Jump to content

Dual sim or 2numbers in one sim


jomix
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας θελω την γνωμη σας στο ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για την χρηση 2 τηλεφωνικων αριθμων (επαγγελματικου και μη). Εχω κινητο το οποιο υποστηριζει δυο καρτες σιμ απλα οταν τοποθετεις την δευτερη αφαιρεις την καρτα sd. Ειδα οτι μπορει η κοσμοτε να κανει 2 αριθμους κοσμοτε σε 1 σιμ. Δεν ξερω κατα ποσο βολικο ειναι αυτο σε σχεση με το δικαρτο που χρησιμοποιουσα παλιοτερα. Θα ηθελα γνωμες οποιων γνωριζουν ποια θα ηταν η καλυτερη επιλογη, χωρις πολλα προβληματα και πιο εκμεταλλευσιμη στην περιπτωση μου, διοτι εχω μια sd 32gb που καλο θα ηταν να την χρησιμοποιω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πολύ ενδιαφέρον το ερώτημα που έθεσες.

Μπορεί στην ίδια κάρτα Sim να είναι ένα νούμερο της Cosmote και το άλλο της Wind;

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιότερα 2 γραμμές σε μια sim.

Από τη δεύτερη μπορούσα μόνο να δέχομαι κλήσεις αλλά είχε ένα πρόγραμμα που για να αλλάξεις active sim ήθελε μέχρι και reset.

Φυσικά μπορείς μόνο της ίδιας εταιρίας ..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη δεύτερη γραμμή μόνο για εισερχόμενες , ναι ..
Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Δικαρτο για εμενα,να εχεις ξεκαθαρα τις γραμμες στα χερια σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω με συναδελφους απο τη δουλεια σε αυτη και περισσοτερο την εχω για τις εισερχομενες η αληθεια ειναι. Σε περιπτωση που πρεπει να καλεσω εγω απο τον δευτερο αριθμο σε αυτη τη σιμ στη διαδικασία που γινεται υπαρχει καθυστέρηση;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καθυστέρηση ναι. Πρέπει να κάνεις ενεργή την άλλη γραμμή...να καταργηθεί η προώθηση..θέλει λίγο χρόνο..δεν γίνεται άμεσα. Καλύτερα 2 ξεχωριστές κάρτες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας και καλό καλοκαίρι, θέλω να πάω σε τηλέφωνο με μήλο..

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ δυκαρτο μια sim με κάρτα και μια sim με συμβόλαιο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Το να παω σε μια sim με δυο αριθμούς θα μπορέσω να εχω ενεργώ τον αριθμό του καρτοκινητού? αφού αυτός ειναι και αριθμός που δέχομαι μηνύματα και περισσότερα τηλέφωνα.

θα μπορώ εύκολα απο την εφαρμογή του cosmote να αλλάζω γραμμή?

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό καλοκαίρι, θέλω να πάω σε τηλέφωνο με μήλο..

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ δυκαρτο μια sim με κάρτα και μια sim με συμβόλαιο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Το να παω σε μια sim με δυο αριθμούς θα μπορέσω να εχω ενεργώ τον αριθμό του καρτοκινητού? αφού αυτός ειναι και αριθμός που δέχομαι μηνύματα και περισσότερα τηλέφωνα.

θα μπορώ εύκολα απο την εφαρμογή του cosmote να αλλάζω γραμμή?

Αλλαζεις εύκολα νουμερο μέσω των ρυθμίσεων σιμ αλλά θα πρεπει να είσαι σίγουρος οτι το υποστηριζει το τηλέφωνο και επίσης το μονο κακό είναι οτι η γραμμή που ΔΕΝ ειναι ενεργή για εξερχομενες κλήσεις ΔΕΝ δέχεται και μηνύματα

 

.....................

Insult births impiety and phronesis the big wealth

Phronesis 6.5-N920C

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλό καλοκαίρι, θέλω να πάω σε τηλέφωνο με μήλο..

Μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ δυκαρτο μια sim με κάρτα και μια sim με συμβόλαιο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Το να παω σε μια sim με δυο αριθμούς θα μπορέσω να εχω ενεργώ τον αριθμό του καρτοκινητού? αφού αυτός ειναι και αριθμός που δέχομαι μηνύματα και περισσότερα τηλέφωνα.

θα μπορώ εύκολα απο την εφαρμογή του cosmote να αλλάζω γραμμή?

Αν το μήλο σου παίρνει nanosim και όχι microsim (iPhone 6 / 6s) τότε δεν μπορείς γιατί η Κοσμοτέ δεν υποστηρίζει το 2σε1 με nanosim...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν το μήλο σου παίρνει nanosim και όχι microsim (iPhone 6 / 6s) τότε δεν μπορείς γιατί η Κοσμοτέ δεν υποστηρίζει το 2σε1 με nanosim...

Μπορεί όμως να την κόψει με το εργαλείο που έχουν στα καταστήματα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν το μήλο σου παίρνει nanosim και όχι microsim (iPhone 6 / 6s) τότε δεν μπορείς γιατί η Κοσμοτέ δεν υποστηρίζει το 2σε1 με nanosim...

 

Λάθος κάνεις, έχω nanosim 2σε1 της cosmote , την έβγαλα πριν λίγες μέρες.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις, έχω nanosim 2σε1 της cosmote , την έβγαλα πριν λίγες μέρες.

Μου είχαν πει σε κατάστημα ΟΤΕ οτι δεν υποστηρίζεται.. Θα το ξανακοιτάξω γιατί με ενδιαφέρει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας, ιντερνετ θα μπορώ να εχω απο όποιον αριθμό θέλω? μάλλον όχι

 

edit: Ακόμα μια ερώτηση, αν έχεις μια σιμ με 2 αριθμούς μπορείς να έχεις και 2 σιμ κλώνους? ή το αντίθετο? κατι τετοιο δλδ

TWIN Sim/Δύο κάρτες SIM με το ίδιο αριθμό κινητού και Dual sim or 2numbers in one sim

 

edit 2: Πεντε μέρες με μήλο και 2 αριθμοι σε 1 σιμ.

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν αναφέρετε το όνομα της γραμμής που εχω δώσει εγω.

 

Συνεχόμενα Μηνύματα

:!:

Από Ομάδα Διαχείρισης

:!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Mark_K
M. K.
Link to comment
Share on other sites

edit 2: Πεντε μέρες με μήλο και 2 αριθμοι σε 1 σιμ.

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δεν αναφέρετε το όνομα της γραμμής που εχω δώσει εγω.

 

Αν το γράφεις με Ελληνικούς χαρακτήρες δεν εμφανίζετε, θέλει με Αγγλικούς χαρακτήρες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

"ξεθάβω" το νήμα για μερικές απορίες.

Εχω 2 συνδέσεις cosmote (1 οικιακή και 1 επαγγελματική). Αντί να ψάχνω για δίκαρτη συσκευή που και πιο ακριβές είναι και λιγότερες επιλογές αγοράς σου παρέχουν, ψάχνω τη λύση cosmote 2 in 1 sim.

 

1. Η ενναλλαγή των γραμμών γίνεται γρήγορα?

2. Υποστηρίζονται ολοι οι τύποι sim (nano, micrο κ.λ.π.);

3. Εχω data και στις 2 συνδέσεις. Πως γινεται η εναλλαγή? Θα έχω 4g κι απο τις 2 γραμμές;

4. Iphone υποστηρίζονται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

"ξεθάβω" το νήμα για μερικές απορίες.

Εχω 2 συνδέσεις cosmote (1 οικιακή και 1 επαγγελματική). Αντί να ψάχνω για δίκαρτη συσκευή που και πιο ακριβές είναι και λιγότερες επιλογές αγοράς σου παρέχουν, ψάχνω τη λύση cosmote 2 in 1 sim.

 

1. Η ενναλλαγή των γραμμών γίνεται γρήγορα?

2. Υποστηρίζονται ολοι οι τύποι sim (nano, micrο κ.λ.π.);

3. Εχω data και στις 2 συνδέσεις. Πως γινεται η εναλλαγή? Θα έχω 4g κι απο τις 2 γραμμές;

4. Iphone υποστηρίζονται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Η καλυτερη λυση ειναι ενα δικαρτο(καποιο φτηνο χιαομι),και να βγαλεις σε μια απο τις δυο twin sim για το iphone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...