Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έριξε και την τιμη κατα 40 ευρω περίπου το amazon Βαγγελη και αυτόματα αναπροσαρμόστηκε στην προ παραγγελία.

 

Μια χαρά δηλαδη :p

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Ακυρωσα το Zuk Z2 pro και χτυπησα αυτό Αλεξ. Να δουμε ποτε θα φυγει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρουμε εάν έρθει Ευρώπη η 6/128? Εάν δεν έρθει, έχει κάνει κάποιος την πατέντα με την sd και το τσιπακι της σιμ μαζί;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακυρωσα το Zuk Z2 pro και χτυπησα αυτό Αλεξ. Να δουμε ποτε θα φυγει...

Πολυ καλά έκανες διότι δεν κράτησε πάνω απο ενα 24ωρο η εκττωση καθιστώντας τη συσκευη πιο ελκυστική για όσους το προ παραγγείλουν .;)

Ξέρουμε εάν έρθει Ευρώπη η 6/128? Εάν δεν έρθει, έχει κάνει κάποιος την πατέντα με την sd και το τσιπακι της σιμ μαζί;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρουμε αν θα έρθει δυστυχώς και αν έρθει μάλλον προς Χριστούγεννα μεριά το κόβω.

Εδω το 4/64 αργεί χαρακτηριστικά.

Στο αλλο που ρωτάς αν εννοείς να λειτουργούν ταυτόχρονο 2 sim και μια micro sd μαζί δεν γνωρίζω κατι.

 

Μόνο 2 sim σκέτες δουλεύουν είτε μια sim και μια micro sd.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά τηλέφωνα με αυτήν την πατέντα δουλεύουν κανονικά και τα 3 μαζί. Μακάρι να δουλέψει και σε αυτό.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλά έκανες διότι δεν κράτησε πάνω απο ενα 24ωρο η εκττωση καθιστώντας τη συσκευη πιο ελκυστική για όσους το προ παραγγείλουν .;)

 

Δεν ξέρουμε αν θα έρθει δυστυχώς και αν έρθει μάλλον προς Χριστούγεννα μεριά το κόβω.

Εδω το 4/64 αργεί χαρακτηριστικά.

Στο αλλο που ρωτάς αν εννοείς να λειτουργούν ταυτόχρονο 2 sim και μια micro sd μαζί δεν γνωρίζω κατι.

 

Μόνο 2 sim σκέτες δουλεύουν είτε μια sim και μια micro sd.

 

Alex πάντως το βλέπω δύσκολο να γίνεται shipped μέσα στο μήνα... Τι βλέπεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Παντός μετά από εκτενή ψάξιμο και ερχομαινος από oneplus 1 και 2 θα είναι η επόμενη συσκευή μου κατά πάσα πιθανότητα. Είδα διαφορά κινέζικα αλλά είναι το μόνο με εγγύηση στην Ευρώπη και σε αυτήν την τιμή μαζί με το op3. Παντός έκανα πάνω από 10 αλλαγές σε ρομ όλο αυτόν τον καιρό και όλες είχαν θέματα, οπότε δεν θα μου λείψει το φλασαρισμα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Alex πάντως το βλέπω δύσκολο να γίνεται shipped μέσα στο μήνα... Τι βλέπεις εσύ;

 

50-50 το βλέπω Βαγγέλη.

Ίσως προς το τέλος της εβδομάδας που έρχεται στείλω κανα μήνυμα στο amazon για πιθανή κυκλοφορία της συσκευής,μια ένδειξη τουλάχιστον να δώσουν.

 

Εως τελη του μηνος θα περιμένω μετα απο εκει όλα ανοιχτά εφόσον δεν δώσει το amazon έστω μια ένδειξη.

 

Παντός μετά από εκτενή ψάξιμο και ερχομαινος από oneplus 1 και 2 θα είναι η επόμενη συσκευή μου κατά πάσα πιθανότητα. Είδα διαφορά κινέζικα αλλά είναι το μόνο με εγγύηση στην Ευρώπη και σε αυτήν την τιμή μαζί με το op3. Παντός έκανα πάνω από 10 αλλαγές σε ρομ όλο αυτόν τον καιρό και όλες είχαν θέματα, οπότε δεν θα μου λείψει το φλασαρισμα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια ειναι οτι το Axon 7 η μόνη συσκευη που με εχει συγκινήσει εως σήμερα απο τα μη παραδοσιακά/κλασικά ονόματα εταιρίες εως τώρα.

 

Καμία άλλη πρόταση δεν μου κάνει απο όλες τις υπόλοιπες κινέζικες που εχουν χτυπητά μείον που αποτελούν deal breaker για εμένα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από το Axon είμαι δύσπιστος σε ότι έχει να κάνει με το software.

Θα μας πουν βέβαια όσοι το προμηθευτούν τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τα όσα εχω διαβάσει εως τώρα εχει δώσει 1-2 αναβαθμίσεις απο τότε που κυκλοφόρησε και προσπαθεί να βελτιώσει συνεχώς την εμπειρία χρήσης.

 

Android N θα πάρει οπωσδήποτε μιας και google VR certified ειναι η συςκευη και το εχει δηλώσει η ίδια κατηγορηματικά.

 

Δεν νομίζω να κάνουν τόσο χοντρή πατάτα τώρα που προσπαθούν να χτίσουν ενα όνομα στις δυτικές αγορές.

 

Ετοιμάζονται και εντός 16-17 να ανοίξουν και καταστήματα δικα τους σε Ευρώπη-Αμερική εξίσου.

 

Νομίζω φέτος εχει πάρει πολυ πιο ζεστά το θεμα υποστήριξη μιας και πιο γενναία πολιτικη εισχώρησης στις δυτικές αγορές θέλει να κάνει.

 

Βέβαια μεγάλο θεμα ειναι η κυκλοφορία/διαθεσιμότητα που όσο αργεί θα χάνει υποψήφιους καταναλωτές που το είχαν ψηλά στη λίστα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στo xda ότι γίνετε αυτό με το τσιπακι της σιμ και την sd στην ίδια υποδοχή οπότε κατά 99% και με τα 450€ που έχει εδώ Γερμανία, θα είναι η επόμενη συσκευή μου.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στo xda ότι γίνετε αυτό με το τσιπακι της σιμ και την sd στην ίδια υποδοχή οπότε κατά 99% και με τα 450€ που έχει εδώ Γερμανία, θα είναι η επόμενη συσκευή μου.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μήπως εχεις κάποια ενημέρωση παραπάνω μιας και είσαι Γερμανία σχετικά με τη διαθεσιμότητα η οχι;;

 

Απο οτι ξέρω θα το διαθέσουν πέρα απο το amazon αλλα και media markt και saturn.

 

Μήπως τυχαίνει να εχεις ρωτήσει στα εν λογο καταστήματα αν γνωρίζουν κατι παραπάνω;;

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο redcoon.de λέει σε 1 βδομάδα ότι θα είναι διαθέσιμο. Δεν ρώτησα σε κάποιο κατάστημα για διαθεσιμότητα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό που πωλείται στην αμερική στα 399$, είναι το ίδιο με αυτό της ευρώπης ; θα παίζει εδώ λετε ;
Link to comment
Share on other sites

Στο redcoon.de λέει σε 1 βδομάδα ότι θα είναι διαθέσιμο. Δεν ρώτησα σε κάποιο κατάστημα για διαθεσιμότητα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάλαβα.

Άρα λογικά πρέπει να κυκλοφορήσει σχεδόν παντού με απόκλιση λίγων ημερών.

 

αυτό που πωλείται στην αμερική στα 399$, είναι το ίδιο με αυτό της ευρώπης ; θα παίζει εδώ λετε ;

 

Λογικά θα παίζουν κανονικά μιας και η Αμερικανική Version εχει όλες τις μπάντες των LTE οπως εχει γίνει κουβέντα στο XDA σελίδα 6-8 μπορείς να διαβάσεις να σου φύγουν οι απορίες.

 

http://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/european-launch-t3408519/page6

 

Δες και έδω τις μπάντες σε Αμερική και Γερμανια(Ευρώπη)

http://www.ztemobile.de/product/axon-7/

https://www.zteusa.com/axon-7

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει τρελή πρίζα με το τηλέφωνο. Θέλω να κάνω προ παραγγελία, αλλά σκέφτομαι μην πέσει κάνα 50€ σε κάνα μήνα όπως την έπαθα με το ταμλετ. Λέτε να έχει αξιολόγη πτώση η τιμή μέσα σε 1-2 μήνες;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά κάτσε να κυκλοφορήσει πρώτα.ανακοινώθηκε πριν το 1+3 και ακόμα το ψάχνουμε
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει τρελή πρίζα με το τηλέφωνο. Θέλω να κάνω προ παραγγελία, αλλά σκέφτομαι μην πέσει κάνα 50€ σε κάνα μήνα όπως την έπαθα με το ταμλετ. Λέτε να έχει αξιολόγη πτώση η τιμή μέσα σε 1-2 μήνες;

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Κοιτα maximum να πέσει κανα 50ευρω οπως είπες εντός ενα μηνος αλλα και τουλάχιστον εως τα Χριστούγεννα θα πρόσθετα εξαιρετικά δύσκολα θα πέσει κατω απο 400 ευρω.

 

Ήδη και η παρόν τιμη του ειναι ιδιαιτερα ανταγωνιστική βάση του όλου πακέτου που προσφέρει.

 

Απο αναφορές πάντως στην γερμανική σελίδα του Facebook της ZTE δηλώνουν οτι θα κυκλοφορήσει εντός της πρώτης εβδομάδας του Σεπτεμβρίου οπως γράφουν και στο xda.

 

Είδωμεν.

 

Πάντως και οι ευρωπαίοι καταναλωτές θα επωφεληθούν απο πολυ ανταγωνιστικό πακέτο υπηρεσιών after sales support οπως αντίστοιχα σε Αμερική.

 

 

ZTE provides VIP service for Axon7 customers in UK/Germany/Spain/France/Italy/Russia. you can benefit from the Axon VIP service as follow:

 

1.ZTE provide an additional one-year warranty for your product after the expiration of the standard warrantyοΌ Europe countries increased from 2 years to 3 years, Russia from 1 year to two years.

2.ZTE provide one free screen replacement for the accidental screen damage within 6 months from the date of the first purchaseοΌ

3.ZTE provide one free liquid damage repair within the manufacturer warranty periodοΌ

 

4. Web services and after-sales

The country official website hotline

 

Spain http://zte.es/

Germany http://www.ztemobile.de 03722/69665491

France http://www.ztefrance.com

United Kingdom http://www.zteuk.co.uk +44 2034508722

Russia http://www.zte.ru

The hotline service time: local time From Monday to Friday 9 AM to 5:00 PM

The ZTE local website has support module, customers can be found in the above the corresponding service support, including local after-sales maintenance station.

 

ΥΓ:Αν το είχες προ παραγγείλει απο το amazon θα είχες επωφεληθεί αυτόματα απο την μείωση στα 413 ευρω που προχώρησε για 1-2 24ωρα πριν επανέλθει στα 449 ευρω.

 

Τώρα απλα πρέπει τακτικά να παρακολουθείς τις τιμες στα διαφορα καταστήματα έτσι ώστε να επωφεληθείς απο καμία προσφορά που θα παίξει.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα maximum να πέσει κανα 50ευρω οπως είπες εντός ενα μηνος αλλα και τουλάχιστον εως τα Χριστούγεννα θα πρόσθετα εξαιρετικά δύσκολα θα πέσει κατω απο 400 ευρω.

 

Ήδη και η παρόν τιμη του ειναι ιδιαιτερα ανταγωνιστική βάση του όλου πακέτου που προσφέρει.

 

Απο αναφορές πάντως στην γερμανική σελίδα του Facebook της ZTE δηλώνουν οτι θα κυκλοφορήσει εντός της πρώτης εβδομάδας του Σεπτεμβρίου οπως γράφουν και στο xda.

 

Είδωμεν.

 

Πάντως και οι ευρωπαίοι καταναλωτές θα επωφεληθούν απο πολυ ανταγωνιστικό πακέτο υπηρεσιών after sales support οπως αντίστοιχα σε Αμερική.

 

 

ZTE provides VIP service for Axon7 customers in UK/Germany/Spain/France/Italy/Russia. you can benefit from the Axon VIP service as follow:

 

1.ZTE provide an additional one-year warranty for your product after the expiration of the standard warrantyοΌ Europe countries increased from 2 years to 3 years, Russia from 1 year to two years.

2.ZTE provide one free screen replacement for the accidental screen damage within 6 months from the date of the first purchaseοΌ

3.ZTE provide one free liquid damage repair within the manufacturer warranty periodοΌ

 

4. Web services and after-sales

The country official website hotline

 

Spain http://zte.es/

Germany http://www.ztemobile.de 03722/69665491

France http://www.ztefrance.com

United Kingdom http://www.zteuk.co.uk +44 2034508722

Russia http://www.zte.ru

The hotline service time: local time From Monday to Friday 9 AM to 5:00 PM

The ZTE local website has support module, customers can be found in the above the corresponding service support, including local after-sales maintenance station.

 

ΥΓ:Αν το είχες προ παραγγείλει απο το amazon θα είχες επωφεληθεί αυτόματα απο την μείωση στα 413 ευρω που προχώρησε για 1-2 24ωρα πριν επανέλθει στα 449 ευρω.

 

Τώρα απλα πρέπει τακτικά να παρακολουθείς τις τιμες στα διαφορα καταστήματα έτσι ώστε να επωφεληθείς απο καμία προσφορά που θα παίξει.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Εάν ισχύει αυτό που γράφεις περί vip service τότε δεν χρειάζεται και ασφάλεια οπότε προπαραγγελνω άμεσα. Πως θα το διασταβρωσουμε επίσημα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν ισχύει αυτό που γράφεις περί vip service τότε δεν χρειάζεται και ασφάλεια οπότε προπαραγγελνω άμεσα. Πως θα το διασταβρωσουμε επίσημα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνεται αναφορά στην σελίδα πώλησης της συσκευής στο αγγλικο amazon που ειναι εξουσιοδοτημένο επίσημος συνεργάτης της ZTE για πώληση της συσκευη μέσου του δικτύου του και στην Ευρωπη.

https://www.amazon.co.uk/dp/B01HGBVGPS?tag=xdadevelopers-21

 

Κατω στη σελίδα αναφέρετε.

 

Εναλλακτικά φαντάζομαι επικοινωνία με ZTE απευθείας τηλεφωνικός η email.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αναφορά στην σελίδα πώλησης της συσκευής στο αγγλικο amazon που ειναι εξουσιοδοτημένο επίσημος συνεργάτης της ZTE για πώληση της συσκευη μέσου του δικτύου του και στην Ευρωπη.

https://www.amazon.co.uk/dp/B01HGBVGPS?tag=xdadevelopers-21

 

Κατω στη σελίδα αναφέρετε.

 

Εναλλακτικά φαντάζομαι επικοινωνία με ZTE απευθείας τηλεφωνικός η email.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Μόλις πήρα στην κεντρική zte Γερμανία και είπαν ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στην κεντρική zte Γερμανία και είπαν ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως 2 χρόνια εγγύηση ειναι το minimum χρονικό διάστημα έτσι κι αλλιώς σε όλα τα smartphone εντός ΕΕ.

 

Προσωπικά με καλυπτει απόλυτα και έτσι +την κάλυψη που παρέχει το amazon για μεγαλύτερη ασφάλεια σε αγορές απο αυτούς.

 

Μήπως ανέφερες στην επικοινωνία σου οτι στο αγγλικο amazon γίνεται αναφορά για VIP services και extra 1 έτος εγγύηση και τι εχουν να πουν επι αυτού;;

 

Διότι προφανώς για το αναφέρουν λογικα θα εχουν έρθει σε επικοινωνία με την ZTE.

 

Δεν νομίζω να αφορα αποκλειστικά την Αγγλία και οχι τις υπόλοιπες χώρες.

 

Πάντως ας κρατάμε μια πισινή εως ξεκαθαρίσουν τα πράγματα αφου αρχίσει η κυκλοφορία της συσκευής.

 

Δεν ειναι σπάνιο φαινόμενο να μην ειναι ενημερωμένοι υπάλληλοι στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

Μέχρι πριν λίγες ημέρες ακόμα και η σελίδα αναφοράς της συσκευής στην γερμανική σελίδα της ZTE έγραφαν λάθος χαρακτηριστικά στην περιγραφή της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με έχετε μπερδέψει. Το τηλέφωνο πωλείται κανονικά? Εϊναι διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα ? Ελλάδα? Ευρώπη? On-line?

 

Ευχαριστώ, και εννοείται φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα δεν εχει κυκλοφορήσει καν.

Απο Ευρώπη μόνο γερμανικο amazon διαθέσιμο για προ παραγγελία που στέλνουν Ελλάδα.

 

Και σε αλλα καταστήματα κυκλοφορεί σε Γερμανία μόνο που δεν στέλνουν Ελλάδα.

 

Γενικά αρχές Σεπτεμβρίου ηταν να κυκλοφορήσει ευρέως η συσκευη στην Ευρώπη άρα περιμένουμε εντός του μηνος να υπάρξει ικανοποιητική διαθεσιμότητα.

 

Αλλα κρατάμε και μια μικρή πισινή διότι η ZTE δεν ειναι αυτο που λέμε τέρας αξιοπιστίας σε κυκλοφορία/διαθεσιμότητα.

 

Ακόμα και Αμερική που κυκλοφόρησε τελη Ιουλιου περιορισμένες ποσότητες συσκευων διατέθηκαν και εκει εντός Σεπτεμβρίου πάνε να ομολαποιηθουν τα πράγματα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, η εγγυηση είναι το θεμα μας ή να βρουμε τη συσκευή να τη δοκιμάσουμε? :lol:

Αλεξ, μεχρι μεσα Σεπτεμβρη δινω εγω στη ΖΤΕ και το Αμαζον, μετα ακυρωση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, η εγγυηση είναι το θεμα μας ή να βρουμε τη συσκευή να τη δοκιμάσουμε? :lol:

 

Αλεξ, μεχρι μεσα Σεπτεμβρη δινω εγω στη ΖΤΕ και το Αμαζον, μετα ακυρωση...

 

 

:lol::lol:

Είδωμεν Βαγγέλη και εγώ εως 10-15 Σεπτεμβρίου δίνω περιθώριο.

Περαιτέρω οχι.

Αν και πιστεύω ίσως επόμενη εβδομάδα να έχουμε εξελίξεις.

 

Το εχει παραξηλώσει η ZTE όσο δεν παει.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...