Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εψαχνα πριν λιγες μερες τροπο ν' αποθηκευω φωτογραφιες και βιντεο με την μανισια καμερα σε usb otg. Για οποιον ενδιαφερεται, το μοναδικο που λειτουργησε ειναι xposed και XInteranSD.

 

Περασα χθες και την 26 aroma v5, αλλα δεν μπορω να επαναφερω τα backup του titanium. Μ' αφηνει να κανω restore μονο δεδομενα εφοσων κατεβασω τις εφαρμογες απο το playstore. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο; Εκανα καθαρη εγκατασταση με wipe τα παντα.

Κάτι δεν θα έγινε σωστά?? Root? XDA μου λένε όλοι ότι μια χαρά έκαναν restore απο Titanium.. Δεν δοκίμασα και δεν ξέρω....., ότι μου λένε...;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Κανένα καλό νέο από το update που θα κάνει την Tele 23 =} Tele 26 ;;;

2. Επίσης, θα υπάρχει τίποτε που κάνει να αξίζει η αναμονή; Κατά βάση με την 23 είμαι σούπερ από όλες τις πλευρές...

1. Ετοιμη είναι αν όλα πάνε καλά το βράδυ ανεβαίνει...;)

2. Νέος κερνελ+ ταχύτητα+ αυτονομία κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New Spectrum Kernel Moded 26s_AROMA

Από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά και μετά την εγκατάσταση βάζετε πάλι το root manager που είχατε πριν (SU ή Magisk).

Κατάλληλο γι αυτούς που έχουν Magisk και δεν μπάινει ΑΚΤ. 4 δυνατά προφίλ ενέργειας για επιλογή.

Link

https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545578899

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New Spectrum Kernel Moded 26s_AROMA

Από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά και μετά την εγκατάσταση βάζετε πάλι το root manager που είχατε πριν (SU ή Magisk).

 

Link

https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545578899

 

Looks promising :)

 

Btw παίδες δεν ξέρω τι λέτε και αν συμφωνείτε, αλλά όσο περιμένουμε τον Χρήστο αν δεν κάνω λάθος να φτιάξει τα υπόλοιπα για την tele_26 εγώ προτείνω στον Chris να δοκιμάσει να μοντάρει με dolby και viper4a κτλ αυτή την Rom, μιας και το μόνο κακό της που αναγνωρίζω από χρήστες είναι ο ήχος, να βάλει και λίγα tweaks και κάποια καλούδια από άλλες aosp(rr, lineage κτλ) https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-unofficial-aicp-11-0-max2-aka-x2-t3578952 και boom η καινούργια 7.1.2 και η καλύτερη AOSP ROM για το Le max 2 από τον Chrisball xD

 

~Edit: Σύμφωνα με χρήστες φαίνεται η πιο απροβλημάτιστη και λιγότερο buggαρισμένη 7.1.2 ROM για το Le Max 2.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμάζω άλλη μια το fp,αν και ήμουν σίγουρος οτι ήταν hardware το πρόβλημα,και μετά απο 30 αλλαγές ρομ ξαφνικά λειτουργεί!!!!!!!!!Ναι ρε φιλε λειτουργεί!!!!Τελος οι αλλαγές ρομ απο μένα!chris σε κανω μπλοκ και delete και βγαίνω από το φόρουμ γιατι είμαι επιρρεπείς και μπορει να δοκιμασω και άλλη ρομ!!!!!χαχαχαχα μπράβο ρε παιδια για την δουλειά σας

Μηπως μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις που εβαλες; Εχεις το x820 απο Banggood?

Edited by TheBigWerewolf

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προτείνω να δείτε αυτό εδώ πέρα μιας και φαίνεται αριστότατη λύση για root hide.

https://www.reddit.com/r/pokemongodev/comments/600ui2/current_method_to_pass_safetynet/

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Έλα το βρήκα και μου είπαν το πέρασε εύκολα..... https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72875916&postcount=223

Δεν πειράζεις όπως σου είπα το onboard magisk 12 και κατεβάζεις και βάζεις αυτό! >> https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=4196573&d=1498719201

Μετά κάνε το τεστ... ;) Σχετικό ποστ >> https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72844209&postcount=633

Το ίδιο βγάζει ακόμα xD. Δεν πειράζει αφού παιζει το pokemon go καλά είναι :P

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, μια aosp marshmallow με ολα τα καλανπου φτιάχνεις, δε μπορεις να δημιουργήσεις? :D

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :wacko::wacko::wacko:

Πώς το έκανες αυτό? Με τι ρυθμίσεις?? :ninja::ninja::ninja:

 

Ούτε εγώ δεν ξέρω και μου φάνηκε απίστευτο :lol:

Έχω βάλει την 26s όσο πιο light γίνεται από leeco υπηρεσίες, έχω απενεργοποιησει έξτρα εφαρμογές συστήματος και έχω περάσει greenify και xposed. Δεν έχω βάλει κανένα προφίλ atk. Η χρήση είναι μόνο wifi συνδεμένο συνέχεια. Επίσης βάζω την 2η sim gsm only αντί για 3g που είναι προεπιλογή. Αυτά τα κάνω βέβαια σε όλες τις ρομ που περνάω αλλά τετοια αυτονομία δεν έχω ξαναδεί!

Link to comment
Share on other sites

Στην 26s modded δουλευουν κανονικα τα cdla earphones?? Aπαντανε κλησεις κλπ?? Επισης το v4a dolby atmos κλπ δουλευουν?? Και για την φωτεινοτητα ηθελα να ρωτησω, ειναι οπως στην 23s?? Εχω την RR 5.8.3 και η φωτεινοτητα στο 100% ειναι οπως το 50% στην 23s!! Eπισης η modded 26s ειναι αυτη που ειναι στην 1η σελιδα?? Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλό καλοκαίρι με δώρο λειτουργικό fingerprint! :lol:

Mείνε όπως είσαι μεχρι να βγεί επίσημη Nougat τώρα. Μου είπαν και άλλα παιδιά ότι τους δούλεψε στους xda...Τώρα είναι οι ρυθμίσεις που βάζω από το αρχείο fingerprint που βρήκα? Κανείς δεν ξέρει....:wacko:

 

Όταν βγει η nougat, τι είναι αυτό που περιμένουμε παραπάνω;; Βασικά μετά το χθεσινό φοβάμαι να πάρω το ρίσκο άλλης αλλαγής, έκανα και ένα foul backup 15,5gb!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις που εβαλες; Εχεις το x820 απο Banggood?

X829 από banggood, δεν έβαλα ρουτ από αρομα, και έβαζα τα πιο απλά, πιο σκέτη δεν γίνεται

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

New Spectrum Kernel Moded 26s_AROMA

Από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά και μετά την εγκατάσταση βάζετε πάλι το root manager που είχατε πριν (SU ή Magisk).

Κατάλληλο γι αυτούς που έχουν Magisk και δεν μπάινει ΑΚΤ. 4 δυνατά προφίλ ενέργειας για επιλογή.

Link

https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545578899

 

Μόνο για την 26s Aroma?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για την 26s Aroma?

 

Η tele_26 τον έχει ήδη... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει η nougat, τι είναι αυτό που περιμένουμε παραπάνω;ι

Τίποτα απολύτως όμως.... :lol::p

Τώρα έχουμε και νέο Kernel... Καλύτερη διαχείριση ενέργειας για όλα τα γούστα οπότε λογικά είμαστε οκ...

CDLA έχεις λογικά αφού έχεις χ829. Παίζουν όλα κανονικά? Δεν έχω να δοκιμασω...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Problem. Τα ακουστικά δε δουλεύουν στις κλησεις. Μουσική ολα οκ.

RR marshmallow

 

Κανενα τιπ?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Problem. Τα ακουστικά δε δουλεύουν στις κλησεις. Μουσική ολα οκ.

RR marshmallow

 

Κανενα τιπ?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Στους xda λενε οτι ειναι αλυτο προβλημα, η λυση ειναι η νεα tele 26 του crisbal πιυ περιμενουμε ολοι με ανυπομονησια . Τελικα και η mm και η nougat της rr τα ίδια θεματακια έχουν και χειρότερη μπαταρια

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Φτου

Και μαρεσε η ρομ!

Θα δοκιμασω με τον ανταπτορα και ακουστικά χιαομι, αν και δε πιστευω να αλλάξει κατι

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Φτου

Και μαρεσε η ρομ!

Θα δοκιμασω με τον ανταπτορα και ακουστικά χιαομι, αν και δε πιστευω να αλλάξει κατι

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Θα αλλαξει. Μονο με τα cdla δεν παιζει. Με adaptor και Xiaomi pistons ειμαι οκ σε ολα εγω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα το τελευταιο update της tele 23s (to 44 ειναι νομιζω) καπακι με την επανεκκινηση κρασαρουν οι ρυθμισεις. (η εφαρμογη ρυθμισεις σταματησε να λειτουργει) Any tips???

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update της tele 23s (to 44 ειναι νομιζω) καπακι με την επανεκκινηση κρασαρουν οι ρυθμισεις. (η εφαρμογη ρυθμισεις σταματησε να λειτουργει) Any tips???

Δεν θα έπρεπε. Ξανακαντο από το ζιπ που έχω δώσει εδώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7233033#post7233033

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως όμως.... :lol::p

Τώρα έχουμε και νέο Kernel... Καλύτερη διαχείριση ενέργειας για όλα τα γούστα οπότε λογικά είμαστε οκ...

CDLA έχεις λογικά αφού έχεις χ829. Παίζουν όλα κανονικά? Δεν έχω να δοκιμασω...

 

Kernel δεν άλλαξα,αυτός που ανέβασες,σου είπα τώρα κότα!!!!χαχαχα

Με τα ακουστικά εδώ και μήνες έχω θέμα,ειναι το μονο που δεν εχει φτιάξει,δεν ακούγομαι καθόλου,δοκίμασα με ανταπτορα και κάτι xiaomi που είχα αλλα πάλι τζιφος

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Kernel δεν άλλαξα,αυτός που ανέβασες,σου είπα τώρα κότα!!!!χαχαχα

Με τα ακουστικά εδώ και μήνες έχω θέμα,ειναι το μονο που δεν εχει φτιάξει,δεν ακούγομαι καθόλου,δοκίμασα με ανταπτορα και κάτι xiaomi που είχα αλλα πάλι τζιφος

 

Σε καμία ρομ που έβαλες δεν παίζουν? Είπες ότι έβαλες όλες για το Fingerprint.. Μείνε τότε έτσι τώρα που παίζει και βλέπουμε.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία ρομ που έβαλες δεν παίζουν? Είπες ότι έβαλες όλες για το Fingerprint.. Μείνε τότε έτσι τώρα που παίζει και βλέπουμε.. ;)

 

Ναι σε όλες,είπαμε άγκυρα εδώ τώρα!!!!

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

CrisBal θα με φτιαξεις σημερα με to thermal engine-conf το περιμενω ....αν δεν εχεις καποιο εφκερο συμβιβαζομαι και με τις aroma 26s να δω αν θα δω διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...