Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα το μεσημέρι παρατήρησα σε εφαρμογή που έχω ότι όταν ανοίγω το χάρτη μου βγάζει μαύρη οθόνη και μου λέει "Google play services are updating". Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα το μεσημέρι παρατήρησα σε εφαρμογή που έχω ότι όταν ανοίγω το χάρτη μου βγάζει μαύρη οθόνη και μου λέει "Google play services are updating". Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?:wacko:

Τελικά βρήκα το πρόβλημα και για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα μπορεί να κάνει αυτό (https://productforums.google.com/d/msg/play/proQdv6kR9M/zngQlMZOCAAJ) για να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ενα προβλημα που εχω απο την αρχη αλλα δεν του εδωσα ιδιαιτερη σημασια. Οταν γραφω email αφηνω κενο στις παραγραφους, γραμμες με Enter, αφου στειλω ομως το email ολα τα κενα αναμεσα σε παραγραφους/γραμμες εξαφανιζονται και ολα ειναι κολλημενα μεταξυ τους. Χανω κατι; Υπαρχει καμια ρυθμιση;

 

Χρησιμοποιω ακομα τα Android 6, μηπως αυτο λυνεται στα 7;!

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Procordia για την άμεση και γρήγορη λύση στο πρόβλημά μου (κολλούσε και δεν αντιδρούσε η οθόνη στο άγγιγμα )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω να λάβω αναβάθμιση ΟΤΑ από την Β370 (λογικά το android 7 το καλοκαίρι). Υποθέτω ότι κάτι έχει 'κομπλάρει', επειδή την επόμενη που μου είχε βγάλει την είχα αγνοήσει για κάποιο καιρό και τελικά εξαφανίστηκε. Με τον FF υπάρχει περίπτωσει να μπρικάρει η συσκευή; Και πώς διαλέγω ποιο update να περάσω απ' όλα;

 

Ευχαριστώ.

Χτες εκανα σε ενα φιλο, δεν θυμαμαι πια ακριβως εκδοση πηρε, αλλα θυμαμαι οτι ηταν β408 ή παραπανω, οποτε μεσω ff, μπορεις και εσυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Έχω το κινητό (2017 έκδοση) κανένα εξάμηνο τώρα και είμαι ευχαριστημένος. Επειδή έχω δίκαρτο και η μνήμη είναι λίγη, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς την πατέντα με την κομμένη κάρτα sim πάνω στην SD.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Δουλεύει μια χαρά. Από το προηγούμενο κινητό (ένα meizu m2 mini) είχα την πατέντα και απλά το έβαλα στο huawei. Δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επειδή κοιτάω για αγορά το p9 lite (2017) ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί λίγο.....ψάχνοντας μερικές φορές βλέπω άλλες φωτογραφίες για την ίδια συσκευή ενώ διαβάζω ότι είναι ένα p8 με μικρές αλλαγές κλπ. Τι ακριβώς ισχύει;

 

Επίσης θα μπορούσε κάποιος να μου γράψει σχετικά με το Ευρωπαικό SAR;

 

ευχαριστώ

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έβαλα VDSL και άρχισα να χρησιμοποιώ το ρούτερ ZXHN H267A και από τότε το P9 lite μου κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις όταν συνδέομαι με wifi. Δοκίμασα διάφορα κανάλια αλλά τίποτα... Και το θέμα είναι πως το κάνει μόνο αυτό και όχι άλλες συσκευές που συνδέω. Έχουμε καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Πως γίνεται να εμφανίζονται όλες οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Έχω κάνει ήδη τις ρυθμίσεις από την γραμμή κατάστασης και ιδιότητες αλλά ποτε τις βγάζει πότε όχι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους,

 

Ακόμα έχω στο κινητό τα Android 6. Δεν εκανα την αναβάθμιση στα 7 γιατί ήμουν πολυ ευχαριστημενος και στο παρελθον την εχω πατησει με software updates. Παρ ολα αυτα κρατησα και τα αρχεια του update τα οποια πιανουν 1.99 gb.

 

Καθως πλεον χώρος δεν μου περισσευει (έχω 2 sim) αποφασισα ειτε να κανω το update ή να σβησω τα 1.99 giga.

 

Όσοι κανατε την αναβαθμιση στα Android 7 μεινατε ευχαριστημενοι; Επίσης τα 1.99 giga ελευθερωνονται μετά το update?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους,

 

Ακόμα έχω στο κινητό τα Android 6. Δεν εκανα την αναβάθμιση στα 7 γιατί ήμουν πολυ ευχαριστημενος και στο παρελθον την εχω πατησει με software updates. Παρ ολα αυτα κρατησα και τα αρχεια του update τα οποια πιανουν 1.99 gb.

 

Καθως πλεον χώρος δεν μου περισσευει (έχω 2 sim) αποφασισα ειτε να κανω το update ή να σβησω τα 1.99 giga.

 

Όσοι κανατε την αναβαθμιση στα Android 7 μεινατε ευχαριστημενοι; Επίσης τα 1.99 giga ελευθερωνονται μετά το update?

 

Ευχαριστώ

 

Κανενα απολυτως προβλημα με τα 7, προσωπικα εμεινα υπερευχαριστημενος!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απολυτως προβλημα με τα 7, προσωπικα εμεινα υπερευχαριστημενος!

 

Τα εγκατέστησα τελικά τα 7 και μου φαίνεται ακόμα πιο όμορφο και όλα μια χαρά μέχρι στιγμής. Αν δεν προκύψει κάνα απρόοπτο θα βγάλει άλλον ένα χρόνο στα σίγουρα. Έχοντας αλλάξει iPhone και διάφορα Samsung στο παρελθόν, χωρίς υπερβολή είναι ότι καλύτερο έχω αγοράσει ποτέ. Το έχω λιώσει και ανταποκρίνεται κατά τον καλύτερο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Τα εγκατέστησα τελικά τα 7 και μου φαίνεται ακόμα πιο όμορφο και όλα μια χαρά μέχρι στιγμής. Αν δεν προκύψει κάνα απρόοπτο θα βγάλει άλλον ένα χρόνο στα σίγουρα. Έχοντας αλλάξει iPhone και διάφορα Samsung στο παρελθόν, χωρίς υπερβολή είναι ότι καλύτερο έχω αγοράσει ποτέ. Το έχω λιώσει και ανταποκρίνεται κατά τον καλύτερο τρόπο.

Έτσι ακριβώς φίλε μου!

Το έχω κοντά στα δύο χρόνια (κλείνει διετία τον Ιούλιο) και δουλεύει όπως όταν το αγόρασα!

Με διαφορά η καλύτερη συσκευή που έχω αγοράσει (μετρώντας από την πρώτη μου το 1998).

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Βρηκα το κινητο στα 130€ σε gearbest και λεω να το χτυπησω. Απλα καθοτι ειμαι και κοπελα δεν γνωριζω πολλα. Εχει μια εκδοση το απλο και μια εκοδοση το global version. Με διαφορα φυσικα στην τιμη. Ποιο πρεπει να παρω για να δουλευει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Βρηκα το κινητο στα 130€ σε gearbest και λεω να το χτυπησω. Απλα καθοτι ειμαι και κοπελα δεν γνωριζω πολλα. Εχει μια εκδοση το απλο και μια εκοδοση το global version. Με διαφορα φυσικα στην τιμη. Ποιο πρεπει να παρω για να δουλευει;

 

Προτίμησε την global version.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι κάτοχος του κινητού p9 lite 2016, και τελευταία παρατηρήσα ένα θέματακι έκανα και εργοστασιακες αλλά επιμένει. Κάποιες φορές το κινητό δεν ανταποκρίνεται στις εντολές όπου πατάω, μπορεί να πατάω το άλμπουμ και να ανοίγει τον καιρο και όπου και να πατήσω να πατήσει μόνο του άλλου, με το που το κάνω αναγκαστική επανεκκίνηση στρώνει. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με το ίδιο πρόβλημα (την επανεκκίνηση έκανε και ένα λεπτό να την ξεκινήσει) το πήγα στην procordia και λόγω εγγύησης μου άλλαξαν πλακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι κάτοχος του κινητού p9 lite 2016, και τελευταία παρατηρήσα ένα θέματακι έκανα και εργοστασιακες αλλά επιμένει. Κάποιες φορές το κινητό δεν ανταποκρίνεται στις εντολές όπου πατάω, μπορεί να πατάω το άλμπουμ και να ανοίγει τον καιρο και όπου και να πατήσω να πατήσει μόνο του άλλου, με το που το κάνω αναγκαστική επανεκκίνηση στρώνει. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Και εγώ με το ίδιο πρόβλημα (την επανεκκίνηση έκανε και ένα λεπτό να την ξεκινήσει) το πήγα στην procordia και λόγω εγγύησης μου άλλαξαν πλακέτα.
Εμένα μου ανοίγει συνέχεια το Bluetooth... Μήπως πρέπει να περάσω κινητό εγώ από την αντιπροσωπεία;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση στα Nougat παρατηρησα πως δεν εμφανιζονται τα Notifications οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη. Πρεπει να ξεκλειδωσω για να τα δω ολα. Εχω ενεργοποιησει κανονικα το Lock Screen Notification (στα notifications κατω απο τα Apps βλεπω Status Bar και Lock Screen) αλλα τιποτα... Υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που χανω?!
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση στα Nougat παρατηρησα πως δεν εμφανιζονται τα Notifications οταν η οθονη ειναι κλειδωμενη. Πρεπει να ξεκλειδωσω για να τα δω ολα. Εχω ενεργοποιησει κανονικα το Lock Screen Notification (στα notifications κατω απο τα Apps βλεπω Status Bar και Lock Screen) αλλα τιποτα... Υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που χανω?!

 

Επισης να διευκρινησω πως εχω το magazine unlock (custom theme) και εχω ενεργοποιησει κανονικα το Show all notification content when the screen is locked. Ολες οι ρυθμισεις φαινονται ΟΚ

 

EDIT: Διαπιστωνω πως οταν ερχεται νεο μηνυμα, η ειδοποιηση εμφανιζεται στο κεντρο της κλειδωμενης οθονης. Αλλα ΟΧΙ και πανω αριστερα οπως εμφανιζοτσν πριν την αναβαθμιση. Ετσι οταν ξεκλειδωσω την οθονη και δεν διαβασω το μηνυμα, παυει να φαινεται η ειδοποιηση στην κλειδωμενη οθονη. Τα συμβολα πανω αριστερα φαινονται οταν ξεκλειδωσει η οθονη. Ισως ετσι ειναι στο Emui 5? Νομιζω το ιδιο συνεβαινε και με τα iPhone αν θυμαμαι καλα

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να πάρει το Ρ9 lite 2016 αναβάθμιση σε Oreo; Ξέρει κάποιος;

Πολύ δύσκολο, μακάρι βέβαια να πάρει την αναβάθμιση, αλλά δίνω μικρές πιθανότητες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...