Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα και τα bitgapps που εχει μεσα στο φακελο, αλλα και τα opengapps beta :(

 

και κατεληξα να κανω format data και να αλλαξω ΟΛΑ τα παρτισιον συστημα αρχειων για να καθαρισουν! :lol::lol::lol:

 

Τα Opengapps για q είναι σε beta στάδιο με πολλά προβλήματα προς το παρόν.

Για αυτό το restore backup and setup wizard δεν υπάρχει στα after party Gapps..

Υπομονή... κάθε αρχή και δύσκολη.. τώρα που βγήκαν αρκετά κινητά με μαμά Gapps Q θα τα έχουμε σε λίγο καιρό..

Αυτά τα δοκίμασες?

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=80542999&postcount=51

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως είναι;

Βάλε αν δεν σου είναι κόπος και το link

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από πολλες φορές wipe, εγκαταστάσεις της v3 arrow, όπως και της revenge Q, δεν μπορούσα με τίποτα να επαναφέρω το Google account μου, εφαρμογές, συγχρονισμός επαφών κτλ.

Ξαναγύρισα στην αγκαλιά της AOSiP μέχρι να μου φύγουν τα νεύρα και θα ξαναπροσπαθήσω.

 

Όταν μπαίνει μέσα στο λειτουργικό απευθείας, από αρχική εγκατάσταση, (προσπερνάει τις ρυθμίσεις γλωσσων, λογκαρισμα κτλ) πως κάνουμε επαναφορά ενος αντιγράφου ασφαλείας ρε παιδιά;

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/9-0-superioros-le-max-2-t3967628

 

Απο μπαταρια στην πρωτη φορτιση πηγε πολυ καλα, αλλα εχω κανει μονο μια.

Νομιζω αξιζει να την δοκιμασεις.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-superior-os-t3948033

 

Απο μπαταρια στην πρωτη φορτιση πηγε πολυ καλα, αλλα εχω κανει μονο μια.

Νομιζω αξιζει να την δοκιμασεις.

To λινκ που δίνεις αφορά στο xiaomi Redmi Note 7...εκτός αν δεν καταλαβαίνω κάτι!!!

 

xda-developers > Xiaomi Redmi Note 7 > Xiaomi Redmi Note 7 ROMs, Kernels, Recoveries, & Other Development > [ROM][9.0][PIE][uNOFFICIAL]SUPERIOR OS[Lavender] by DanielML

 

EDIT: Το σωστό λινκ για τον "Αλέκο" είναι αυτό:

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/9-0-superioros-le-max-2-t3967628

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

To λινκ που δίνεις αφορά στο xiaomi Redmi Note 7...εκτός αν δεν καταλαβαίνω κάτι!!!

 

xda-developers > Xiaomi Redmi Note 7 > Xiaomi Redmi Note 7 ROMs, Kernels, Recoveries, & Other Development > [ROM][9.0][PIE][uNOFFICIAL]SUPERIOR OS[Lavender] by DanielML

 

EDIT: Το σωστό λινκ για τον "Αλέκο" είναι αυτό:

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/9-0-superioros-le-max-2-t3967628

 

Σορυ, εχεις δικιο, την πατησα γιατι εχω και τα δυο.

Το διορθωσα κι απο πανω, για να μην την πατησει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

αφου εκανα 4 μπακαπ και ρεστορ, ολοκληρωνοντας τις ρυθμισεις στην 18α μια χαρα

πηγα να κανω το τελευταιο μπακαπ, για να περασω xposed

και τσουπ.. νατο παλι.. createtarfork process ended with error 255

κοκκινα στο τουρτπ και ..μια απο τα ιδια...

Φωτη, μαζι παμε..:lol::D

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει gcam apk που να δουλεύει με απλή εγκατάσταση μέσω άγνωστων πηγών στην μαμά eUI 5.8.016S;

 

Αυτή μόνο αλλά θέλει ενεργό το cam2api

https://mega.nz/#!hPp2CIJA!ppVQfi5Us95ork-L79jecUGQdLRG27mo5guOB-0g5kI

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και πως το ενεργοποιώ;

 

Στην πρώτη σελίδα θα τα βρεις όλα.

Άλλαξε και Ρομ, η 16ς είναι πολύ παλιά με υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια miui του Chris δουλευει αψογα!

 

Όλες έχουν τα θεματάκια τους ... το θέμα είναι τι θέλει ο κάθε χρήστης...

Btw..αν θες να παίζουν όλα τα banking apps εγκατέστησε αυτό το app που γυρίζει το selinux se enforcing..

http://www.mediafire.com/file/68x41zf4ikm8894/SELinuxModeChanger_2.0.2-minified_24.apk/file

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφου πηγα πλεον σε Qfil και ξαναεπανηλθα στην 30s-V18a, και μετα απο αρκετα backup/restore

φαινετε οτι ολα δουλευουν, μια χαρα.. (φτου, μην το ..ματιασω..:lol:)

Δεν εχω πλεον, ουτε f2fs, ουτε Vedor. (δεν προκειται να την αλλαξω βεβαια, οποτε κανενα θεμα)

 

Να ρωτησω τον Αρχηγο.. Χρηστο, ολα αυτα που γινανε, και καταληγουν στο error 255 στο twrp

το οποιο δεν σου αφηνει κανενα περιθωριο, εκτος του να κανεις qfil, για νασε σιγουρος (γιατι και μετα τα format data, παλι το εκανε)

υπαρχει περιπτωση να συμβει και τωρα, που εχω κανει qfil? (κακος χειρισμος twrp, η απο καποιο πργραμμα..?)

 

Ρωταω γιατι απο τοτε που εχω το τηλ (3 χρονια) δεν τοχα ξαναδει αυτο.. παρολο που

ειχα κανει ..παααρα πολλα λαθη, (σε σχεση με τωρα) που εχω καταλαβει να χρησιμοποιω ..καπως καλυτερα το twrp..

 

Η μπορει να ξαναγινη και παλι? Ισως απο κατι που δεν ξερω καθολου?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Όλες έχουν τα θεματάκια τους ... το θέμα είναι τι θέλει ο κάθε χρήστης...

Btw..αν θες να παίζουν όλα τα banking apps εγκατέστησε αυτό το app που γυρίζει το selinux se enforcing..

http://www.mediafire.com/file/68x41zf4ikm8894/SELinuxModeChanger_2.0.2-minified_24.apk/file

 

Αυτή η εφαρμογή κάνει δουλειά στην v17 full ; Είχα πρόβλημα με την Πειραιώς και αναγκαστικά πήγα στην light.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να συμβει και τωρα, που εχω κανει qfil? (κακος χειρισμος twrp, η απο καποιο πργραμμα..?)

Ρωταω γιατι απο τοτε που εχω το τηλ (3 χρονια) δεν τοχα ξαναδει αυτο.. παρολο που

ειχα κανει ..παααρα πολλα λαθη, (σε σχεση με τωρα) που εχω καταλαβει να χρησιμοποιω ..καπως καλυτερα το twrp..

Η μπορει να ξαναγινη και παλι? Ισως απο κατι που δεν ξερω καθολου?

Όλα αυτά δυστυχώς γίνονται γιατί έχουμε παλιό bootloader MM και φτάσαμε να βάζουμε Android 10.

Πάντα με τις custom θα κερδίζεις τα security patches etc αλλά θα χάνεις κάτι άλλο στην πορεία.

Λογικά δεν χρειαζόταν να κάνεις Qfil αλλά αφού το έκανες και εφόσον μείνεις εκεί σε ΜΜ δεν θα έχεις θέματα. Αλλά και πάλι όλα λύνονται με συγκεκριμένες κινήσεις και άλλα παλιότερα TWRPS που είναι βασισμένα στον δικό μας MM kernel and bootloader.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή κάνει δουλειά στην v17 full ; Είχα πρόβλημα με την Πειραιώς και αναγκαστικά πήγα στην light.

Λογικά ναι αλλά εάν θες να πάς στην v18 πλέον θα σου πω τι να κάνεις χωρίς να χρειάζεται εφαρμογή. Απλά δεν θα έχεις ενεργό το V4A που θέλει permissive kernel αλλά δεν είναι απαραίτητο αφού έχουμε το 2πλο DOLBY

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά δυστυχώς γίνονται γιατί έχουμε παλιό bootloader MM και φτάσαμε να βάζουμε Android 10.

Πάντα με τις custom θα κερδίζεις τα security patches etc αλλά θα χάνεις κάτι άλλο στην πορεία.

Λογικά δεν χρειαζόταν να κάνεις Qfil αλλά αφού το έκανες και εφόσον μείνεις εκεί σε ΜΜ δεν θα έχεις θέματα. Αλλά και πάλι όλα λύνονται με συγκεκριμένες κινήσεις και άλλα παλιότερα TWRPS που είναι βασισμένα στον δικό μας MM kernel and bootloader.

 

Συμφωνω μ αυτο που λες..

Επειδη ομως δεν κατεχω τις συγκεκριμενες κινησεις, και επειδη δεν θελω

να αλλαξω τη ρομ, θεωρησα καλυτερο για μενα το Qfill.. (για να μην αναρωτιεμαι συνεχεια ποτε θα το ξαναπαθω..)

Ειχα 3 χρονια να το κανω, αλλα τελικα εγινε πολυ ευκολα.. (με τη μια)

και καπακι περασα την 18a..

Νασε καλα και ευχαριστω για την ενημερωση

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Τα Opengapps για q είναι σε beta στάδιο με πολλά προβλήματα προς το παρόν.

Για αυτό το restore backup and setup wizard δεν υπάρχει στα after party Gapps..

Υπομονή... κάθε αρχή και δύσκολη.. τώρα που βγήκαν αρκετά κινητά με μαμά Gapps Q θα τα έχουμε σε λίγο καιρό..

Αυτά τα δοκίμασες?

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=80542999&postcount=51

 

Thanks cris!

θα τα δοκιμάσω μόλις βρω λίγο χρόνο, είμαι πολύ πηγμενος αυτές τις μέρες....

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Thanks cris!

θα τα δοκιμάσω μόλις βρω λίγο χρόνο, είμαι πολύ πηγμενος αυτές τις μέρες....

 

Άλλο ένα λινκ εδώ

https://sourceforge.net/projects/opengapps/files/arm64/beta/20191006/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Χτες τα δοκίμασα όλα! (Και αυτά που παραθέτεις)

Μάταια... Δεν κάνει restore στο λογαριασμό.

(Δεν ανοίγει τις αρχικές ρυθμίσεις)

 

Πέρυσι είχαμε gapps και δεν είχαμε ρομ, φέτος έχουμε ρομ και δεν έχουμε gapps! Χαχα!!!

 

Έβαλα την superios pie.

Όντως είναι μια πολύ καλοστημένη ρομ.

Έχουν πάρει απ' όλες τις pie και έφτιαξαν μια σούπερ.

Είναι η πρώτη μέρα που την έχω, θα πω περισσότερα σε κάνα δυο, να την ξεκκοκαλισω εντελώς.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Χτες τα δοκίμασα όλα! (Και αυτά που παραθέτεις)

Μάταια... Δεν κάνει restore στο λογαριασμό.

(Δεν ανοίγει τις αρχικές ρυθμίσεις)

 

Πέρυσι είχαμε gapps και δεν είχαμε ρομ, φέτος έχουμε ρομ και δεν έχουμε gapps! Χαχα!!!

 

Έβαλα την superios pie.

Όντως είναι μια πολύ καλοστημένη ρομ.

Έχουν πάρει απ' όλες τις pie και έφτιαξαν μια σούπερ.

Είναι η πρώτη μέρα που την έχω, θα πω περισσότερα σε κάνα δυο, να την ξεκκοκαλισω εντελώς.

Οταν θα εχεις σχηματησει μια πληρεστερη εικονα της ρομ ποσταρε μερικα σχολια γιατι σε λιγες μερες που περνω αδεια λεω να αλλαξω και να εγκαταστησω ειτε την aosip ειτε την superios. Απο ολες τις aosp που εχω δοκιμασει αυτη της υπογραφης μου ειναι η πιο σταθερη κατα τη γνωμη και συμπεριφερεται οπως αρχικα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Χτες τα δοκίμασα όλα! (Και αυτά που παραθέτεις)

Μάταια... Δεν κάνει restore στο λογαριασμό.

(Δεν ανοίγει τις αρχικές ρυθμίσεις)

 

Πέρυσι είχαμε gapps και δεν είχαμε ρομ, φέτος έχουμε ρομ και δεν έχουμε gapps! Χαχα!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φωτη εγω με την 27/09, περασα της 06/10 τα img και καπακι αυτα τα gapps: open_gapps-arm64-10.0-nano-20190920-UNOFFICIAL

Δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι τωρα..

Φοβερη η Καμερα παντως!!!

 

Υ.Σ. Εχουμε καποιο λινγκ, για τα update της Arrow?

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Χτες τα δοκίμασα όλα! (Και αυτά που παραθέτεις)

Μάταια... Δεν κάνει restore στο λογαριασμό.

(Δεν ανοίγει τις αρχικές ρυθμίσεις)

 

Πέρυσι είχαμε gapps και δεν είχαμε ρομ, φέτος έχουμε ρομ και δεν έχουμε gapps! Χαχα!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φωτη εγω με την 27/09, περασα της 06/10 τα img και καπακι αυτα τα gapps: open_gapps-arm64-10.0-nano-20190920-UNOFFICIAL

 

(ΔΗΛΑΔΗ.. να ξεκαθαρισω εδω, τι θελω να πω μ αυτο που γραφω απο πανω).. Πηγαινοντας στην 06/10, αφου περασα τα img,

ΔΕΝ περασα μετα τα BiTGApps-arm64-10.0.0-v0.2_signed, που δινει το λινγ, παρα ξαναπερασα τα ιδια που ειχα και στην 27/09..

Μηπως αυτο λεει κατι?)

 

Δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι τωρα..

Φοβερη η Καμερα παντως!!!

 

Υ.Σ. Εχουμε καποιο λινγκ, για τα update της Arrow?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηγα να κανω τροποποιηση και πατησα κατα λαθος την παραθεση..:lol:

Ριξε μια ματια..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Χτες τα δοκίμασα όλα! (Και αυτά που παραθέτεις)

Μάταια... Δεν κάνει restore στο λογαριασμό.

(Δεν ανοίγει τις αρχικές ρυθμίσεις)

 

Πέρυσι είχαμε gapps και δεν είχαμε ρομ, φέτος έχουμε ρομ και δεν έχουμε gapps! Χαχα!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φωτη εγω με την 27/09, περασα της 06/10 τα img και καπακι αυτα τα gapps: open_gapps-arm64-10.0-nano-20190920-UNOFFICIAL

Δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι τωρα..

Φοβερη η Καμερα παντως!!!

 

Υ.Σ. Εχουμε καποιο λινγκ, για τα update της Arrow?

Μπορεις να δωσεις ενα link για τα συγκεκριμενα gapps που αναφερεις; Eχω κατεβασει aosip, superioros και arrow να δω με ποια θα ξεκινησω και σε ποια θα κατασταλαξω. Tην arrow που ειναι σε tar την αποσυμπιεζω και μετα κανω εγκατασταση τα .img με ποια σειρα οπως φαινονται boot-system-vendor η δεν εχει σημασια;

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις ενα link για τα συγκεκριμενα gapps που αναφερεις; Eχω κατεβασει aosip, superioros και arrow να δω με ποια θα ξεκινησω και σε ποια θα κατασταλαξω. Tην arrow που ειναι σε tar την αποσυμπιεζω και μετα κανω εγκατασταση τα .img με ποια σειρα οπως φαινονται boot-system-vendor η δεν εχει σημασια;

 

Τα λινγ ταχει δωσει ο Φωτης.. αν ψαξεις ποιο πισω θα τα βρεις.. απο κει ταχα κατεβασει και γω..

Εγω τακανα vedor-system-boot.. (απ οτι ειχα διαβασει κατι που εγραψε ο Cris ομως, δεν πρεπει να παιζει καποιο ρολο)

 

Απλως στην 06/10, δεν περασα τα gapps που δινουνε, αλλα τα ιδια που ειχα περασει στην 27/09..

 

Ο λογος ειναι οτι.. αφου περναω τα img βρωμικα, εαν περασω αλλα gapps, μηπως εχω καποιο προβλημα..?

Προς το παρον ολα δουλευουν ρολοι

 

Εγω πηγα

AOSiP-9.0-Official-x2-20190917 (Καθαρη εγκατασταση ολα & vedor)

 

Arrow-v10.0-x2-UNOFFICIAL-20190927 & open_gapps-arm64-10.0-nano-20190920-UNOFFICIAL (καθαρη εγκατασταση)

 

Arrow-v10.0 06/10 & open_gapps-arm64-10.0-nano-20190920-UNOFFICIAL (βρωμικη εγκατασταση, χωρις κανενα wipe)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φοράω την 30s θέλησα να περάσω ξανά βρώμικα την rom κάνοντας όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι και την τελευταία την v18a αλλά συνέβη το περίεργο να μου διαγράψει το play store δεν το βρίσκω πουθενά σαν εφαρμογή δεν υπάρχει καν μέσα στο κινητό,μπορείτε να μου πείτε τι γίνεται κάποια λύση ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...