Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν καποιος ενδιαφέρεται για την special edition 6 ram 128 pm me.

 

Απλή ενημέρωση, αυτή η έκδοση είτε είναι η κινέζικη είτε η Αμερικάνικη, οπότε δε φέρει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Απλή ενημέρωση, αυτή η έκδοση είτε είναι η κινέζικη είτε η Αμερικάνικη, οπότε δε φέρει εγγύηση.

 

Την ευρωπαϊκή εγγύηση υπάρχει κάποιο site που την ελέγχουμε με το imei ή με το serial number?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, το δικό μου AXON 7 Global με B09 Nougat μου κάνει πρόβλημα σε αρκετές κλήσεις. Δε με ακούει ο συνομιλητής μου(δε δουλεύει το μικρόφωνο στην κλήση, κολλάει!). Ο μόνος τρόπος να συνέλθει άμεσα, είναι να βάλω έστω και στιγμιαία ανοιχτή ακρόαση έστω και για ένα sec. Από όσο διάβασα επηρεάζει πολύ κόσμος, ελπίζω όχι όλους!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ με κανένα από τα 2 Axon που υπάρχουν στην οικογένεια. Το πιθανότερο να το κρατάτε λάθος, επίσης δοκιμάστε ένα factory reset, ειδικά αν κάνατε αναβάθμιση πρόσφατα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ με κανένα από τα 2 Axon που υπάρχουν στην οικογένεια. Το πιθανότερο να το κρατάτε λάθος, επίσης δοκιμάστε ένα factory reset, ειδικά αν κάνατε αναβάθμιση πρόσφατα.

Δεν λέω ότι δεν με ακούει καλά ο συνομιλητής μου, δεν με ακούει καθόλου, βέβαια μου συμβαίνει σπάνια 3-4 φορές το μήνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και θέμα με τον αναγνώστη δαχτυλικών αποτυπωμάτων. Ενώ χωρίς θήκη δουλεύει άψογα, μόλις φορέσω στο τηλέφωνο την spigen δεν λειτουργεί καθόλου. Το αντιμετωπίζει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, το δικό μου AXON 7 Global με B09 Nougat μου κάνει πρόβλημα σε αρκετές κλήσεις. Δε με ακούει ο συνομιλητής μου(δε δουλεύει το μικρόφωνο στην κλήση, κολλάει!). Ο μόνος τρόπος να συνέλθει άμεσα, είναι να βάλω έστω και στιγμιαία ανοιχτή ακρόαση έστω και για ένα sec. Από όσο διάβασα επηρεάζει πολύ κόσμος, ελπίζω όχι όλους!
Μου έχει συμβεί να μη με ακούν αλλά δεν ξέρω αν έφταιγε η συσκευή μου ή το δίκτυο ή ο άλλος κλπ. Αυτό που έχω προσέξει είναι ότι συχνά έχει κακό ήχο όταν μιλάω. Και πάλι δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή ή απλά έτυχε.

 

Α και κάτι που είδα στο Reddit και ίσχυε για τη δική μου συσκευή τουλάχιστον. Μετά την αναβάθμιση σε Nougat η ρύθμιση για optical stabilization της κάμερας είναι ανάποδα! Δλδ τη βάζεις off για να δουλέψει! Δεν πίστευα τα μάτια μου όταν το δοκίμασα... Epic fail της ZTE...

 

Sent from my ZTE A2017G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι που είδα στο Reddit και ίσχυε για τη δική μου συσκευή τουλάχιστον. Μετά την αναβάθμιση σε Nougat η ρύθμιση για optical stabilization της κάμερας είναι ανάποδα! Δλδ τη βάζεις off για να δουλέψει! Δεν πίστευα τα μάτια μου όταν το δοκίμασα... Epic fail της ZTE...

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον στην B09 που τρέχω. Αυτό που αναφέρουν στο reddit πιθανώς αφορά μόνο το A2017U.

 

Κατ αρχάς η οπτική σταθεροποίηση είναι στο φακό και δουλεύει πάντα. Δεν έχει σχέση με το video stabilization στο οποίο αναφέρεσαι. Το video stabilization είναι software και δουλεύει μόνο σε αναλύσεις εώς 1080/30 λόγω επεξεργαστικής ισχύος.

 

Σε κάθε περίπτωση, μπορείς πολύ εύκολα να διαπιστώσεις πότε δουλεύει και πότε όχι. Απλά παρατήρησε τι υπάρχει στην άκρη κάποιας γωνίας του καρέ την ώρα που τραβάς και μετά έλεγξε το αποτέλεσμα. Αν ήταν ενεργοποιημένο το video stabilization, θα λείπει κάτι. Αυτό γίνεται γιατί το video stabilization κάνει crop το εξωτερικό 10% του καρέ ώστε να έχει περιθώριο να κάνει μικροδιορθώσεις με rotation για να αντισταθμίσει τις όποιες αστάθειες και μετά κάνει ένα μικρό upscale για να επαναφέρει το καρέ στις αρχικές διαστάσεις.

 

Να πω επίσης ότι γενικά αυτές οι software σταθεροποιήσεις είναι για την ώρα ακόμα αμφιβόλου αποτελεσματικότητας και πολύ περιορισμένων δυνατοτήτων. Δε βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να περιορίζεις το κινητό στα 1080/30 προκειμένου να την έχεις ενεργοποιημένη. Η οπτική σταθεροποίηση του φακού είναι αρκετή από μόνη της να δώσει ικανοποιητικά αποτελέσματα ούτως ή άλλως. Αν υπάρχει τόσο κούνημα που η οπτική δεν αρκεί, δύσκολα να σώσει την κατάσταση το video stabilization.

Link to comment
Share on other sites

εχτες ελαβα ενημερωση σε oreo δεν βλεπω βελτιωση της μπαταριας η οποια ειναι χαλια εχω το 6/128 με ξυλινα ηχεια κινεζικη εκδοση
Link to comment
Share on other sites

εχτες ελαβα ενημερωση σε oreo δεν βλεπω βελτιωση της μπαταριας η οποια ειναι χαλια εχω το 6/128 με ξυλινα ηχεια κινεζικη εκδοση

Δηλ. χειροτερα απο πριν?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει μεγαλο ποβλημα με την ενεργοποιηση φοιτητικου πακετου δεν ξερω αν εχει κι αλλος προβλημα στελνεις 1000 και τελικα απο οτι μου ειπε απο την wind το 1 παει σαν Α εχω την εκδοση που μου εστειλαν απο gearbest , καμια ιδεα; εβαλα το go sms και παλι τα ιδια
venceremos
Link to comment
Share on other sites

είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (αποστολή 1000 στο 1264) και αποτύγχανε..

την ψιλιάστηκα τη δουλειά και έβαλα την σιμ σε άλλο κινητο και περασε κανονικά.

Δοκίμασα και με άλλα SMS apps, τίποτα

Χρειαζόμαστε λύση..

Σημ. είμαι με B09 Nougat.. μήπως η B08 δεν έχει το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειδα βελτιωση το ειχα ξαναπαρει πιο παλια παλι κινεζικο 4/64 και θυμαμαι μια μερα εβγαζε με το ζορι και ελεγα μηπως με ορεο ειχε καμια βελτιωση αλλα δεν....μου βγαζει και μεγαλυτερη καταναλωση στο "σημα RF"
Link to comment
Share on other sites

δεν ειδα βελτιωση το ειχα ξαναπαρει πιο παλια παλι κινεζικο 4/64 και θυμαμαι μια μερα εβγαζε με το ζορι και ελεγα μηπως με ορεο ειχε καμια βελτιωση αλλα δεν....μου βγαζει και μεγαλυτερη καταναλωση στο "σημα RF"

Δεν ξερω βρε παιδια, αλλα εμενα μου κραταει με μετρια χρηση, 2 μερες και κατι.

Ο γιος μου που εχει το ιδιο αλλα κανει σκληρη χρηση, του βγαζει μια μερα και κατι στο πολυ ανετο. Πριν ειχε το samsung s7 και το εδωσε, αλλα και αυτο με το ζορι κραταγε μια μερα με σκληρη χρηση. Ισω καμια φορα να φταιει η συσκευη ή το ποσο φορτωμενη ειναι απο εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει μεγαλο ποβλημα με την ενεργοποιηση φοιτητικου πακετου δεν ξερω αν εχει κι αλλος προβλημα στελνεις 1000 και τελικα απο οτι μου ειπε απο την wind το 1 παει σαν Α εχω την εκδοση που μου εστειλαν απο gearbest , καμια ιδεα; εβαλα το go sms και παλι τα ιδια

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με φοιτητικό f2go και το μήνυμα 1000 στο 1264 (με την μανίσια εφαρμογή)

Επίσης με το textra sms έλυσα το πρόβλημα που δεν έφευγαν τα sms με ελληνικούς χαρακτήρες.

Αγορασμένο πρόσφατα από geabest με nougat.

Μπαταρία μία με μιάμιση ημέρα χρήση, με δεδομένα ανοιχτά.

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Και εγω την μαμησια εχω και αντι για 1στελνει A δειτε το και οι αλλοι μπορει να στειλετε ενα αριθμο τηλεφωνου και να νομιζουν οτι τους δουλευετε
venceremos
Link to comment
Share on other sites

sos στειλτε ενα μηνυμα ολοι σε καποιον φιλος σας 123456789 και οι περισσοτεροι θα δειτε οτι παει A23456789 εγω εχω την εκδοση που εστειλε το gearbest δεν εκανα καμια αναβαθμιση . ZTEA2017GV1.0.0B11 εκδοση android 6.0.1 εκδοση kernel 3.18.20
venceremos
Link to comment
Share on other sites

 

κι εγώ ακριβώς τα ίδια έχω.. με πρόβλημα στο SMS ομως..

την B09 την πέρασες κατευθείαν από όπως ήρθε απο Gearbest

ή έβαλες κάποια άλλη ενδιάμεση πρώτα;

 

Edit: μάλλον δεν είναι η ROM, μια και ο "asxetoumpas" έχει το ίδιο πρόβλημα με MarshMallow B11

Edited by halkman
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ακριβώς τα ίδια έχω.. με πρόβλημα στο SMS ομως..

την B09 την πέρασες κατευθείαν από όπως ήρθε απο Gearbest

ή έβαλες κάποια άλλη ενδιάμεση πρώτα;

Επίσης, με Wind είσαι έτσι;

 

Edit: μάλλον δεν είναι η ROM, μια και ο "asxetoumpas" έχει το ίδιο πρόβλημα με MarshMallow B11

φιλε μπορεις να στειλεις απο το κινητο με αλλο δικτυο να δουμε αν ειναι μονο προβλημα με την wind

venceremos
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ακριβώς τα ίδια έχω.. με πρόβλημα στο SMS ομως..

την B09 την πέρασες κατευθείαν από όπως ήρθε απο Gearbest

ή έβαλες κάποια άλλη ενδιάμεση πρώτα;

 

Edit: μάλλον δεν είναι η ROM, μια και ο "asxetoumpas" έχει το ίδιο πρόβλημα με MarshMallow B11

Ακολούθησα τις οδηγίες από εδω μέσα και πέρασα πρώτα μία έκδοση android 6.0 και μετά την 7.1.1.

Σε κάθε αναβάθμιση έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά σέταρα το κινητό.

 

SMS "123456789 " με wind πήγε κανονικά στον παραλήπτη με το σωστό "1" (μανίσια εφαρμογή)

Δοκιμάστε το textra sms και στις ρυθμίσεις ενεργοποιείστε : ΧΩΡΙΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΤΙΚΑ = ΠΑΝΤΑ

ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ SMS... = ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...