Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλωδιο θα φταιει.

Δοκιμασε κάποιο αλλο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

εχω αλλαξει ηδη το δικο του,και δεν ζεσταινεται καθολου. Θα κανω εναν ελεγχο σε ολα γιατι δεν ειμαστε για πολλα εξοδα. Φοβαμαι πως θα πρεπει να αλλαξω ρομ αλλα δε ξερω και τι ειναι το καλυτερο να βαλω.

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει ηδη το δικο του,και δεν ζεσταινεται καθολου. Θα κανω εναν ελεγχο σε ολα γιατι δεν ειμαστε για πολλα εξοδα. Φοβαμαι πως θα πρεπει να αλλαξω ρομ αλλα δε ξερω και τι ειναι το καλυτερο να βαλω.

MIUI να σωθείς ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Τράβα έξω από τη μαμά 23s Ron το gps.config και ρίξτο μέσα με ένα root explorer να δεις.. Ή περιμένε κάπου έχω φτιάξει ζιπ..

https://mega.nz/#!Bbg3xSyb!NExiukVOXY_LB018GkPW_naV401UTfq7Xz4rzDxEsWg

Looks better already, θα ενημερώσω σχετικά αν έχω θέμα..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια είναι η καλύτερη οθόνη, κατά προτίμηση από Ευρώπη, αν και δεν νομίζω να υπάρχει, κάτω από 40 ευρώ; Επίσης, θα παρατηρήσω μεγάλη διαφορά από την αυθεντική;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να βρω φορτιστη εδω στην ελλαδα για το κινητο μας;;; Τωρα μου κανει θεματα με το να αποσυνδεεται και να ξανα συνδεεται σε κλασματα δευτερολεπτου. Μηπως εχει χαλασει το φις απο το κινητο;;; Επισης δεν βρηκα πουθενα καμερα για τον φιλο μου που την εσπασε.

 

Αν δεν έχει τσακίσει το καλώδιό σου, μπορεί να σου δημιουργεί πρόβλημα η rom. Έχω την nougat resurrection και κάποια android updates μου δημιουργούν αυτό το πρόβλημα. Μόλις γυρίσω σε προηγούμενα που δουλεύουν κανονικά δεν μου δημιουργεί το φαινόμενο της σύνδεσης/αποσύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την tele26 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μονο στη καμερα λιγο οι φωτογραφιες ειναι σκοτεινες σε κλειστο χωρο και μερα που δεν θα επρεπε μηπως υπαρχει εναλακτικη καμερας??
mi8
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το σημείο και την ώρα ακόμα όσο και αν φαίνεται παράλογο. 4G με Cosmote έχω δει πάντως..;)

 

Εγω παλι με Vodafone ποτε χαχαχαχαχα

 

Κατι σκοτεινα σημαδια σε φωτογραφιες απο διαφορες εφαρμογες, οπως το instagram, αλλα και το οτι το φλας αναβει μονο του σε καποιες εφαρμογες κατα την εστιαση, μπορει με καποιο τροπο να διορθωθει?

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την tele26 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μονο στη καμερα λιγο οι φωτογραφιες ειναι σκοτεινες σε κλειστο χωρο και μερα που δεν θα επρεπε μηπως υπαρχει εναλακτικη καμερας??

Διαφορες λυσεις:

1) Πατα να εστιασει εκει που βλεπεις τη μαυριλα

2) Αν δεν πιασει το ¨1¨ βγαλε το HDR και η φωτεινοτητα θα ανεβει αρκετα.

3) Αν παλι δε σε ικανοποιει το αποτελεσμα με κανεναν απο τους παραπανω τροπους, δοκιμασε τη Bacon Camera. Σκιζει απο φωτεινοτητα, αλλα χανει σε πιστοτητα χρωματων. Τα εμφανιζει λιγο πιο ξεθωριασμενα.

 

Υ.Γ. Φτιαξε τη ρομ στην υπογραφη σου να βλεπουμε ακριβως τι εχεις. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες οι ρομ που εχουν βγει ισχυουν και για το le max 2 pro;Ο οδηγος που υπαρχει στο xda https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154 για ξεκλειδωμα του χ829 κτλ για να πιανει την b20 ξερετε αν δουλευει η αν το εχει δοκιμασει καποιος; Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες οι ρομ που εχουν βγει ισχυουν και για το le max 2 pro;Ο οδηγος που υπαρχει στο xda https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154 για ξεκλειδωμα του χ829 κτλ για να πιανει την b20 ξερετε αν δουλευει η αν το εχει δοκιμασει καποιος;

Αν με τον ορο ¨pro¨ εννοεις το μοντελο με τα 6GB RAM ναι ειναι συμβατες.

Σχετικα με ξεκλειδωμα της Β20 σε Χ829 δεν εχει αναφερει καποιος οποιαδηποτε επιτυχημενη προσπαθεια στο δικο μας νημα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έχει δυο μέρες περίπου που ενώ δείχνει ότι φορτίζει το κινητό το ποσοστό μπαταριάς είναι το ίδιο, η θα φωρτηση παρα πολυ αργα σε σχεση με πριν, κάτι άλλο που παρατήρησα από την τελευταία φόρτιση είναι ότι ζεστάθηκε πάρα πολύ και σε 4 ώρες καπουτ η μπαταρία χωρίς να έχω προσθέσει η αφαιρέσει κάτι από την συσκευή, έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό? το πρόβλημα παρουσιάστηκε εντελώς ξαφνικά. Φωρτηση 3 ωρες και 45 λεπτα νομιζω δεν ειναι Φυσιολογικό με τον δικο του φωρτιστη. Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Έχει δυο μέρες περίπου που ενώ δείχνει ότι φορτίζει το κινητό το ποσοστό μπαταριάς είναι το ίδιο, η θα φωρτηση παρα πολυ αργα σε σχεση με πριν, κάτι άλλο που παρατήρησα από την τελευταία φόρτιση είναι ότι ζεστάθηκε πάρα πολύ και σε 4 ώρες καπουτ η μπαταρία χωρίς να έχω προσθέσει η αφαιρέσει κάτι από την συσκευή, έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό? το πρόβλημα παρουσιάστηκε εντελώς ξαφνικά. Φωρτηση 3 ωρες και 45 λεπτα νομιζω δεν ειναι Φυσιολογικό με τον δικο του φωρτιστη.

 

Φίλε καλώδιο άλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλώδιο άλλαξες;

φυσικα και καλωδιο και φωρτιστη, αργει πολυ στην φωρτιση, και ζεστενετε πολυ, εν το μεταξυ αλλαξα οθονη πριν δυο μερες αλλα δεν πιστευω να ειναι απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σας παρακαλώ, ποια οθόνη προτείνετε, από 40 ευρώ και κάτω; Επίσης μήπως υπάρχει κάποιο zip να flashάρω για να αλλάξω το model name; Δεν το πολυπάω το LEX820 :P, καλύτερα x2 ή x820.. lol

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Για το name, ειχε δώσει ο κρις ενα ζιπ που αλλάζει

Δε ξερω αν κανει για ολες τις ρομ όμως

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

26s Standalone Moded v.5D Full Rom edition 20170824

OTA, Spectrum, NewGapps κλπ, ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ ΈΚΔΟΣΗ, νέα settings, καλύτερη διαχείριση ram & μπαταρίας, νέο apk καιρού, βελτίωση GPS ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634794601

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες οι ρομ που εχουν βγει ισχυουν και για το le max 2 pro;Ο οδηγος που υπαρχει στο xda https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154 για ξεκλειδωμα του χ829 κτλ για να πιανει την b20 ξερετε αν δουλευει η αν το εχει δοκιμασει καποιος;

 

Δεν δουλεύει πραγματικά. Εικονικά ενεργοποιείται μόνο! Λείπει και hardware από μέσα δεν είναι μόνον software θέμα. Άλλωστε γι αυτό είναι πιο φθηνό. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει τσακίσει το καλώδιό σου, μπορεί να σου δημιουργεί πρόβλημα η rom. Έχω την nougat resurrection και κάποια android updates μου δημιουργούν αυτό το πρόβλημα. Μόλις γυρίσω σε προηγούμενα που δουλεύουν κανονικά δεν μου δημιουργεί το φαινόμενο της σύνδεσης/αποσύνδεσης.

 

Εγω ειμαι ακομα μαμα ρομ και εχει αρχισει να μου κανει διαφορα τωρα το κινητο με καποιες εφαρμογες και με εχει βαλει σε σκεψη για ρομ

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Αν στο έκανε αμεσως μετα, τοτε ισως να πονηρευτεις....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τελικά έστρωσε ξαναπερασα την rom από την αρχή αλλά έχω άλλο θέμα τώρα, μου διαβάζει μια φορά το δακτυλικο αποτύπωμα στην αρχή της εγκατάστασης και δεν προχώρα καθόλου στην επανάληψη.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και ένα ευχαριστώ για όλα, μιας και πρώτη φορά γράφω... Έχω την tele26_49 και με τα ακουστικά cdla όταν με καλούν ναι μεν απαντάω πατώντας το κουμπί αλλά δεν ακούγεται τίποτα. Μόλις κλείσω και είτε με ξανακαλεσουν είτε καλέσω εγώ μιλάω κανονικά. ( Στο bluetooth δεν έχω τέτοια προβλήματα). Καμία βοήθεια; Ευχαριστώ και πάλι
Leeco Le max 2 x829 6-128 g,
Link to comment
Share on other sites

26s Aroma Moded Final v.5D Full Rom edition 20170824

OTA, Spectrum, NewGapps κλπ, ΤΕΛΕΥΤΑΊΑ ΈΚΔΟΣΗ, νέα settings, καλύτερη διαχείριση ram & μπαταρίας, νέο apk καιρού, βελτίωση GPS ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634794601

Μπορώ να περάσω την συγκεκριμένη έκδοση Χρήστο πάνω από του aurel 26s stable ?

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια οθόνη προτείνετε; Σκοπεύω να πληρώσω μέχρι 40 ευρώ, και κατά προτίμηση, να είναι από Ευρώπη :)!

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...