Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περνάς το τελευταίο TWRP, κάνεις και f2fs και την μπουμπουνας χωρίς gapps.

Έτοιμος!

 

Φωτη ευχαριστω.. Πες μου αν ισχυει και αυτο..

1. TWRP τελευταιο

2. treble

3. ext4

4. μπουμπουνισμα..?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

το ιδανικο ειναι να ειναι καθαρο το κινητο απο οτιδηποτε..εγω επειδη δεν ειχα χρονο πειραματιστικα ετσι..αλλα αφου θα μπεις που θα μπεις στη διαδικασια τρεμπλ,κανε το και f2fs και περασε την καθαρη να εισαι μπομπα....

 

Ενταξει.. εγω δεν βιαζωμε.. Αλωστε την 30s που εχω τωρα δεν την αλλαζω με τιποτα.. (ουτε θελω να την κανω f2fs)

Απλως ειμαι σε διαπραγματευσεις για ενα μεταχειρισμενο.. (ισως την ερχομενη εβδομαδα)

 

Αλλα δεν μου ειπες, με ποια pie ησουνα???

 

Επισης να σε ρωτησω, εχεις καταφερει καποιο μπακαπ, απο το κινητο, σε usb OTG?

και αν εχεις δοκιμασει και επαναφορα επιτυχιμενη?

 

λοιπον..ημουν με την aospextented πααααρα πολυ καιρο και δεν ειχα κανενα θεμα περαν του οτι ετρωγε λιγη μπαταρια..παντως δεν ειναι ντε και καλα αναγκη να το κανεις f2fs για να δοκιμασεις την q..

οσον αφορα τα μπακαπ τωρα..παντα το μπακαπ το κραταω στην ιντερναλ..αποφευγω αντιγραφες σε υπολογιστη η φλασακι γιατι ενα γραμμα να πειραχτει σε καποιο αρχειο ειναι αχρηστο το μπακαπ..ολικη επαναφορα ποτε δεν καταφερα να κανω στο letv με καμια twrp και με καμια ρομ..κανω ομως το εξης που ειναι και πιο γρηγορο και ισως πιο "καθαρο" και εξ ισου αποτελεσματικο με την ολικη επαναφορα..κανω wipe τα παντα ΕΚΤΟΣ internal και vendor..φλασαρω την ρομ για την οποια εχω κρατησει το μπακαπ και κανω ριστορ ΜΟΝΟ τα data του μπακαπ μου...ανοιγει ακριβως οπως οταν ειχες κρατησει μπακαπ..το εχω χιλιοδοκιμασει..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

 

λοιπον..ημουν με την aospextented πααααρα πολυ καιρο και δεν ειχα κανενα θεμα περαν του οτι ετρωγε λιγη μπαταρια..παντως δεν ειναι ντε και καλα αναγκη να το κανεις f2fs για να δοκιμασεις την q..

οσον αφορα τα μπακαπ τωρα..παντα το μπακαπ το κραταω στην ιντερναλ..αποφευγω αντιγραφες σε υπολογιστη η φλασακι γιατι ενα γραμμα να πειραχτει σε καποιο αρχειο ειναι αχρηστο το μπακαπ..ολικη επαναφορα ποτε δεν καταφερα να κανω στο letv με καμια twrp και με καμια ρομ..κανω ομως το εξης που ειναι και πιο γρηγορο και ισως πιο "καθαρο" και εξ ισου αποτελεσματικο με την ολικη επαναφορα..κανω wipe τα παντα ΕΚΤΟΣ internal και vendor..φλασαρω την ρομ για την οποια εχω κρατησει το μπακαπ και κανω ριστορ ΜΟΝΟ τα data του μπακαπ μου...ανοιγει ακριβως οπως οταν ειχες κρατησει μπακαπ..το εχω χιλιοδοκιμασει..

 

Ναι, τοχαμε ξαναμιληση, τοχα δοκιμασει και γω, και τοχα υοθετηση οπως ακριβως το λες..

Επισης επειδη ειχες πει τοτε οτι, για καποιο λογο οταν εκανες ολικο μπακαπ, δεν σουκανε ολοκληρωμενη επαναφορα

επανεφαιρες μονο τα data. Εγω τα δοκιμασα και τα 2, ολικο και ντατα, και δουλευουν και τα 2 μια χαρα..

Αλλα επειδη δουλευω συνεχεια το Xposed, και κανω αρκετα μπακαπ, (δεν ξερω ποτε θα παθω μπουτ-λοπ) οσες φορες προσπαθησα σε usb-OTG

ΔΕΝ το ολοκληρωνει ποτε... Οποτε μου τρωει πολυ χρονο για την μεταφορα στον υπολογιστη..

Γι αυτο ρωτησα, αλλα μεχρι τωρα δεν μπορεσα να το λυσω..

Ευχαριστω παντως..

Τωρα αν γνωριζει καποιος κατι γι αυτο.. και εχει χρονο, μας λεει..

Νασαι καλα

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Φωτη ευχαριστω.. Πες μου αν ισχυει και αυτο..

1. TWRP τελευταιο

2. treble

3. ext4

4. μπουμπουνισμα..?

 

ναι,

αλλα στο 3 θα εβαζα f2fs ;)

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει! Θεουλης!!!!

Απλά είσαι θεουλης!!!!!

Δοκιμάστε αυτό το ζιπ χωρίς wipe και πείτε μου αν δεν βλέπετε πια διαφημίσεις και επίσης εάν έχετε APN Settings.

 

https://mega.nz/#!AOB2XADK!2Ju1BeXJkvdTq9HxZfkCMaNlVExxbJyzWxbQsWzkaPc

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτό το ζιπ χωρίς wipe και πείτε μου αν δεν βλέπετε πια διαφημίσεις και επίσης εάν έχετε APN Settings.

 

https://mega.nz/#!AOB2XADK!2Ju1BeXJkvdTq9HxZfkCMaNlVExxbJyzWxbQsWzkaPc

 

τελεια δουλευει!!!

ευχαριστουμε!!!!!

 

οσο για το ΑPN, το ειχα ρυθμίσει και δεν χαλασε με το zip σου.

 

αυτο το ζιπακι κανει μονο για την aosip η για ολες τις Q?

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτό το ζιπ χωρίς wipe και πείτε μου αν δεν βλέπετε πια διαφημίσεις και επίσης εάν έχετε APN Settings.

 

https://mega.nz/#!AOB2XADK!2Ju1BeXJkvdTq9HxZfkCMaNlVExxbJyzWxbQsWzkaPc

 

ναι μια χαρα δουλευει...ουτε εμενα μου χαλασε το apn...αν χρειαστουμε στιγμιαια να το απενεργοποιησουμε για να δουλεψει εφαρμογη που θελει ντε και καλα διαφημισεις γινεται;;;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

τελεια δουλευει!!!

ευχαριστουμε!!!!!

 

οσο για το ΑPN, το ειχα ρυθμίσει και δεν χαλασε με το zip σου.

 

αυτο το ζιπακι κανει μονο για την aosip η για ολες τις Q?

 

Μόνο για την DerpFest...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα δουλευει...ουτε εμενα μου χαλασε το apn...αν χρειαστουμε στιγμιαια να το απενεργοποιησουμε για να δουλεψει εφαρμογη που θελει ντε και καλα διαφημισεις γινεται;;;;

Θα σας φτιάξω άλλο μικρότερο να το έχετε στην εσωτερική ώστε αν χρειαστεί να το φλασαρετε σε δευτερόλεπτα....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά από καιρό ... έχει δοκιμάσει κανείς Gcam για την RevengeOS 3.0 STABLE OFFICIAL Android 10 Q και ποια προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Μια ματιά στη μπαταρία της AOSiP

Απλά δεν έχω λόγια!!

 

Το μόνο αρνητικό που βρήκα, είναι ότι σκαλωνει το μοτίβο, οκ με το fp μπαινεις, αλλά μετά από επανεκκίνηση έχει λίγο ζόρι.

Μπορεί να έκανα καμία πατάτα εγώ, γιατί στην αρχή δουλευε μια χαρά.

 

Screenshot-20191110-201229.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα μετά από καιρό ... έχει δοκιμάσει κανείς Gcam για την RevengeOS 3.0 STABLE OFFICIAL Android 10 Q και ποια προτείνετε?

 

Bαλε αυτή εδώ....

https://drive.google.com/file/d/1--gknyr95KoJkPGuVfKPeFKW2HqlzA8U/view

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Χάρη σε όλους μας φτάσαμε το εξωπραγματικό πόσο εμφανίσεων όλων των εποχών..

2.104.607...!!!!:D

Screenshot-2019-11-10-22-03-03-332-com-android-chrome.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χάρη σε όλους μας φτάσαμε το εξωπραγματικό πόσο εμφανίσεων όλων των εποχών..

2.104.607...!!!!:D

Screenshot-2019-11-10-22-03-03-332-com-android-chrome.jpg

 

Η 104.607 είναι από εμένα μόνο!!

Χαχα!!

Εύγε σε όλο το team!!! Ειδικά στον πρωτομάστορα Cris!!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

cris πανω απ τις μισες επισκεψεις οφειλονται σε σενα..και σ ευχαριστουμε για ολα...κι εγω παιδια ειμαι υπερευχαριστημενος με την q...απιστευτη σπιρταδα και πολυ καλη μπαταρια...εχω βαλει και dark theme και ειναι ολα τελεια..το μονο ισως αρνητικο ειναι μια πολυ σημαντικη εφαρμογη για μενα που δεν παιζει επειδη φτιαχτηκε για παλαιοτερη εκδοση android..αλλα βολευτηκα βαζοντας την στο tvbox..δεν γυρναω πισω για καμια εφαρμογη..
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

cris πανω απ τις μισες επισκεψεις οφειλονται σε σενα..και σ ευχαριστουμε για ολα...κι εγω παιδια ειμαι υπερευχαριστημενος με την q...απιστευτη σπιρταδα και πολυ καλη μπαταρια...εχω βαλει και dark theme και ειναι ολα τελεια..το μονο ισως αρνητικο ειναι μια πολυ σημαντικη εφαρμογη για μενα που δεν παιζει επειδη φτιαχτηκε για παλαιοτερη εκδοση android..αλλα βολευτηκα βαζοντας την στο tvbox..δεν γυρναω πισω για καμια εφαρμογη..

Μιλάμε για την AOSip DerppFest.. σωστά?

Να ξέρετε πάντως ότι δεν είναι φουλ Ρομ για Lemax2 αλλά GSI Ρομ..

Παρόλα αυτά αφού λέτε ότι παίζει σούπερ κάποια στιγμή θα την δοκιμάσω κι εγώ..:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την AOSip DerppFest είναι πολύ καλή και γρήγορη,το θέμα που έχει σε εμένα είναι με την μετάδοση οθόνης,κάνει την σύνδεση με την τηλεόραση αλλά στην οθόνη της τηλεόρασης δεν πηγαινει εικόνα παρά μόνο ένα πρασινο χρώμα ενώ ο ήχος είναι οκ...υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες την AOSip DerppFest είναι πολύ καλή και γρήγορη,το θέμα που έχει σε εμένα είναι με την μετάδοση οθόνης,κάνει την σύνδεση με την τηλεόραση αλλά στην οθόνη της τηλεόρασης δεν πηγαινει εικόνα παρά μόνο ένα πρασινο χρώμα ενώ ο ήχος είναι οκ...υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;;;

Λογικά δεν έχουν βρεί ακόμα τη λύση γι αυτό σε όλες τις Q εκτός ίσως από την ROS αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για όλα τα παραπάνω!

Ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Είμαι με τη Ρομ του Χρήστου (Android 6). Παλιά είχα περάσει Ρομ σε Android 9 pie. Ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω μια Q σωστά(και ποια από όλες προτείνετε);

2. Στις Q δουλεύουν τα ακουστικά CDLA και η μετάδοση οθόνης;

3. Πώς στήνεις το APN που λέτε ότι γίνεται χειροκίνητα;

4. Τι δε λειτουργεί στις Q;

 

Σας ευχαριστώ

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για όλα τα παραπάνω!

Ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1. Είμαι με τη Ρομ του Χρήστου (Android 6). Παλιά είχα περάσει Ρομ σε Android 9 pie. Ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω μια Q σωστά(και ποια από όλες προτείνετε);

2. Στις Q δουλεύουν τα ακουστικά CDLA και η μετάδοση οθόνης;

3. Πώς στήνεις το APN που λέτε ότι γίνεται χειροκίνητα;

4. Τι δε λειτουργεί στις Q;

 

Σας ευχαριστώ

1. Αφου είχες περάσει Pie είσαι ήδη με vendor partition. Κάνεις όλα τα wipe εκτός από internal αν δεν θες περνάς το τελευταίο επίσημο TWRP 3.3.1-0 πας wipe advanced wipe και κάνεις τα data and cache f2fs (προαιρετικό). Φλασάρεις τη ρομ και τα gapps αν βάλεις άλλη από την GSI AOSip που τα έχει ήδη.. Βάζεις και Magisk (προαιρετικό) και είσαι έτοιμος.

2. Όχι

3. Πας στο site του provider βλέπεις τις ρυθμίσεις και τις περνάς. Μόνο για AOSip αλλά ίσως με το ziπ μου να μήν χρειάζεται.

4. Όλα τα παραπάνω που είπαμε και κάποιες εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με Android 10

Ωφέλη σε σχέση με Pie..

Τελευταία Google security patches

Καλύτερη μπαταρία

ΝεότερηGcam 7.xxx

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Αφου είχες περάσει Pie είσαι ήδη με vendor partition. Κάνεις όλα τα wipe εκτός από internal αν δεν θες περνάς το τελευταίο επίσημο TWRP 3.3.1-0 πας wipe advanced wipe και κάνεις τα data and cache f2fs (προαιρετικό). Φλασάρεις τη ρομ και τα gapps αν βάλεις άλλη από την GSI AOSip που τα έχει ήδη.. Βάζεις και Magisk (προαιρετικό) και είσαι έτοιμος.

2. Όχι

3. Πας στο site του provider βλέπεις τις ρυθμίσεις και τις περνάς. Μόνο για AOSip αλλά ίσως με το ziπ μου να μήν χρειάζεται.

4. Όλα τα παραπάνω που είπαμε και κάποιες εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με Android 10

Ωφέλη σε σχέση με Pie..

Τελευταία Google security patches

Καλύτερη μπαταρία

ΝεότερηGcam 7.xxx

 

Χίλια ευχαριστώ για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις Χρήστο μου!

Μια ερώτηση ακόμα: Αν γυρίσω σε f2fs δε χάνω τα δεδομένα μου στο σκληρό;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις Χρήστο μου!

Μια ερώτηση ακόμα: Αν γυρίσω σε f2fs δε χάνω τα δεδομένα μου στο σκληρό;

 

Εννοείται ότι τα χάνεις γι'αυτό σου είπα προαιρετικά...

Φυσικά θα έχεις μια αστραπιαία απόκριση και ταχύτητα στις εφαρμογές οπότε εσύ κρίνεις και αποφασίζεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι τα χάνεις γι'αυτό σου είπα προαιρετικά...

Φυσικά θα έχεις μια αστραπιαία απόκριση και ταχύτητα στις εφαρμογές οπότε εσύ κρίνεις και αποφασίζεις.

 

Τέλεια, ευχαριστώ! Αν σκαλώσω κάπου θα σου πω..

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

AOSiP 10 Q

 

https://www.pling.com/p/1334557/

 

AoSip Derpfest Q

 

 

*Gapps Included

 

 

Bugs :

APN missing (add manually)

All else good

 

Wanna report bugs? Come with crash/bug specific log

 

Enjoy

 

Η ρομ είναι ΣΟΎΠΕΡ σε f2fs.

Δεν κάνει ούτε ένα bootloop.

Η μπαταρία άριστη.

Πρέπει να περάσετε χειροκίνητα το ΑΡΝ για να δουλέψουν τα δεδομένα.

Τις ρυθμίσεις θα τις βρείτε σε οποιοδήποτε κινητό που έχει τη δικιά σας εταιρεία τηλεφωνίας

 

Καλησπέρα Φώτη! Δεν μπορώ να καταλάβω από το λινκ επάνω, πού είναι η Ρομ για να την κατεβάσω. Επίσης αν σου είναι εύκολο δώσε ένα λινκ για το TWRP και για ό,τι άλλο χρειάζεται για να την περάσω.

Σε ευχαριστώ!

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Φώτη! Δεν μπορώ να καταλάβω από το λινκ επάνω, πού είναι η Ρομ για να την κατεβάσω. Επίσης αν σου είναι εύκολο δώσε ένα λινκ για το TWRP και για ό,τι άλλο χρειάζεται για να την περάσω.

Σε ευχαριστώ!

 

AOSip 10 download

https://www.pling.com/p/1334557/startdownload?file_id=1573013914&file_name=AOSiP-10-DerpFest-Beta-x2-20191105.zip&file_type=application/java-archive&file_size=1044697216

TWRP 3.3.1-0

https://eu.dl.twrp.me/x2/twrp-3.3.1-0-x2.img

 

Flash zip για να μήν βλέπεις διαφημίσεις και για τα APNs

https://mega.nz/#!AOB2XADK!2Ju1BeXJkvdTq9HxZfkCMaNlVExxbJyzWxbQsWzkaPc

 

Magisk 20.1 and Manager 7.4.0

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

 

Τίποτα άλλο δεν θες ..Gapps έχει.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...