Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι αφού είσαι ήδη treble..βάλε το τελευταίο twrp και θα είσαι κομπλέ..

 

Σούπερ...είμαι πλέον με derpfest!

Σε ευχαριστώ για ακόμα μια φορά για όσα έχεις προσφέρει!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει πατηθει καθολου. Ειδικα αυτο το γκρι, τοχα προσεξει πολυ.

Αντιθετα με το χρυσο, που τουχα αλλαξει τα φωτα

Δεν εχει ουτε γρατσουνια.. ουτε θυμαμαι να ανεβασε καποια θερμοκρασια..

 

(Ξεχασα να γραψω οτι απο την 30s, περασα την Derp μηπως διορθωθει αλλα...παπαλα..)

Μαλλον οθονη πρεπει ναναι.. Να περασω καμια αλλη ρομ...?

 

Μιλαμε για πολυ...γκαντεμια... αλλα τελος παντων να κανω δυο ερωτησεις,

Πρωτα για το λε μαξ το χρυσο που ειχα...

 

Μεσω αυτης της εφαρμογης..scrcpy-win64 και

αφου περναω την Qfill rom, επειδη στην Qfill rom ειναι ενεργοποιημενο το usb debugging απο

προεπιλογη, οταν περασω τη ρομ και συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη, κανω κανονικο σεταρισμα, τα παντα κυριολεκτικα ολα.

 

Το μονο που δεν εχω τωρα (στο τηλεφωνο), ειναι η αφη και η οθονη..

 

Η ερωτηση ειναι..

1. Εφ οσον μεσω υπολογιστη δουλευουν τα παντα,

μπορει να εχει καποιο προβλημα η μητρικη..?

 

Η μηπως μπορει να φταιει το υλικολογισμικό της οθόνης αφής???

 

Σε μια αναρτηση του για το θεμα, ο The Mard εγραψε: Τα αρχεία βαθμονόμησης θα μπορούσαν ενδεχομένως να τροποποιηθούν για να διορθώσουν τη μαύρη συντριβή εάν το ζήτημα είναι εκεί που δεν αντιμετώπισε ποτέ η LeEco..

Το μετεφρασα απο δω:https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/unbricked-devices-split-screen-fix-t3752768/page2

 

2. Μηπως ξερουμε που ειναι αυτα τα αρχεια

βαθμονομησης?

Ρωταω γι αυτο, γιατι μου φαινεται οτι παω, για ...δευτερη μαυρη οθονη...

 

Ξεχασα επισης και για το χρυσο λε μαξ χ829, να γραψω και το ποιο ...κουφο...

Αφου τουχα αλλαξει τα φωτα στα φλασαρισματα επι 3,5 χρονια και μετα που πηρα τη μαυρη οθονη

ξαναβγαλα την μπανταρια την 4100 που τουχα βαλει και ξαναβαλα την 3100 την δικη του..

Πριν κανα μηνα τουβαλα το AccuBattery να δω απο περιεργεια, την μπανταρια που πηγα να αλλαξω

και περνω αυτο: https://postimg.cc/gallery/F1yMmpW

Υγεια μπανταριας 107%!!!!! ...Εχω...κουφαθει... (Η μπανταρια ειναι η 3100 πανω στο τηλ)!!!!!

 

Η κιτρινίλα ειναι απο υπερθέρμανση.

Link to comment
Share on other sites

Eντάξει είναι σε εμένα. Αυτό που βλέπω τώρα ειναι οτι το κινητό δεν συνδέεται με το pc. Δοκίμασα με 2 καλώδια και σε διαφορετικές usb θύρες

 

Εδώ είναι μια χαρά. Τσέκαρε την διαχείριση συσκευών. Πιθανό να έχεις τριγωνακι..

Μπες ενημέρωση drivers.. επέλεξε από το PC..μπες στην λίστα κάτω κάτω.. κινητές συσκευές..μπες μέσα και επέλεξε Συσκευή MTP. Σε μένα είναι το 2ο..

Κάνε εγκατάσταση και θα είσαι μια χαρά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εκανα καθαρη εγκατασταση της 13/05/2020 εκδοσης της derpfest αλλα οτι εκδοση του titaniumbackup εχω δοκιμασει ολες κρασαρουν και δεν ανοιγουν. Exει κανενας καμια εκδοση που να δουλευει; Eπισης στο ανοιγμα δεν μου ανοιγει και το magisk για να κανω αποδοχη. Θα την περασω ξανα να δω μηπως διορθωθει.

* Την περασα ξανα και ολα οκ.

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την εκδοση, οι αναβαθμίσεις θα έρχονται ΟΤΑ?

 

c626a7e03ef455e8b1268b90cd37d9cc.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι μια χαρά. Τσέκαρε την διαχείριση συσκευών. Πιθανό να έχεις τριγωνακι..

Μπες ενημέρωση drivers.. επέλεξε από το PC..μπες στην λίστα κάτω κάτω.. κινητές συσκευές..μπες μέσα και επέλεξε Συσκευή MTP. Σε μένα είναι το 2ο..

Κάνε εγκατάσταση και θα είσαι μια χαρά..

Aυτά είναι οκ. Γύρισα στην προηγούμενη έκδοση 6/5 και συνδέομαι κανονικά.. περίεργο όντως. Ως βασικό λειτουργικό μου έχω peppermint 10 και εκει συνδεόμουν κανονικά χωρίς drivers. Τέσπα. Κατά τα άλλα η ρομ ειναι εξαιρετική

Link to comment
Share on other sites

Στην εκδοση 13/05/2020 της derpfest βλέπω ότι η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα από την προηγούμενη που είχα πιθανόν λόγω o.c. του b.s 7.1. Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο profile στη συγκεκριμένη ρομ η έχει εγκαταστήσει άλλο κερνελ πχ eas extreme kernel και να είναι ικανοποιημένος από την αναμονή μπαταρίας ώστε να δοκιμάσω και εγώ;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Η τελευταία deep καταναλώνει πολύ μπαταρία σε σχέση με τις προηγούμενες. Δοκιμή μετά από 2 καθαρές εγκαταστάσεις
Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την εκδοση, οι αναβαθμίσεις θα έρχονται ΟΤΑ?alk

Ναι και στις δύο εκδόσεις..

Update μια φορά το μήνα με νέα security patches..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην εκδοση 13/05/2020 της derpfest βλέπω ότι η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα από την προηγούμενη που είχα πιθανόν λόγω o.c. του b.s 7.1. Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο profile στη συγκεκριμένη ρομ η έχει εγκαταστήσει άλλο κερνελ πχ eas extreme kernel και να είναι ικανοποιημένος από την αναμονή μπαταρίας ώστε να δοκιμάσω και εγώ;

 

Καινή προηγούμενη τον ίδιο κερνελ φορούσε.. απλά με άλλο όνομα.. τώρα πήρα την άδεια να το βάλω.. Τσέκαρε τι τρέχει από πίσω.. ίσως να άλλαξαν κάποια permissions στα Gapps και τρέχουν συνέχεια. Επίσης θα πρότεινα το AEX Balanced profile or Battery για να δεις..

Σίγουρα έγιναν τρελές αλλαγές στα trees enabled VNDK and consumer IR αλλά δεν νομίζω ότι θα πρέπει να κάνει κάτι αυτό..

Παίξτε με CPU Profiles...κ;ι βλέπουμε.. επίσης έχετε και doze Kai app optimization.. δοκιμάστε..

Εγώ πάντως με την Vanilla και το AEX Balanced έχω και πάλι 4+ώρες sot με την μαμά μπαταρία από 3+

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

I wanted to thank everyone who advised me for my problem. I replaced the speaker and now the cell phone has returned to normal operation.

 

Nice.. Enjoy your device again..:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

I wanted to thank everyone who advised me for my problem. I replaced the speaker and now the cell phone has returned to normal operation.
You are welcome!

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2016-17 που εβγαλα τη μπαρα της μπανταριας, απο την Νουγκατ, προσωπικα μουχει ληψει και,

παντα ελεγα οτι ισως καποια στιγμη να την ξαναβρω. Μετα απο τοσα χρονια, τσουπ, την εβαλες!!!!! (Χρηση χρωματος διαβαθμισης)

Να πω επισης οτι τα ποιο λειτουργικα προσφατα για μενα, ηταν αυτο το στυλ της Νουγκατ παλι (το πλεγμα) με το λουκετακι....

Ιδεα δεν εχω αλλα να ρωτησω....Ξανα μπαινει αυτο...?:p:)

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Κατι ηθελα να πω για την DerpFest...αλλα πλεον ...δεν ξερω τι να γραψω...

Εχω...χαζεψει...κυριολεκτικα!!!!!:wacko:

Η ρομ ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!! (προτεινω σε ολους να την δοκιμασετε)

Νασε καλα Αρχηγε!

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την cbg 30s v23 και στην εφαρμογή CURVE όταν πατάω send μου κάνει force close.

 

Το κάνει και σε εσάς; αν ναι ή όχι ποια ρομ φοράτε;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατι ηθελα να πω για την DerpFest...αλλα πλεον ...δεν ξερω τι να γραψω...

Εχω...χαζεψει...κυριολεκτικα!!!!!:wacko:

Η ρομ ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!! (προτεινω σε ολους να την δοκιμασετε)

Νασε καλα Αρχηγε!

 

Βασίλη από μπαταρία τι λέει σε σχέση με την 30ς?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την cbg 30s v23 και στην εφαρμογή CURVE όταν πατάω send μου κάνει force close.

 

Το κάνει και σε εσάς; αν ναι ή όχι ποια ρομ φοράτε;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Δεν την ξέρω καν την εφαρμογή που λες..

Ελπίζω να μην είναι καμία εταιρική ή τράπεζας που θέλει ειδική μεταχείριση...

Magisk hide....one core hide...no BusyBox..πιστεύω ξέρεις ότι κάνεις εάν και εφόσον είναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

[quote=CrisBal;8023266

Επίσης θα πρότεινα το AEX Balanced profile or Battery για να δεις..

Σίγουρα έγιναν τρελές αλλαγές στα trees enabled VNDK and consumer IR αλλά δεν νομίζω ότι θα πρέπει να κάνει κάτι αυτό..

Παίξτε με CPU Profiles...κ;ι βλέπουμε.. επίσης έχετε και doze Kai app optimization.. δοκιμάστε..

Εγώ πάντως με την Vanilla και το AEX Balanced έχω και πάλι 4+ώρες sot με την...

 

 

Που τα βρίσκουμε όλα αυτά βρε παιδιά;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

[

Που τα βρίσκουμε όλα αυτά βρε παιδιά;

 

Κάτω κάτω στο τέλος..

Μπες δοκίμασε φλάσαρε.. παίξε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8022158#post8022158

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη από μπαταρία τι λέει σε σχέση με την 30ς?

 

H 30s εχει καλυτερη μπανταρια.. Η Derpfest με ενεργοποιημενη την προστασια εχει πολυ αξιολογη μπανταρια.

Θεωρω οτι η Derpfest του Χριστου ειναι αυτη τη στιγμη, οτι καλυτερο υπαρχει σε q. Με την συνεχειση της υποστηριξης του

GrisBal, μαλλον σε λιγο καιρο δεν θα παιζεται με τιποτα.. Δεν νομιζω παντως οτι θα ξεπερασει ευκολα την 30s..

εκτος... και αν, το ..αποφασισει ο Χριστος και επειδη φερνει και αρκετα καινουργια πραγματα...

Αυτη τη στιγμη παντως για μενα σε πληροτητα και αξιοπιστια, σαν την 30s, δεν εχει ακομη καμια..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

H 30s εχει καλυτερη μπανταρια.. Η Derpfest με ενεργοποιημενη την προστασια εχει πολυ αξιολογη μπανταρια.

Θεωρω οτι η Derpfest του Χριστου ειναι αυτη τη στιγμη, οτι καλυτερο υπαρχει σε q. Με την συνεχειση της υποστηριξης του

GrisBal, μαλλον σε λιγο καιρο δεν θα παιζεται με τιποτα.. Δεν νομιζω παντως οτι θα ξεπερασει ευκολα την 30s..

εκτος... και αν, το ..αποφασισει ο Χριστος και επειδη φερνει και αρκετα καινουργια πραγματα...

Αυτη τη στιγμη παντως για μενα σε πληροτητα και αξιοπιστια, σαν την 30s, δεν εχει ακομη καμια..

 

Ευχαριστώ Βασίλη, θα μείνω ακόμη λίγο τότε με την 30ς

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω στο τέλος..

Μπες δοκίμασε φλάσαρε.. παίξε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8022158#post8022158

Να κανω και εγω με τη σειρα μου την εξης ερωτηση: φλασαρω καποιο profile και δε μενω ικανοποιημενος πως ξαναγυριζω στο προηγουμενο; JΝομιζω εχει απαντηθει αλλα δε θυμαμαι που.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξέρω καν την εφαρμογή που λες..

Ελπίζω να μην είναι καμία εταιρική ή τράπεζας που θέλει ειδική μεταχείριση...

Magisk hide....one core hide...no BusyBox..πιστεύω ξέρεις ότι κάνεις εάν και εφόσον είναι..

Είναι τράπεζας. Την έχω κάνει hide στο magisk. Τα άλλα που γράφεις δεν τα ξέρω καν.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτω κάτω στο τέλος..

Μπες δοκίμασε φλάσαρε.. παίξε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8022158#post8022158

 

Τι να πω, Χρήστο έχετε ξεφύγει...!

Αν το ήξεραν στη Leeco θα έβγαζαν πάλι το κινητό στην παραγωγή....

Χίλια μπράβο και χίλια ευχαριστούμε!

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...