Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι που κανείς δεν ανέφερε για την 28s. Screenshot_2017-10-26-00-42-23.jpg

Είμαι ευχαριστημένος αλλά θα μπορούσε και καλύτερα γενικά το κινητό έχει αυτό το αρνητικό. Με βαριά χρήση κατάφερα 5 ώρες sot χωρίς atk.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες με χρήση dual? Να υποθέσω ότι ήσουν πάντα σε wifi και σχετικά χαμηλή φωτεινότητα; Εφαρμογές τύπου messenger έχεις;

 

Μου κάνει εντύπωση το sot σου για dual. Δηλαδή πριν πόσο έβγαζες;

 

Edit: τώρα όσα ότι ήσουν στην εξοικονόμηση. Οπότε εφικτό το νούμερο ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες με χρήση dual? Να υποθέσω ότι ήσουν πάντα σε wifi και σχετικά χαμηλή φωτεινότητα; Εφαρμογές τύπου messenger έχεις;

 

Μου κάνει εντύπωση το sot σου για dual. Δηλαδή πριν πόσο έβγαζες;

 

Edit: τώρα όσα ότι ήσουν στην εξοικονόμηση. Οπότε εφικτό το νούμερο ;)

 

4g χρησιμοποίησα κανονικά αλλά για λίγο. Περισσότερο χρήση βίντεο στο YouTube έκανα.

Η φωτεινότητα είναι πάντα στο αυτόματο

Messenger και Facebook χρησιμοποιώ κανονικά.

Εχω greenify με xposed όμως και έχω προσθέσει πολλές εφαρμογές συστήματος να κλείνουν με το greenify.

Link to comment
Share on other sites

4g χρησιμοποίησα κανονικά αλλά για λίγο. Περισσότερο χρήση βίντεο στο YouTube έκανα.

Η φωτεινότητα είναι πάντα στο αυτόματο

Messenger και Facebook χρησιμοποιώ κανονικά.

Εχω greenify με xposed όμως και έχω προσθέσει πολλές εφαρμογές συστήματος να κλείνουν με το greenify.

 

Για αυτό σου βγαλε τόσο. Το νούμερο είναι πολύ καλό για τα δεδομένα της συσκευής (επεξεργαστής, μπαταρία, ανάλυση οθόνης).

 

Εγώ προσωπικά στην προηγούμενη 26s, με μια μόνο sim βγάζω κάπου 4,5 ώρες sot. Για αυτό και μου κανε στην αρχή εντύπωση το νούμερο σου για dual.

 

Παρεμπιπτόντως πόσες ώρες αναμονής είχες;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου βγαλε τόσο. Το νούμερο είναι πολύ καλό για τα δεδομένα της συσκευής (επεξεργαστής, μπαταρία, ανάλυση οθόνης).

 

Εγώ προσωπικά στην προηγούμενη 26s, με μια μόνο sim βγάζω κάπου 4,5 ώρες sot. Για αυτό και μου κανε στην αρχή εντύπωση το νούμερο σου για dual.

 

Παρεμπιπτόντως πόσες ώρες αναμονής είχες;

η καλυτερη ρομ που ειχα για μπαταρια,θα μιλησω για μαμα ρομ γιατι τωρα εβαλα την πρωτη μου φτιαχτη απο το χρηστο ηταν η 20ς,μου εβγαζε 6 ωρες σοτ λιγο πανω λιγο κατω καποιες φορες με αποκλιση 10 λεπτων,φωτεινοτητα στην μεση και πανω μια καρτα σιμ και συνδεση στο ιντερνετ συνεχομενα

μετα εβαλα 23ς επεσε η αποδοση στις 5 ωρες με 5μιση με μια καρτα και 4 με 4μιση με δυο

η τραγικοτερη ολων αλλα ειχα παντα 2 σιμ ηταν η 26ς 4 με 4 μιση ωρες αλλα δεν ηξερα αν φταει η ρομ η οτι ειχα πλεον 2 καρτες μονιμος στην συσκευη

απο εχθες με την 28 και για την ωρα δειχνει να αναστηθηκε ξανα η μπαταρια μου,ποιος ξερει ισως ξανα δω τα νουμερα που ειχα με την 20 ς :D

περασα την ρομ το βραδυ το εβαλα να φορτισει μεχρι 80% και το εβγαλα,εχει κλεισει 11 ωρες λειτουργιας και οθονη 1 και 50 λεπτα και εφτασε απο 80% στο 54% δηλαδη 26% χρηση σχεδον 2 ωρες σοτ:D και δε θα το ελεγα οτι ειχε ελαφρια χρηση,μετα απο νεα ρομ καταλαβενεται,κατεβασμα εφαρμογων ξανα και στησιμο το κινητο

Edited by Relin
Link to comment
Share on other sites

Ένα τρικ για καλύτερη μπαταρία σε όσους έχουν 2 σιμ είναι στην σιμ που χρησιμοποιείται μόνο για κλήσεις να την βαζεται στο gsm only μέσα από τις ρυθμίσεις του *#*#4636#*#* προσοχή όμως μην πειράξετε τίποτα άλλο και αν θέλετε να αλλάξετε ίντερνετ στις κάρτες να γυρίσετε το gsm only στο unknown και μετά να κάνετε την αλλαγή. Αν δυσκολεύεστε να βαζεται κάθε φορά τον κωδικό για τις ρυθμίσεις υπάρχει εφαρμογή στο Google play (4636v2) που μπαίνει κατευθείαν στις ρυθμίσεις αυτές.

26_2017_104810_._._EEST.jpg

26_2017_104727_._._EEST.jpg

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Νομος ηταν αυτο που λες ;)

Αν και σε αοσπ, αν θυμαμαι καλα, γινοταν κανονικα μεσα απ τις ρυθμίσεις των σιμ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομος ηταν αυτο που λες ;)

Αν και σε αοσπ, αν θυμαμαι καλα, γινοταν κανονικα μεσα απ τις ρυθμίσεις των σιμ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Στην aosp το άλλαζες αυτό από τις ρυθμίσεις αλλά ήθελε 2 με 3 κλικ παραπάνω από τον τρόπο που το κάνω τώρα. Γενικά πολύ ωραίες οι aosp και με την Google camera η ποιότητα των νυχτερινών φωτογραφιών απογεωνοταν. Πραγματικα άλλη κάμερα αλλά η μπαταρία πολύ μεγάλο πρόβλημα σε βαθμό που να λέω δεν αξίζει να χάσω τόσο σε μπαταρία για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλημέρα έχοντας βαλει την τελευταία σου ρομ 28s πηγαίνοντας πάνω στην οθόνη για να κάνω copy paste σε ένα αρχείο στον chrome δεν με αφήνει να κάνω αντιγραφή ενώ το πατάω και και μου λέει η εφαρμογή έχει σταματήσει και με πετά εξω... Τι φταίει εκεί... Μήπως πρέπει να τικαρω τπτ στις ρυθμίσεις;;
Link to comment
Share on other sites

Ιδια αυτονομία ειχα με αοσπ και μη....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μήπως έπαιζες αρκετά παιχνίδια που ούτως ή αλλος ο επεξεργαστής τελικιάζει;

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως το ειχα ξεφτυλισει....

Ομως και οταν τα μειωσα αρκετα, δεν ειδα μεγαλη διαφορά

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το μεγάλο drain που έχουν οι aosp/cm είναι στην απλή χρήση και στην αναμονή. Εκεί καίγαν παραπάνω.

 

Σκέψου ότι με την slim7 αν το πίεζα σερί δεν είχα ιδιαίτερη διαφορά από 26s και λογικό αφού ο soc τελικιάζει. Όταν όμως είχα πολλές ώρες αναμονή εκεί ήταν φανερή η διαφορά αφού έβγαζα μιση με 1 ώρα sot λιγότερο.

 

Παρόλα αυτά λέω να ξαναγυρίσω στη slim καθότι ο developer λέει ότι βρήκε την αιτία του drain. Ότι έφταιγε το δαχτυλικό και έβγαλε ένα patch που το διορθώνει. Α ρε google camera τι μας κάνεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

ενταξει η ρομ απλα δεν υπαρχει

δεν περιμενα τετοιο αποτελεσμα απο μη official rom τουλαχιστον για την ωρα,

μονο ο armorfly brwser για την ωρα που εβαλα που και που σταματαει αλλα οκ ακομη και αυτος σπανια το κανει

μεχρι και οτι εχει nova launcher αντι για eui ξεπερασα τοσο τελεια που ειναι :P

τον θαυμασμο μου chris!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το μεγάλο drain που έχουν οι aosp/cm είναι στην απλή χρήση και στην αναμονή. Εκεί καίγαν παραπάνω.

 

Σκέψου ότι με την slim7 αν το πίεζα σερί δεν είχα ιδιαίτερη διαφορά από 26s και λογικό αφού ο soc τελικιάζει. Όταν όμως είχα πολλές ώρες αναμονή εκεί ήταν φανερή η διαφορά αφού έβγαζα μιση με 1 ώρα sot λιγότερο.

 

Παρόλα αυτά λέω να ξαναγυρίσω στη slim καθότι ο developer λέει ότι βρήκε την αιτία του drain. Ότι έφταιγε το δαχτυλικό και έβγαλε ένα patch που το διορθώνει. Α ρε google camera τι μας κάνεις :lol:

 

Τελικά το έβγαλε το patch? Έχει όντως αποτέλεσμα? Γιατί μπήκα στο xda στο θέμα του και δεν είδα κάτι να έχει βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και το patch ξεχωριστά και καινούρια version της rom που το περιέχει ενσωματωμένο

Ισχυρίζεται ότι έχει καλύτερη μπαταρία στην αναμονή τόσο με δική του δοκιμή όσο και από αναφορές άλλων χρηστών

 

Πάντως εγώ εδώ και κάπου 15-20 μέρες απολαμβάνω miui by Cris και είναι αψεγάδιαστη

Τώρα που λογικά θα βγει source code από την eui του pro 3 περιμένουμε nougat miui Χρήστο ακούς ?

 

 

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λογικά θα βγει source code από την eui του pro 3 περιμένουμε nougat miui Χρήστο ακούς ?

 

Πως θα δουλέψει στο δικό μας το soruce code? Δεν είναι διαφορετικές συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

28S UPDATE 28s1

Όσοι την έχετε κάντε το χειροκίνητα γιατί δεν μου έφτανε ο δίσκος μου έσβησε και ο server τα update!:wacko:

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=KNLvLmER

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δουλέψει στο δικό μας το soruce code? Δεν είναι διαφορετικές συσκευές;
Ίδιο επεξεργαστή έχουν και τα δύο νομίζω

Πλάκα κάνω φυσικά , δεν απαιτώ κάτι αλλά από όσο ξέρω γίνεται

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο επεξεργαστή έχουν και τα δύο νομίζω

Πλάκα κάνω φυσικά , δεν απαιτώ κάτι αλλά από όσο ξέρω γίνεται

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι να ήταν τόσο απλό. Αν ήταν έτσι γιατί να μην είχαμε πάρει το source code πχ από το lg g5? Δεν είναι μόνο ο soc ;)

Link to comment
Share on other sites

Το καταχωρώ στα μελλοντικά για διόρθωση, αν μπορεί ν μπει όπως.και στην 26ς που έδειχνε από ποιά κάρτα τηλ. 1 -2. Δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό αλλά είναι nice to have44df0364afb1389584ed3fea502422ec.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28S UPDATE 28s1

Όσοι την έχετε κάντε το χειροκίνητα γιατί δεν μου έφτανε ο δίσκος μου έσβησε και ο server τα update!:wacko:

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=KNLvLmER

Είναι και για τις δύο εκδόσεις το update?

Και χειροκίνητα πως chris?Δεν έχω ιδέα...

Βασικά τι περιλαμβάνει το update αν δεν είναι κάτι σημαντικό μην σε πριζω με τα πως και τι μένω και όπως είμαι

Link to comment
Share on other sites

Είναι και για τις δύο εκδόσεις το update?

Και χειροκίνητα πως chris?Δεν έχω ιδέα...

Βασικά τι περιλαμβάνει το update αν δεν είναι κάτι σημαντικό μην σε πριζω με τα πως και τι μένω και όπως είμαι

 

Περνάς το αρχείο στη μνήμη του κινητού. Κανεις reboot. Πριν να ανοιξει το κινητό (πχ καθώς κλείνει) κρατάς το vol up μέχρι να εμφανίσει recovery. Σε βάζει twrp. Πας install, επιλέγεις το αρχείο που πέρασες πριν και κανεις swipe δεξιά για να κάνεις το update. Εγώ καμιά φορά κάνω και ενα clear cache/dalvic που σε ρωτάει μετά αλλά δεν είναι αναγκαίο. Αν κάνεις clear τότε απλά θα κάνει κανα 5λεπτο να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και το patch ξεχωριστά και καινούρια version της rom που το περιέχει ενσωματωμένο

Ισχυρίζεται ότι έχει καλύτερη μπαταρία στην αναμονή τόσο με δική του δοκιμή όσο και από αναφορές άλλων χρηστών

 

Πάντως εγώ εδώ και κάπου 15-20 μέρες απολαμβάνω miui by Cris και είναι αψεγάδιαστη

Τώρα που λογικά θα βγει source code από την eui του pro 3 περιμένουμε nougat miui Χρήστο ακούς ?

Slim αυτή εδώ από το xda, έτσι; Το patch που βρίσκεται;

Έχω κι εγώ θέμα με τη μπαταρία στην AICP (που χρησιμοποιεί τον ίδιο kernel blackscreen): Μπορεί να με βγάλει λίιιγο παραπάνω από μέρα, χωρίς φοβερή χρήση, με μια κάρτα και ανοιχτά συνέχεια τα δεδομένα (αλλά browsing μόνο με wifi). Την κρατάω για την κάμερα, αλλά και εγώ δεν ξέρω αν αξίζει τόσο πολύ τον κόπο.

Σκέφτομαι πριν πάω κι εγώ στη MIUI του Cris να δώσω μια ακόμη ευκαιρία στο nougat/SLIM (άτιμη κάμερα).

Επίσης μια παρατήρηση που έκανα στην AICP και που πιθανόν να ισχύει και για SLIM: παίζοντας με τα ΑΚΤ profiles είδα ότι πολλές φορές αλλάζει η συμπεριφορά του fingerprint sensor. Ποιο σταθερό και άμεσο στο kernel default. Στα υπόλοιπα από αργό εως ανύπαρκτο...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...