Jump to content

Doogee x5 Max


ozgur_hfo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα εχει φτασει ενα Ελλαδα απο χθες, μεσα στη βδομαδα θα σας πω εντυπωσεις
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως το έχω δει σε μερικά και ελληνικά καταστήματα (δεν γνωρίζω αν το έχουν όντως ή όχι ).

Άντε παιδιά περιμένουμε εντυπώσεις γρήγορα :D

Link to comment
Share on other sites

doogee x5 max pro (2ram, 16rom, 4000mah, android 6)

 

δεν εχει notification led

οχι υψηλη φωτεινοτητα

μονο 2 σημεια αφης οθονης

καμερες μερα απλως ικανοποιητικες, βραδυ σχεδον απογοητευτικες

(ιδιες καμερες μπρος πισω 5mp, με interpolation 8mp)

ελαφρως αργο fingerprint αλλα οκ

κουμπια μη φωτιζομενα

ολο πλαστικο (και το γυρω-γυρω)

καπως μεγαλα bezels

antutu σχεδον 27000

καλο-αξιοπρεπες gps

μπαταρια οντως 4000mah περιπου

ηχειο (1) οκ

μπαταρια αφαιρουμενη

3 θεσεις: micro sim, nano sim, sd card

dt2w και αλλα screen gestures

καθαρο, χωρις bloatware

ληψη φωτο με φωνη-παραγγελμα

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το μονο 2 σημεια αφης οθονης τι ειναι;

 

ενταξει ολα τα μοντελα οπως το προηγουμενο pro εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα .δεν περιμενουμε κατι εξωπραγματικο. Για 70€κινητο δεν ζηταμε τιποτε παραπανω.εζω το προηγουμενο pro κ ειναι μια χαρα.

Απο κολληματα; lagαρισματα;

το wifi εχει καλη εμβελεια;

Ευτυχως αναφερεις καλο gps γιατι το χρειαζομαι αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Oτι η οθόνη αναγνωρίζει μέχρι 2 δάχτυλα ταυτόχρονα.Οι πιο ακριβές αναγνωρίζουν απο 5 και άνω.Πρακτικά πρόβλημα δεν έχεις και με τα 2 στις περισσότερες καθημερινές διεργασίες εκτός και αν πληκτρολογείς αρκετά γρήγορα ή παίζεις κανένα παιχνίδι που θέλει παραπάνω δάχτυλα ταυτόχρονα.Αφού έχεις το απλό x5 το ίδιο είναι μιας και αυτό μέχρι 2 αναγνωρίζει

doogee x5 max pro (2ram, 16rom, 4000mah, android 6)

 

δεν εχει notification led

οχι υψηλη φωτεινοτητα

μονο 2 σημεια αφης οθονης

καμερες μερα απλως ικανοποιητικες, βραδυ σχεδον απογοητευτικες

(ιδιες καμερες μπρος πισω 5mp, με interpolation 8mp)

ελαφρως αργο fingerprint αλλα οκ

κουμπια μη φωτιζομενα

ολο πλαστικο (και το γυρω-γυρω)

καπως μεγαλα bezels

antutu σχεδον 27000

καλο-αξιοπρεπες gps

μπαταρια οντως 4000mah περιπου

ηχειο (1) οκ

μπαταρια αφαιρουμενη

3 θεσεις: micro sim, nano sim, sd card

dt2w και αλλα screen gestures

καθαρο, χωρις bloatware

ληψη φωτο με φωνη-παραγγελμα

Η μπαταρία πόσες ώρες οθόνης βγάζει? Kαι σε πόση ώρα φορτίζει απο χαμηλά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παρέλαβα σήμερα από ελληνικό κατάστημα ένα doogee max. Όλα καλά πλην των ήχων κλήσεων. Το ηχείο λειτουργεί. Στις ρυθμίσεις όμως (ήχοι- ειδοποιήσεις) δεν εμφανίζει καθόλου επιλογές για ήχους. Δεν ακούγεται ούτε με τον ήχο των defaults. Ούτε και με την επιλογή "δυνατότερου ήχου" για εξωτερικούς χώρους. Έχει κανείς άποψη? έχει ξανατύχει σε κάποιον? εννοείται πως έκανα ρισταρτ και απντέιτ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά τελικά άκυρο. Το έσβησα πάλι, έβγαλα τη μπαταρία και την ξαναέβαλα και λειτούργησε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Περίμενα το X5 MAX PRO να είναι κάτι πολύ καλό παρολο τη χαμηλή του τιμή με τα 2gb Ram που διαθέτει άλλα το κινητό είναι απογοήτευση...Αργό με κολληματάκια και οθόνη κακή στο touch.Εύχομαι για όλα να φταίει η Rom που φοράει και να λυθεί σύντομα με κάποιο update..

Κατώτερο σε ταχύτητα ακόμη και από το umi Rome Χ που είχα πριν με χειρότερο επεξεργαστή και λιγότερη ram.

Edited by max21
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα αποφασίσει να αγοράσω το Doogee X5 max pro και παράγγειλα θήκη διάφανη και tempered glass από eBay. Όταν ήρθαν είχα αλλάξει γνώμη και πήρα το Oukitel.

Αν τα θέλει κανείς ας στείλει pm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα αποφασίσει να αγοράσω το Doogee X5 max pro και παράγγειλα θήκη διάφανη και tempered glass από eBay. Όταν ήρθαν είχα αλλάξει γνώμη και πήρα το Oukitel.

Αν τα θέλει κανείς ας στείλει pm

Βαλε αγγελια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα το X5 MAX PRO να είναι κάτι πολύ καλό παρολο τη χαμηλή του τιμή με τα 2gb Ram που διαθέτει άλλα το κινητό είναι απογοήτευση...Αργό με κολληματάκια και οθόνη κακή στο touch.Εύχομαι για όλα να φταίει η Rom που φοράει και να λυθεί σύντομα με κάποιο update..

Κατώτερο σε ταχύτητα ακόμη και από το umi Rome Χ που είχα πριν με χειρότερο επεξεργαστή και λιγότερη ram.

Ειναι οντως τόσο χάλια? γιατί το πρότεινα σε φίλο που είχε το x5 pro (που έχω και εγώ και με εξαίρεση την κάπως μικρή μπαταρία είμαι ικανοποιημένος σε όλα τα άλλα) και του έσπασε η οθόνη,ως αναβάθμιση να πάρει το x5 max pro..

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 2 μέρες το Doogee X5 Max Pro από ελληνική αντιπροσωπεία με ελληνικό Android 6, 24 μήνες εγγύηση στα 90€.

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές.

Το κινητό πάει σφαίρα σε εφαρμογές και παιχνίδια ελαφριά που παίζω και κοινωνική δικτύωση.

Έχει αγνό λειτουργικό χωρίς τις αηδίες που φορτώνουν οι επώνυμοι.

Τα υπόλοιπα θετικά είναι γνωστά (μνήμη, δακτυλικό κλπ.)

 

Αρνητικά

Η οθόνη φαίνεται κάπως ξεθωριασμένη στα χρώματα αλλά είχα AMOLED πριν.

Κάμερες μέτριες.

Δεν φωτίζονται τα βασικά πλήκτρα αφής και δεν έχει λεντ ειδοποίησης (αδιάφορο για πολλούς).

 

Συμπέρασμα

Το καλύτερο VFM κινητό που βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως τόσο χάλια? γιατί το πρότεινα σε φίλο που είχε το x5 pro (που έχω και εγώ και με εξαίρεση την κάπως μικρή μπαταρία είμαι ικανοποιημένος σε όλα τα άλλα) και του έσπασε η οθόνη,ως αναβάθμιση να πάρει το x5 max pro..

 

2 αγόρασα από το Αλιεξπρες...Το πρώτο το πούλησα και το δευτερο το κρατησα εγω.Σφαίρα όπως αναφέρει ο φίλος εγώ δεν βρήκα νανένα από τα δυο. και τα 2 δεν είχαν καλό touch σε ευαισθησία ενώ και από ταχύτητα τα βρήκα πιο αργά και από κινεζιές με 1GB RAM..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθες το max pro φίλου,αγορασμένο απο Ελλάδα και 2η συσκευή καθως η πρώτη στις 5 μέρες αγοράς είχε κλείσει απο μπαταρία και δεν ξανάνοιξε ποτέ αλλά έγινε άμεση αντικάτασταση απο το κατάστημα αγοράς.Αργό και σέρνεται και χειρότερα απο κινέζικα lollipop/MM με 1gb ram δε μπορώ να το πω σε καμμιά περίπτωση καθώς είναι στα επίπεδα του απλού x5 pro.Πιο βαρύ από το απλό x5 (λογικό λόγω της μεγαλύτερης μπαταρίας) και με το πλαίσιο που έχει,δείχνει πιο ποιοτικό απο το απλό μοντέλο.Για την ευαισθησία της οθόνης όμως θα συμφωνήσω.Δε ξέρω αν φταίει η εργοστασιακή ζελατίνα ή γενικότερα η οθόνη αλλά όντως θέλει κάπως μεγαλύτερη πίεση για να "πιάσει" τα πατήματα.Βέβαια αυτό το κατάλαβα εγώ καθώς ο φίλος δεν είναι heavy user και του φαίνεται άριστο στο touch.Ηχείο,ακουστικό,wifi,gps σε καλά επίπεδα,κάμερες κλασική κινέζικη με interpolation και η μπαταρία είναι όλα τα λεφτά.Θα ήταν τέλειο αν είχε και γρήγορη φόρτιση αλλά οκ για τα χρήματα που ζητάει,μην τα θέλουμε όλα.

Γενικά θα έλεγα η συσκευή αξίζει τα χρήματά της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
.....

Προς το παρόν έχω εντοπίσει τα εξής προβλήματα: Όταν το κλείσω και το ανοίξω ξανά χάνει την ρύθμιση της γλώσσας και γυρνάει στην γλώσσα του δικτύου της κάρτας sim (ζω στο εξωτερικό)....

 

Κι εμένα που ζώ στην Ελλάδα αλλά προτιμώ Αγγλικό μενού με κάθε restart γυρίζει το μενού (όχι άλλες ρυθμίσεις - μόνο το μενού) στα Ελληνικά.

Ίσως έτσι προστατεύουν εμάς: φαντάζεσαι να βάζαμε κατά λάθος κινέζικα? Τώρα κάνεις restart και επανέρχεσαι στη γλώσσα που καταλαβαίνεις.

Οι άλλες ρυθμίσεις δεν αλλάζουν. Μια χαρά είναι λοιπόν.

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα αποφασίσει να αγοράσω το Doogee X5 max pro και παράγγειλα θήκη διάφανη και tempered glass από eBay. Όταν ήρθαν είχα αλλάξει γνώμη και πήρα το Oukitel.

Αν τα θέλει κανείς ας στείλει pm

 

Εξαιρετικής ποιότητας η θήκη και το tempered glass που πήρα από το Γιώργο. Δείχνει πολύ πιό ποιοτικό...

Άλλαξε όψη το κινητό και η επιφάνεια του tempered glass δείχνει πολύ λιγότερο τις δαχτυλιές.

Η δε θήκη κρύβει το άσχημο σχετικά δήθεν μεταλλικό πλαίσιο.

 

Αν είχε μπεί αγγελία δεν θα το έβλεπα. Είναι κρίμα εμείς οι νεότεροι στο forum να μην έχουμε δικαίωμα ανάγνωσης των αγγελιών.

Edited by MessengerOfGood
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασμενο απο εξωτερκο 63 ευρω ,το x5 max pro

Πολυ καλη αναλυση οθονης,καλες φωτογραφιες τη μερα κ μετριες τη νυχτα,η μπαταρια ζεσταινετε κατα τη φορτιση αλλα κραταει παρα πολυ,οχι τοσο βαρυ οσο ειπωθηκε πριν,καλο ηχειο μουσικης,καλο ακουσμα στις κλησεις,το bluetuth δουλευει αψογα με το στερεοφωνικο αυτοκινητου,πολυ γρηγορο,δεν ειναι φορτωμενο με εφαρμογες αχρειαστες,οσες θελεις τις κατεβαζεις απο το playstore.Το εχω 4 μερες κ εχει κανει 2 update στο android.

Για τα λεφτα που εδωσα ειναι κελεπουρι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά καλησπέρα έχω το τηλέφωνο καμία δεκαριά μέρες κ εκεί που φορτιζε στα καλά καθούμενα μου βγάζει το λογότυπο doogee το αρχικό κ αναβοσβηνει μπορεί κάποιος να με βοηθήσει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του έβγαλα την μπαταρία πάλι τα ίδια δεν ξεκινά με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εβαλα παραγγελια, για καινουριο απο ebay!

Γιατι; Να μερικες σκεψεις.

 

- Μπορω να το χρησιμοποιω ως εφεδρικο κινητο(εχω μονο ενα παλιο νοκια με πληκτρα...)

- Μπορω να το εχω ως ψηφιακη κορνιζα (η φτηνοτερη 40 ευρω!)

- Χρηση ως music/media players (αυτονομες συσκευες κοστιζουν ανω των 40-50 ευρω)

- Χρηση ως gps συσκευη!

- Χρηση του bluetooth για να παιζει μουσικη στα ηχεια μου.

- Απλο browsing

- Ληψη βιντεο η/και καταγραφη ηχου(video recording, voice recording)

και η λιστα δεν τελειωνει...

 

Να σας πω τιμη, για καινουριο, απο ebay, με android 6 εκδοση;

 

15 ευρω!!!!

 

 

Πιστευω να με ξελασπωσει σε διαφορες δευτερευουσες χρησεις, επαξια!

Link to comment
Share on other sites

Στείλε link από eBay

 

Εξαφανιστηκε!

Το ebay λεει οτι η αποστολη του προιοντος φαινεται να εγινε κανονικα.

Ομως αν περασουν οι μερες και δεν παραλαβω, προτεινει να ανοιξω case.

Κατι παιχτηκε με τον seller και τον διεγραψαν.

Ομως δεν φαινεται/δεν ξερω αν ειναι περιπτωση 'απατης' ή καποιο νομικο κωλλυμα.

Θα δειξει.

Οπως και να χει, με το ebay νιωθω μια ασφαλεια.

Περιεργη και η τιμη, περιεργο κι αυτο που συνεβη παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανιστηκε!

Το ebay λεει οτι η αποστολη του προιοντος φαινεται να εγινε κανονικα.

Ομως αν περασουν οι μερες και δεν παραλαβω, προτεινει να ανοιξω case.

Κατι παιχτηκε με τον seller και τον διεγραψαν.

Ομως δεν φαινεται/δεν ξερω αν ειναι περιπτωση 'απατης' ή καποιο νομικο κωλλυμα.

Θα δειξει.

Οπως και να χει, με το ebay νιωθω μια ασφαλεια.

Περιεργη και η τιμη, περιεργο κι αυτο που συνεβη παντως.

Τι να παιχτηκε φιλε και τον διεγραψαν........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι να παιχτηκε φιλε και τον διεγραψαν........:lol:

 

Και ομως φιλε μου.

Γι αυτο και κανω σχεδον ΟΛΕΣ μου τις αγορες μεσω ebay + paypal.

Γιατι δεν ειναι εταιριες του κ@λου.

Γιατι εχουν τετοιο διχτυ ασφαλειας, που οποιος seller κανει μλκια, τον ξεσκιζουν.

 

Πριν λιγο ελαβα email απο το ιδιο το paypal, που μου εδωσε το tracking number της αποστολης.

Ο seller μπορει μπορει να εφυγε κλωτσηδων(ισως), αλλα στις συναλλαγες με ebay-paypal θα ειναι θελοντας και μη -ενταξει,

για να μην βρεθει κατηγορουμενος σε τιποτε Διεθνη Δικαστηρια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...