Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του le max 2,μια ερώτηση για τον crisbal ποιο είναι πιο καλύτερο από τα δυο το 4/32 ή το 6/64 για χ820,γιατί βλέπουμε στο kimovil ότι το 4/32 είναι πιο γρήγορο ισχύει;ευχαριστώ!!!

 

Όχι, δεν ισχύει. Που το λέει αυτό στο kimovil?? :D

Είναι στην ίδια συσκευή περισσότερη ram/storage.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα ένα λάθος. Ανεβάζω ένα μικρό φλασ ζιπ στο Mega. Αύριο το δίνω και ΟΤΑ

 

https://mega.nz/#!opYUAA6S!D4PryX8l73imVmK9jeOLDx0F0-s0ukBkB7GpyZx8aRU

 

Τάσο δεν το έκανα το ΟΤΑ, θα το περάσεις στο 37 το fix η θα βγάλεις 38 αποκλειστικά για αυτό;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

 

Τάσο δεν το έκανα το ΟΤΑ, θα το περάσεις στο 37 το fix η θα βγάλεις 38 αποκλειστικά για αυτό;

 

Κάνε το ΟΤΑ που σου φέρνει και κάποια άλλα πράγματα και μετά πέρνα το ζιπακι. θα το βάλω μεν και στο 38 ΟΤΑ αλλά γιατί να περιμένεις?

Link to comment
Share on other sites

Guys οταν τραβάτε βίντεο έχει autofocus? Γιατί σε μενα το x829 δεν ειχε.

Δεν δουλεύει μόλις πατάς το record με τη μαμά κάμερα , πρέπει να κατεβάσεις 3d party app

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!

 

Σήμερα παρέλαβα το x829 μου 4/64, για όσους φίλους θέλουν να ρωτήσουν, το πήρα από geekbuying 6/3, ήρθε με SG post, πέρασε τελωνείο από ΥΕΔ Θεσσαλονίκης και το παρέλαβα σήμερα. Πλήρωσα 56€.

 

Ήρθε με την 16s μέσα, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι επιλογές έχω σε rom σε official και τι μου προτείνετε από τις δικές σας; (Διαβάζω το thread εδώ και τρεις εβδομάδες) Θέλω να είναι όσο πιο stable γίνεται. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Official Indian , απο τις πειραγμένες εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι δεν ειναι αυτο που ψαχνεις αλλα φαινεται πολυ καλη η τιμη του , ειναι το LeEco Le Max 2 X820 6GB RAM 64GB ROM και θα το βρεις εδω στα 223.22€ ... ρωτα για διαθεσιμοτητα και αμα σε βολευει καλη αγορα :lol:

 

Έχουμε πληροφορίες για tinydeal?δεν το ξέρω?αξιόπιστο είναι?από Ευρώπη έρχεται?

 

Μετά από αναζήτηση βλέπω ότι το tinydeal δεν είναι και ιδιαίτερα αξιόπιστο και δεν ήταν από ευρωπαϊκή αποθήκη. Κάνω λάθος παιδιά?

Edited by V3Ge7t0_6
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση βλέπω ότι το tinydeal δεν είναι και ιδιαίτερα αξιόπιστο και δεν ήταν από ευρωπαϊκή αποθήκη. Κάνω λάθος παιδιά?

 

Καλημέρα. Έχω πάρει 2 από εκεί χωρίς προβλήματα. Τώρα αν είσαι από τους τυχερούς..:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Official Indian , απο τις πειραγμένες εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece.

Και η tele σε αυτήν βασίζεται στην 23s εννοώ....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του le max 2,μια ερώτηση για τον crisbal ποιο είναι πιο καλύτερο από τα δυο το 4/32 ή το 6/64 για χ820,γιατί βλέπουμε στο kimovil ότι το 4/32 είναι πιο γρήγορο ισχύει;ευχαριστώ!!!

 

Μην ακούς τι γράφουν.. Η λογική λέει ίδιο hardware περισσότερη μνήμη και χώρος... Άρα?;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Μπορείς να αλλάξεις και την φωτιά; Σε ένα παρόμοιο μοτίβο; Αλλά να υπάρχουν τα ονόματα Χρήστος - Τάσος.

 

Με το καινούριο OTA αλλάζει και το bootanimation, αλλά τ' απόγευμα θ' ανεβάσω κι ένα που δένει με το bootscreen που έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο OTA αλλάζει και το bootanimation, αλλά τ' απόγευμα θ' ανεβάσω κι ένα που δένει με το bootscreen που έδωσα.

 

Ευχαριστούμε... Δώσε πόνο αλλά δες κι αυτό.. Κάπως έτσι περίπου να είναι με όλο το AH Telegram Group και Tassos & Crisbalgreece ή σύμφωνα με το νέο bootanimation

Splash image

https://mega.nz/#!8RMgxJIQ!3Cdj03raSP8gwxgnYAsnhxkaZ0lb7l6uplwGBx5X-7w

Bootanimation

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχασα το εικονίδιο V4A αλλά μέσα στις ρυθμίσεις ήχος και δόνηση υπάρχει κανονικα. Δεν έχω περάσει το εξτρα ζιπ ακόμα δεν ξέρω αν παίζει ρολο αυτό. Το κατεβάζω τώρα.
LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

εχω την stock rom EUI 16s και εχω βαλει twrp . Προσπαθω να κανω backup τη rom αλλα οταν κανω το system και system image backup βγαζει το εξης προβλημα -> createTarFork() process ended with ERROR: 255. Ο χωρος υπαρχει (αν το twrp λεει σωστα το μεγεθος των partitions . Τι να κανω ?

 

PS το twrp κανει backup το internal storage?

Link to comment
Share on other sites

εχω την stock rom EUI 16s και εχω βαλει twrp . Προσπαθω να κανω backup τη rom αλλα οταν κανω το system και system image backup βγαζει το εξης προβλημα -> createTarFork() process ended with ERROR: 255. Ο χωρος υπαρχει (αν το twrp λεει σωστα το μεγεθος των partitions . Τι να κανω ?

 

PS το twrp κανει backup το internal storage?

 

(Άσχετο) ποίο κινητό έχεις? Αν έχεις χ829 και το έχεις πάρει από efox θα ήθελα σε παρακαλώ ένα full backup. H γενικά αν το έχει κάποιος... Όσο για το πρόβλημα σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω πέρα από το να σε διαβεβαιώσω ότι μπορείς να κάνεις Και internal backup.

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

(Άσχετο) ποίο κινητό έχεις? Αν έχεις χ829 και το έχεις πάρει από efox θα ήθελα σε παρακαλώ ένα full backup. H γενικά αν το έχει κάποιος... Όσο για το πρόβλημα σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω πέρα από το να σε διαβεβαιώσω ότι μπορείς να κάνεις Και internal backup.

 

Αν εννοεις την 16s που βαζουν τα κινεζομαγαζα χωρις κινεζικες εφαρμογες και χωρις το updater τοτε την εχω φουλ backup.Το προβλημα ομως ειναι οτι εχει 7,5GB μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

εχω την χ829 αλλα δεν το εχω παρει απο efox και ετσι και αλλιως δεν μπορω να κανω full backup για τον παραπανω λογο

Για την internal ρωτησα γιατι ηθελα να δω αν μεσα σε αυτα τα partitions ειναι μεσα και αυτη και συνεπως δεν εχει αρκετο χωρο να τη γραψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εννοεις την 16s που βαζουν τα κινεζομαγαζα χωρις κινεζικες εφαρμογες και χωρις το updater τοτε την εχω φουλ backup.Το προβλημα ομως ειναι οτι εχει 7,5GB μεγεθος.

 

αν updater εννοεις το ota system update τοτε ναι αυτη ειναι

Μπορεις να την ανεβασεις μεσω MEGA?

Link to comment
Share on other sites

εχω την χ829 αλλα δεν το εχω παρει απο efox και ετσι και αλλιως δεν μπορω να κανω full backup για τον παραπανω λογο

Για την internal ρωτησα γιατι ηθελα να δω αν μεσα σε αυτα τα partitions ειναι μεσα και αυτη και συνεπως δεν εχει αρκετο χωρο να τη γραψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν updater εννοεις το ota system update τοτε ναι αυτη ειναι

Μπορεις να την ανεβασεις μεσω MEGA?

 

Με 80 KB/s δεν θα ανεβει ποτε :p

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την 16s που βαζουν τα κινεζομαγαζα χωρις κινεζικες εφαρμογες και χωρις το updater τοτε την εχω φουλ backup.Το προβλημα ομως ειναι οτι εχει 7,5GB μεγεθος.

Μηπως ειναι ευκολο να συμπιεστει και να ανεβει στο megadrive?

Και εγω το θελω

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Να μοιραστώ και εγώ την εμπειρία μου σήμερα καθώς έκανα window shopping Έβαλα το κινητό 829 δίπλα-δίπλα στο Samsung S7 και συνέκρινα τις οθόνες και τα χρώματα τώρα μη με περάσετε για τρελό Αλλά τολμώ να πω ότι δεν βρήκα μεγάλες διαφορές στις οθόνες περίμενα να δω τραγικά αποτελέσματα αλλά τα χρώματα και η ζωντάνια ήταν πολύ κοντά όταν το έβαλα με άλλα πάνελς από Sony βρήκα μεγάλες διαφορές στη φωτεινότητα και το άσπρο αλλά στη Super amoled του Samsung είναι πάρα πολύ κοντά λέτε να πάω σε κανέναν οφθαλμίατρο?

(Χρήστο και Τάσο Μήπως έχετε κάνει καμιά τρελή πατέντα στην τελε με τις ρυθμίσεις?)

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

(Άσχετο) ποίο κινητό έχεις? Αν έχεις χ829 και το έχεις πάρει από efox θα ήθελα σε παρακαλώ ένα full backup. H γενικά αν το έχει κάποιος... Όσο για το πρόβλημα σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω πέρα από το να σε διαβεβαιώσω ότι μπορείς να κάνεις Και internal backup.

 

Ok φιλε δεν πειραζει . Ευχαριστω για την προθυμια:D

 

Μηπως ειναι ευκολο να συμπιεστει και να ανεβει στο megadrive?

Και εγω το θελω

 

Λοιπον σας εφτιαξα ενα torrent.Το δοκιμασα και κατεβαζει με πανω απο 1 mb/s οποτε ειστε κομπλε.Απλα οταν την βαλετε να ξερετε οτι εχει κωδικο οποτε θα χρειαστει λογικα wipe cache αλλα καντε ενα γενικο wipe να ανοιξει σαν την πρωτη φορα χωρις εφαρμογες κλπ.Τωρα αν την κατεβασετε ολοι μαζι δεν ξερω τι ταχυτητες θα εχει οποτε προτεινω να την κατεβασετε ενας ενας.

https://mega.nz/#!YN9XTazR!Sj_4js2c3wjXWzvuqCh6Dqv90jXwnNPjKN0BOuLPHus

 

*Στο backup δεν υπαρχει το firmware αλλα το εχω κρατησει οποτε οποιος θελει μου λεει να του το δωσω

Edited by original1924
Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδιά που ρωτάνε αν έχουν 4G στην 2η κάρτα στο χ829

Screenshot_2017-04-08-14-20-28.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(Χρήστο και Τάσο Μήπως έχετε κάνει καμιά τρελή πατέντα στην τελε με τις ρυθμίσεις?)

 

Και που να δεις το screenmask filter που έρχεται στο βραδινό update αλλά και αυτό μέσα :lol:

Screenshot_2017-04-08-14-27-52.jpg 8_2017_22455_._._EEST.jpg

Και εδώ πως δουλεύει το AMOLED σε σκούρο φόντο με πολύ φώς..Για να βλέπουμε τι μας γίνεται όπως στα Samsung μωρέ αδερφάκι μου!

Screenshot_2017-04-08-14-37-59.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σας εφτιαξα ενα torrent.Το δοκιμασα και κατεβαζει με πανω απο 1 mb/s οποτε ειστε κομπλε.Απλα οταν την βαλετε να ξερετε οτι εχει κωδικο οποτε θα χρειαστει λογικα wipe cache αλλα καντε ενα γενικο wipe να ανοιξει σαν την πρωτη φορα χωρις εφαρμογες κλπ.Τωρα αν την κατεβασετε ολοι μαζι δεν ξερω τι ταχυτητες θα εχει οποτε προτεινω να την κατεβασετε ενας ενας.

https://mega.nz/#!YN9XTazR!Sj_4js2c3wjXWzvuqCh6Dqv90jXwnNPjKN0BOuLPHus

 

*Στο backup δεν υπαρχει το firmware αλλα το εχω κρατησει οποτε οποιος θελει μου λεει να του το δωσω

 

Εχω κι εγω ενα backup αλλα οντως μετα το restore μου ζηταει κωδικο που δεν ειχα βαλει. Για αυτο ζητησα ξανα ενα backup. Σε αυτην την περιπτωση κανω πρωτα wipe εκτος ιντερναλ και μετα restore?

 

Ακυρο τωρα το ειδα. firmware ψαχνω εγω για το χ829. βασικα τους driver οι κινεζοι και οι ινδοι δεν κανουν

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω ενα backup αλλα οντως μετα το restore μου ζηταει κωδικο που δεν ειχα βαλει. Για αυτο ζητησα ξανα ενα backup. Σε αυτην την περιπτωση κανω πρωτα wipe εκτος ιντερναλ και μετα restore?

 

κανε και το internal wipe για clean install και οταν κανεις restore κανε format data για να το επαναφερεις στις εργοστασιακες ρυθμισεις και να μην εχεις και τον κωδικο

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω ενα backup αλλα οντως μετα το restore μου ζηταει κωδικο που δεν ειχα βαλει. Για αυτο ζητησα ξανα ενα backup. Σε αυτην την περιπτωση κανω πρωτα wipe εκτος ιντερναλ και μετα restore?

 

Ακυρο τωρα το ειδα. firmware ψαχνω εγω για το χ829. βασικα τους driver οι κινεζοι και οι ινδοι δεν κανουν

 

Όχι βρέ παιδιά βάλτε αυτό από τό TWRP μην κάνετε wipe... Καθαρίζει τους κωδικούς μετά από restore

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

Το firmware τού χ829 τι έχω εγώ υπομονή αύριο να σας το ανεβάσω..Θα το κάνετε restore όπως είναι...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, Τάσο και παιδιά καλησπέρα!

Έχω βάλει την tele 23 και εξ αρχής σταμάτησε να δουλεύει το fingerprint (και στην κάμερα), ενώ πριν δούλευε. Δυστυχώς δεν κράτησα backup και έχω δοκιμάσει και τα modem και την 20s CN, αλλά τίποτα.

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι δεν γίνεται σωστή διαχείριση της RAM (έχω μόνο δύο προστευομενες εφαρμογές), το android τρώει 1gb ram. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Edited by rali21
Νόμιζα έστελνα π.μ. :) (είμαι νέος στο forum)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω παρατηρησει τρεμοπαιξιμο στο φωτισμο του back button. Καποιες φορες αν πιεσεις ελαφρως την οθονη διπλα ακριβως απο το πληκτρο φωτιζει κανονικα. Καποιες αλλες απλα φωτιζει λιγοτερο απ'οτι τα αλλα... Οταν αφαιρεσα το tempered glass παρατηρησα μια μαυρη κολα στα δεξια στο ακρο της οθονης που λογικα δεν ειναι η κολα του tempered.. υπαρχει περιπτωση να ξεκολλαει η οθονη..?? Το εχω κανα 2 μηνο το κινητο και ηδη εχω στειλει μηνυμα στο gearbest. Το προβλημα ειναι οτι δεν κρατησα backup οταν ηρθε...

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, Τάσο και παιδιά καλησπέρα!

Έχω βάλει την tele 23 και εξ αρχής σταμάτησε να δουλεύει το fingerprint (και στην κάμερα), ενώ πριν δούλευε. Δυστυχώς δεν κράτησα backup και έχω δοκιμάσει και τα modem και την 20s CN, αλλά τίποτα.

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι δεν γίνεται σωστή διαχείριση της RAM (έχω μόνο δύο προστευομενες εφαρμογές), το android τρώει 1gb ram. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Τα έχουμε πει 400 φορές για το Fingerprint

Το σύστημα τραβάει όσα χρειάζεται ανάλογα την περίπτωση. Μην φοβάσαι δεν λαγκαρει τι κινητό

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα! Εχω παρατηρησει τρεμοπαιξιμο στο φωτισμο του back button. Καποιες φορες αν πιεσεις ελαφρως την οθονη διπλα ακριβως απο το πληκτρο φωτιζει κανονικα. Καποιες αλλες απλα φωτιζει λιγοτερο απ'οτι τα αλλα... Οταν αφαιρεσα το tempered glass παρατηρησα μια μαυρη κολα στα δεξια στο ακρο της οθονης που λογικα δεν ειναι η κολα του tempered.. υπαρχει περιπτωση να ξεκολλαει η οθονη..?? Το εχω κανα 2 μηνο το κινητο και ηδη εχω στειλει μηνυμα στο gearbest. Το προβλημα ειναι οτι δεν κρατησα backup οταν ηρθε...

 

Αν βλέπεις μαύρη κόλλα στο πλάι και τρεμοπαιξιμο σημαίνει ότι είναι refurbished..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω δει αυτά που ειπώθηκαν για το fp και τα δοκίμασα , απλά δεν είχε αποτέλεσμα. Και απ τη στιγμή που δούλευε πριν πρέπει να είναι θέμα software γι' αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...