Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας . Εχω το cubot gt99 σχεδον ενα μηνα .Πριν απο 4 μερες ξαφνικα δεν ακουγα ηχο σε τηλεφωνικη κληση. Μετα απο μερικες ωρες εγινε μονο του . Χτες παλι δεν εχω ηχο στ ακουστικο ,επισης για μια στιγμη αρχισε να φωτογραφιζει μονο του.

Ηχο εχω με τα ακουστικα και πατωντας τα ηχεια σε τηλεφωνικη κληση .

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥΓΙΝΕΤΑΙ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΠΙΣΩ ?????

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας . Εχω το cubot gt99 σχεδον ενα μηνα .Πριν απο 4 μερες ξαφνικα δεν ακουγα ηχο σε τηλεφωνικη κληση. Μετα απο μερικες ωρες εγινε μονο του . Χτες παλι δεν εχω ηχο στ ακουστικο ,επισης για μια στιγμη αρχισε να φωτογραφιζει μονο του.

Ηχο εχω με τα ακουστικα και πατωντας τα ηχεια σε τηλεφωνικη κληση .

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥΓΙΝΕΤΑΙ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΠΙΣΩ ?????

 

Ευχαριστω

 

Έχεις βάλει κάποια καινούρια ή έχεις αναβαθμίσει εφαρμογή;; Ξεκίνα με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα: δε βλεπει την πισω καμερα το τηλεφωνο. Οταν το κανω factory reset μεσω κουμπιων τηλέφωνου vol up+ power επανερχετε και βλεπω και τισ δυο καμερες. μπορω δηλαδη να κανω εναλαγη μπρος \πισω καμερας. μετα απο λιγο ομως δεν βλεπω την πισω καμερα παρα μονο την μπροστα. και ακομα πιο μετα με πεταει το μυνημα οτι δεν βλεπει καμια καμερα. εχει κανει καμια ιδεα τι γινεται? να περασω καμια rom αλλη ή να το στειλω πισω??? μηπως εχει και προβλημα σαν συσκευη?????
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση μιας που πήραμε φόρα. Είμαι υπερευχαριστημένος από το τηλέφωνο εδώ και 6 μήνες σχεδόν. Αλλά έφτασε τώρα να μου δείχνει ότι δεν έχω αρκετό χώρο στην εσωτερική μνήμη. Έχω κάνει repartion αλλά υποψίαζομαι πως κάποιο πρόγραμμα μου γεμίζει την μνήμη μιας και οταν διαγράψω εφαρμογές πάλι γεμίζει. Χειροκίνητα και με το cleanmaster δεν έβγαλα άκρη.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε και εμείς ένα unboxing για όποιον θέλει να το δει.:)

 

http://busted.gr/cubot-gt99-unboxing/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω ενα προβλημα με hotspot σε ληψη.

Εχω κανει hot spot το ταμπλετ και λαμβανω σημα στο κινητο.

Συνδεεται κανονικα αλλα δεν εχω ιντερνετ.

Παιρνω το wifi του ρουτερ και κανω hotspot το ταμπλετ.

Τι μπορει να συμβαινει?

Οποιος μπορει ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2455531&page=10

 

Δειτε το ποστ μου (polfrank). Ισως ενδιαφερει καποιον που θελει να ερθει πιο κοντα στα looks του kitkat.

 

Προσοχη! Χρησιμοποιηστε το με δικη σας ευθυνη!

 

Σε μενα δουλεψε παντως ^^

"τι ειναι ο γαιδαρος, τι ειναι το ζουμι του"
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σε όλους τη βοήθεια σας παρακαλώ. Μετά από 8 μήνες απροβληματιστη συμβίωση με το τηλέφωνο ξαφνικά ένας έντονος βομβος κατά τη διάρκεια της κλήσης δε αφήνει το συνομιλητή να με ακούσει έχω κοσμοτε αλλά συμβαίνει με όλα τα δίκτυα. Καμία ιδέα για να ξεφύγουμε από το κακό ;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε θεση στη sim μηπως και παιζει ρολο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα

Εχω ενα προβλημα με hotspot σε ληψη.

Εχω κανει hot spot το ταμπλετ και λαμβανω σημα στο κινητο.

Συνδεεται κανονικα αλλα δεν εχω ιντερνετ.

Παιρνω το wifi του ρουτερ και κανω hotspot το ταμπλετ.

Τι μπορει να συμβαινει?

Οποιος μπορει ας βοηθησει

το tablet εχει 3g?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει κάποια λύση πάνω στο θέμα αυτό ;

 

Ρυθμίσεις > Περισσότερα ... > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > Υπηρεσία 3G > Απενεργοποίηση

 

 

ο άλλος τρόπος που προτείνεται (δεν τον έχω δοκιμάσει προσωπικά ) είναι αυτός

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πρόβλημα λυθηκε με ένα κοματι αλουμινοχαρτο στο κατω μερος του τηλεφωνου χωρις να ανοιχτει καθολου απλως μπαινει

κατω από την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

niroda θα μπορουσες να βγαλεις μια φωτογραφια του αλουμινοχαρτου πως το εχεις τοποθετησει? Το κινητο θα παει στον πατερα μου και θα του ειναι πιο ευκολο αν δεν απενεργοποιει το 3g μονο για τις κλησεις και να το ανοιγει για το ιντερνετ ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον. Προσφατα εγκατεστησα μια ρομ στο κινητο αυτο που προοριζοταν για αλλη συσκευη. Αφου ειδα οτι δε λειτουργει αποφασισα να φλασαρω την κανονικη του μεσω φλαστουλ. Ολα κανονικα και ωραια, μεχρι που αρχισαν τα random reboots. Ξανα φλασαρα την ρομ παλι μεσω φλαστουλ, και το κινητο απλα στην αρχη εκανε πολλα reboot, μετα δεν ανοιγε καν, και τωρα δεν το αναγνωριζει ο φορτιστης, ενω εαν το συνδεσω στον υπολογιστη δειχνει οτι κατι συνδεεται ( κανει τον χαρακτηριστικο ηχο οταν συνδεεται μια συσκευη) Τι να κανω ????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;

 

Έχει αναφερθεί στις πρώτες σελίδες του νήματος και το διαπιστώνω κι εγώ ότι έχοντας συνδεδεμένο το bluetooth ακουστικό και με SIM Cosmote (εγώ δεν έχω δοκιμάσει άλλη sim) θα μπορέσω να πραγματοποιήσω κλήση μία στις 5 φορές, μία στις 3, τυχαία τέλος πάντων. Κάνω κλήση και με το που πάει να καλέσει χάνει το δίκτυο και λέει ο πομπός είναι απενεργοποιημένος και κάνει επανεκκίνηση τον πομπό ζητώντας ξανά το pin της sim. Το ίδιο και αν πας να δεχτείς να κλήση. Κάποιες φορές με το που ανοίγει η γραμμή παθαίνει το παραπάνω.

Έχει αντιμετωπιστεί το ζήτημα κάπως;

Φοράω την μαμά ROM (μιας και ήμουν ευχαριστημένος) και είμαι root

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στις πρώτες σελίδες του νήματος και το διαπιστώνω κι εγώ ότι έχοντας συνδεδεμένο το bluetooth ακουστικό και με SIM Cosmote (εγώ δεν έχω δοκιμάσει άλλη sim) θα μπορέσω να πραγματοποιήσω κλήση μία στις 5 φορές, μία στις 3, τυχαία τέλος πάντων. Κάνω κλήση και με το που πάει να καλέσει χάνει το δίκτυο και λέει ο πομπός είναι απενεργοποιημένος και κάνει επανεκκίνηση τον πομπό ζητώντας ξανά το pin της sim. Το ίδιο και αν πας να δεχτείς να κλήση. Κάποιες φορές με το που ανοίγει η γραμμή παθαίνει το παραπάνω.

Έχει αντιμετωπιστεί το ζήτημα κάπως;

Φοράω την μαμά ROM (μιας και ήμουν ευχαριστημένος) και είμαι root

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα καθόλου εγώ με sim COSMOTE και ρομ την 0820 την καλύτερη από όλες μάλλον και root

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στις πρώτες σελίδες του νήματος και το διαπιστώνω κι εγώ ότι έχοντας συνδεδεμένο το bluetooth ακουστικό και με SIM Cosmote (εγώ δεν έχω δοκιμάσει άλλη sim) θα μπορέσω να πραγματοποιήσω κλήση μία στις 5 φορές, μία στις 3, τυχαία τέλος πάντων. Κάνω κλήση και με το που πάει να καλέσει χάνει το δίκτυο και λέει ο πομπός είναι απενεργοποιημένος και κάνει επανεκκίνηση τον πομπό ζητώντας ξανά το pin της sim. Το ίδιο και αν πας να δεχτείς να κλήση. Κάποιες φορές με το που ανοίγει η γραμμή παθαίνει το παραπάνω.

Έχει αντιμετωπιστεί το ζήτημα κάπως;

Φοράω την μαμά ROM (μιας και ήμουν ευχαριστημένος) και είμαι root

 

Δεν δοκιμάζεις την myphone rom;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις την myphone rom;;

 

Μόλις την πέρασα αλλά και πάλι τίποτα. Καμιά άλλη ιδέα στο τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη συσκευη και εχει θεματακια με το GPS, αργει να κλειδωσει, ενω συχνα μου αλλαζει και τον ηχο κλησης μονο του ενω ο ηχος των sms παραμενει αυτος που εχω βαλει.

Σκεφτομαι να αλλαξω rom καθως εχω αυτη με την οποια μου το εστειλαν απο geekbuying. Εχει κανεις να προτεινει καποια καλη δοκιμασμενη χωρις προβληματα σε κλησεις, bluetooth κλπ που να διορθωνει τα πραγματα με το gps. Να βαλω την rom του myphone η υπαρχει κατι καινουριο?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη myphone

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...