Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ένα μαγαζί που αλλάζει οθόνες και κάνει και επεμβάσεις hardware αν χρειαστεί .

Έχω πάει το δικό μου rn3 δύο φορές και είναι μία χαρά. Αν θες να σου στείλω πμ που είναι ..πας μιλάτε και ανάλογα πράττεις..

 

φυσικα και θελω.. ναααι καλα.. αν μπορεις και τηλ, γιατι τωρα ειμαι βουλγαρια..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει link με βίντεο για αλλαγή οθόνης και μάλιστα στα Ελληνικά...

Αλλά και στο YouTube υπάρχουν αρκετά βίντεο για αλλαγή οθόνης και μπαταρίας...

https://www.youtube.com/watch?v=HuWRifNAz2g

 

Υπάρχει περίπτωση όταν κάνουμε τέτοιες "επεμβάσεις" να δημιουργηθούν προβλήματα αν δεν φοράμε γάντια ή αν δεν απομαγνητιστούμε!!

 

Ναι το ξερω.. Απλως εδωσα το λινγ, γιατι εχει αναλητικες οδηγιες,συν φωτογραφιες..

και επειδη εγω δεν ξερω αγγλικα.. (οπως φανταζωμαι και πολλοι αλλοι εδω) μαζι και με την μεταφραση της google

θα βοηθειση και καποια αλλα παιδια, να βγαλουν ακρη..

 

π.χ. οπως γραφεις, για τα γαντια, ..τωρα το βλεπω, παρολο που ειδα αρκετα βιντεο.. Δεν Τοξερα

 

Και οτι επαθα ..ισως να τοπαθα ..και απο αυτο που λες..? δεν μπορω να ξερω, αλλα πιστευω οτι,

επειδη εχει φτασει η ωρα της αλλαγης μπανταριας για πολους εδω, καλα θα ηταν, να ξερουμε ολοι

τις ποιο σημαντικες λεπτομερεις, γιατι ειναι κριμα να μην ξερεις μια λεπτομερεια, και μετα να χανεις το τηλ..:(

 

Σ ευχαριστω παντως που το αναιφαιρες, αλλα επειδη πλησιαζει η ωρα να αλλαξω και στο αλλο

λε μαχ που εχω την μπανταρια.. (δεν ξερω ποτε θα κατεβω Ελλαδα), παλι το ιδιο θα εκανα, οποτε νασε καλα.

Αυτο που γραφεις (αν δεν απομαγνητιστούμε!!), τι ειναι??

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

...

Αυτο που γραφεις (αν δεν απομαγνητιστούμε!!), τι ειναι??

Εννοώ να αποβάλουμε τυχόν στατικό ηλεκτρισμό που έχουμε....ή εναλλακτικά φοράμε αντιστατικά γάντια ή Anti Static ESD Adjustable Wrist Strap

 

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ...Είναι στα Αγγλικά , αλλά με Google translate βγάζεις νόημα!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

EUI 30s UPDATE V19b is UP..

Enjoy..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να αποβάλουμε τυχόν στατικό ηλεκτρισμό που έχουμε....ή εναλλακτικά φοράμε αντιστατικά γάντια ή Anti Static ESD Adjustable Wrist Strap

 

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ...Είναι στα Αγγλικά , αλλά με Google translate βγάζεις νόημα!

 

Καταλαβα.. Ευχαριστω

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

cris πιο τέλεια αναβάθμιση δεν θα μπορούσες να κάνεις,δεν ξέρω αν θυμάσε αντιμετωπίζα πρόβλημα με το wi fi στα yava που ήθελε registration μέσω διαφήμισης και το ad away το εμποδίζε η πρόταση σου ήταν να πάω στο system etc και να αλλάξω το host,πλέον δεν χρειάζεται αν αντιμετωπίσει άλλος τέτοιο θέμα έχει ρύθμιση στην φραγη διαφημίσεων στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις που μου έλυσε το πρόβλημα.Ευχαριστουμε για όλη την υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

Update 30s V19a is up:D

Screenshot-2019-11-03-18-10-19.jpg Screenshot-2019-11-03-18-10-55.jpg Screenshot-2019-11-03-18-12-32.jpg Screenshot-20191103-181101.jpg Screenshot-20191103-181112.jpg Screenshot-20191103-181116.jpg Screenshot-20191103-182611.jpg Screenshot-20191103-184119.jpg Screenshot-20191103-184321.jpg

 

Οταν πηγα να αλλαξω τον dialer, ηταν τικαρισμενο το Google dialer modded..

Πατησα το apply, το τηλ εκανε επανεκινηση, και αν καταλαβα καλα, αλλαξε τον dialer, σε Google dialer modded..

Παραλληλα ομως εχασα και τις επαφες..? Οσο και να προσπαθησα δεν μπορεσα να τις επαναφερω..

Βγαζει συνεχεια η εφαρμογη επαφες εχει σταματηση..

Στα αγαπημενα και στο ιστορικο, ο dialer, δουλευει κανονικα.. αλλα οταν παω επαφες, παλι γραφει, η εφαρμογη επαφες

εχει σταματηση.. (καποια πατατα θακανα παλι)..

Διορθωνετε η παω για μπακαπ..?

Να πω εδω οτι, απο την 18a, πηγα μεσω update στην 19b, το ενα μετα το αλλο, χωρις κανενα προβλημα

και με το Xposed ενεργοποιημενο.. (απενεργοποιησα μονο τα modules, εκτος απο το No-Device-Check)

 

AKYRO Πηγα στην αλλαγη εφαρμογης κλησεων LeEco kai επανηλθε,

 

..αλλα το Google dialer modded,πως το περναω..??? εχει καποια σειρα που πρεπει να κανω?

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Στην EUI 30S V19 δεν μου αναγνωριζει το Playstore ουτε το googleplay.Ουτε με clear cache data στο playstore εγινε κατι.Δεν μπορω να κανω Update στα παιχνιδια και εχω θεμα με τα περισσότερα..πχ εχω το μνμ "η εφαρμογη monsters δεν θα εκτελεστει χωρις τις υπηρεισες google play οι οποιες δεν υποστηριζονται στην συσκευη σας".Please help
Link to comment
Share on other sites

Στην EUI 30S V19 δεν μου αναγνωριζει το Playstore ουτε το googleplay.Ουτε με clear cache data στο playstore εγινε κατι.Δεν μπορω να κανω Update στα παιχνιδια και εχω θεμα με τα περισσότερα..πχ εχω το μνμ "η εφαρμογη monsters δεν θα εκτελεστει χωρις τις υπηρεισες google play οι οποιες δεν υποστηριζονται στην συσκευη σας".Please help

 

Τι να σας πω ρε παιδιά, εμένα είναι όλα μια χαρά.

Περιμένετε να τα δει ο Crisbal και να σας πει τι κάνατε λάθος.

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγα να αλλαξω τον dialer, ηταν τικαρισμενο το Google dialer modded..

Πατησα το apply, το τηλ εκανε επανεκινηση, και αν καταλαβα καλα, αλλαξε τον dialer, σε Google dialer modded..

Παραλληλα ομως εχασα και τις επαφες..? Οσο και να προσπαθησα δεν μπορεσα να τις επαναφερω..

Βγαζει συνεχεια η εφαρμογη επαφες εχει σταματηση..

Στα αγαπημενα και στο ιστορικο, ο dialer, δουλευει κανονικα.. αλλα οταν παω επαφες, παλι γραφει, η εφαρμογη επαφες

εχει σταματηση.. (καποια πατατα θακανα παλι)..

Διορθωνετε η παω για μπακαπ..?

Να πω εδω οτι, απο την 18a, πηγα μεσω update στην 19b, το ενα μετα το αλλο, χωρις κανενα προβλημα

και με το Xposed ενεργοποιημενο.. (απενεργοποιησα μονο τα modules, εκτος απο το No-Device-Check)

 

AKYRO Πηγα στην αλλαγη εφαρμογης κλησεων LeEco kai επανηλθε,

 

..αλλα το Google dialer modded,πως το περναω..??? εχει καποια σειρα που πρεπει να κανω?

 

Για αυτό έγραφα πρώτο βάζουμε το stick κι μετά το moded.

Anyway.. αφού σου έκοψε και έβαλες πίσω τα μαμά και δεν πήγες για factory reset πάλι καλά..

Εμένα όλα παίζουν μια χαρά... Αλλά το τονίζω για πολλαπλή φορά η Ρομ μπήκε με φουλ Wipe kai με το 3.2.1-1 εξ αρχής. Τα καινούργια TWRPs δυστυχώς λόγω Pie kernel έχουν θέματα σε παλιές Ρομ όταν γυρίζουμε πίσω με απλή αλλαγή TWRP

Updated.. Τους έβαλα ξανά και τους δύο και όλα παίζουν κανόνικα εκτός από το χρονόμετρο κλήσης.

Μετά στο ιστορικό εμφανίζεται κανονικά

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδιά, εμένα είναι όλα μια χαρά.

Περιμένετε να τα δει ο Crisbal και να σας πει τι κάνατε λάθος.

Είχα και αυτό το πρόβλημα με το play store, έκανα ολικό format factory και λύθηκε,ξαναπερνα την rom ξανά όχι dirty αλλά μόνο με format factory και νομίζω θα επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Στην EUI 30S V19 δεν μου αναγνωριζει το Playstore ουτε το googleplay.Ουτε με clear cache data στο playstore εγινε κατι.Δεν μπορω να κανω Update στα παιχνιδια και εχω θεμα με τα περισσότερα..πχ εχω το μνμ "η εφαρμογη monsters δεν θα εκτελεστει χωρις τις υπηρεισες google play οι οποιες δεν υποστηριζονται στην συσκευη σας".Please help

Είσαι ένας λοιπόν από αυτούς που είχαν κατάλοιπα από encryption ή κι ίσως άλλο TWRP πρίν. Δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις ένα factory reset...Πάρε ένα μπακαπ τα αρχεία σου στον εσωτερικό χώρο και κάνε ένα σούπερclean install format kau internal και μήν σου πω και change repair να μπουν όλα καθαρά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ένας λοιπόν από αυτούς που είχαν κατάλοιπα από encryption ή κι ίσως άλλο TWRP πρίν. Δυστυχώς θα πρέπει να κάνεις ένα factory reset...Πάρε ένα μπακαπ τα αρχεία σου στον εσωτερικό χώρο και κάνε ένα σούπερclean install format kau internal και μήν σου πω και change repair να μπουν όλα καθαρά.

 

Ηλπιζα οτι θα το αποφυγω:p αλλα δεν την γλιτωσα...οκ θα το κανω ...ty Cris

Link to comment
Share on other sites

Ηλπιζα οτι θα το αποφυγω:p αλλα δεν την γλιτωσα...οκ θα το κανω ...ty Cris

 

Λυπάμαι για αυτό δυστυχώς..

Έκανα roll back fλaah again και καθαρά και βρόμικα βκαι ότι θες και όλα δουλεύουν κανονικά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

AoSip Derpfest Q ANDROID 10

 

AOSip 10 download

https://www.pling.com/p/1334557/startdownload?file_id=1573013914&file_name=AOSiP-10-DerpFest-Beta-x2-20191105.zip&file_type=application/java-archive&file_size=1044697216

TWRP 3.3.1-0

https://eu.dl.twrp.me/x2/twrp-3.3.1-0-x2.img

 

Flash zip για να μήν βλέπεις διαφημίσεις και για τα APNs

https://mega.nz/#!AOB2XADK!2Ju1BeXJkvdTq9HxZfkCMaNlVExxbJyzWxbQsWzkaPc

 

Magisk 20.1 and Manager 7.4.0

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

 

Gcamera 7.xxx

https://drive.google.com/file/d/1--gknyr95KoJkPGuVfKPeFKW2HqlzA8U/view

 

..Gapps έχει onboard

 

 

Bugs :

APN missing (add manually) or flash the above zip

Slow change between Front and rear camera. Some lags at beginning.

Small Themes and icons change issues

Messages missing

All else good

 

Wanna report bugs? Come with crash/bug specific log

 

Enjoy

 

Η ρομ είναι ΣΟΎΠΕΡ σε f2fs.

Δεν κάνει ούτε ένα bootloop.

Η μπαταρία άριστη.

Πρέπει να περάσετε χειροκίνητα το zip για τα ΑΡΝ για να δουλέψουν τα δεδομένα.

Αν και πάλι έχετε θέμα , τις ρυθμίσεις θα τις βρείτε σε οποιοδήποτε κινητό που έχει τη δικιά σας εταιρεία τηλεφωνίας

Edited by CrisBal
Ενημέρωση links

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έγραφα πρώτο βάζουμε το stick κι μετά το moded.

Anyway.. αφού σου έκοψε και έβαλες πίσω τα μαμά και δεν πήγες για factory reset πάλι καλά..

Εμένα όλα παίζουν μια χαρά... Αλλά το τονίζω για πολλαπλή φορά η Ρομ μπήκε με φουλ Wipe kai με το 3.2.1-1 εξ αρχής. Τα καινούργια TWRPs δυστυχώς λόγω Pie kernel έχουν θέματα σε παλιές Ρομ όταν γυρίζουμε πίσω με απλή αλλαγή TWRP

Updated.. Τους έβαλα ξανά και τους δύο και όλα παίζουν κανόνικα εκτός από το χρονόμετρο κλήσης.

Μετά στο ιστορικό εμφανίζεται κανονικά

 

Τωρα ..ενταξει.. να ξαναπω τι εγινε, γιατι και γω, με το αλλο le max που εχω πλεον μαυρη οθονη, εχασα αρκετα επεισοδια..

1. Το χ829 που εχω τωρα, ηταν το τηλ, που προσπαθουσα να κανω update, τις βερσιον που ανεβαζες, και ενω μουγραφε

οτι εγινε το update, οταν πηγαινα στις ρυθμισεις, εβλεπα οτι δεν το περναγε..

Ετσι στο τελος, ειχα κανει Qfill, gia να καθαρισουν τα υπολοιματα. (νομιζω οτι το τηλ καθαρισε..?) ολες οι βερσιον περνανε

πλεον κανονικα, και με xposed..

2. Στην 30s, εχω twrp ΠΑΝΤΑ το 3.2.1-1 το δικο σου..

3. Τωρα.. μπορω να περασω τον Google dialer? που ειμαι με τον stock? (χωρις να χασω τις επαφες παλι/)

 

Δεν ειδα να γραφει κατι για τον Dialer.. Ειδα μονο για την αλαγη, στο συρταρι εφαρμογων, το οποιο δεν το πειραξα καθολου..

 

Και εκ των πρωτερων.. συγνωμη που σε κουραζουμε..:)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ..ενταξει.. να ξαναπω τι εγινε, γιατι και γω, με το αλλο le max που εχω πλεον μαυρη οθονη, εχασα αρκετα επεισοδια..

1. Το χ829 που εχω τωρα, ηταν το τηλ, που προσπαθουσα να κανω update, τις βερσιον που ανεβαζες, και ενω μουγραφε

οτι εγινε το update, οταν πηγαινα στις ρυθμισεις, εβλεπα οτι δεν το περναγε..

Ετσι στο τελος, ειχα κανει Qfill, gia να καθαρισουν τα υπολοιματα. (νομιζω οτι το τηλ καθαρισε..?) ολες οι βερσιον περνανε

πλεον κανονικα, και με xposed..

2. Στην 30s, εχω twrp ΠΑΝΤΑ το 3.2.1-1 το δικο σου..

3. Τωρα.. μπορω να περασω τον Google dialer? που ειμαι με τον stock? (χωρις να χασω τις επαφες παλι/)

 

Δεν ειδα να γραφει κατι για τον Dialer.. Ειδα μονο για την αλαγη, στο συρταρι εφαρμογων, το οποιο δεν το πειραξα καθολου..

 

Και εκ των πρωτερων.. συγνωμη που σε κουραζουμε..:)

 

εγώ τα έκανα τώρα Κάιντα δύο και έχω τις επαφές μου κανονικά.

Για να καταλάβω..Όταν λες τις έχασες το εννοείς? Πήγες να βγεις το εικονίδιο επαφών στην δεύτερη σελίδα ν να το ανοίξεις και να δώσεις δικαιώματα?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα έκανα τώρα Κάιντα δύο και έχω τις επαφές μου κανονικά.

Για να καταλάβω..Όταν λες τις έχασες το εννοείς? Πήγες να βγεις το εικονίδιο επαφών στην δεύτερη σελίδα ν να το ανοίξεις και να δώσεις δικαιώματα?

 

Πηγα αλλα δεν υπηρχε πουθενα το εικονιδιο με τισ επαφες..

ουτε και στις εφαρμογες.. εψαξα ολο το τηλ (2 ωρες) και με ροοτ εξπορερ

αλλα δεν τοβρισκα

Κατεβασα μετα απο το πλευ στορ το επαφες google και μου γραφει

αν θελω να εγκαταστησω μια ενημερωση, στην υπαρχουσα εφαρμογη..:lol:

 

Ε.. και.. αφου ειχα ψαξει ολο το τηλ και δεν τοβρισκα.. πατησα οκ..

Εμφανιστηκε το εικονιδιο, αλλα μσυνεχισε να βγαζει Η εφαρμογη επαφες, εχει σταματηση.. (τοδωσα ολες τις αδειες βεβαια)

Τοτε περασα τον στοκ ντιαλερ και αφου εκανε επανεκινηση ολα εμφανιστικαν κανονικα..

Το επομενο θα εκανα φακτορυ ρεσετ,.. (αλλα δεν προλαβα):lol:

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακανα παλι αλλα το ιδιο κανει..

Η μονη διαφορα, ΔΕΝ εξαφανιστηκε το εικονιδιο, παρα μονο αλλαξε χρωμα. Απο πορτοκαλι που ηταν στον στοκ, εγινε μπλε.

Περασα τον στοκ google, το ιδιο,-dialer google το ιδιο-αντιστροφως-το ιδιο-καθαρισμος μνημες κ.τ.λ. το ιδιο

Μολις ανοιγει το τηλ, αρχιζει σχεδον αμεσως, να εμφανιζετε το παραθυρο "η εφαρμογη επαφες σταματησε"

Μετα περασα τον Simpler και δουλευει μια χαρα, και οι επαφες..:confused: (δεν εχει Ελληνικα ομως)

Τωρα ..σκεφτομαι.. (να φταιει ο νοβα..?)

Θα αλλαξω Launser να το δοκιμασω..

 

Παλι τιποτα, και με Leuilancher.. Τα ιδια ακριβως..

Μετα σκεφτηκα, μηπως πρωτα επρεπε να ενεργοποιησω την στατικη μπαρα

Εβαλα την AOSP UI.. Ξανα το ιδιο.. Επισης μετα την στατικη μπαρα, εμφανιστηκε το κουμπι "συντομευσεις με χτυπημα"

οπως, οταν το παταμε για να βγει προς τα εξω, και δεν παει πισω με τιποτα.. μενει μονιμα εκει.

https://postimg.cc/gallery/1epqwnbzk/

 

Απενεργοποιησα το AOSP, kai to "συντομευσεις με χτυπημα" επανηλθε.

Αρχηγε, Help..

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε, Help..

 

Με τόσα πολλά που έγραψες ούτε ταινία του Χίτσκοκ να ήταν.

Δεν κατάλαβα τίποτα..

Εδώ όλα δουλεύουν μια χαρά και τούμπαλιν...

Btw UPDATE 30s σε V20 is UP..

Enjoy...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

RevengeOS 3.0 STABLE OFFICIAL Android 10 Q/ for Le Max 2 24/10

 

Official stable !

Everything working!

 

Changelog:

- LiveDisplay

- Status Bar icons tuning

- Fixed lockscreen crash

- Fixed Google Location Service

- Android Q vendor blobs

- Fixed broken sensors downgrading to Pie

- Fixed aptX bluetooth audio

 

Bugs:

- Nothing of relevant

 

NOTES:

- OTA updates are not available yet

- SAR twrp is no longer compatible, use regular one

- Clean flash is recommended if you are coming from beta builds or 2.x builds of RevengeOS

 

How to install it:

 

- Flash the ROM

- Flash the Gapps

- Enjoy !

 

 

Download ROM from here

https://www.pling.com/p/1324307/startdownload?file_id=1572020294&file_name=RevengeOS-3.0-Q-OFFICIAL-x2-20191024-1943.zip&file_type=application/java-archive&file_size=603147768

Download Gapps from here

https://www.pling.com/dl?file_id=1570790831&file_type=text/html;%20charset=UTF-8&file_name=file-20191011104344&file_size=291268&project_id=1314487

TWRP latest official.. https://eu.dl.twrp.me/x2/twrp-3.3.1-0-x2.img.html

 

cris απο pie trebled σ αυτην την q παμε με απλο φλας που λεει στις οδηγιες χωρις να χαλασει το treble..ρωταω σε περιπτωση που θελουμε να γυρισουμε σε pie..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

cris απο pie trebled σ αυτην την q παμε με απλο φλας που λεει στις οδηγιες χωρις να χαλασει το treble..ρωταω σε περιπτωση που θελουμε να γυρισουμε σε pie..

 

Nαι..με απλό factory reset.. και μάλιστα υπήρξαν χρήστες που την έβαλαν dirty λένε και δούλεψε αλλά δεν το συνιστώ.

Το Treble partition υπάρχει εκεί σταθερό ότι και να βάλεις εκτός κι αν κάνεις Qfil . Μόνο έτσι θα χαθεί.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Nαι..με απλό factory reset.. και μάλιστα υπήρξαν χρήστες που την έβαλαν dirty λένε και δούλεψε αλλά δεν το συνιστώ.

Το Treble partition υπάρχει εκεί σταθερό ότι και να βάλεις εκτός κι αν κάνεις Qfil . Μόνο έτσι θα χαθεί.

 

πωωω...τωρα με δελεασες να δοκιμασω κι εγω dirty μηπως και γλιτωσω το στησιμο..αν δε δουλεψει θα τη περασω καθαρη και θα κανω ριστορ μονο τα data της pie..αν παλι δε δουλεψει θα την κανω καθαρη εγκατασταση και στησιμο εξ αρχης..ετσι κι αλλιως τα μπακαπ υπαρχουν ;-)

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...