Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προσωπικά δίνω λίγες πιθανότητες για oreo...

 

Κυκλοφόρησε πάντως νέο security update 01/12/2017, η Β09.

 

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=FA568879D9C14D719385E6F8CFB6A514

 

Μάλλον αυτό εννοείς

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=98CEB24F9FFD433EA99EC424163149A6

1. Ξέρεις τι περιλαμβάνει/διορθώνει κι αν αξίζει να το περάσουμε ?

2. Για εγκατάσταση από SD Card κάνουμε μετονομασία σε "update.zip" το αρχικό αρχείο που κατεβάζουμε ή το αποσυμπιέζουμε και περνάμε το έτοιμο "update.zip" που βρίσκεται μέσα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον αυτό εννοείς

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=98CEB24F9FFD433EA99EC424163149A6

1. Ξέρεις τι περιλαμβάνει/διορθώνει κι αν αξίζει να το περάσουμε ?

2. Για εγκατάσταση από SD Card κάνουμε μετονομασία σε "update.zip" το αρχικό αρχείο που κατεβάζουμε ή το αποσυμπιέζουμε και περνάμε το έτοιμο "update.zip" που βρίσκεται μέσα ?

 

Η πρωτη στο δικο σου link ειναι η ιδια με την τριτη στο δικο μου link :)

 

Βάζεις στην sd card το αρχείο "update.zip" που βρίσκεται μέσα στο αρχείο που κατεβάζεις.

Σε ποια έκδοση είσαι;

Σήμερα βλέπω καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας αλλά δεν έχω ακόμη ολοκληρωμένη άποψη.

 

Επίσης διάβασα αυτά:

 

"So far so good. Battery is stable. Low volume mic on speakermode seems to be stable as well.

Low mic volume on speaker mode is now fixed other part can hear you clearly. Echo is also gone as long you dont go in dolby atmos during the call. Otherwise other part can't hear them selfs anymore. Even earpeace volume in callmode is now intimate. Before people on sidewalk could hear what the person was talking to you during the call, that is also gone. Its much lower now.

 

Android pay is now visible while nfc is activated called tap and pay in settings.

There is also work profile settings in google settings in settings (device policy). Thats the new stuff"

 

https://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/download-a2017g-n-b09-sweden-brand-t3716479

Link to comment
Share on other sites

αυξημένος όγκος+αργίες+πιθανή κακοκαιρία=+10ημέρες στο μ.ο χρόνου αποστολής.

άρα στον ένα μήνα που κάνει κανονικά θα πας στις 40 ημέρες τώρα.

δηλαδή 2ο δεκαήμερο Ιανουαρίου.

αν κάτσουν και 1-2 στραβές ακόμα νάσου των 3ων ιεραρχών.

 

πάντως μην νιώθεις αδικημένος.

πολλοί που παραλαμβάνουν τώρα είχαν παραγγείλει τέλος Οκτώβρη.

 

ας μην ξεφύγουμε άλλο οφφτοπικ με τις αποστολές.

έχει ακούσει κανείς νεότερα για oreo?

 

31/10 κι ακόμα Southall... Ελπίζω να το πάρω πριν βγει το axon 9

Link to comment
Share on other sites

31/10 κι ακόμα Southall... Ελπίζω να το πάρω πριν βγει το axon 9

 

Η αποστολη σου εγινε στις 20 του Νοεμβρη. :) Οπως σου εγραψαν πιο πανω δεν εχει καμια σχεση το ποτε το παραγγειλες με το ποτε το εστειλαν. Εκανα παραγγελια στις 21 Νοεμβρη και 2 μερες μετα Shouthall και εγω. Λογικα μαζι θα παραλαβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη στο δικο σου link ειναι η ιδια με την τριτη στο δικο μου link :)

 

Βάζεις στην sd card το αρχείο "update.zip" που βρίσκεται μέσα στο αρχείο που κατεβάζεις.

Σε ποια έκδοση είσαι;

Σήμερα βλέπω καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας αλλά δεν έχω ακόμη ολοκληρωμένη άποψη.

 

Επίσης διάβασα αυτά:

 

"So far so good. Battery is stable. Low volume mic on speakermode seems to be stable as well.

Low mic volume on speaker mode is now fixed other part can hear you clearly. Echo is also gone as long you dont go in dolby atmos during the call. Otherwise other part can't hear them selfs anymore. Even earpeace volume in callmode is now intimate. Before people on sidewalk could hear what the person was talking to you during the call, that is also gone. Its much lower now.

 

Android pay is now visible while nfc is activated called tap and pay in settings.

There is also work profile settings in google settings in settings (device policy). Thats the new stuff"

 

https://forum.xda-developers.com/axon-7/how-to/download-a2017g-n-b09-sweden-brand-t3716479

 

Εκτός ότι δεν το είδα στο δικό σου link, έβαλα το δικό μου για να είμαι σίγουρος ότι έλεγες για το ίδιο αρχείο επειδή δεν το κατέχω και πολύ το άθλημα.

Το κατέβασα για να υπάρχει και διάβασα τα σχόλια. Δεν αναφέρουν κάτι αρνητικό αλλά ούτε και θετικά (ακόμα) οπότε ίσως είναι καλύτερα να περιμένουμε λίγο για να μην "φορτώνουμε" το τηλέφωνο με μπρος - πίσω σε περίπτωση που προκύψει κάτι.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια !!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι τελειως άσχετος με τις αναβαθμισεις, θα ηθελα να ρωτησω κατι και αν θελει καποιος μου απανταει.

Οταν θα ερθει το κινητο θα ειναι με το Android 6 Marshmallow ετσι;

Μετα εγω θα πρεπει να κανω αναβαθμιση χειροκινητα. Θα πρεπει να περασω με καποια σειρα τις ενημερωσεις, ή μπορω να βαλω κατ' ευθειαν τη Β09; (την πιο προσφατη δηλαδη)

Αν μπορειτε απαντηστε μου και αν χρειαζεται καποια σειρα, βοηθηστε με γραφοντας μου την ακολουθεια που πρεπει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι τελειως άσχετος με τις αναβαθμισεις, θα ηθελα να ρωτησω κατι και αν θελει καποιος μου απανταει.

Οταν θα ερθει το κινητο θα ειναι με το Android 6 Marshmallow ετσι;

Μετα εγω θα πρεπει να κανω αναβαθμιση χειροκινητα. Θα πρεπει να περασω με καποια σειρα τις ενημερωσεις, ή μπορω να βαλω κατ' ευθειαν τη Β09; (την πιο προσφατη δηλαδη)

Αν μπορειτε απαντηστε μου και αν χρειαζεται καποια σειρα, βοηθηστε με γραφοντας μου την ακολουθεια που πρεπει.

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να περάσεις την Β09 κατευθείαν. Απλά μην ξεχάσεις μετά να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να γίνει καθαρή εγκατάσταση. Είναι στα Advanced settings --> Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι τελειως άσχετος με τις αναβαθμισεις, θα ηθελα να ρωτησω κατι και αν θελει καποιος μου απανταει.

Οταν θα ερθει το κινητο θα ειναι με το Android 6 Marshmallow ετσι;

Μετα εγω θα πρεπει να κανω αναβαθμιση χειροκινητα. Θα πρεπει να περασω με καποια σειρα τις ενημερωσεις, ή μπορω να βαλω κατ' ευθειαν τη Β09; (την πιο προσφατη δηλαδη)

Αν μπορειτε απαντηστε μου και αν χρειαζεται καποια σειρα, βοηθηστε με γραφοντας μου την ακολουθεια που πρεπει.

Ευχαριστώ

Διάβασε στη σελίδα 86 το δεύτερο μήνυμα (του alextrela) και θα καλυφθείς πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις την Β09 κατευθείαν. Απλά μην ξεχάσεις μετά να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να γίνει καθαρή εγκατάσταση. Είναι στα Advanced settings --> Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!! Με βοηθησες αρκετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασε στη σελίδα 86 το δεύτερο μήνυμα (του alextrela) και θα καλυφθείς πλήρως.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. (Αν το παραλαβω τελικα απο το Gear Best :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται σε όλη την ομάδα! Διαβάζω το thread από τέλη Οκτωβρίου που παρήγγειλα το κινητό -έγινε αποστολή μέσα Νοεμβρίου και σήμερα παρέλαβα-. Έχω νιώσει τις αγωνίες των παιδιών που το παρήγγειλαν στην αρχή και τις ερωτήσεις για τις διάφορες αναβαθμίσεις. Η ερώτηση που θα ήθελα να διευκρινιστεί είναι η εξής:

Ο κατατοπιστικότατος alextrela περιέγραφε σε παιδί που παρέλαβε με marshmallow b11 μια διαδικασία όπου πρώτα έπρεπε να περάσει την b10 και μετά να πάει σε nougat και την 8 πού έπαιζε τότε.

Τελικά αυτό είναι μονόδρομος ή μπορούμε να περάσουμε χειροκίνητα από marshmallow b11 την τελευταία nougat;

Και επειδή δεν έχω περάσει τπτ μες το τηλέφωνο είναι ανάγκη να κάνω την αναβάθμιση μέσω SD ή μπορώ και στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου;

Μακροσκελές το μήνυμα, αλλά κάτι μου λέει πως αυτό το thread θα είναι ανοιχτό για καιρό...

Link to comment
Share on other sites

για μενα θα λες...θα σου πω τη εκανα εγω γιατι εχω χαθει λιγο με τα νουμερα..δε θυμαμαι τιποτα...οταν ανοιξα το κινητο εψαξα μεσω ρυθμισεων για αναβαθμισεις και μου εβγαλε μια...την εκανα και μετα δεν εβρισκε τιποτα..οποτε μπηκα στη σελιδα της zte και κατεβασα την β11 και την περασα χειροκινητα...και μετα μεσω των ρυθμισεων μου βρηκε μονο του την β08..δε.χρειαστηκε να παω πισω σε β10 οποτε δε χρειαζεται να το κανεις ουτε εσυ..
Link to comment
Share on other sites

Άρα εσένα από την marshmallow b11 σου βρήκε με ΟΤΑ την Nougat b08. Εμένα δεν μου βγάζει update από marshmallow b11 σε nougat (παραγγελία από gearbest). Θα δοκιμάσω να περάσω χειροκίνητα την Nougat b09 και θα επανέλθω...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω περασει ακομα την β09 εγω..θα περιμενω να δω ποτε θα παρουμε oreo..αν τη περασεις πες μας αν πηγαν ολα καλα Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται σε όλη την ομάδα! Διαβάζω το thread από τέλη Οκτωβρίου που παρήγγειλα το κινητό -έγινε αποστολή μέσα Νοεμβρίου και σήμερα παρέλαβα-. Έχω νιώσει τις αγωνίες των παιδιών που το παρήγγειλαν στην αρχή και τις ερωτήσεις για τις διάφορες αναβαθμίσεις. Η ερώτηση που θα ήθελα να διευκρινιστεί είναι η εξής:

Ο κατατοπιστικότατος alextrela περιέγραφε σε παιδί που παρέλαβε με marshmallow b11 μια διαδικασία όπου πρώτα έπρεπε να περάσει την b10 και μετά να πάει σε nougat και την 8 πού έπαιζε τότε.

Τελικά αυτό είναι μονόδρομος ή μπορούμε να περάσουμε χειροκίνητα από marshmallow b11 την τελευταία nougat;

Και επειδή δεν έχω περάσει τπτ μες το τηλέφωνο είναι ανάγκη να κάνω την αναβάθμιση μέσω SD ή μπορώ και στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου;

Μακροσκελές το μήνυμα, αλλά κάτι μου λέει πως αυτό το thread θα είναι ανοιχτό για καιρό...

Καλησπερα. Θα ηθελα να σε ρωτησω αν μπορουσες να παρακολουθησεις την πορεια της αποστολης μεσω tracking, ή απλα ήρθε ξαφνικα με την ACS? Και σ' εμενα η αποστολή εχει γινει απο 20/11/2017 αλλα τιποτα ακομα. Εγω πριν ενα μήνα παρελαβα ενα ταμπλετ που ειχα παραγγειλει ετσι χωρις να φαινεται πουθενα στο tracking

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να σε ρωτησω αν μπορουσες να παρακολουθησεις την πορεια της αποστολης μεσω tracking, ή απλα ήρθε ξαφνικα με την ACS? Και σ' εμενα η αποστολή εχει γινει απο 20/11/2017 αλλα τιποτα ακομα. Εγω πριν ενα μήνα παρελαβα ενα ταμπλετ που ειχα παραγγειλει ετσι χωρις να φαινεται πουθενα στο tracking

 

Nαι μέσω dpd uk

http://www.dpd.co.uk/service/

iPad Pro 12.9

ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Την έβλεπα από το tracking του gearbest (καλύτερα το 17 track) με πορεία Αγγλία, Βουδαπέστη, Σόφια. Όταν μπει Θεσσαλονίκη είτε επικοινωνείς με acs και σου δίνει καινούργιο tracking ή αν φαίνεται η διεύθυνση παραλήπτη στο φέρνει κατευθείαν εκεί που δήλωσες.

Όπως και να έχει όταν μπει Ελλάδα παίρνει και άλλο tracking απο acs.

Όλα αυτά με Priority line.

Κανένα νέο από την Nougat b09?

Link to comment
Share on other sites

Nαι μέσω dpd uk

http://www.dpd.co.uk/service/

 

Ευχαριστω. Εμενα μου βγαζει συνεχεια southall και οτι ειναι ακομα στο δρομο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έβλεπα από το tracking του gearbest (καλύτερα το 17 track) με πορεία Αγγλία, Βουδαπέστη, Σόφια. Όταν μπει Θεσσαλονίκη είτε επικοινωνείς με acs και σου δίνει καινούργιο tracking ή αν φαίνεται η διεύθυνση παραλήπτη στο φέρνει κατευθείαν εκεί που δήλωσες.

Όπως και να έχει όταν μπει Ελλάδα παίρνει και άλλο tracking απο acs.

Όλα αυτά με Priority line.

Σ' ευχαριστω και σενα. Οπως ειδες πιο πανω εμενα μου βγαζει ακομα southal :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μπορεί να κάνει 5-20 μέρες εκεί, μετά όμως έρχεται σχετικά γρηγορότερα

 

Εμένα έχει ήδη κάνει 24 (από τις 20/11), πρέπει να έχει πέσει πολύ κίνηση λόγω των ημερών και όλοι οι προγραμματισμοί έχουν πέσει έξω. Δεν το βλέπω να έρχεται πριν τα Χριστούγεννα και θα μείνουμε χωρίς το παιχνίδι μας μέρες που έρχονται :lol::lol:

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από την εγκατάσταση της nougat b09 (αναβάθμιση μέσω sd από marshmallow b11) οι πρώτες εντυπώσεις είναι οι φυσιολογικές.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο bug, σε antutu μου έβγαλε 149.000.

Βέβαια είναι μόλις ένα ανεπαίσθητο κλικ -απειροελάχιστα πιο γρήγορο, στην βασική χρήση από το Oukitel που έχω με mediatek6750 και antutu 44.000.

Οι κάμερες δείχνουν νορμάλ και ο ήχος από τα ηχεία γεμάτος!

Η διαδικασία που ακολούθησα για την αναβάθμιση είναι η εξής τελικά: Κατέβασμα από υπολογιστή, ένα unrar και πέρασμα του αρχείου σε micro SD Ονομασία του αρχείου update.zip εγκατάσταση της SD στο τηλέφωνο και πατάμε για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

λογικο μαλλον μονο το patch του δεκεμβριου θα ναι η β09..τωρα περιμενουμε να δουμε αν θα παρουμε oreo...

 

υ.γ. αρχισα ηδη να χανω ειδοποιησεις απο messenger & viber..στις ρυθμισεις εδω βαλει τη μπαταρια στην επιλογη αποδοση..την πρωτη..αντι για την 2 που λεει εξυπνη εξοικονομηση ενεργειας...και επισης εχω ξετικαρει και τις 3 επιλογες για καθε εφαρμογη στις ρυθμισεις εξοικονομησης...θα του κανω μια επανεκινηση να δω και θα το παρακολουθω για 2-3 μερες ακομα στενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο bug, σε antutu μου έβγαλε 149.000.

Βέβαια είναι μόλις ένα ανεπαίσθητο κλικ -απειροελάχιστα πιο γρήγορο, στην βασική χρήση από το Oukitel που έχω με mediatek6750 και antutu 44.000.

 

μου κάνει εντύπωση αυτή η σύγκριση..

Το περίμενες πιο γρήγορο δηλαδή, ή να το πω αλλιώς, θα μπορούσε να είναι πιο γρήγορο?

 

(σε αναμονή κι εγώ απο Gearbest, με το τρέχον κινητο να έχει Snap652 με 80+ antutu)

Link to comment
Share on other sites

Με την β09 χανεις ειδοποιησεις στo messenger και viber?

 

 

οχι με β08..βασικα για να το πω πιο σωστα δεν μου ερχονται καθολου ειδοποιησεις μεχρι να μπω στα προγραμματα παλι...ενω ποτε δε τα σβηνω μεσω του clear all button..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...