Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που το κάνω αυτό είναι η ερώτηση..
Πάτησε μια εφαρμογή παρατεταμένα πατα το θαυμαστικό που σου βγάζει , πας μπαταρία και εκεί σε λέει αν τρέχει στο παρασκήνιο ώστε να το κλείσεις ! Αλλιώς πας ρυθμίσεις - σύστημα - επιλογή για προγραμματιστές - μνήμη ραμ - εφαρμογές που ξεκινάνε κατά την εκκίνηση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα όλα που μου είπατε αλλά τίποτα. Η φόρτηση σταματάει περίπου στο 70 με 75% και γράφει φορτισμένο. Μόλις βγάλω το καλώδιο αρχίζει να πέφτει γύρω στο 1% ανά 2 με 3 λεπτά . Έχει κανείς σας το ίδιο πρόβλημα;. Τα παιξε η μπαταρία ξαφνικά;

Εκανα ολα τα παραπανω αλλα τιποτα. Το μονο που δεν εχω κανει ειναι να την περασω dirty και να δω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα flash την v14 και κολλαει στα 5 δευτερολεπτα booting και μετα λεει να κανω factory reset

 

Πας με το tool αρχική βάζεις το παλιό 3.0.2. f2fs που έχει κάνεις wipe advance format ta Dataξανα reboot to recovery. Κάνεις αλλαγή διαμόρφωσης κάνε τα data exfat μετ' ; ξανά καντα ext4 μετά reboot to recovery ξανά τα advance wipes όλα reboot to recovery και φλασαρεις..

Λόγω καινούργιων TWRP είναι αυτά. Τα τελευταίαTWRP δυστυχώς στήνονται μόνο για OREO ROMs

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα όλα που μου είπατε αλλά τίποτα. Η φόρτηση σταματάει περίπου στο 70 με 75% και γράφει φορτισμένο. Μόλις βγάλω το καλώδιο αρχίζει να πέφτει γύρω στο 1% ανά 2 με 3 λεπτά . Έχει κανείς σας το ίδιο πρόβλημα;. Τα παιξε η μπαταρία ξαφνικά;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Wipe τα πάντα όλα άλλη Ρομ EUI5 και δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

1. Υπάρχει τρόπος να περάσουμε το letvnotes στην 30s? Είχα σημειώσεις στην 26s που δεν τις βλέπω πλέον.

2.Επιπλέον στην κάμερα που έχει μέσα ή 30s, υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις την ποιότητα των megapixel?

1. Εδώ αλλά χωρίς Leeco λογαριασμό είναι άχρηστο https://mega.nz/#!ECghHZpI!8-NE1so7Uy_AOJWnPJOavGBpbXUsco6HEvR-YgGS69c

2.έχεις 2 καμερες την 26s kai 30s διαλέγεις και παίρνεις...Ρυθμίσεις μέσα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πας με το tool αρχική βάζεις το παλιό 3.0.2. f2fs που έχει κάνεις wipe advance format ta Dataξανα reboot to recovery. Κάνεις αλλαγή διαμόρφωσης κάνε τα data exfat μετ' ; ξανά καντα ext4 μετά reboot to recovery ξανά τα advance wipes όλα reboot to recovery και φλασαρεις..

Λόγω καινούργιων TWRP είναι αυτά. Τα τελευταίαTWRP δυστυχώς στήνονται μόνο για OREO ROMs

 

Ευχαριστώ πολύ cris έχω την v14 30s θέλω το patch camera fix focus

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Wipe τα πάντα όλα άλλη Ρομ EUI5 και δοκίμασε..
Κι όμως.... Μετά από 2 - 3 απανωτά dirty τη rom δείχνει να έστρωσε η μπαταρία . Δεν έχω αύξηση θερμοκρασίας και τώρα πάει στο 100% η φόρτιση. Η κατανάλωση φαίνεται να έστρωσε κι αυτή... Αντε να δούμε. Και μάλιστα τώρα μου κρατάει τικαρισμένες τις εφαρμογές στο Hide Magisk που πριν τα εχανε.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε μια εφαρμογή παρατεταμένα πατα το θαυμαστικό που σου βγάζει , πας μπαταρία και εκεί σε λέει αν τρέχει στο παρασκήνιο ώστε να το κλείσεις ! Αλλιώς πας ρυθμίσεις - σύστημα - επιλογή για προγραμματιστές - μνήμη ραμ - εφαρμογές που ξεκινάνε κατά την εκκίνηση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρόλο που τα ψάχνω, αυτό δεν το είχα παρατηρήσει. Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες!:D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ cris έχω την v14 30s θέλω το patch camera fix focus

Άμα το βρεις στείλτο και σε μένα να γίνουμε παγκόσμιοι LeMax2 ήρωες..:p:p:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος από εσάς αισθητήρα κάμερας για να τον αλλάξει ; αν ναι μπορείτε να στείλετε κάποιο προτεινόμενο link; εχω πρόβλημα με το focus και πάω για αλλαγή. Τα focus fix που έχω χρησιμοποιήσει δεν κάνουν τίποτα . Έχω βρει μια προσωρινή λύση η οποία είναι κάπως ανορθόδοξη. Βάζω ενα μικρο μαγνήτη εκεί που είναι τα ακουστικά και τον κουνάω με τον αντίχειρα μου μέχρι να κάνει focus. Είναι δηλαδή σα να κάνω focus χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ιδιο εκανα και γω.. (Δηλαδη οποτε εκανα Restore πριν συρω το βελακι εκανα wipe (factory reset)

Αυτη τη φορα ομως επειδη δεν μπορουσα να βρω τις ρυθμισεις για τα πλακιδια και αφου ειχα στησει τη ρομ-ειχα κανει και μπακαπ.

 

Οταν την ξαναπερασα λογω του οτι δεν εβρισκα τη ρυθμιση για τα πλακιδια (τοτε htan poy μου απαντησες εσυ για το μολυβακι)

 

..Οποτε πηρα το Μπακαπ που ειχα κανει και τοκανα Restore: (Εδω λοιπον επειδη ειχα ψιλοζαλιστει με τις ριθμισεις των πλακιδιων)

 

Πηγα TWRP πατησα Restore και εσυρα το βελακι χωρις WIPE! Και πανω που σκεφτομουν οτι μαλλον την εκανα παλι..

Ανοιξε η ρομ και δουλευανε ολα κανονικα και οτι προγραμματα ειχα περασει! :)

ΚΑΙ εδω αναρωτιεμαι..

 

Δηλαδη αν κανω restore χωρις wipe επιστρεφουν και τα προγραμματα που ειχα στησει?

(Εγω απ οτι εχω καταλαβει οταν κανω μπακαπ με twrp ΔΕΝ κανει μπακαπ τον εσωτερικο χωρο..) ..Τοτε πως δουλευουν?

 

Αν ξερει καποιος φιλος εδω τι γινετε ας βοηθηση.. Εγω μπερδευτικα παντως..

 

Φιλε bbbb σ ευχαριστω και νασαι καλα..

Αν ξερεις κατι απο τα παραπανω μας λες

Βασιλης

 

Έκανες restore πανω την ίδια Ρομ όμως. Σε άλλη Ρομ δεν είναι σίγουρο οτι θα δουλέψει αυτό. Το πιο πιθανό για να μην πω 100% βεβαιο ειναι να μην δουλέψει. Πράγματι τον εσωτερικό χώρο εκεί που αποθηκευεις τα αρχεία σου, δηλαδή πχ φωτο και μουσική, δεν τον κάνει backup. Το σημείο όμως της μνήμης που αποθηκεύονται οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις τους, το κανει backup.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος από εσάς αισθητήρα κάμερας για να τον αλλάξει ; αν ναι μπορείτε να στείλετε κάποιο προτεινόμενο link; εχω πρόβλημα με το focus και πάω για αλλαγή. Τα focus fix που έχω χρησιμοποιήσει δεν κάνουν τίποτα . Έχω βρει μια προσωρινή λύση η οποία είναι κάπως ανορθόδοξη. Βάζω ενα μικρο μαγνήτη εκεί που είναι τα ακουστικά και τον κουνάω με τον αντίχειρα μου μέχρι να κάνει focus. Είναι δηλαδή σα να κάνω focus χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Back Camera Module For LeEco Le Max 2 X820 Snapdragon 820 Mobile Phone Rear Camera Flex Cable Replacement

http://s.aliexpress.com/INNRniAZ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Τώρα ψάχνω μαγαζί να τη βάλει μαζί με αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος που με χαιρέτησε εδώ και μήνες.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Back Camera Module For LeEco Le Max 2 X820 Snapdragon 820 Mobile Phone Rear Camera Flex Cable Replacement

http://s.aliexpress.com/INNRniAZ?fromSns=Copy to Clipboard

 

Τώρα ψάχνω μαγαζί να τη βάλει μαζί με αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος που με χαιρέτησε εδώ και μήνες.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ ευχαριστώ. Όταν τη βάλεις γράψε αν είσαι ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες restore πανω την ίδια Ρομ όμως. Σε άλλη Ρομ δεν είναι σίγουρο οτι θα δουλέψει αυτό. Το πιο πιθανό για να μην πω 100% βεβαιο ειναι να μην δουλέψει. Πράγματι τον εσωτερικό χώρο εκεί που αποθηκευεις τα αρχεία σου, δηλαδή πχ φωτο και μουσική, δεν τον κάνει backup. Το σημείο όμως της μνήμης που αποθηκεύονται οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις τους, το κανει backup.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω για την εξηγηση..

ετσι οπως το λες πρεπει ναναι

Νασαι καλα φιλε

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα αυτη τη ρομ στη συσκευη -MIUI10 Nougat Stable-CN-9.6.1.0-V4a_FULL_ROM μου και μου βγαζει αυτο το ερρορ
εχουμε καμια ιδεα τι μπορει να φταει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα αυτη τη ρομ στη συσκευη -MIUI10 Nougat Stable-CN-9.6.1.0-V4a_FULL_ROM μου και μου βγαζει αυτο το ερρορ
εχουμε καμια ιδεα τι μπορει να φταει;

 

Βάζεις το παλιόrec2fs TWRP κάνεις όλα τα wipe μετά βάζεις τη Ρομ. Νέου TWRP πρόβλημα.. ελπίζω το τελευταίο 3.2.2.2. να τα έχει λύσει αυτό τα θέματα από Oreo σε 7 και 6..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

lineage-15.1-20180716-Experimental-Rev5-x2 ΗΟΜΕ MADE

- CHANGELOG FOR UPDATE LOS_15.1_Rev5

- Including new LOS SOURCES UPDATES July security patches by THE_Mard

- Including new LOS bug fixes for WiFi, audio, mic fix on calls, etc

- Including new BS kernel v.5.2 by KuranKaname

- LeEco extras included

- All KPM profiles and V4A libs are inside system by default

- Magisk latest root zip, stock kernel,BS kernel,Focus fix kernel

are on sdcard at file LOS15.1-EXTRAS

LINK

https://drive.google.com/file/d/10Pdj18hQ_ui4UshtcCG4nBe6kcemGi92/view

 

GAPPS 8.1-PICO+EXTRAS

https://drive.google.com/uc?id=11gDyBKH5ykvsXSyH_JGVupfkt6Nbw86E&export=download

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

περασα την los 15.1 rev 5 ολα καλα αλλα οταν βαζω τα gaps μου κρασαρει το playstore συνεχεια!

 

Πώς την έβαλες dirty? Aν ναι δεν θελει Gapps.. τα έχεις ήδη..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Clean έκανα από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο... κάνε ένα clean τότε και βάλε open Gapps pico..Μήπως μπούταρες πριν τα Gapps?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... κάνε ένα clean τότε και βάλε open Gapps pico..Μήπως μπούταρες πριν τα Gapps?
Από ότι κατάλαβα μόλις βάζω το magisk γίνεται αυτό.χωρις root είναι μια χαρά.τι φάση;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

περασα την los 15.1 rev 5 ολα καλα αλλα οταν βαζω τα gaps μου κρασαρει το playstore συνεχεια!

Κατέβασε αλλα Gaps. Κι εγω παιδεύτηκα!

Lemax 2 x820 6 64
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αλλα Gaps. Κι εγω παιδεύτηκα!
Εβαλα τα micro αλλά το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα micro αλλά το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω βάλει micro gaps αλλά δεν έχω βάλει ακόμα το magisk.μηπως κάτι κολλάει με αυτό;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...