Jump to content

Στάθης Ψάλτης


Candlemass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Τετάρτη δεν τον χάνω με τίποτα τον Τσάκωνα παρόλο που Πέμπτη γράφω... Ωχ έχει και Εθνική την ίδια μέρα, υποθέτω αργότερα όμως... :o Γέμισε το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σε κάποια ταινία ο Τσάκωνας σε κατάσταση πανικού τράβαγε τα μαλλιά???? του και έλεγε "το αμάξι μου ρε παιδιά, το αμάξι μου ρε παιδιά". Σε ποιά ταινία γίνεται αυτό, ένα μήνα τώρα προσπαθώ να θυμηθώ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ξεθαβω! :D

 

Παιδια... εχει κανεις σε DivX καποιο απο τα

Ροδα Τσαντα και Κοπανα

Τα Τσακαλια

Καμικαζι αγαπη μου

Ελα ν'αγαπηθουμε νταρλιγκ

Κλασσικη περιπτωση Βλαβης

Η Μεγαλη Αποφραξη

 

PMNEDM εχεις PM :)

Link to comment
Share on other sites

kala ekanes kai to 3e8apses giati apo thn hmera pou to eixa balei eixa porw8ei toso poly pou eixa parei sbarna ta binteoclubs kai noikiaza binteokassetes me greek cult movies gia na tis kanw DivX! ekana capture kai tis tainies pou ebaze to Alter, me apotelesma twra na exw peripou 35 cult tainies se DivX!!! :D :up:

 

sygkekrimena :

 

Psalths :

Ακαταμάχητος Πιλότος (TV-Rip)

Έλα Ν' Αγαπηθούμε Ντάρλινγκ (TV-Rip)

Και Δειλός Και Τολμηρός (TV-Rip)

Και Δειλός Και Τολμηρός (VHS-Rip)

Ο Μεγάλος Παραμυθάς (VHS-Rip)

Ο Πανταχού Παρών (VHS-Rip)

Οι Κυβερνήσεις Πέφτουνε... Ο Ψάλτης Μένει (VHS-Rip)

Ράκος Νο. 14 - Και Ο Πρώτος Μπουνάκιας (TV-Rip)

Τα Καμάκια (TV-Rip)

Τα Σαϊνια (TV-Rip)

Τρελλός Είμαι, Ό,τι Θέλω Κάνω (TV-Rip)

Τρελλός Είμαι, Ό,τι Θέλω Κάνω (VHS-Rip)

Ψηλός, Λιγνός Και Ψεύταρος (VHS-Rip)

Βασικά... Καλησπέρα Σας (TV-Rip)

Βασικά... Καλησπέρα Σας (VHS-Rip)

Πάμε Για Καφέ; (TV-Rip)

Πές Τα Χρυσόστομε (TV-Rip)

Τροχονόμος Βαρβάρα (TV-Rip)

 

Tsakwnas :

Η Μεγάλη Απόφραξη (Το Σκατόμουτρο) (TV-Rip)

Κερατάς Και Δαρμένος (TV-Rip)

Ο Φακίρης (TV-Rip)

 

Tamtakos :

Γύφτος Και Γοητεία (TV-Rip)

Ο Ταμτάκος Στο Ναυτικό (TV-Rip)

Ο Ερωτόγυφτος Με Το Datsun (TV-Rip)

Ο Γυφτοαριστοκράτης (TV-Rip)

 

Moustakas :

Και Αυτός Το Βιολί Του (TV-Rip)

Ο Καμικάζι Τσαντάκιας (TV-Rip)

Ο Παρθενοκυνηγός (TV-Rip)

Νοκ-Άουτ Στον Έρωτα (TV-Rip)

Τρελλά Κανάλια (TV-Rip)

Παντρεμένος Με Πεθερά (TV-Rip)

 

Diafora :

Ο Σεξοκυνηγός (TV-Rip)

Ένας Πρωτάρης Στο Κολλέγιο (TV-Rip)

Και Δυο Αυγά Τουρκίας (TV-Rip)

Ο Χαζοχαρούμενος (TV-Rip)

Ρόδα. Τσάντα Και Κοπάνα Νο. 2 (TV-Rip)

Ρόδα. Τσάντα Και Κοπάνα Νο. 3 (VHS-Rip)

Χάρυ Κλύνν - Αλαλούμ (TV-Rip)

 

Ennoeitai oti ola einai se koryfaia poiothta eikonas/hxou (video bitrate : 1800 / audio bitrate : 192)...

Se ena LAN party pou eixame kanei sto Panepisthmio ths Patras ta eixa kanei share, opote mporei kai na ta petyxete pou8ena ;)

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Ξεθαβω! :D

 

Παιδια... εχει κανεις σε DivX καποιο απο τα

Ροδα Τσαντα και Κοπανα

Τα Τσακαλια

Καμικαζι αγαπη μου

Ελα ν'αγαπηθουμε νταρλιγκ

Κλασσικη περιπτωση Βλαβης

Η Μεγαλη Αποφραξη

 

PMNEDM εχεις PM :)

Το «η μεγάλη απόφραξη» υπάρχει στο greek-torrents.com TVrip από το ALTER.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με το ALTER να έχει φάει σκηνές μετά τις διακοπες για διαφημίσεις :mad:

Την "κλασσική περίπτωση βλάβης" που θα τη βρούμε; Είναι καλύτερο από τη μεγάλη απόφραξη

Link to comment
Share on other sites

Και αλλες 80's ταινιες υπαρχουν στο greek-torrents.com (κυριως TVrips από το ALTER) Σιγουρα υπαρχουν και τα 3 Ροδα "Τσαντα και Κοπανα" ( με το 1ο να το εχω ανεβασει εγω με αθλια ποιοτητα...οποτε Please no comments! :O :X ) αρκετες (dead ομως νομιζω) του Ψαλτη, και το "The Κοπανοι" που εχω κατεβασει.Συντομα θα ανεβασω και τον "Δυναστεια" αν ενδιαφερεστε.

 

 

Την "κλασσική περίπτωση βλάβης" που θα τη βρούμε; Είναι καλύτερο από τη μεγάλη απόφραξη

 

...υπαρχει και η "Κλασικη περιπτωση βλαβης"...που ειναι Η ΙΔΙΑ ταινια με τη "Μεγαλη αποφραξη" Οποιος γνωστος μου τα εχει δει δεν τα ξεχωριζει!

 

Και επιμενω!Μπορεις και τα ξεχωριζεις;; :p :stupid: :w00t:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Και επιμενω!Μπορεις και τα ξεχωριζεις;; :p :stupid: :w00t:

Μετά από τόσες φορές που έχω δει τη Μεγάλη Απόφραξη, ναι μπορώ και τις ξεχωρίζω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσατε το.. "Καμικάζι αγάπη μου" με το τεράστιο σουξέ... "Αντε σπάσε ρε μ@λ@κ@" :rotfl: :p

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Κυριακοοοοοο πειραζει που ειμαι και μεγαλη φιρμα?? Ε οχι δεν πειραζει! :p

 

Classic Ψαλτης απο το ''Βασικα καλησπερα σας''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω παντως βρηκα κανα 2 ταινιες του Ψαλτη στο DC++ Δεν τις εχω κατεβασει ακομα αλλα τις εχω στα υποψη ... Οσοι εχουνε το DC++ ας κοιταξουνε στα ελληνικα hubs και θα βρουνε σιγουρα.... :cool:
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Paidia mporei na mas kanei kapios upload sto http://www.yousendit.com gia emas pou den exoume access se DC++ KAI TORRENTS logw paroxea internet ??

 

Toulaxiston 1-2 tou psalti !!!

Link to comment
Share on other sites

Nai Komis Tsakwnas.( :lol: Auti ti fatsa eixan oloi oi ypalliloi twn video clubs otan tous rwtousa gia autin tin tainia).Den tin exei kaneis edw Salonica ektos apo ena video club sto opoio itan katestrameni i kasseta (na fantasteite i teleutaia fora pou noikiastike itan to 90 mou eipan).Stin Athina tin entopisa mesw internet se kapoio Videorama.Den kserw tin ypothesi alla exw akousei oti o Tsakwnas dinei resta pali.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Προσφατα ειδα τη κλασικη περιπτωση βλαβης μετα απο χρονια, τετοιο γελιο παιδια καιρο ειχα να ριξω!! Ειδικα στη σκηνη που ο Τσακωνας γκρεμιζεται απο τη σκαλα χτυπιομουν κατω κυριως γιατι η σκηνη ειναι αληθινοτατη και η πτωση φοβερη!! :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ειδα τη κλασικη περιπτωση βλαβης μετα απο χρονια, τετοιο γελιο παιδια καιρο ειχα να ριξω!! Ειδικα στη σκηνη που ο Τσακωνας γκρεμιζεται απο τη σκαλα χτυπιομουν κατω κυριως γιατι η σκηνη ειναι αληθινοτατη και η πτωση φοβερη!! :lol: :lol:

Δε λες αυτή που ο Τσάκωνας είναι υδραυλικός και έχει και ένα βοηθό; Πάντως οι καλύτερες ταινίες είναι "Ρόδα, τσάντα και κοπάνα". Πάντως δεν έχουμε στερηθεί αυτές τις ταινίες. Φροντίζει το Alter γι'αυτό.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ειδα τη κλασικη περιπτωση βλαβης μετα απο χρονια, τετοιο γελιο παιδια καιρο ειχα να ριξω!! Ειδικα στη σκηνη που ο Τσακωνας γκρεμιζεται απο τη σκαλα χτυπιομουν κατω κυριως γιατι η σκηνη ειναι αληθινοτατη και η πτωση φοβερη!! :lol: :lol:

 

Επίσης μια πολυ καλή σκηνή με το δίδυμο Τσάκωνα-Κωστή

είναι όταν βρίσκουν έναν τύπο με χαλασμένη τη μηχανή του σκαραβαίου και ο Τσάκωνας του λέει πως όχι μόνο του έβαλε καινούργια μηχανή αλλά του την έβαλε και πίσω για να μην του την κλέψουνε !!!

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια πολυ καλή σκηνή με το δίδυμο Τσάκωνα-Κωστή

είναι όταν βρίσκουν έναν τύπο με χαλασμένη τη μηχανή του σκαραβαίου και ο Τσάκωνας του λέει πως όχι μόνο του έβαλε καινούργια μηχανή αλλά του την έβαλε και πίσω για να μην του την κλέψουνε !!!

:lol: :lol: :lol:

Τελικά αυτό το έργο εννοείτε. Ή η σκηνή που κουβαλά τη γυναίκα του στην μπαγκαζιέρα της μηχανής; Ή με το σφύριγμα και τα κλειδιά;:lol: Πραγματικά κάτι τέτοιες σκηνές έχουν γέλιο. Αλλά είναι όντως κάτι βιντεοταινίες των 80s πολύ σκουπίδια που δεν αξίζει ούτε καν να τις αναφέρεις. Πάντως εμένα μου αρέσει πολύ το έργο με την εργαζόμενη μητέρα, που ο άντρας της είναι ο Τσάκωνας (ως Αμάρανθος) , η νοικοκυρά είναι η Πηνελόπη Πιστούλη (ως Μαρίκα) και έχουν και τρία παιδιά. Αυτή δουλεύει στο Μιμίκο με τα κοτόπουλα και κάποια στιγμή που της σπάνε τα νεύρα φεύγει από το σπίτι. Μου θυμίζει τη μάνα μου που είναι νοικοκυρά και συνέχεια όταν κάνουμε κάτι λάθος και τσακωνόμαστε (τυπικά πράγματα όχι τπτ σοβαρό, όπως ποιός παράτησε έτσι τα ρούχα, κ.λ.π.) συνέχεια λέει: "Ποιός σας πλένει; Ποιός σας σιδερώνει; Έπρεπε να σας βάζω εσάς να σιδερώνετε και να πλένετε.". Έτσι κι αυτή.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Δε λες αυτή που ο Τσάκωνας είναι υδραυλικός και έχει και ένα βοηθό; Πάντως οι καλύτερες ταινίες είναι "Ρόδα, τσάντα και κοπάνα". Πάντως δεν έχουμε στερηθεί αυτές τις ταινίες. Φροντίζει το Alter γι'αυτό.

 

Λεω αυτη που ο Τσακωνας ειναι λιγο απ'ολα. Μεταξυ αυτων και υδραυλικος :lol: Αλλη ειναι η ταινια με τον σκαραβεο αλλα και αυτη η σκηνη ειναι ΟΛΑ τα λεφτα :blink:

Link to comment
Share on other sites

"κουλα μ'ακουςςςςς πολυ κολωπαιδο ο κυριακος!! "

κουλα διωξ'τον κυριακο κι ελα μαζι μου!!

:lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τέλεια ταινία με τον Ψάλτη είναι το "Μάντεψε τι κάνω τα βράδια" όπου κάνει το ζητιάνο για να βγάλει λεφτά, αλλά έχει μαζέψει τόσα πολλά που είναι ζάμπλουτος και ερωτεύεται μια που με έναν συνεργάτη της πέφτουν πάνω σε αυτοκίνητα, δήθεν ότι τη χτύπησε το αυτοκίνητο για να παίρνουν λεφτά από τους οδηγούς.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα αν καποιος εχει το "Ροζ Γατος"(Μουστακας) και το "Βασικα Καλησπερα Σας".

 

Throw a PM.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,αυτες οι ταινίες είναι όλα τα λεφτά...Τέτοια βλέπω και μου φτιάχνει την διάθεση.Αυτες είναι ταινίες,οχι οι σημερινές.

Μου ανοίξατε όρεξη να ψάξω και να βρώ..

Κορυφαίες ταινίες,παίδες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...