Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα να ρωτήσω κάτι την 7 την έχει πάρει κανείς οτα??? Απο 1 του μήνα ξεκίνησε λένε στην εταιρεία

 

Το θέμα είναι πόσοι από όσους την έβαλαν γύρισαν στην 6 η τους άρεσε καλύτερα η 7αρα. Εμένα αυτό με νοιάζει περισσότερο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι πόσοι από όσους την έβαλαν γύρισαν στην 6 η τους άρεσε καλύτερα η 7αρα. Εμένα αυτό με νοιάζει περισσότερο.....

 

δεν ξερω αν εννοεις οπτικα,αλλα τουλαχιστον στην αυτονομια το μετανιωσα που την περασα,εκει που βαραγα 6ωρο οθονης βρεθηκα να παλευω στην 7 να φτασω τις 4 ωρες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εννοεις οπτικα,αλλα τουλαχιστον στην αυτονομια το μετανιωσα που την περασα,εκει που βαραγα 6ωρο οθονης βρεθηκα να παλευω στην 7 να φτασω τις 4 ωρες

 

Καλά οπτικά σε όλα είναι χειρότερη η 7αρα το ξέρω γιατί έχω δει από γνωστό πως είναι. Φερνει σε στοκ adroid αρκετα. Εικονιδια μπαζα κλπ.Για αυτονομία αυτός μου είπε ότι ίδια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την αναβαθμιση με το που βαζω το pin μου γραφει "συλλεχθηκε νεα ετικετα" αλλα λεει δεν μπορω να την δω κτλ, ξερει κανεις τι ειναι αυτο? μου βγαζει και ενα περιεργο συμβολο πανω στην μπαρα αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι
Link to comment
Share on other sites

έχει σταθεροποιητή εικόνας το P9 lite?

 

Έχει ναι, απλά όπου και αν έψαξα δεν μπόρεσα ποτέ να βρω αν είναι OIS ή EIS αλλά αν κρίνω από το αποτέλεσμα του βιντεο, μάλλον μιλάμε για EIS...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Στο dual sim έχει δοκιμάσει κανείς να κόψει την sim και να την κολλήσει στην sd? Ώστε να έχει dual αλλά και sd?

 

το έχω γράψει πολλές φορές ότι γίνεται, βέβαια με κίνδυνο πάντα να πάθει ζημιά το κινητό (αν δεν προσέξεις να καταστρέψεις τα λαμάκια ), πριν ένα μήνα άλλαξα και πάροχο στην μια κάρτα, την έβγαλα με προσοχή και έβαλα την καινούρια (sim1 whatsup sim2 voda sd 64gb)

η moda που μπορείς να κάνεις είναι αυτή https://www.noreplied.com/how-to-insert-2-nano-sim-dual-sim-enabled-and-microsd-card-in-samsung-galaxy-s7-edge/ από άλλο κινητό ίδια διαδικασία , αν προσπαθήσεις πάντος πρόσεξε να μαρκάρεις την sim που θα χαλάσεις για την δεύτερη θέση με ένα μαρκαδόρο για να ξέρεις την φορά της

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση ίσως κουτή αλλά θα το τολμήσω να ρωτήσω.:)

Αγόρασα το Huawei P9Lite και η ερωτησή μου είναι η εξής:

Στα μυνήματα ενώ έχω κάνει διαγραφή την λίστα με τα μυνήματα που έχω λάβει-στείλει όταν πατάω νέο μύνημα μου βγάζει λίστα με τις επαφές που έχω στείλει μυνήματα αυτή η ρημαδολίστα πως σβήνετε? πατάω παρατεταμένα σε κάθε μία επαφή δέν βγάζει λίστα διαγραφή ή κάποιο Χ γνωρίζει κάποιος να μου πεί τι μπορεί να γίνετε? Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση ίσως κουτή αλλά θα το τολμήσω να ρωτήσω.:)

Αγόρασα το Huawei P9Lite και η ερωτησή μου είναι η εξής:

Στα μυνήματα ενώ έχω κάνει διαγραφή την λίστα με τα μυνήματα που έχω λάβει-στείλει όταν πατάω νέο μύνημα μου βγάζει λίστα με τις επαφές που έχω στείλει μυνήματα αυτή η ρημαδολίστα πως σβήνετε? πατάω παρατεταμένα σε κάθε μία επαφή δέν βγάζει λίστα διαγραφή ή κάποιο Χ γνωρίζει κάποιος να μου πεί τι μπορεί να γίνετε? Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!

 

αυτή η λίστα μαλλον έχει σχέση με τα αγαπημένα στην εφαρμογή τηλέφωνο.δοκιμασε να σβήσεις από εκεί τα αγαπημένα να δεις τι θα γίνει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω την Nougat B371 και ειτε με wifi ειτε με δεδομενα με το speedtest εχω περιπου 200-300 ping. Οταν ειχα ΜΜ δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα, εκανα rollback και ξαναπερασα παλι την B371 και παλι τα ιδια

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω την Nougat B371 και ειτε με wifi ειτε με δεδομενα με το speedtest εχω περιπου 200-300 ping. Οταν ειχα ΜΜ δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα, εκανα rollback και ξαναπερασα παλι την B371 και παλι τα ιδια

Καμια ιδεα?

Τι σχέση όμως να έχει η nougat με το Speedtest;

Μου φαίνεται περίεργο, αλλά από την άλλη μπορεί να κάνω λάθος...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση δυστηχώς όμως η επιλογή αγαπημένα είναι κενή δεν υπάρχει κάτι αναφέρομαι στις ρυθμίσεις των μυνημάτων στα αγαπημένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ μόλις το βρήκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση όμως να έχει η nougat με το Speedtest;

Μου φαίνεται περίεργο, αλλά από την άλλη μπορεί να κάνω λάθος...

 

 

 

Δεν εχω ιδεα :D

Απλως το παρατηρησα μετα την αναβαθμιση και ηθελα να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω ενα θεμα με το κινητο

 

Απο χθες το βραδυ δεν μπορω να κανω κλησεις. Παταω σε μια επαφη για να καλεσω και δεν γινεται τιποτα, αντι να παρει τηλεφωνο γυρνα στην αρχικη οθονη. Παντως μπορω να δεχτω και να απαντησω σε κλησεις ενω δεν εχω προβλημα ουτε με την αποστολη μηνυματος.

 

Να σημειωσω πως το κινητο ειναι ρουταρισμενο (εγγυηση γιοκ) , με ξεκλειδωτο bootloader. Σωζεται η κατασταση, πως το βλεπεται; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω ενα θεμα με το κινητο

 

Απο χθες το βραδυ δεν μπορω να κανω κλησεις. Παταω σε μια επαφη για να καλεσω και δεν γινεται τιποτα, αντι να παρει τηλεφωνο γυρνα στην αρχικη οθονη. Παντως μπορω να δεχτω και να απαντησω σε κλησεις ενω δεν εχω προβλημα ουτε με την αποστολη μηνυματος.

 

Να σημειωσω πως το κινητο ειναι ρουταρισμενο (εγγυηση γιοκ) , με ξεκλειδωτο bootloader. Σωζεται η κατασταση, πως το βλεπεται; :worry:

Δοκίμασε μια απλή επανεκκίνηση, το έχει κάνει κανα 4-5 φορές και σε εμένα , με απλή επανεκκίνηση δουλεύει μια χαρά, όσο για την εγγύηση αν περάσεις μαμά rom και φύγει το root δεν χάνεις τίποτα .

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Η περίπτωση μου: P9Lite 3GB Dual SIM αγορασμένο το 5/2016 από ελληνικό κατάστημα στο Θησείο.

Πριν δυο μήνες Nougat Update OTA, είχα κάνει και σχετικό Post τότε, χαρούμενος που ήμουν από τους πρώτους επίσημα αναβαθμισμένους.

Κολλήματα με mail/chrome και απρόσμενες επανεκκινήσεις.

Ακολούθησα έναν οδηγό για το Downgrade στην 6.0.

Πραγματοποιήθηκε το Downgrade αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε, οι επανεκκινήσεις έγιναν συχνότερες.

Δεύτερη προσπάθεια για Firmware update με χρήση SD κάρτας και συνδυασμό πλήκτρων.

Brick!

Σε fastboot δείχνει ότι είναι ξεκλείδωτος ο Bootloader (!) και κλειδωμένο το FRP ή κάπως έτσι...

Το παράδωσα σε κατάστημα Vodafone για επισκευή πριν μια εβδομάδα.

Σήμερα έλαβα ενημερωτικό μήνυμα:

Σας ενημερώνουμε ότι κατόπιν τεχνικού ελέγχου της συσκευής σας το κόστος ανέρχεται 216,16€ ΜΕ ΦΠΑ, Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας μπλα μπλα μπλα.... σε διαφορετική περίπτωση η συσκευή σας θα επιστραφεί ανεπισκεύαστη.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα; Αξίζει να το ψάξω ή το όλο Downgrade είναι foul οπότε δεν θα βρω άκρη; Η Huawei δεν μπορεί να στείλει το λειτουργικό που αντιστοιχεί στη συσκευή και αν ναι, είναι δυνατόν το κόστος να είναι 216,16€ ΜΕ ΦΠΑ;

Πάντως να προσέχετε με τη Nougat, να αφήσετε πρώτα τους άλλους να κάνουν την αναβάθμιση .... :(

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει το ίδιο και εγώ πρίν κάνα 2 μήνες και η εταιρεία οποιαδήποτε επέμβαση κάνουμε στο λογισμικό αυτόματα βγαίνει εκτός εγγύησης εγώ είχα κάνει χειροκίνητα την αναβάθμιση οπότε με το rollback που έκανες την πάτησες!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ελπίζω να μην έχει ρωτήσει και κάποιος άλλος αυτό που θα ρωτήσω αλλά με μια αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι σχετικό. Έχω στο κινητό μια κάρτα κοσμοτέ την οποία χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις/μηνύματα και μια 2η βόνταφον την οποία χρησιμοποιώ μόνο για δεδομένα. Το θέμα είναι ότι όπως κι αν τις βάλω μέσα στο sim tray, το δίκτυο 3g "πηγαίνει" στη σιμ που έχω για τις κλήσεις οπότε ναι μεν έχω δεδομένα με τη 2η σιμ αλλά μόνο 2g. Λύνεται;
Link to comment
Share on other sites

πήγες ρυθμίσεις διπλής κάρτας και σου λέει εκεί κάρτα 1 κ 2 ποια θες 4g και βάλε στης κλήσεις την έξυπνη κλήση να διαλέγεις εσυ μόλις πάρεις το νούμερο απο ποια καρτα θα καλέσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Η περίπτωση μου: P9Lite 3GB Dual SIM αγορασμένο το 5/2016 από ελληνικό κατάστημα στο Θησείο.

Πριν δυο μήνες Nougat Update OTA, είχα κάνει και σχετικό Post τότε, χαρούμενος που ήμουν από τους πρώτους επίσημα αναβαθμισμένους.

Κολλήματα με mail/chrome και απρόσμενες επανεκκινήσεις.

Ακολούθησα έναν οδηγό για το Downgrade στην 6.0.

Πραγματοποιήθηκε το Downgrade αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε, οι επανεκκινήσεις έγιναν συχνότερες.

Δεύτερη προσπάθεια για Firmware update με χρήση SD κάρτας και συνδυασμό πλήκτρων.

Brick!

Σε fastboot δείχνει ότι είναι ξεκλείδωτος ο Bootloader (!) και κλειδωμένο το FRP ή κάπως έτσι...

Το παράδωσα σε κατάστημα Vodafone για επισκευή πριν μια εβδομάδα.

Σήμερα έλαβα ενημερωτικό μήνυμα:

Σας ενημερώνουμε ότι κατόπιν τεχνικού ελέγχου της συσκευής σας το κόστος ανέρχεται 216,16€ ΜΕ ΦΠΑ, Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας μπλα μπλα μπλα.... σε διαφορετική περίπτωση η συσκευή σας θα επιστραφεί ανεπισκεύαστη.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα; Αξίζει να το ψάξω ή το όλο Downgrade είναι foul οπότε δεν θα βρω άκρη; Η Huawei δεν μπορεί να στείλει το λειτουργικό που αντιστοιχεί στη συσκευή και αν ναι, είναι δυνατόν το κόστος να είναι 216,16€ ΜΕ ΦΠΑ;

Πάντως να προσέχετε με τη Nougat, να αφήσετε πρώτα τους άλλους να κάνουν την αναβάθμιση .... :(

 

όταν κάνεις downgrade γίνεται αναγκαστικά φορμάτ.οταν γίνεται φορμάτ σβήνονται όλες οι εφαρμογές και ξαναγυρίζει η συσκευή σε στοκ κατάσταση.αν και μετά από αυτό συνεχίζονται οι επανεκκινήσεις,σημαίνει ότι είναι θέμα hardware και όχι software οπότε το κινητό πρέπει να παει στο σέρβις αφού έχει εγγύηση.εσυ όμως φλασαροντας με firmware finder τους έδωσες μία καλή αφορμή να σε βγάλουν εκτός εγγύησης και να σου χρεώσουν το 200αρι.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...