Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι μόνο υπερέχει σε αρκετα σημεία αλλα και ξεχωρίζει κι όλας.

Η διαφοροποίηση του ειναι το πλεονέκτημα του.

Το αλλο μια πολυφορεμένη σχεδιαστικη συνταγή ξαναζεσταμένο φαγητό που βλέπουμε με το κιλό πλεον.

 

Το αρνητικό βέβαια οτι αργεί να κυκλοφορήσει.

Αρχές Ιουλίου Αμερική και Ευρωπη φαντάζομαι θα ακολουθήσει.

 

Εφόσον το βρούμε σε κανά ευρωπαϊκό παράρτημα του Amazon μια χαρά μας κάνει βέβαια.

 

Και λογικά έτσι θα κυκλοφορήσει.

 

Με 2 ετη εγγύηση εξίσου που θα προσφέρει η ZTE.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Ναι Αλεξ, αλλα το ένα είναι υπαρκτο κινητο και το άλλο κυκλοφορει στα χαρτια. Ο Ιουλης ευκολα γινεται Αύγουστος και Σεπτέμβρης και τιμες κοντα στα 600 πολύ ανετα.

Επισης sofwarικα στο ένα θα γινει παρτυ υποστήριξης και στο άλλο θα ψάχνουμε σοβαρη ρομ με το τουφεκι.

Εξαιρετικο το ΖΤΕ, αλλα τα πραγματα δε θα είναι και πολύ ροδινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι Αλεξ, αλλα το ένα είναι υπαρκτο κινητο και το άλλο κυκλοφορει στα χαρτια. Ο Ιουλης ευκολα γινεται Αύγουστος και Σεπτέμβρης και τιμες κοντα στα 600 πολύ ανετα.

Επισης sofwarικα στο ένα θα γινει παρτυ υποστήριξης και στο άλλο θα ψάχνουμε σοβαρη ρομ με το τουφεκι.

Εξαιρετικο το ΖΤΕ, αλλα τα πραγματα δε θα είναι και πολύ ροδινα.

 

Ναι δεν εχεις πολυ άδικο Βαγγελη.

Αλλα ας το δούμε στη πράξη ποτε θα κυκλοφορήσει.

1-1.5 μήνα μετα την παρουσιαση ειναι νορμαλ χρόνος.

 

Εδω άλλοι επώνυμοι(γκουχου-γκουχου) πέρα απο τις μέτριοτατες υλοποιήσεις και τα 700ρια που ζητάνε,πιο αργοί και απο την καθυστέρηση ειναι :lol:

 

Εμένα πάντως η πρώτη "κινεζια" που με συγκινεί να τιμήσω για πρώτη φορά.

Και μου αρέσει που ξεχωρίζει και δίνει μια διαφορετική πινελιά(σημαντικό κριτηριο αγοράς για εμένα,το ξέρεις καλά)

Όλα τα αλλα πάρε τον έναν και χτυπά τον άλλον.

 

Όλο εχουν κάποια χτυπητά μείον που αποτελούν ανασταλτικό παράγοντα αγοράς.

 

Αν θα άλλαζα το 7 edge μόνο με το Axon 7.

 

Θα δείξει δεν βιάζομαι κι όλας έτσι κι αλλιώς μόνο οταν κυκλοφορήσει Ευρώπη θα το σκεφτώ σοβαρά και ιδιαιτερα αν οπως λέγεται και οπως κυκλοφορούν ήδη μοντέλα της εταιρίας μέσω Amazon θα διευκολύνει την απόφαση μου.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχεις πολυ άδικο Βαγγελη.

Αλλα ας το δούμε στη πράξη ποτε θα κυκλοφορήσει.

1-1.5 μήνα μετα την παρουσιαση ειναι νορμαλ χρόνος.

 

Εδω άλλοι επώνυμοι(γκουχου-γκουχου) πέρα απο τις μέτριοτατες υλοποιήσεις και τα 700ρια που ζητάνε,πιο αργοί και απο την καθυστέρηση ειναι :lol:

 

Εμένα πάντως η πρώτη "κινεζια" που με συγκινεί να τιμήσω για πρώτη φορά.

Και μου αρέσει που ξεχωρίζει και δίνει μια διαφορετική πινελιά(σημαντικό κριτηριο αγοράς για εμένα,το ξέρεις καλά)

Όλα τα αλλα πάρε τον έναν και χτυπά τον άλλον.

 

Όλο εχουν κάποια χτυπητά μείον που αποτελούν ανασταλτικό παράγοντα αγοράς.

 

Αν θα άλλαζα το 7 edge μόνο με το Axon 7.

 

Θα δείξει δεν βιάζομαι κι όλας έτσι κι αλλιώς μόνο οταν κυκλοφορήσει Ευρώπη θα το σκεφτώ σοβαρά και ιδιαιτερα αν οπως λέγεται και οπως κυκλοφορούν ήδη μοντέλα της εταιρίας μέσω Amazon θα διευκολύνει την απόφαση μου.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Όχι Αλεξ, για μένα δεν αλλάζεις το s7 edge με το αξον και με κανένα κινεζικο. Εγώ θέλω δικαρτο, για αυτό μαζέψα το oneplus 3, αλλιώς δε μπορεί να χτυπήσει κάνεις σαμμυ. Ειδικά οι κάμερες στα κινέζικα είναι για κλάματα

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα τα κινέζικα στις κάμερες δεν είναι και τόσο καλά και αν είστε κάτοχοι s7 edge οι διαφορές είναι μεγάλες!:p

Σου αναγράφουν OIS, μετά βλέπεις ένα video και κουνιέται σαν τρελό.

Όπως marketing gimmick του xiaomi mi5 4xis OIS... Πού πάλι δεν κάνει τη δουλειά που θα πρεπε.

 

Παραδόξως το OIS του OP3 είναι decent για τα λεφτά που ζητάει. Θα περιμένω reviews για το audio dac του snapdragon 820 αν αξίζει καθόλου...

Οκ πίσω στο θέμα μας...

Περίμενα το htc 10 αλλά απογοήτευση με την οθόνη, το axon 7 είναι το htc 10 όπως θα πρεπε να είναι...ειδικά το Quartz Grey χρώμα:)

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Όντως στην κάμερα πάσχουν οι Κινέζοι κυρίως σε software διότι σε hardware δίνουν κορυφαίους φακούς.

 

Απο εκει και πέρα φαίνεται κορυφαίο σύνολο με πολλές προοπτικές αρκεί βέβαια να κυκλοφορήσει εντός 1 μηνός σε όσο το δυνατόν περισσότερες αγορές και να το δούμε στην πράξη διότι αν δεν απλα θα μιλάμε για συνήθη πέταγμα χαρταετού κινεζικής προέλευσης :p

 

Προσωπικά μπορώ να κανω compromise σε κάμερα,αρκεί οπουδήποτε αλλου να μην εχει κάποια extra χτυπητή αδυναμία(που πολλές ανταγωνιστικές προτάσεις πάσχουν σε 2-3 minimum παράγοντες)

 

Πάντως στο xda αναφέρθηκε οτι σύμφωνα με την ZTE UK θα παει στο τελευταίο τρίμηνο του έτους,επομενως αν όντως ισχύει ΚΑΙ για όλη την υπολοιπη Ευρώπη τότε......ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!

 

Το να ανακοινώνεις κατι τελη Μαιου και να το κυκλοφορείς Οκτώβριο σε κάποιες αγορές και έπειτα ειναι το λιγότερο κωμικοτραγικό.

 

Θα δείξει.

 

Εφόσον η ZTE εχει σοβαρές βλέψεις για τις δυτικές αγορές οφείλει να αλλάξει τακτική και οχι συμπεριφορά κινεζικού μπακαλικου.

 

Περίμενα το htc 10 αλλά απογοήτευση με την οθόνη, το axon 7 είναι το htc 10 όπως θα πρεπε να είναι...ειδικά το Quartz Grey χρώμα:)

 

 

Μεγάλη αλήθεια αυτη.

Δίδαξε η ZTE στους Ταιβανεζους πολλα πράγματα.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μας προετοιμάζει μάλλον η ZTE για την επικείμενη κυκλοφορία της συσκευής στην Ευρωπη.

Όλο εκπλήξεις και ανατροπές οι Κινέζοι.

 

Είτε παιχνίδια μάρκετινγκ είτε δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

 

Σε 4 ημέρες θα γνωρίσουμε περισσότερα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στην χθεσινή εκδήλωση στο Παρισι ανακοινώθηκε απο την εταιρία οτι ξεκινάνε σε 5 ευρωπαϊκές χώρες οι προ παραγγελίες μέσω Amazon και άλλων αλυσίδων καταστημάτων τεχνολογίας της έκδοσης 4/64 στην τιμη των 449 ευρω.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/7eef9c74fe628a36bf31cdba116f0e98.jpg

https://www.amazon.fr/gp/product/B01HGO5UWA

https://www.amazon.de/dp/B01HG0UFEM

https://www.instagram.com/p/BHNcKd8hHJB/

 

 

Επίσης η ευρωπαϊκή έκδοση θα εχει 3250 χωρητικότητα μπαταρίας και capactive button σε αντίθεση με την κινεζική έκδοση.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα προπαραγγελία από το γαλλικό amazon...έγινε κανονικά η πληρωμή μέσω paypal...προς το παρόν αναμενω..!
Link to comment
Share on other sites

Η 6/128 δεν θα έρθει Ευρώπη?

 

Είτε δεν θα έρθει η θα έρθει αργότερα πχ φθινόπωρο.

Πάντως ουτε σε Αμερική θα έρθει η 6/128 πιθανότητα.

 

Και η κινέζικη έκδοση 128giga /6ram έχει capasitive buttons και 3250 μπαταρία.

 

 

Πάντως απο κατόχους σε xda λένε οτι 3150 εχουν.

Και χωρίς capactive button αλλα μόνο on screen.

μόλις έκανα προπαραγγελία από το γαλλικό amazon...έγινε κανονικά η πληρωμή μέσω paypal...προς το παρόν αναμενω..!

 

Με PayPal???????

Είσαι σίγουρος?

Ουδέποτε απο Amazon σου δίνει επιλογή για PayPal που εχω κάνει δεκάδες αγορές τα τελευταία χρόνια.

 

Δοκίμασα μόλις τώρα και δεν με αφηνει απο το γαλλικό Amazon γενικότερα.

Ουτε γερμανικο,αγγλικο με τον τρίτο πωλητή.

Θα περιμένω πωλητή το ίδιο το Amazon και οχι τρίτους.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και η κινέζικη έκδοση 128giga /6ram έχει capasitive buttons και 3250 μπαταρία.

 

Θαναση εισαι ο μοναδικος εδω μεσα που το εχει (και μαλιστα την 6/128). Ακουμε εντυπωσεις.

προκειται, πιθανοτατα, για την καλυτερη κινεζικη συσκευη του εμποριου (ανεξαρτητως τιμης)....

Link to comment
Share on other sites

Θαναση εισαι ο μοναδικος εδω μεσα που το εχει (και μαλιστα την 6/128). Ακουμε εντυπωσεις.

 

προκειται, πιθανοτατα, για την καλυτερη κινεζικη συσκευη του εμποριου (ανεξαρτητως τιμης)....

 

 

Εγώ θα περιμένω πωλητή το ίδιο το Amazon για να προχωρήσω σε παραγγελία Βαγγελη.

Να έχουμε και 2 ετη εγγύηση και για λόγους μεταπώλησης.

Αν και θα ήθελα το 6/128 αλλα ok δεν χάθηκε ο κόσμος,δεν θα την παντρευτούμε τη συσκευη :lol:

 

Οπως είχα πει ο μόνος κινέζος τα τελευταία χρόνια που μου κάνει κλικ σε πρόταση του να τιμήσω ever!!

 

Όλα τα αλλα όλο κάπου χωλαίνουν σε βασική παράμετρο είτε οθόνη,είτε αυτονομία,είτε έλλειψη επίσημης εισαγωγής Ευρώπη,είτε αρκετα θέματα με software,είτε εμφανισιακά μια απο τα ίδια ειναι και ξαναζεσταμένο φαγητό.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω πωλητή το ίδιο το Amazon για να προχωρήσω σε παραγγελία Βαγγελη.

Να έχουμε και 2 ετη εγγύηση και για λόγους μεταπώλησης.

Αν και θα ήθελα το 6/128 αλλα ok δεν χάθηκε ο κόσμος,δεν θα την παντρευτούμε τη συσκευη :lol:

 

Οπως είχα πει ο μόνος κινέζος τα τελευταία χρόνια που μου κάνει κλικ σε πρόταση του να τιμήσω ever!!

 

Όλα τα αλλα όλο κάπου χωλαίνουν σε βασική παράμετρο είτε οθόνη,είτε αυτονομία,είτε έλλειψη επίσημης εισαγωγής Ευρώπη,είτε αρκετα θέματα με software,είτε εμφανισιακά μια απο τα ίδια ειναι και ξαναζεσταμένο φαγητό.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Ναι ισχυει Αλεξ, προσωπικα με εχει "συγκινησει" και το oneplus 3, αλλα εδω με το zte μιλαμε ευκολα για την καλυτερη κινεζικη συσκευης της αγορας.

Κι εγω μαλλον, με βλεπω να τιμαω το 4/64 απο αμαζον. Δε μου τη γλυτωνει :lol:

Τι αλλες διαφορες εχει Αλεξ με το κινεζικο 6/128?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει Αλεξ, προσωπικα με εχει "συγκινησει" και το oneplus 3, αλλα εδω με το zte μιλαμε ευκολα για την καλυτερη κινεζικη συσκευης της αγορας.

Κι εγω μαλλον, με βλεπω να τιμαω το 4/64 απο αμαζον. Δε μου τη γλυτωνει :lol:

Τι αλλες διαφορες εχει Αλεξ με το κινεζικο 6/128?

 

 

Και μην ξεχνάς με πλήρη υποστήριξη μπάντες κινητής Ευρώπης και international rom out of the box.

 

Είδωμεν.

 

Θα το παρακολουθώ και το χτυπάμε :p

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η 6/128 έχει και force touch αν δεν κάνω λάθος.Εψαχνα ένα τηλέφωνο μεταλλικό με στερεοφωνικά ηχεία κα amoled οθόνη. Μόνο P9 plus παίζει αλλά στα 640
Link to comment
Share on other sites

Η 6/128 έχει και force touch αν δεν κάνω λάθος.Εψαχνα ένα τηλέφωνο μεταλλικό με στερεοφωνικά ηχεία κα amoled οθόνη. Μόνο P9 plus παίζει αλλά στα 640

 

Ναι ειναι και τ force touch αλλα με περιορισμένη λειτουργικότητα λογο αδιαφορίας developer να προβούν σε ανασχεδιασμό των εφαρμογών τους που να το υποστηρίξει.

 

Μόνο η Apple με το iOS το εχει πάρει πιο ζεστά το θεμα του force touch.

 

To P9 plus όντως εξαιρετικό αλλα πολυ λιγότερο προσιτό.

 

Αλλα προτιμώ τα capactive button του Axon 7 απο οτι on screen του P9 plus.

Και εμφανισιακά κερδίζει το Axon 7.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2 πράγματα θεωρό μείον, τον κλειδωμένο bootloader και την ανύπαρκτη υποστήριξη της zte σε software που μπορεί να σε παρατήσει με την 6 για μια ζωή σε κινητό 500 ευρώ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρατήρησα οτι στα ευρωπαϊκα παραρτήματα του Amazon οι προ παραγγελίες αφορούν τρίτους πωλητές που βρίσκονται στην Κίνα!!

 

Τώρα δουλευόμαστε μου φαίνεται.

 

Τι είδους επίσημη διαθεσιμότητα/κυκλοφορία ειναι αυτη στην Ευρωπη????

 

Και ο κινέζος αυτός πωλητής δεν στέλνει Ελλάδα μάλιστα.

 

Καλά κρασιά.

 

Τώρα για το 6/128 μοντέλο αυτο το φθινόπωρο(Σεπτέμβριο-Οκτώβριο)λέγεται θα κυκλοφορήσει στον υπόλοιπο κόσμο εκτος Κίνας.

 

Επίσης για το γκρι titanium αυτο απο Αύγουστο θα παει και ύστερα.

 

Πάντως δεν ειναι σοβαρή αντιμετώπιση απο την ZTE σε καμία περίπτωση για την ναυαρχίδα της.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέπω στην Αμερική που άρχισαν απο σήμερα οι προ παραγγελίες και μάλιστα σε πιο ελκυστική τιμη απο οτι λεγόταν αρχικά η ZTE φόρεσε πιο σοβαρό κουστούμι με καλύτερο promotion και περισσότερες αλυσίδες καταστημάτων τεχνολογίας οπου παρέχουν τη δυνατότητα προς απόκτηση του.

https://www.zteusa.com/axon-7

https://www.amazon.com/gp/product/B01FUF1EL8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1&tag=viglink20238-20

https://www.engadget.com/2016/07/13/zte-axon-7-pre-order/

http://www.androidauthority.com/watch-oneplus-3-axon-7s-us-price-lower-anticipated-703043/

 

Εδω στην Ευρώπη αντίθετα τελείως ερασιτεχνικά μου κινείται.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα με αυτη τη συσκευη όσον αφορα την Ευρώπη.

Πολυ ομιχλώδες το τοπίο όσον αφορα κυκλοφορία/διαθεσιμότητα.

 

Σε αρκετα ευρωπαϊκα παραρτήματα του Amazon βγήκε απο τη λίστα τους ακόμα και για προ παραγγελία έστω και απο τον τρίτο πωλητή με έδρα την Κινα.

 

Να ελπίζουμε οπως στο Amazon com το διαθέτει το ίδιο το Amazon ως πωλητής να γίνει και στην Ευρωπη.

 

Διότι αν η ZTE θεωρεί ως επίσημη παρουσία στην Ευρώπη την πώληση μέσω τρίτου πωλητή που βρίσκεται στην Κίνα το λιγότερο υποτιμανε την νοημοσύνη μας.

 

Εδω ενα review απο χρήστη που το δουλεύει 2-3 εβδομάδες και μας λέει τις εντυπώσεις του σαν απλός χρήσης.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό review από το Android authority μιλάει για εξαιρετική συσκευή:

http://www.androidauthority.com/zte-axon-7-review-704039/

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη φαίνεται εξαιρετικοτατη,η μοναδική εντός του 16 που μου κάνει κλικ ως την πλεον ιδανική που μπορει να σταθεί απέναντι στους Κορεάτες της Samsung και την s7 σειρά.

 

Το θεμα ειναι η κυκλοφορία της εδω στην Ευρωπη.

 

Φαίνεται η ZTE εχει το βλέμμα της αποκλειστικά στην αμερικανική αγορά αυτη τη περίοδο μιας και απο αύριο θα αρχίσει η επίσημη κυκλοφορία της σε πλήθος on line και φυσικών καταστημάτων αλυσίδων καταστημάτων τεχνολογίας

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...