προγραμμα π.χ ? Ευχαριστω

:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ενδιαφέρεται ο αδερφός μου για το εν λόγω κινητό! Θα το πάρει από vodafone λόγω επιδότησης!

Θα ρίξω βέβαια και μια ματιά στο νήμα αλλά θα ήθελα, αν κάποιος έχει την ευγενή καλοσύνη, να μου γράψει δυο λογάκια για το κινητό! Αν δηλαδή δουλεύει καλά, αν έχει βγάλει προβληματάκια, αν αξίζουν καθόλου οι κάμερες του κ.τ.λ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν τυχών κάποιος το έχει συγκρίνει με το Samsung A3 2016 που είναι περίπου στην ίδια τιμή! Ποιό απ' τα δύο αξίζει πιο πολύ τα λεφτά του;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση custom rom & mod

Το κινητό μας να είναι root και με custom recovery!

Κατεβαζουμε την rom απο εδώ:https://forum.xda-developers.com/galaxy-j5/samsung-galaxy-j5-2016-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-hybrid-note-7-rom-mod-lemlis-t3564860 και τον kernel από εδώ https://forum.xda-developers.com/galaxy-j5/samsung-galaxy-j5-2016-roms-kernels-recoveries--other-development/kernel-cherry-kernel-t3543877 (κατεβάστε την 1.1.3 version που είναι stable)!

Εν συνεχεία περνάμε χύμα (rom/kernel/mod)στην μνήμη του κινητού!

Σβήνουμε το κινητό και μπαινουμε στην recovery!

Από εκεί διαλέγουμε wipe/advanced wipe, και τικαρουμε το data & dalvik cache & cache!

Οταν γίνει το wipe, ξαναπάμε στο κεντρικό μενού και επιλέγουμε mount.

Μετά τικαρουμε το mount system, και ξαναγυρνάμε στο κεντρικο μενού!

Στην συνέχεια πατάμε install και παμε στην τοποθεσία που βάλαμε την rom προηγουμένως!

Την επιλέγουμε και πατάμε install. Μόλις τελειώσει το φλασαρισμα και μας ρωτήσει για wipe dalvik cache/cache το κάνουμε και αυτό! Στην συνέχεια ξαναπαμε στο κεντρικο μενού και κατα τον ίδιο ακριβώς τρόπο φλασαρουμε τον kernel! Μετα και πάλι με τον ίδιο τρόπο φλασαρουμε το mod αν θέλουμε (βάλτε το και θα δειτε τρελή διαφορά)! Προσοχή σε καθε μας φλασαρισμα μετά κάνουμε απαραίτητα wipe dalvik cache/cache!

Εδω παραθέτω και το link του mod: https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/mod-ultimate-performence-blazing-fast-t3482317

ΥΓ: Η εκκίνηση του τηλεφώνου είναι περίπου 10-15 λεπτά, οπότε μην φοβηθήτε είναι φυσιολογικό! Αυτό ήταν και μπορείτε να χαρείτε το πυραυλοκίνητο J5 σας!:D

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν τυχών κάποιος το έχει συγκρίνει με το Samsung A3 2016 που είναι περίπου στην ίδια τιμή! Ποιό απ' τα δύο αξίζει πιο πολύ τα λεφτά του;

 

Έχουν περάσει και τα 2 από τα χέρια μου για μικρό χρονικό διάστημα. Αν σε ενδιαφέρουν καθαρά τα specs πας σε J5 2016, αν θες μία premium αισθητική και κατασκευή πας σε A3 2016.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...