Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

 

Το έχεις ορίσει να τα παίρνει μόνο εκεί? Ρυθμίσεις Κάρτες sim

 

Όχι. Δεν έχω κανει κάτι. 'Εχω βάλει μόνο τεξτρα. Παίρνω κανονικά sms στην 1, αλλά όχι στη δύο. Σε αυτούε που τα στέλνουν έρχεται και αναφορά οτι παρελήφθη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Βρίσκομαι ανάμεσα στο χ820 και στο mi5 Xiaomi

 

Τι προτείνεται αναμεσα σε αυτά τα δύο και απο ποιο site?

 

Για εμένα πάρε το mi5 η MIUI έχει υποδειγματικη Official υποστήριξη.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση....θελω να αγορασω το κινητο αλλα δεν υπαρχουν προσφορες απο bangood κ efox πια που εμπιστευομαι....βλεπω το τομτοπ το εχει σε καλη τιμη..εχει ψωνισει κανεις απο κει? στελνουν με τροπο ωστε να γλιτωσω τελωνειο οπως τα αλλα?μιλαω για το 4/64

 

Κοίτα εδώ http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε είσαι οκ. ;)

Χαχαχαχα ΟΚ ειμαι. V4A δεν εχω!!!

Εdit....αντικατεστησα για αλλη μια φορα τους φακελους kernel και profile και επανηλθε. Ομωωωωως.....

Ενω στο phone speaker η διαφορα στον ηχο ειναι εμφανεις με το master power απο το ON στ OFF.....

Στο Headset master power ON και OFF δεν αλλαζει τιποτα, ο ηχος ειναι ιδιος. Flat. Eπειδη φανταζομαι το headset ειναι για τα ακουστικα, μηπως εχει καποια αλλη "κρυφη" ρυθμιση ωστε να εχουμε enhanced audio κι εκει, μιας και δεν κυκλοφορουμε στο δρομο και να ακουγεται ο Καζαντζιδης απ το κινητο??? :) Γιατι αν δεν ειναι ρυθμιση για τα ακουστικα τσαμπα παιδευομαι τοσον καιρο. Καποιος που το δουλευει να μας πει?? Το dolby atmos το εχω στο off.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πρόβλημα με το V4A ότι μετά από 5 λεπτά επιστρέφει ο ήχος στο κανονικό και πρέπει να ανοιγοκλείσω το κουμπί του Master Power για να ξαναλειτουργήσει.
Link to comment
Share on other sites

Θα πας data/letvtheme/wallpaper/2k .κανε αντιγραφή εκεί μέσα την φωτό που θέλεις για lock και ονομασε την σε default_lock_wallpaper.jpg

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άλλος προλήματα σε sms στη σιμ 2 ε; Να ξαναφλασάρω Χρήστο; Και κάτι τελευταίο μου βγάζει όλη μέρα notification 'sign in request' από google play services. Ο΄τι και κάνω accept η deny δεν φεύγει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πρόβλημα με το V4A ότι μετά από 5 λεπτά επιστρέφει ο ήχος στο κανονικό και πρέπει να ανοιγοκλείσω το κουμπί του Master Power για να ξαναλειτουργήσει.

Eχει θεματακια το V4A προφανως. Πολλα.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει καλά το viper4android;; Το σεταρα χτες όλα μία χαρά. ( Η ρύθμιση dolby sarround prologic τα σπάει στο convolver) Πριν λιγο που έβαλα να ακούσω μου φαινόταν ο ήχος κάπως. Τσεκαρω το V4A, δε δουλεύει. Driver enabled NO, status ABNORMAL,format unsupported. Aντε πάλι τα ίδια. Απεγκατασταση reboot εγκατάσταση driver, reboot και μία απ τα ίδια. Δε δουλεύει. WTF;; Αυτο το προγραμα με εχει παιδεψει οσο τιποτα αλλο οσο καιρο ειμαι σε android. Και πηρα μια χαρα μολις ειδα οτι το ειχε βαλει ο Cris μεσα στη google και δουλευε...

to Viper4android δουλεύει 100%. βάλτο στα προστατευόμενα Apps και με δικαίωμα επανεκκίνησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

chris-τασο έγινε τίποτα με τo ''uknown'' μοντέλο που μου βγάζει στις πληροφορίες?

Αυτό δεν ενοχλεί αλλά θα το κοιτάξω μόλις έχω λίγο χρόνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιό κενό λειτουργίας, δλδ ποιά σκοπιμότητα εξυπηρετεί η χρήση του vuper for andorid στο Le Max 2;

υπεροτητα ήχου. Εάν ακούς μουσική και ακούσεις τον ήχο με V4a δεν γυρνάς πίσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να βρω, αν η τελε έχει double tap .... έχει ;;;;

double tab to sleep ναι με Nova prime. double tab to wake σε λίγο καιρό

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω χρηστο αλλα δεν με ενδιαφερει το μεγαλο...λογο τιμης κυριως...το 4/64 στα 173 ηταν μαλαμα απο bangood αλλα δεν το προλαβα μεχρι να φανουν τα λεφτα στην καρτα(εκανε 2 μερες):mad::mad::X

και τωρα βλεπω μονο tomtop kai geekbying σε αυτη την τιμη αλλα geekbuying δεν εχω ακουσει καλα λογια για το τελευταιο διαστημα..

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω χρηστο αλλα δεν με ενδιαφερει το μεγαλο...λογο τιμης κυριως...το 4/64 στα 173 ηταν μαλαμα απο bangood αλλα δεν το προλαβα μεχρι να φανουν τα λεφτα στην καρτα(εκανε 2 μερες):mad::mad::X

και τωρα βλεπω μονο tomtop kai geekbying σε αυτη την τιμη αλλα geekbuying δεν εχω ακουσει καλα λογια για το τελευταιο διαστημα..

 

lol 399$ το έχει τώρα το 4/64 μοντέλο ενώ το 6/128 το δίνει στα 247$ μαζί με το κουπόνι "x829pro"...

 

...θα υπέθετα ότι είναι προσωρινό μέχρι να αναπληρώσουν απόθεμα...ή θέλουν να σπρώξουν λίγο περισσότερο το μεγαλύτερο μοντέλο...

 

στη θέση σου μπορεί να έκανα λίγο υπομονή, αλλά να μην σε πάρω και στο λαιμό μου και μετά δεν το βρίσκεις σε συμφέρουσα τιμή και σε άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις! Η RR είναι απίστευτα παραμετροποιήσιμη ρομ αλλά δυστυχώς ακόμα έχει θέματα σε μπαταρία και κάποια λίγα bugs στην κάμερα - βίντεο αν και νομιζω οτι με τα τελευταία updates είναι οκ. Επίσης έχει βγει και μια ΑΟΚP με το ίδιο Device tree βέβαια με την Lineage & RR από τον ίδιο DEV. Αν θες όμως σταθερή ρομ να μην αλλάζεις συνέχεια πας στις δικές μας εδώ. Επίσης στις RR έχω δώσει εγώ τις μεταφράσεις στους devs οπότε έχει και εκεί κατά 95% Ελληνικά (αν σε ενδιαφέρουν). ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάπου πιο πίσω είχα δώσει λινκ για το χ820 4/64 στα 198€ κάνε ένα τσεκ.

 

http://m.tinydeal.com/en/product/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-22-2k-msm8996-4g-phone--flip-cover-p-164454 είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε τιμή!!!! Και χ820 στα 6/64 και θήκη δώρο!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

lol 399$ το έχει τώρα το 4/64 μοντέλο ενώ το 6/128 το δίνει στα 247$ μαζί με το κουπόνι "x829pro"...

 

...θα υπέθετα ότι είναι προσωρινό μέχρι να αναπληρώσουν απόθεμα...ή θέλουν να σπρώξουν λίγο περισσότερο το μεγαλύτερο μοντέλο...

 

στη θέση σου μπορεί να έκανα λίγο υπομονή, αλλά να μην σε πάρω και στο λαιμό μου και μετά δεν το βρίσκεις σε συμφέρουσα τιμή και σε άλλα καταστήματα.

 

και εγω αυτο πιστευω γτ κανονικα ειχε την προσφορα κανα 3αρι μερες ακομα...ειχα μιλησει στο λαιβ τσατ προχθες και ειπε ειχε κανα 100αρι κομματια και σημερα ποθ ξαναμιλησα γτ επαθα εγκεφαλικο μολις ειδα την νεα τιμη μ ειπε στειλε μειλ στο υπευθυνο πωλησεων κατι τετοιο και οτι μπορει να σε φτιαξει...

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άλλος προλήματα σε sms στη σιμ 2 ε; Να ξαναφλασάρω Χρήστο; Και κάτι τελευταίο μου βγάζει όλη μέρα notification 'sign in request' από google play services. Ο΄τι και κάνω accept η deny δεν φεύγει.

 

Έχω περάσει το τελευταίο update της telegram με dirty flash και δεν έχω θέμα με τα μηνύματα. Μόλις το δοκίμασα κι έρχονται και στις δύο κάρτες. Το default πρόγραμμα που έχει τα εμφανίζει σ' ένα νήμα, αλλά αν πατήσεις πάνω στο μήνυμα, εμφανίζει σε ποια κάρτα έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις! Η RR είναι απίστευτα παραμετροποιήσιμη ρομ αλλά δυστυχώς ακόμα έχει θέματα σε μπαταρία και κάποια λίγα bugs στην κάμερα - βίντεο αν και νομιζω οτι με τα τελευταία updates είναι οκ. Επίσης έχει βγει και μια ΑΟΚP με το ίδιο Device tree βέβαια με την Lineage & RR από τον ίδιο DEV. Αν θες όμως σταθερή ρομ να μην αλλάζεις συνέχεια πας στις δικές μας εδώ. Επίσης στις RR έχω δώσει εγώ τις μεταφράσεις στους devs οπότε έχει και εκεί κατά 95% Ελληνικά (αν σε ενδιαφέρουν). ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάπου πιο πίσω είχα δώσει λινκ για το χ820 4/64 στα 198€ κάνε ένα τσεκ.

Ελληνικα δε με απασχολουν.

Αυτο που ζηταω ειναι pure android οσο γινεται και καλη διαρκεια μπαταρίας (αριστη βασικα).

Ολα αυτά σε συνδιασμό με το hardware να λειτουργει 100%

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα και εγώ Leeco la max 4/64 829 στα 194€! Πρώτη εντύπωση άριστη. Δεν έχει πολλές κινεζικες εφαρμογές πάνω όπως είχα διαβάσει αλλά έχει κάποια κολλήματα. Ας πούμε στο αγγλικό πληκτρολόγιο δε λειτουργεί η πρόταση λέξεων ενώ στο ελληνικό λειτουργεί κανονικά. Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

False alarm!

Τελικα δεν έγινε η παραγγελία. Unpaid γραφει. Πφφφφ

 

Κατι με το παυπαλ και την καρτα έγινε.

Ελπιζω να μπορέσω να το πληρωσω σημερα, μπας και ερθει πριν το Πάσχα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αυτό δεν ενοχλεί αλλά θα το κοιτάξω μόλις έχω λίγο χρόνο

 

Πάρε το χρόνο σου ;)

 

 

 

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

1. Ελληνικα δε με απασχολουν.

2. Αυτο που ζηταω ειναι pure android οσο γινεται και καλη διαρκεια μπαταρίας (αριστη βασικα).

3. Ολα αυτά σε συνδιασμό με το hardware να λειτουργει 100%k

 

1. Άρα οποία θέλεις..

2. Μόνο tele_23 pure & long battery

3. tele_23

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά παρέλαβα και εγώ Leeco la max 4/64 829 στα 194€! Πρώτη εντύπωση άριστη. Δεν έχει πολλές κινεζικες εφαρμογές πάνω όπως είχα διαβάσει αλλά έχει κάποια κολλήματα. Ας πούμε στο αγγλικό πληκτρολόγιο δε λειτουργεί η πρόταση λέξεων ενώ στο ελληνικό λειτουργεί κανονικά. Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αλλάζεις ρομ σιγά σιγά... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάρε το χρόνο σου ;

Η εμφάνιση uknown διορθώθηκε. ;) Αναμονή Update

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε μια εφαρμογη "προστατευομενη" και με "δικαιωμα επανεκκινησης" ???

Μου το προτεινε ο Τασος για να δουλεψει το V4A. (που δεν το βλεπω..τεςπα.)

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα πάρε το mi5 η MIUI έχει υποδειγματικη Official υποστήριξη.

 

Προερχομενος απο MIUI 3 χρονων και με την εμπειρια αυτων των χρονων απο διαφορες MIUI ρομς,κινεζικες,ελληνικες,official ή μη,stable ή developer ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ bugs. Ειτε ειναι stable ειτε οχι. Στα τοσα χρονια μια φορα ειχα βρει κατι σταθερο που στην κυσια η ρομ ηταν developer,απροβληματιστη και δεν προλαβα να την χαρω γιατι ξεκινισεη κιτρινη σκια στην οθονη. Mi 4. Ποιο σταθερη ρομ ειναι του Crisbal παρα σε miui αν και τα παιδια στο xiaomi-miui.gr καναουν καταπληκτικη δουλεια,θαυματα δεν μπορυν να κανουν.

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε μια εφαρμογη "προστατευομενη" και με "δικαιωμα επανεκκινησης" ???

Μου το προτεινε ο Τασος για να δουλεψει το V4A. (που δεν το βλεπω..τεςπα.)

 

Πήγαινε στον διαχειριστή τηλεφώνου προστατευόμενες εφαρμογές

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

H RR (αυτήν έχω τώρα στο κινητό) είναι πολύ γρήγορη, πολύ παραμετροποιήσιμη παντού αλλά:

α) έχει σαφώς υψηλότερη κατανάλωση μπαταρίας

β) δεν υποστηρίζει (ακόμη τουλάχιστον) το πρωτόκολλο CDLA (μπορεί να ακούσει κανείς μουσική με τα γνήσια ακουστικά, αλλά δεν μπορεί να πραγματοποιήσει κλήσεις)

γ) η εφαρμογή για την κάμερα μπορεί να τρέξει, αλλά μπορεί και όχι

δ) γενικότερα παρουσιάζει κάποιες μικροαστάθειες.

από την άλλη είναι τόσο ωραία όμως(π.χ. έχεις ανά εφαρμογή ό,τι χρώμα led θέλεις κτλ) που κρατάω αυτή στο κινητό μου μέχρι να εξελίξουν τα παιδιά τη δική τους ΡΟΜ.

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...