Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το P10 lite. Γενικά είναι καλό κινητό πιστεύεται; Πως είναι οι εντυπώσεις;

Με ενδιαφέρει λίγο περισσότερο το gps. Είναι γρήγορο και ακριβές;

 

Ευχαριστώ!

 

Αφοβα! Δεν ξέρω τι είχες πριν αλλά το συγκεκριμένο ρολάρει άψογα. Είχα το Ζ3 προηγουμένως και φοβόμουν λίγο τη μετάβαση αλλά είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχις ενεργοποιησει το wifi+...Πηγαινε στις ρυθμισεις-> wifi -> wifi+ -> απενεργοποιηση

 

Ουτε ξερω πως ενεργοποιηθηκε αυτο :blink:

 

Σε ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα έναν δεύτερο αριθμό σύνδεσης σε microSD κάρτα αλλά βλέπω ότι δεν έχει τις ίδιες διαστάσεις με την microSD μνήμη που είχα έως τώρα με αποτέλεσμα να μη μπαίνει στην θέση της.

Τι κάνουμε?

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα έναν δεύτερο αριθμό σύνδεσης σε microSD κάρτα αλλά βλέπω ότι δεν έχει τις ίδιες διαστάσεις με την microSD μνήμη που είχα έως τώρα με αποτέλεσμα να μη μπαίνει στην θέση της.

Τι κάνουμε?

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Πήγα να σκάσω..... δεν μου "έκοψε" :)

να εισαι καλα.καλοδουλευτο φιλε μου

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Επανέρχομαι μετά την επιτυχή τελικά αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 7.Η διαδικασία που έγινε είναι η εξής:

1)Αναβάθμιση απο την έκδοση VNSL31C432132 στην VNSL31C432151(1.80Gb) μέσω FF.

2)Το κινητό μετά την επανεκκίνηση,μέσω του hicare, αναγνώρισε και αναβαθμίστηκε στην 161 Full OTA.

3)Μετά απο επανεκκίνηση, πάλι μέσω hicare, λήφθηκε ενημέρωση για την 371(1.99Gb) και πλέον λειτουργεί με Nougat.

4)Στο καπάκι ενημέρωση στην 381(300Mb).

Προς το παρόν δέν εμφανίζει άλλες ενημερώσεις.Πρώτες εντυπώσεις θετικές τόσο στο θέμα της μνήμης όσο και της αυτονομίας.

Μόνο αγκάθι η ενεργοποίηση του NFC σε κάθε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 392 η οποία ήρθε τη περασμένη εβδομάδα στη συσκευή της συζύγου. Από ότι είδα δεν αλλάζει κάτι στη συσκευή, ήταν security update.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Επανέρχομαι μετά την επιτυχή τελικά αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 7.Η διαδικασία που έγινε είναι η εξής:

1)Αναβάθμιση απο την έκδοση VNSL31C432132 στην VNSL31C432151(1.80Gb) μέσω FF.

2)Το κινητό μετά την επανεκκίνηση,μέσω του hicare, αναγνώρισε και αναβαθμίστηκε στην 161 Full OTA.

3)Μετά απο επανεκκίνηση, πάλι μέσω hicare, λήφθηκε ενημέρωση για την 371(1.99Gb) και πλέον λειτουργεί με Nougat.

4)Στο καπάκι ενημέρωση στην 381(300Mb).

Προς το παρόν δέν εμφανίζει άλλες ενημερώσεις.Πρώτες εντυπώσεις θετικές τόσο στο θέμα της μνήμης όσο και της αυτονομίας.

Μόνο αγκάθι η ενεργοποίηση του NFC σε κάθε επανεκκίνηση.

Συνεχίστηκε η προσπάθεια αναβάθμισης στην τελευταία έκδοση.

5)Αναβάθμιση στην έκδοση VNSL31C432397Full(2.02Gb) μέσω FF.

6)Η αναβάθμιση λογισμικού κατέβασε και ενημέρωσε τη συσκευή στην έκδοση 401(301Mb) EMUI 5.0.1.

Το NFC δέν ενεργοποιείται πια κατά την επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου είναι στη Β381 και δεν εμφανίζει κάποια διαθέσιμη ενημέρωση. Πρέπει να κάνω κάτι χειροκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

Άν είναι μονόκαρτο 3Gb, κάνε ότι έγραψα στο 5ο βήμα.Λογικά μετά την 397 θα έρθει καπάκι η 401.
Link to comment
Share on other sites

Άν είναι μονόκαρτο 3Gb, κάνε ότι έγραψα στο 5ο βήμα.Λογικά μετά την 397 θα έρθει καπάκι η 401.

 

Ναι, μονόκαρτο 3gb. Υπάρχει κάποιος οδηγός για τη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω σε μονοκαρτο 3gb 2016 ειμαι ακομα στην VNS-L31C150B368. Στο firmware finder τη μονη που μου δινει approved ειναι η 369. Να την κανω ή να περιμενω;
Link to comment
Share on other sites

Στο firmware finder όταν πατήσω download ποιο αρχείο επιλέγω;;;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μονοκαρτο 3 gb εχει παρει την 381 απο περσι τον Ιούνιο.Μπορούμε να βαλουμε απευθείας την 406 η πρεπει καποια αλλη πρώτα; Edited by nikospaga
Link to comment
Share on other sites

vns l21c432b392

 

Ρε παιδιά έχω ένα χαζό bug με το fm radio ( σε όλες τι εκδόσεις nougat) , κάθε φορά που ακούω απο το ηχείο με το που με καλέσουνε ή έρθει μηνυμα ή ήχος ειδοποίησης, αμέσως δυναμώνει ο ήχος μετά στο ράδιο και θα πρέπει να το κλείσω και να το σβήσω από την μνήμη για να επανέλθει ο ήχος στο προηγούμενο επίπεδο, το έχει κανένας άλλος αυτό το bug , είμαι root και τρέχω και xposed αλλά δεν έχω sound mods ή κάτι παρόμοιο.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

vns l21c432b392

 

Ρε παιδιά έχω ένα χαζό bug με το fm radio ( σε όλες τι εκδόσεις nougat) , κάθε φορά που ακούω απο το ηχείο με το που με καλέσουνε ή έρθει μηνυμα ή ήχος ειδοποίησης, αμέσως δυναμώνει ο ήχος μετά στο ράδιο και θα πρέπει να το κλείσω και να το σβήσω από την μνήμη για να επανέλθει ο ήχος στο προηγούμενο επίπεδο, το έχει κανένας άλλος αυτό το bug , είμαι root και τρέχω και xposed αλλά δεν έχω sound mods ή κάτι παρόμοιο.

 

Δεν είμαι ρούτ, αλλά παθαίνω και εγώ το ίδιο όταν έχω κάποια ειδοποίηση κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ρούτ, αλλά παθαίνω και εγώ το ίδιο όταν έχω κάποια ειδοποίηση κτλ

οπότε γενικό bug , ευχαριστώ

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βρεί κανείς σας λύση για το lag στο άνοιγμα της κάμερας;;; Σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνο μόνο και μόνο για αυτό το λόγο...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το παρακάτω τηλέφωνο από cosmote θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού και πως μπορώ να την περάσω.

Επίσης ξέρετε αν το κάνω debrand χάνει την εγγύηση;; 3e3c1468378e31615ab0fce2e4784612.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στο firmware finder όταν πατήσω download ποιο αρχείο επιλέγω;;;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι το παρακάτω στο βίντεο

με αυτό τον τρόπο κάνεις το κινητό να "δει" το update και να το κάνει μέσα από το δικό του update. Απλά άν αρχίσει να κατεβάζει με μικρή ταχύτητα μπορείς , με το που αρχίζει να κατεβάζει, να βγάλεις τον διακομιστή (Localhost) και να κατεβάζει με καλύτερη ταχύτητα, τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ , οπότε δεν έχεις και θέμα ποια αρχεία να διαλέξεις.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...