Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Alex, αν το δεις σε αμαζον από πωλητη εκτος Ασιας, ριξε συρμα ;)

 

Απόλυτη νεκρα Βαγγέλη μας δουλεύει η ZTE με την αλλοπρόσαλλη πολιτικη της.

 

Εμφανίστηκε και στο γερμανικο MediaMarkt αλλα αν δεν εμφανιστεί κανα Amazon έστω τρίτο πωλητή αλλα Ευρωπαίο και οχι κινέζο δεν γίνεται δουλειά.

http://www.mediamarkt.de/de/product/_zte-axon-7-64-gb-gold-dual-sim-2155270.html

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ότι εμφανίζεται στο γερμανικό mediamarkt, μηπως μας δινει ελπιδες να εμφανιστεί και εδώ, ή δεν εχουν καμια επαφή τα εκεί με τα εδώ mediamarkt;
Link to comment
Share on other sites

Το ότι εμφανίζεται στο γερμανικό mediamarkt, μηπως μας δινει ελπιδες να εμφανιστεί και εδώ, ή δεν εχουν καμια επαφή τα εκεί με τα εδώ mediamarkt;

 

Δεν εχουν σχέση μεταξύ τους απο όσο ξέρω.

Πάντως και στο media markt Γερμανίας τελη Αυγούστου θα κυκλοφορήσει είχαν πει.

Μόνο σε on line καταστήματα πχ Amazon νωρίτερα η κυκλοφορία.

 

Και αυτη τι στιγμή μόνο ενας κινέζος πωλητής το διαθέτει που δεν στέλνει Ελλάδα παρα μόνο Αγγλία.(ευρωπαϊκή version)

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτη νεκρα Βαγγέλη μας δουλεύει η ZTE με την αλλοπρόσαλλη πολιτικη της.

 

Εμφανίστηκε και στο γερμανικο MediaMarkt αλλα αν δεν εμφανιστεί κανα Amazon έστω τρίτο πωλητή αλλα Ευρωπαίο και οχι κινέζο δεν γίνεται δουλειά.

http://www.mediamarkt.de/de/product/_zte-axon-7-64-gb-gold-dual-sim-2155270.html

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Δε μου κανει εντυπωση Αλεξ, η ΖΤΕ δεν ηταν ποτε σοβαρη σε αυτα τα θεματα (κι οχι μονο). Εμεις ομως θα ... καραδοκουμε γιατι η συσκευη αξιζει κι ειναι σωστα τιμολογημενη. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον το axon 7 αλλά:

Το αν θα πάρει αναβαθμίσεις είναι άγνωστο, η τιμή από 400$ πήγε στα 450€ (αναμενόμενο), η κάμερα και το software παραμένουν ερωτηματικά, τουλάχιστον για μένα και ακόμα δεν ξέρουμε πότε τελικά θα κυκλοφορήσει.

Όλα αυτά με οδήγησαν στο one plus 3. Δεν έχει το design, την οθόνη ή τα ηχεία του axon 7, αλλά έχει τα υπόλοιπα που ανέφερα παραπάνω.

Όπως και να χει περιμένω αναλυτικό review απ όποιον το πάρει γιατί το χω απορία το πώς είναι τελικά το κινητό σε καθημερινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον το axon 7 αλλά:

 

Το αν θα πάρει αναβαθμίσεις είναι άγνωστο, η τιμή από 400$ πήγε στα 450€ (αναμενόμενο), η κάμερα και το software παραμένουν ερωτηματικά, τουλάχιστον για μένα και ακόμα δεν ξέρουμε πότε τελικά θα κυκλοφορήσει.

 

Όλα αυτά με οδήγησαν στο one plus 3. Δεν έχει το design, την οθόνη ή τα ηχεία του axon 7, αλλά έχει τα υπόλοιπα που ανέφερα παραπάνω.

 

Όπως και να χει περιμένω αναλυτικό review απ όποιον το πάρει γιατί το χω απορία το πώς είναι τελικά το κινητό σε καθημερινή χρήση.

 

Βασικά στην Αμερική ηταν να βγει στα 449 δολάρια οταν ανακοινώθηκε η συσκευη τελη Μαΐου,αλλα αποφάσισαν 50 δολάρια κατω να τιμολογησουν στο τέλος προφανώς για να αποτελέσει μεγαλύτερη δέλεαρ και πιο επιθετική προώθηση.

 

Ευρώπη εξ αρχής είχαν πει οτι 449 ευρω θα ηταν η τιμη για την 4/64 έκδοση.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω παραλάβει εδώ και 3 μέρες.....δυνατά σημεία τα ηχεία(ό,τι καλύτερο έχω ακούσει σε κινητό και δεν υπερβάλω καθόλου) και η οθόνη...θα έλεγα ότι κοντράρει στα ίσια την οθόνη των s7..κάμερα δεν έχω τσεκάρει εκτενώς....
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω παραλάβει εδώ και 3 μέρες.....δυνατά σημεία τα ηχεία(ό,τι καλύτερο έχω ακούσει σε κινητό και δεν υπερβάλω καθόλου) και η οθόνη...θα έλεγα ότι κοντράρει στα ίσια την οθόνη των s7..κάμερα δεν έχω τσεκάρει εκτενώς....

 

Ευρωπαϊκή version εχεις η κινεζική;;

Αν ευρωπαϊκη απο που το αγόρασες αν επιτρέψετε.

Διότι η διαθεσιμότητα ειναι σχεδόν ανύπαρκτη.

Λίγες δεκάδες συσκευες πωλήθηκαν εντός εβδομάδας στην Ευρώπη και Αμερική και πλεον το δεύτερο κύμα δεύτερο μισό του Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου και βλέπουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθές διαθέσιμο για προ παραγγελία απευθείας απο γερμανικο Amazon.

https://www.amazon.de/ZTE-126661101003-Smartphone-Megapixel-Android/dp/B01I092FLY/ref=sr_1_36?ie=UTF8&qid=1469968698&sr=8-36&keywords=axon+7

 

Έριξα την προ παραγγελία μου και στα 2 χρώματα και οποίο σταλεί πρώτο.:p

Έτσι κι αλλιώς και τα 2 μου αρέσουν.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά, μένω Αγγλία και έχω το τηλέφωνο εδώ και 1 εβδομάδα σχεδόν..έχω την έκδοση 4/64 σε ion gold.. το κινητό είναι συνολικά εξαιρετικό αλλα δυστυχώς είναι διαφορετικη ευρωπαϊκή έκδοση από την αμερικανικη.. το σημαντικότερο που λείπει είναι η εγγραφη video σε 1080p 60fps που είναι standart στο αμερικανικο. Από εκεί και πέρα, πολύ γρήγορο, πολύ καλή κάμερα σε λήψεις ημέρας,καλή λήψη video, απίστευτος ήχος από τα ηχεία και ηχογράφηση, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, καλή μπαταρία.. δυστυχώς σε low light λήψεις το software τις κάμερας δεν είναι καλο και ελπίζω να βελτιωθεί με κάποιο update.. υπάρχει επίσης κάποια διαφορα ήχου & εικόνας σε video του youtube που επίσης λογικά θα φτιαχτεί με κάποιο update..αυτά, αλλα ότι άλλο θέλετε μου λέτε και ευχαρίστως να απαντήσω
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο λοιπόν.

Μπορείς να πεις η ευρωπαϊκή έκδοση τι ακριβώς περιλαμβάνεται στη συσκευασία.

Εχει κανονικά ακουστικά και αν ναι ειναι κατι ποιοτικό η απλα για να βάλουν κατι των 5 ευρω Ομόνοιας πλανωδιων πωλητών.

 

Φορτιστή quick charger φαντάζομαι εχει σωστά,οπως και adaptor OTG USB C σε USB κλασική θύρα και αντίστοιχο καλώδιο φόρτισης οπως το αμερικανικό ;;

 

Το περιμένουμε απλα έχουμε στο βαθος του μυαλού μας την πλούσια έκδοση 6/128 ειδικά όσο καθυστερεί η απλή έκδοση και πλησιάζει αντίστοιχα η πιθανολογούμενη κυκλοφορία που λέγεται Οκτωβριο θα σκάσει μύτη.

 

Πάντως ειναι κωμικοτραγική η πολιτικη της εταιρίας με διαθεσιμότητα/κυκλοφορία στην Ευρωπη.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Τα ακουστικά είναι πολύ καλά χαχαχα... η συσκευασία συμπεριλαμβάνει όλα αυτά που είπες, μια καρτούλα εγγύησης 1 χρόνου, αλλα είναι λίγο περίεργο μιας και είναι κενή ενω υποτίθεται λέει ότι για να είναι ενεργή η εγγύηση πρέπει να είναι συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από τον πωλητή.. έχει μια clear case για το κινητό, ένα σιδεράκι για να ανοίγεις την θήκη των sim cards και ενώ στην αμερικανικη έκδοση δίνει και screen protector, δυστυχώς δεν συμπεριλαμβάνεται.. γενικά δείχνουν να μην ενδιαφέρονται πολύ για την Ευρώπη..όσο αφορά για την έκδοση σίγουρα το 6/128 θα είναι ακόμα καλύτερο αν και για τις δικες μου ανάγκες είναι μια χαρά (με ένα μικρό hack βάζεις 2 sim μαζί με sd card οποτε έχεις 256gb extra)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε.

Κοιτά το screen protector δεν με νοιάζει ειναι η αλήθεια,δεν βάζω και στα κινητά έτσι κι αλλιώς.

Τα υπόλοιπα πάνω κατω εχω σχηματίσει μια άποψη βάση των reviews και χρηστων εντυπώσεις.

 

Και εμένα με καλυπτει άνετα η 4/64 απλα όσο αργεί να κυκλοφορήσει μαζικά και όσο πλησιάζει η πιθανή ημερομηνία της πλούσιας έκδοσης όσο να ναι το εχεις στην άκρη του μυαλού σου.

 

Για 100-120 ευρω διαφορά στην τιμη που θα εχει θα αξίζει η πλούσια έκδοση μιας και περιλαμβάνει και touch force display και κατι παρόμοιο οπως το always on display οπως σε S7 σειρά πέρα απο παραπάνω μνημη και διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο.

 

Θα δείξει.

 

Εγώ κρατάω ενεργή τη προπαραγγελία μου σε Amazon αν όμως μπει Σεπτέμβριος και δεν ειναι διαθέσιμο για αποστολή τότε μάλλον θα ακυρώσω και θα περιμένω οποτε βγει η 6/128 έκδοση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ! Ούτε και μένα με νοιάζει το screen protector απλά έχω πληρώσει σε αντιστοιχία πιο πολλά από τον Αμερικανο και έχω πάρει λιγότερα..από εκεί και πέρα εννοειται αν είναι να το πάρεις στα χερια σου τόσο αργά ναι είναι καλύτερα να πας το 6/128.
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα από androidauthority. Η zte θα ξεκλειδώνει τον bootloader μετά από αίτημα του ιδιοκτήτη του κινητού. Σε αυτό το site γίνεται προώθηση της συσκευής τακτικά.(πληρωμένα reviews και συγκριτικά)

http://goo.gl/b2o0if

If you happen to own a US version of the Axon 7 or Axon Pro, we have good news for you! ZTE has just announced that it will unlock the devices' bootloaders upon request.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως που εξίσου έγινε αναφορά και στο XDA στην ενότητα της συσκευής.

Πάντως ισχύει με τα εως τώρα δεδομένα μόνο για Αμερική και US version.

Αν και προσωπικά μου ειναι αδιάφορο αυτη η δυνατότητα.

Πιο πολυ με καεί οτι αργεί χαρακτηριστικά να έρθει Ευρώπη και τι θα γίνει με την 6/128 version.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως που εξίσου έγινε αναφορά και στο XDA στην ενότητα της συσκευής.

Πάντως ισχύει με τα εως τώρα δεδομένα μόνο για Αμερική και US version.

Αν και προσωπικά μου ειναι αδιάφορο αυτη η δυνατότητα.

Πιο πολυ με καεί οτι αργεί χαρακτηριστικά να έρθει Ευρώπη και τι θα γίνει με την 6/128 version.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Αλέξ ακόμα πετάνε χάρταετο στο αμαζον;

Link to comment
Share on other sites

Αλέξ ακόμα πετάνε χάρταετο στο αμαζον;

 

 

 

Χωρίς κάποιο ορατό φως στο τούνελ Βαγγέλη :lol:

Η παραγγελία ειναι ανοιχτή ακόμα.

Ίσως απο τις 20 του μηνος να έχουμε εξελίξεις.

 

Δυστυχώς η ZTE τελείως αναξιόπιστη στο τομέα κυκλοφορία.

 

Ερασιτέχνες τέρμα.

 

Εγω ειμαι πρόθυμος να περιμένω πάντως εκτος αν το τερματίσει τελείως.

 

Δεν εχω βρει και της προκοπής εναλλακτικη εδω που τα λέμε(δεν με εχει συγκινήσει κατι εως σήμερα)

 

Εχω και στην άκρη του μυαλού το 6/128 εφόσον βγει εντός φθινοπώρου.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κάποιο ορατό φως στο τούνελ Βαγγέλη :lol:

Η παραγγελία ειναι ανοιχτή ακόμα.

Ίσως απο τις 20 του μηνος να έχουμε εξελίξεις.

 

Δυστυχώς η ZTE τελείως αναξιόπιστη στο τομέα κυκλοφορία.

 

Ερασιτέχνες τέρμα.

 

Εγω ειμαι πρόθυμος να περιμένω πάντως εκτος αν το τερματίσει τελείως.

 

Δεν εχω βρει και της προκοπής εναλλακτικη εδω που τα λέμε(δεν με εχει συγκινήσει κατι εως σήμερα)

 

Εχω και στην άκρη του μυαλού το 6/128 εφόσον βγει εντός φθινοπώρου.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Για δες και το zuk z2 pro. Εγώ περιμένω ένα 6/128...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα τελευταίο αναλυτικο review που έσκασε μύτη.

Στους reviewer κάνει θραύση η συσκευη αλλα μηδέν διαθεσιμότητα για τους καταναλωτές στη Δύση :lol:

 

Μωρε ξεφτέρια οι Κινέζοι της ZTE :p

 

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/zte-axon-7-1322212/review

 

OUR VERDICT

ZTE Axon 7 is less expensive than the best flagship smartphones, yet it looks and performs like a top-tier Android Marshmallow handset, with front-facing speakers, 64GB of storage and only a few sacrifices.

 

FOR

 

Inexpensive, yet well designed

Generous 64GB of internal storage

Awesome dual front-facing speakers

 

AGAINST

 

Slippery in the hand

Not on all US carriers

Doesn't match Samsung's camera

 

Στην ουσία το μόνο χτυπητό μείον της συσκευής ειναι οι επιδόσεις της κάμερας σε low light συνθήκες κυρίως κατα τα αλλα φαίνεται σε υψηλά επίπεδα σε όλες τις παραμετρους της συσκευής.

 

 

 

Για δες και το zuk z2 pro. Εγώ περιμένω ένα 6/128...

 

Δεν μου πολυ γεμίζει το μάτι ειναι η αλήθεια κυρίως εμφανισιακά.

Φαίνεται πάντως αξιόλογη συσκευη με ενδιαφέρουσα χαρακτηριστικά.

 

Διάβασα και το review του notebookcheck

 

Περιμένω εντυπώσεις οταν πάραλαβεις,παίζει βέβαιο το σενάριο εως παραλάβεις απο Κίνα το amazon να εχει ήδη αποστείλει τη συσκευη να κάνουμε διπλό unboxing:lol:

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μου πολυ γεμίζει το μάτι ειναι η αλήθεια κυρίως εμφανισιακά.

Φαίνεται πάντως αξιόλογη συσκευη με ενδιαφέρουσα χαρακτηριστικά.

 

Διάβασα και το review του notebookcheck

 

Περιμένω εντυπώσεις οταν πάραλαβεις,παίζει βέβαιο το σενάριο εως παραλάβεις απο Κίνα το amazon να εχει ήδη αποστείλει τη συσκευη να κάνουμε διπλό unboxing:lol:

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Τουλάχιστον η Lenovo το εβγαλε και με καλη τιμη, η zte ακομα στα χαρτια το εχει Αλεξ και στην Κινα αμεσα διαθεσιμο πανακριβο...

Για τσεκαρε και το μαυρο zuk z2 pro alex, ισως αναθεωρήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ελλειψει απο Ευρώπη γενικότερα και απο παντού και Αμερική που μόλις κάποιος πολυ πολυ τυχερός παρέλαβε το γκρι(διότι εως σήμερα μόνο το χρυσό χρωμα κυκλοφόρησε) ας ποστάρουμε live φωτό της συσκευής και σύγκριση με άλλες συσκευής να πάρουμε μια πρώτη γεύση της συγκεκριμένης version.

 

Ουτε το μυθικό τέρας του Λοχ Νες να ηταν :lol:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/13d84a304f04aeb9d951a1500b551555.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/e63c28d376685f4b8166e24145d38a63.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/caef74da38c5d68d1a891f8fa60c96ff.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/d4151820551486684b94bac7504eb205.jpg

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια συσκευή Αλέξ και το γκρι ακόμα πιο όμορφο...

 

 

Έριξε και την τιμη κατα 40 ευρω περίπου το amazon Βαγγελη και αυτόματα αναπροσαρμόστηκε στην προ παραγγελία.

 

Μια χαρά δηλαδη :p

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...