Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αν βλέπεις μαύρη κόλλα στο πλάι και τρεμοπαιξιμο σημαίνει ότι είναι refurbished..

 

Θα επηρεαει σε περαιτερω λειτογργια της οθονης?? Βασικα καλυτερα ειναι να το στειλω πισω.. το θεμα ειναι οτι δεν κρατησα backup.. ειχα γραψει ομως εδω αν θυμαμαι καλα οτι ειχε 5.8.18(stable). Αν βεβαια ειναι μονο το τρομεπαιξιμο στο back button δεν εχω θεμα..απλα μην συνεχισει και γινει τπτ αλλο ειναι το θεμα..

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Θα επηρεαει σε περαιτερω λειτογργια της οθονης?? Βασικα καλυτερα ειναι να το στειλω πισω.. το θεμα ειναι οτι δεν κρατησα backup.. ειχα γραψει ομως εδω αν θυμαμαι καλα οτι ειχε 5.8.18(stable). Αν βεβαια ειναι μονο το τρομεπαιξιμο στο back button δεν εχω θεμα..απλα μην συνεχισει και γινει τπτ αλλο ειναι το θεμα..

 

Αν είχε την 18 είσαι τυχερός. Πήγαινε στο ποστ με τον Bootloader και την έχω σε fastboot. Αααα οποίος θέλει να δοκιμάσει μπορεί να βάλει και αυτήν για τα θέματα του Fingerprint γιατί αλλάζει και το Fingerprint software από την αρχή. Αν όμως έχεις θέματα στείλτο πίσω καλύτερα να πάρεις τα λεφτά ή κάποιο άλλο. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν απαντήθηκε αλλά το κινητό πίανει 4G σε μία από τις 2 σιμ, όποια έχει ενεργοποιημένα τα data. Πχ εγώ που έχω 2 σιμ κοσμοτέ πιάνει 4G μόνο σε αυτή που έχω επιλέξει για data, όποια και αν είναι αυτή, είτε η 1 ή η 2.

 

Χρήστο παρεπιπτώντως, διαλέγοντας χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου μου κάνει επανεκίνηση το κινητο. Μου το είχε ξανακάνει άλλη μία φορά που χρειάστηκε να κάνω χειροκίνητη στη 23.32.

 

Συγνώμη δλδ να κάνω μια χαζή ερώτηση.. Αφού έχεις ορίσει και ανοίξει την 2 sim πχ για data τι να το κάνεις να έχει και στην άλλη? Όταν το θες πας στις sim ορίζεις την 1 πχ και γυρίζει απευθείας.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τα μόντεμ από την Indian rim και θα είσαι μία χαρά πιστεύω..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς είδα τώρα τό backup από το χ829 και για κάποιο λόγο το firmware δεν έχει γίνει είναι 0. Δοκιμάστε αυτό απο twep μήπως και ....

https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y

 

Χρήστο σε πιο φακελο βρίσκονται τα αρχεια των driver να κοιτάξω και στο δικό μου backup

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

 

Συγνώμη δλδ να κάνω μια χαζή ερώτηση.. Αφού έχεις ορίσει και ανοίξει την 2 sim πχ για data τι να το κάνεις να έχει και στην άλλη? Όταν το θες πας στις sim ορίζεις την 1 πχ και γυρίζει απευθείας.

 

Σωστά, απλά κατάλαβα ότι μερικοί νομίζουν οτι είναι αδυνατο να έχεις 4G στη 2η sim.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, απλά κατάλαβα ότι μερικοί νομίζουν οτι είναι αδυνατο να έχεις 4G στη 2η sim.

 

Ααα οκ τότε εγώ κατάλαβα λάθος .Αν πας λίγα ποστ ποιο πίσω έχω ανεβάσει και screenshot πού τι δείχνω αυτό...;)

8_2017_91130_._._EEST.jpg

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο σε πιο φακελο βρίσκονται τα αρχεια των driver να κοιτάξω και στο δικό μου backup

 

Έπρεπε κανονικά να το έχεις κάνει σκέτο.Αλλα ςννσιτ παίζει οκ πάτα τώρα σκέτο το firmware κάνε backup και ανέβασε το.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αααα οποίος θέλει να δοκιμάσει μπορεί να βάλει και αυτήν για τα θέματα του Fingerprint γιατί αλλάζει και το Fingerprint software από την αρχή. Αν όμως έχεις θέματα στείλτο πίσω καλύτερα να πάρεις τα λεφτά ή κάποιο άλλο. ;)

 

Μπορούμε να έχουμε μόνο το firmware?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

chris?

θα βαλω την δικια σου την τελε τελικα θελω λιγη βοηθεια

παταω εκαθαριση

συνθετη εκαθαριση

εκει εχει

delvic/art cache

μνημη cashe

data

εσωτερικος χωρος αποθηκευσης

συστημα

usb otg

για καθαρη εγκατασταση τα επιλεγω ολα?

και επισης εχει κ διαμορφωση δεδωμενων ενα βημα πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αρχεια στην εικονα μου δημιουργησε το backup, δεν ξερω αν βοηθαει

 

https://mega.nz/#!8f4x2SiB!BIh77sDAkwE0jr95jDETQnupdaP_u4AfskEEDbwb42M

 

Ακόμη βρήκα κι αυτές τις στοκ rom.Έχει και την 16ς global και indian

https://boycracked.com/2017/03/01/official-leeco-le-max-2-x820-stock-rom-firmware/

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαλουμε δικες μας εικονες στην οθονη κλειδωματος η μονο αυτες που βρισκουμε online μεσω του προγραμματος?Γιατι δεν εχω βρει τροπο να βαλω καποια δικια μου.
Link to comment
Share on other sites

chris?

θα βαλω την δικια σου την τελε τελικα θελω λιγη βοηθεια

παταω εκαθαριση

συνθετη εκαθαριση

εκει εχει

delvic/art cache

μνημη cashe

data

εσωτερικος χωρος αποθηκευσης

συστημα

usb otg

για καθαρη εγκατασταση τα επιλεγω ολα?

και επισης εχει κ διαμορφωση δεδωμενων ενα βημα πιο πριν

 

Κατά αρχή δοκίμασε να κάνεις ένα , installation μόνο με wipe advance wipe μόνο dalvik art cache & cache. Κάνε μετά το installation μπες σύστημα και δες. Στο λέω για να μην έχεις την παραμικρή υπόνοια ότι καθάρισε όλο το partition μέ τι σύστημα και χάθηκαν τα αρχεία fingerprint . Δεν έχουν σχέση βέβαια γιατί είναι σέ άλλο partition αλλά δοκίμασε και αν δεν κάνε clean μέ όλα τά wipe εκτός internal storage.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω την εφαρμογή για να αλλάξω εικόνα στην οθόνη κλειδώματος. (tele 23S.37)

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θελω να αγορασω ένα LeEco Le Max 2 ,θα προτιμουσα το Χ820 αλλα υπαρχει μονο στο ροζ χρυσο ...εψαξα λιγο και βρηκα το Χ829 σε γκρι από αποθηκη ευρωπης στα ιδια περιπου λεφτα και το Χ822 θα το φερουν από κινα οποτε θα αργησει και το φοβάμαι ολο αυτο....εχουν καποια σημαντικη διαφορα ?? εχω συνδεση COSMOTE μεχρι τωρα ...... κατι άλλο που πρεπει να γνωρίζω ??? δεν είμαι και πολύ τεχνακιας απλα ενας απλος χρηστης !!!!!! ευχαριστω για την βοηθεια σας.....

Link to comment
Share on other sites

το V4A δουλέυει με ακουστικά σε όλους;μετά την 36 δεν δουλέυει σε μένα μόνο η ρύθμιση για ακουστικά. Το speaker δουλεύει κανονικα.

 

Παρατηρήθηκε αυτό μετά την αναβάθμιση του. Με άλλα ακουστικά πχ xiaomi Nokia Samsung παίζει κανονικά. Κοίτα και στο νήμα με τό pro3 να δεις που έχουν το ίδιο θέμα μετά το update του viper4a

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω την εφαρμογή για να αλλάξω εικόνα στην οθόνη κλειδώματος. (tele 23S.37)

 

Βάλε το ζιπ που την φέρνει πίσω.. Κοίτα κάνα 4 σελίδες πίσω το έδωσε ό Τάσος.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το V4A δουλέυει με ακουστικά σε όλους;μετά την 36 δεν δουλέυει σε μένα μόνο η ρύθμιση για ακουστικά. Το speaker δουλεύει κανονικα.

Τελευταια φορα που τσεκαρα δουλευει κανονικα με ακουστικα, φτανει να μην ειναι τα δικα του.(CDLA) 2 ζευγαρια Xiaomi Pistons που εχω με adaptορακι απο θηλυκο καρφι σε type C, και το V4A επαιζε κανονικα. Δεν ξερω μηπως αλλαξε κατι με το σημερινο update της Tele, το 28.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ζιπ που την φέρνει πίσω.. Κοίτα κάνα 4 σελίδες πίσω το έδωσε ό Τάσος.

Ευχαριστώ το βρήκα :D

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχή δοκίμασε να κάνεις ένα , installation μόνο με wipe advance wipe μόνο dalvik art cache & cache. Κάνε μετά το installation μπες σύστημα και δες. Στο λέω για να μην έχεις την παραμικρή υπόνοια ότι καθάρισε όλο το partition μέ τι σύστημα και χάθηκαν τα αρχεία fingerprint . Δεν έχουν σχέση βέβαια γιατί είναι σέ άλλο partition αλλά δοκίμασε και αν δεν κάνε clean μέ όλα τά wipe εκτός internal storage.

 

Μπα δεν θα έχω καμία υπόνοια,έχω εμπιστοσύνη στο λόγο σου και ας μη σε ξέρω, φαίνεσαι από τη δουλειά που κάνεις οπότε θα κάνω όλα τα wipe από μία αρχή

Ιντερναλ να μην κάνω;Στις περισσότερες ρομ στην περιγραφή γιατί το λινκ για την τελε δεν έχεις περιγραφή για εγκατάσταση , γράφεις για καθαρή εγκατάσταση και ιντερναλ

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν θα έχω καμία υπόνοια,έχω εμπιστοσύνη στο λόγο σου και ας μη σε ξέρω, φαίνεσαι από τη δουλειά που κάνεις οπότε θα κάνω όλα τα wipe από μία αρχή

Ιντερναλ να μην κάνω;Στις περισσότερες ρομ στην περιγραφή γιατί το λινκ για την τελε δεν έχεις περιγραφή για εγκατάσταση , γράφεις για καθαρή εγκατάσταση και ιντερναλ

 

Βρέ κάνε αυτό που σού λέω για αρχή και βλέπεις. Αν είναι βέβαια Indian θα χρειαστεί σίγουρα . Δοκίμασε και βλέπεις .

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Public download mode has reached the maximum number of downloads 7 times, can not download.

 

Τώρα; Την κατέβασε κανείς;

Edited by TheBigWerewolf

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει έλεος...

Από τις 20:00 αυτήν ψάχνω...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει έλεος...

Από τις 20:00 αυτήν ψάχνω...

 

Από κινητό δίνει ένα APK για πακέτο download λέει .Για δοκιμάστε μήπως...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...