Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια του προηγούμενου μυνήματος με το πρόβλημα του play store ,έχει πλέον σταματήσει να δουλευη και το you tube με την ένδειξη ότι πλέον εφόσον το Google play δεν υποστηρίζετε από την συσκευή μου.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενου μυνήματος με το πρόβλημα του play store ,έχει πλέον σταματήσει να δουλευη και το you tube με την ένδειξη ότι πλέον εφόσον το Google play δεν υποστηρίζετε από την συσκευή μου.

 

Κάτι έχει πάει λάθος , δοκιμάστε να το κατεβάσεις από εδώ

https://www.appdirectory.online/download/playstore/

Και πες μας αν δουλεύει

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη βάλετε ακόμα Q, είναι πολύ χάλια τα gapps. Είναι φοβερό λειτουργικό, αλλά χωρίς ροδες ακόμα.

 

Έχω εδώ και δύο μέρες την superios, είναι μια απίστευτη ρομ.

Μακράν η καλύτερη pie.

Σε βάθος χρόνου θα δούμε πως συμπεριφέρεται....

Η μπαταρία, είναι από τις καλές pie, είναι λίγο καλύτερη από την AOSiP, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιάνει την μπαταρία της Arrow Q.

Μα σε ΚΑΜΊΑ λέμε....

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενου μυνήματος με το πρόβλημα του play store ,έχει πλέον σταματήσει να δουλευη και το you tube με την ένδειξη ότι πλέον εφόσον το Google play δεν υποστηρίζετε από την συσκευή μου.

 

Φλάσαρε την 18 Ρομ με system and cache dalvik cache από πάνω

Αν δεν στρώσει πας για factory reset και Data δλδ και φλάσαρε.

TWRP issue με σιγουριά

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε την 18 Ρομ με system and cache dalvik cache από πάνω

Αν δεν στρώσει πας για factory reset και Data δλδ και φλάσαρε.

TWRP issue με σιγουριά

 

Έκανα το πρώτο αλλά Τζιφός ,πάω για factory reset και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη βάλετε ακόμα Q, είναι πολύ χάλια τα gapps. Είναι φοβερό λειτουργικό, αλλά χωρίς ροδες ακόμα.

 

Έχω εδώ και δύο μέρες την superios, είναι μια απίστευτη ρομ.

Μακράν η καλύτερη pie.

Σε βάθος χρόνου θα δούμε πως συμπεριφέρεται....

Η μπαταρία, είναι από τις καλές pie, είναι λίγο καλύτερη από την AOSiP, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιάνει την μπαταρία της Arrow Q.

Μα σε ΚΑΜΊΑ λέμε....

Οπότε από προσωπική σου εμπειρία τι προτείνεις aosip η superios;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάει λάθος , δοκιμάστε να το κατεβάσεις από εδώ

https://www.appdirectory.online/download/playstore/

Και πες μας αν δουλεύει

 

Ούτε καν ανοίγει φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε από προσωπική σου εμπειρία τι προτείνεις aosip η superios;

 

Κοίτα, η AOSiP είναι δοκιμασμένο σε χρόνο και δεν σκορτσαρει με τον καιρό,

Τη superios την βλέπω καλύτερη, πιο καλοστημένη, με καλύτερη μπαταρία αλλά δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται σε βάθος χρόνου.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλημέρα,

Please help !!!

Ήμουν στην 18a, έκανα wipe το system κατα λάθος... (Ναι γινεται κι αυτό εάν είναι πρωί και έχεις συνηθίσει σε αλλη twrp ότι κλικάριες τα δύο πρωτα για cache & Dalvik wipe και εδώ το 2o ειναι το system...)

Έβαλα ξανά την 18 full rom αλλά τώρα δεν έχω play store και play services...

Το chrome και ο stock browser δεν ανοίγει...

Τι κάνω;

 

**UPDATE**

FIXED

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το πρώτο αλλά Τζιφός ,πάω για factory reset και βλέπουμε.

 

Τελικά έκανα factory reset και όλα καλά λύθηκε το πρόβλημα,το μόνο περίεργο δεν μου πέρναγε την τελευταία αναβάθμιση την 18a την κατέβαζε αλλά δεν με πήγαινε μόνο του recovery να το κάνει,το έκανα χειροκίνητα και την πήρε,όπως και να έχει ευχάριστω cris.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα factory reset και όλα καλά λύθηκε το πρόβλημα,το μόνο περίεργο δεν μου πέρναγε την τελευταία αναβάθμιση την 18a την κατέβαζε αλλά δεν με πήγαινε μόνο του recovery να το κάνει,το έκανα χειροκίνητα και την πήρε,όπως και να έχει ευχάριστω cris.

 

Ήθελε να; Κάνεις αυτά που πρέπει στο ΟΤΑ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλημέρα,

Please help !!!

Ήμουν στην 18a, έκανα wipe το system κατα λάθος... (Ναι γινεται κι αυτό εάν είναι πρωί και έχεις συνηθίσει σε αλλη twrp ότι κλικάριες τα δύο πρωτα για cache & Dalvik wipe και εδώ το 2o ειναι το system...)

Έβαλα ξανά την 18 full rom αλλά τώρα δεν έχω play store και play services...

Το chrome και ο stock browser δεν ανοίγει...

Τι κάνω;

 

**UPDATE**

FIXED

 

Σου απάντησα σε πμ.. Τέλος καλό όλα καλά...

Η 18φουλ Ρομ έχει νέαGAPPS μέσα για αυτό και δεν είναι συμβατά με την 17 ..ΟΤΑ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από hardware επισκευή το κινητό έχει πάλι σήμα καμπάνα (thanks boss!).

Μια βοήθεια για την AOSiP παρακαλώ: πως θα μπλοκάρω τις διαφημίσεις; Παλιότερα θυμάμαι είχα κάπου αλλάξει το hosts.txt στο system/etc - όσο θυμάμαι χωρίς εφαρμογή adaware κλπ. Τώρα πήγα να βάλω το adaway, αλλά δε με βρίσκει root (ενώ έχω κανονικά ροοτ δικαιώματα). Τι να κάνω;;;

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από hardware επισκευή το κινητό έχει πάλι σήμα καμπάνα (thanks boss!).

Μια βοήθεια για την AOSiP παρακαλώ: πως θα μπλοκάρω τις διαφημίσεις; Παλιότερα θυμάμαι είχα κάπου αλλάξει το hosts.txt στο system/etc - όσο θυμάμαι χωρίς εφαρμογή adaware κλπ. Τώρα πήγα να βάλω το adaway, αλλά δε με βρίσκει root (ενώ έχω κανονικά ροοτ δικαιώματα). Τι να κάνω;;;

Δοκίμασε το adguard πολύ καλό και αποδοτικό.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε να; Κάνεις αυτά που πρέπει στο ΟΤΑ..[/quote

Ναι cris έκανα κανονικά τις ρυθμίσεις που χρειάζεται πριν το κατέβασμα στο ΟΤΑ,απλά όταν το κατέβαζε και μου ζητούσε επανακινηση για να μπει recovery να κάνει εγκατάσταση δεν έκανε τίποτα, εντάξει το έκανα χειροκίνητα και την πήρε μια χαρα,να σε ρωτήσω και κάτι άλλο μετά το format που έκανα όλα δουλεύουν μια χαρά εκτός από την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς,την κατεβάζω κανονικά από το play store απλά δεν μου φόρτωνη, επικοινωνίσα με την τράπεζα και αυτοί δεν ξέρουν δεν νομίζω το πρόβλημα να έχει να κανει με την Ρομ κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε να; Κάνεις αυτά που πρέπει στο ΟΤΑ..[/quote

Ναι cris έκανα κανονικά τις ρυθμίσεις που χρειάζεται πριν το κατέβασμα στο ΟΤΑ,απλά όταν το κατέβαζε και μου ζητούσε επανακινηση για να μπει recovery να κάνει εγκατάσταση δεν έκανε τίποτα, εντάξει το έκανα χειροκίνητα και την πήρε μια χαρα,να σε ρωτήσω και κάτι άλλο μετά το format που έκανα όλα δουλεύουν μια χαρά εκτός από την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς,την κατεβάζω κανονικά από το play store απλά δεν μου φόρτωνη, επικοινωνίσα με την τράπεζα και αυτοί δεν ξέρουν δεν νομίζω το πρόβλημα να έχει να κανει με την Ρομ κάτι?

 

Όσο αφορά το ΟΤΑ...Με αυτά που μου λες δείχνει να μήν έχει δικαιώματα root. Πήγαινε στο Magisk και δώσε χειροκίνητα

2. Τράπεζα. Εάν την φορτώνει κανονικά και δεν έχει επικοινωνία είναι θέμα της τράπεζας ή της εφαρμογής. Εάν έλεγε δεν δουλεύω λόγω root ή άνοιγε και έκλεινε αμέσως θα ήταν θέμα root

Ποια τράπεζα είναι? Αν είναι Πειραιώς βαλτην και σε Magisk hide

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από hardware επισκευή το κινητό έχει πάλι σήμα καμπάνα (thanks boss!).

Μια βοήθεια για την AOSiP παρακαλώ: πως θα μπλοκάρω τις διαφημίσεις; Παλιότερα θυμάμαι είχα κάπου αλλάξει το hosts.txt στο system/etc - όσο θυμάμαι χωρίς εφαρμογή adaware κλπ. Τώρα πήγα να βάλω το adaway, αλλά δε με βρίσκει root (ενώ έχω κανονικά ροοτ δικαιώματα). Τι να κάνω;;;

 

Πάρε από την δική μου 18 το host file και βάλτο με root explorer ή με το δικό μουTWRP AROMA FILE MANAGER στο system/etc ή μπορεί και στο vendor/etc δεν ξέρω που το έχει.. κοίτα...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο αφορά το ΟΤΑ...Με αυτά που μου λες δείχνει να μήν έχει δικαιώματα root. Πήγαινε στο Magisk και δώσε χειροκίνητα

2. Τράπεζα. Εάν την φορτώνει κανονικά και δεν έχει επικοινωνία είναι θέμα της τράπεζας ή της εφαρμογής. Εάν έλεγε δεν δουλεύω λόγω root ή άνοιγε και έκλεινε αμέσως θα ήταν θέμα root

Ποια τράπεζα είναι? Αν είναι Πειραιώς βαλτην και σε Magisk hide

Όντος cris όπως πάντα είχες δίκιο δεν ειχεα δικαιώματα root το έκανα με magisk χειροκίνητα μια χαρά,οσον αφορά για την τράπεζα(Πειραιώς)εκρυψα την εφαρμογή με magisk hide αλλά κάνει το ίδιο είναι σχεδόν σίγουρος πως φταίει η εφαρμογή και όχι η Ρομ γιατί φόρτωνη κανονικά απλά δεν έχει επικοινωνία, ευχαριστώ πολλή cris για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στο κινητο μου τη 30s_rooted του 18 μεχρι προσφατα και ειπα να αλλαξω. Δοκιμασα τη MIUI10_PIE_9.9.7-FullRom, οταν παω να κανω φλας απο twrp μου βγαζει error 7, αυτη Android 10_ROS.3.0-FullRom μου βγαζει error 7 αφου πρωτα κανει εγκατασταση (δηλαδη φορτωνει η μπαρα κανονικα και με το που τελειωσει εχει θεμα), οταν βαζω τη EUI-6.030s δεν εχω wifi και δε βλεπει καν mac address ουτε με αλλο προγραμμα ρουτ. Αμα βαλω παλιες ρομ που ειχα, δουλευουν. Δοκιμασα τελευταια twrp και τη treble 3.2.3-0Pie klpklp

 

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στο κινητο μου τη 30s_rooted του 18 μεχρι προσφατα και ειπα να αλλαξω. Δοκιμασα τη MIUI10_PIE_9.9.7-FullRom, οταν παω να κανω φλας απο twrp μου βγαζει error 7, αυτη Android 10_ROS.3.0-FullRom μου βγαζει error 7 αφου πρωτα κανει εγκατασταση (δηλαδη φορτωνει η μπαρα κανονικα και με το που τελειωσει εχει θεμα), οταν βαζω τη EUI-6.030s δεν εχω wifi και δε βλεπει καν mac address ουτε με αλλο προγραμμα ρουτ. Αμα βαλω παλιες ρομ που ειχα, δουλευουν. Δοκιμασα τελευταια twrp και τη treble 3.2.3-0Pie klpklp

 

Καμια ιδεα;

Κάνεις wipe όλα εκτός από internal κάνειςtreblize το κινητό με το 3.2.3.-0 pie trebel

Βάζεις την MIUI10 και δουλεύει

Βάζεις το τελευταίο επίσημο και βάζεις την q και δουλεύει

Γυρνάς πίσω σε ΜΜ με το 3.2.1-1 και φορμάτ data η με το how to change method

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η AOSiP είναι δοκιμασμένο σε χρόνο και δεν σκορτσαρει με τον καιρό,

Τη superios την βλέπω καλύτερη, πιο καλοστημένη, με καλύτερη μπαταρία αλλά δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται σε βάθος χρόνου.

Σε αυτες μπορεις να εγκαταστησεις τον bs kernel; Εσυ εχεις αφησει τον stock;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτες μπορεις να εγκαταστησεις τον bs kernel; Εσυ εχεις αφησει τον stock;

 

Ναι, το στοκ έχω στην superios.

Δεν έχω πειράξει τίποτα, περιμένω πως και πως να βγουν σωστά gapps για να βάλω android Q.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

αφου τελικα ολοι μου λεγαν οτι θα σπασει η οθονη, την αλλαξα μονος μου

Η αλλαγη εγινε για πλακα.. πριν το κλεισω δοκιμασα την οθονη

Οταν ανοιξε εβγαλε την μεσαια εικονα που βλεπετε

μετα απο 3 ανοιξε-κλεισε του τηλεφωνου (πολυ προσεκτικα) εβαλα την καινουργια οθονη

που ειχα αγορασει προερετικα..

εβγαλε την τριτη εικοα που βλεπετε. ξαναελεγχο, περασα την καινουργια οθονη

και βγαζει συνεχεια αυτο.. την τριτη εικονα, και τωρα αφου το εκλεισα (χωρις κολα βεβαια)

εχει κοληση στην επανεκινηση.. Ανοιγει και κλεινη συνεχεια..

 

https://postimg.cc/gallery/29kinkk82/

Αρχηγε ξερεις κατι γι αυτο?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

αφου τελικα ολοι μου λεγαν οτι θα σπασει η οθονη, την αλλαξα μονος μου

Η αλλαγη εγινε για πλακα.. πριν το κλεισω δοκιμασα την οθονη

Οταν ανοιξε εβγαλε την μεσαια εικονα που βλεπετε

μετα απο 3 ανοιξε-κλεισε του τηλεφωνου (πολυ προσεκτικα) εβαλα την καινουργια οθονη

που ειχα αγορασει προερετικα..

εβγαλε την τριτη εικοα που βλεπετε. ξαναελεγχο, περασα την καινουργια οθονη

και βγαζει συνεχεια αυτο.. την τριτη εικονα, και τωρα αφου το εκλεισα (χωρις κολα βεβαια)

εχει κοληση στην επανεκινηση.. Ανοιγει και κλεινη συνεχεια..

 

https://postimg.cc/gallery/29kinkk82/

Αρχηγε ξερεις κατι γι αυτο?

 

Βασίλη κάθησε καλά η σύνδεση της οθόνης? Έβαλες και τις βίδες τις?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη κάθησε καλά η σύνδεση της οθόνης? Έβαλες και τις βίδες τις?

 

10 μερες βλεπω βιντεο.. Σημερα ασχολουμε ολη μερα

μια χαρα εγινε η συνδεση της οθονης..

Απλως ρωτησα μηπως τοχει παθει καποιος και ισως να ξερουμε κατι..

Ατυχια..:(

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...