Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλάω πάντα για firmware finder... αν δεν το είχα δοκιμάσει ακόμα στην Β160 θα ήμουν :P

οκ εγω ελεγα για ΟΤΑ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα δοκίμασα όλα αλλά δεν μπορούσα να το επαναφέρω γι'αυτό και το έστειλα!!

Πρίν από λίγο μιλούσα με εκπρόσωπο της Huawei και τον εξήγησα τη έγινε και μου είπε ότι οποιαδήποτε επέμβαση και να κάνουμε στο λογισμικό της συσκευής πχ unbranded παύει να ισχύει η εγγύηση!!!!

Στείλε ένα mail στην huawei όχι Ελλάδος, και πες τι έγινε , ότι σε ήρθε αναβάθμιση και δεν δούλευε καλά το κινητό και προσπάθησες να βάλεις την 6 μόνος και σου έμεινε στα χέρια και ότι δεν στο επισκευάζουν δωρεάν στην Ελληνική αντιπροσωπεία ,παρόλο που είναι λάθος του λειτουργικού τους , άσε που σύμφωνα με την huawei και να ξεκλειδώσεις τον bootloader, χωρίς όμως να περάσεις προγράμματα όπως root xposed κλπ δεν βγαίνει εκτός εγγύησης .

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες καλησπέρα. Θέλω μια βοήθεια σε κάποιες απορίες γιατί ετοιμάζεται φίλος να το αγοράσει. Το P9 lite (2017) 3Gb ram, μονόκαρτο με προεγκατεστημένη την Nougat:

 

1) Έχει τη λειτουργία double tap to wake ?

2) Το ξυπνητήρι ενεργοποιείται αν η συσκευή είναι σε power off ?

3) Έχει τη δυνατότητα για gestures με κλειδωμένη οθόνη όπως το P8 lite ?

4) Έχει notification led ?

 

Όλα αυτά τα έχει το P8 lite. Το P9 lite ?

1) ναι μόνο με root ,αλλά έχω την εντύπωση ότι και στο p8 μόνο με root γίνετε

2)ναι

3)ναι μόνο με root ,

4) ναι απλα δεν ξέρω αν μπορείς να αλλάξεις τα χρώματα κλπ , πάντως σίγουρα με 3ο πρόγραμμα ναι (αν με το led δεν εννοείς τον φακό της κάμερας)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα με huawei που μίλησα μου είπαν απο αρχές του μηνά αρχίζει η αναβαθμίσει στο π9 λιτε όποτε υπομονή σε οποίον δεν την πέρασε
Link to comment
Share on other sites

1. το έχω δει μονο σε custom rom, οπότε το υποστηρίζει, αλλά δεν θα το βρεις πουθενά στο emui

2. δεν είμαι σίγουρος

3.ό,τι είπα στο 1

4. ναι ενα πολύ μικρό, με 2-3 χρώματα

 

κάτσε, γράφεις για το 2017... εδώ είναι για το 2016 μοντέλο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγήκε Β380/381 για το τηλέφωνό μας.... να υποθέσω η 370 δεν ήταν η τελική???

 

 

Περασες 380;; εμενα βγαζει σφαλμα οταν την κατεβασει και την μικρη και την μεγαλη αναβαθμιση που δοκιμασα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

http://www.stechguide.com/download-huawei-p9-lite-b381-nougat-update/

 

Την εχει κανει κανεις να μας πει διαφορες και αν δουλευει σωστα?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Περασες 380;; εμενα βγαζει σφαλμα οταν την κατεβασει και την μικρη και την μεγαλη αναβαθμιση που δοκιμασα.

 

δεν την πέρασα καθώς είδα στο xda κάποιους που δεν μπορούν και έναν που την πέρασε αλλά είναι πολύ ελλατωματική... το changelog όμως νομίζω λέει οτι είναι απλά ενημερώσεις του κώδικα ασφαλείας της google, τίποτα σοβαρό...

Link to comment
Share on other sites

δεν την πέρασα καθώς είδα στο xda κάποιους που δεν μπορούν και έναν που την πέρασε αλλά είναι πολύ ελλατωματική... το changelog όμως νομίζω λέει οτι είναι απλά ενημερώσεις του κώδικα ασφαλείας της google, τίποτα σοβαρό...

 

Το ειδα αλλα ειδα και καποιον να λεει οτι την περασε και ειναι οκ και ειδα και πολλους να προσπαθουν να περασουν την 381 σε δικαρτο..σιγουρα η 380 και 381 ειναι η αντιστοιχη 370 και 371 για δικαρτο μονοκαρτο...γι αυτο ρωτησα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κάτοχος του κινήτου εδώ και τρείς μέρες και έχω μια απορία.

Κατέβασα το Hisuite και δεν βρίσκω πουθένα κάποια επιλογή για να κάνω μεταφορά κάποιων mp3 προς το κινητό,υπάρχει κάποιος τρόπος

να καταφέρω αυτή τη μεταφορά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κάτοχος του κινήτου εδώ και τρείς μέρες και έχω μια απορία.

Κατέβασα το Hisuite και δεν βρίσκω πουθένα κάποια επιλογή για να κάνω μεταφορά κάποιων mp3 προς το κινητό,υπάρχει κάποιος τρόπος

να καταφέρω αυτή τη μεταφορά;

 

Το pc δε στο βλέπει; Θα έπρεπε να βλέπεις το κινητό μέσω file explorer. Εγώ βλέπω και την κάρτα μνήμης και το κινητό και μεταφέρω ανάλογα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπει άλλα για κάποιο λόγο όταν προσπαθώ να κάνω μεταφορά,μου λέει ότι η συσσκευή σταμάτησε να ανταποκρίνεται ή έχει αποσυνδεθεί.
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπει άλλα για κάποιο λόγο όταν προσπαθώ να κάνω μεταφορά,μου λέει ότι η συσσκευή σταμάτησε να ανταποκρίνεται ή έχει αποσυνδεθεί.

 

αυτό σαν πρόβλημα usb φαίνεται 'Η drivers του κινητού... δοκίμασε να τους ξαναπεράσεις και να δοκιμασεις με άλλο καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

αυτό σαν πρόβλημα usb φαίνεται 'Η drivers του κινητού... δοκίμασε να τους ξαναπεράσεις και να δοκιμασεις με άλλο καλώδιο

 

Δοκίμασε να το βάλεις σε άλλη θύρα USB

Link to comment
Share on other sites

του γερμανου τα huawei p9 lite ειναι δικαρτα η οχι;

Το δικό μου από Γερμανό είναι μονοκαρτο. Δεν ξέρω αν φέρνει και ds

Link to comment
Share on other sites

του γερμανου τα huawei p9 lite ειναι δικαρτα η οχι;

 

Μονοκαρτα είναι και branded. Δικαρτα unbranded έχει το public από εκεί το αγόρασα πέρσυ όταν το είχε προσφορά στα 190 ευρώ περίπου για λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ότι πέφτει πάρα πολύ γρήγορα η μπαταρία σε σχέση με πριν. Να σημειώσω ότι το λειτουργικό σύστημα Android τρώει γύρω στα 1,200 mah. Τι λέτε να φταίει?

 

Βρήκες κάποια λύση;

Εμας σε ένα από τα δύο τηλεφωνα που έχουμε έχει αρχίσει και το κάνει και επιπλέον τρώει όλη την ώρα δεδομένα ακόμα και με τα δεδομένα κλειστά

Εχω κουφαθεί

Με κλειστά δεδομένα τρώει δεδομένα και αναβοσβήνει συχνά πυκνα το 4G.

τα εχω τσεκάρει όλα και δε βρίσκω τι μπορεί να φταίει. Εχω και το 3G watchdog αναμένo και βλέπω όντως να τρωει κίνηση από το OS

Ακόμα και τα μηνύματα τρώνε MB συνέχεια. Τα μηνύματα? λες και κατεβάζω μηνύματα, σα να είναι κολλημένα τα mms? τι να πω

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Βρήκες κάποια λύση;

Εμας σε ένα από τα δύο τηλεφωνα που έχουμε έχει αρχίσει και το κάνει και επιπλέον τρώει όλη την ώρα δεδομένα ακόμα και με τα δεδομένα κλειστά

Εχω κουφαθεί

Με κλειστά δεδομένα τρώει δεδομένα και αναβοσβήνει συχνά πυκνα το 4G.

τα εχω τσεκάρει όλα και δε βρίσκω τι μπορεί να φταίει. Εχω και το 3G watchdog αναμένo και βλέπω όντως να τρωει κίνηση από το OS

Ακόμα και τα μηνύματα τρώνε MB συνέχεια. Τα μηνύματα? λες και κατεβάζω μηνύματα, σα να είναι κολλημένα τα mms? τι να πω

 

Για τo 4G απενεργοποίησε το Wi-Fi+ να τεστάρεις. Δεν βγάζει άλλο νόημα.

Για μπαταρία απενεργοποίησε τα location services, το google now και το google back up. Και στο google sync άσε τα απαραίτητα - αυτά που όντως χρησιμοποιείς.

Αν συνεχίσει κάντου επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω για μία μέρα το wifi+ κλειστό

Αλλά τα μηνύματα που τα πας? Γιατί ψάχνει συνέχεια

Ελπίζω να περάσουμε σε android 7 συντομα για να επανέλθουμε

B21 εχω δίκαρτο

 

σκέφτομαι να φάω και το

πάντα ενεργά δεδομένα κινητής τηλεφωνίας

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω για μία μέρα το wifi+ κλειστό

Αλλά τα μηνύματα που τα πας? Γιατί ψάχνει συνέχεια

Ελπίζω να περάσουμε σε android 7 συντομα για να επανέλθουμε

B21 εχω δίκαρτο

 

σκέφτομαι να φάω και το

πάντα ενεργά δεδομένα κινητής τηλεφωνίας

 

φυσικά να κλείσεις το πάντα ενεργά δεδομένα τηλεφωνίας! δεν χρησιμεύει σε τίποτα. και πέρνα την 7ρα να ηρεμίσεις, έχει μεγάλη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κανονικά σε ΟΤΑ πιστεύω

 

Το τηλέφωνο συνεχίζει να στέλνει MB ως μηνύματα δε ξέρω κι εγώ που... και δε φαίνεται να εχει και ιο. Χτες η εφαρμογή μηνύματα έστειλε 20 MB. Στέλνει συνέχεια....

Επίσης στέλνει και ως OS android.

Εχω μία επιφύλαξη αν αυτό έχει σχέση με τον παροχο... δηλαδή αν ο πάροχος μαζεύει data

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πόση ram έχετε ελεύθερη εσείς; Εγώ με αντροιντ 6 έχω free 500-600 MB... Τόσο λίγο είναι το φυσιολογικό; Εχω την έκδοση με τα 2Gb. Με την 7 έχει καλύτερη διαχείριση; Και κάτι ακόμα, τον τελευταίο καιρό μου κάνει κάτι κολλήματα το κινητό για 5,6 δευτέρα και μετά μπορεί να μου πει "η εφαρμογή UI του συστήματος δεν ανταποκρίνεται" Σας έχει τύχει ποτέ;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πόση ram έχετε ελεύθερη εσείς; Εγώ με αντροιντ 6 έχω free 500-600 MB... Τόσο λίγο είναι το φυσιολογικό; Εχω την έκδοση με τα 2Gb. Με την 7 έχει καλύτερη διαχείριση;

 

Και εγώ με version 2GB & android 6, τα ελεύθερα GB "παίζουν" από 500-1,4.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήταν branded cosmote που το έκανα unbranded και το region έγινε C900.

Αναγκαστικά τις περνάω μόνος μου.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα φιλε μου και χρονια πολλα λογω των ημερων...Ειχαμε μιλησει και παλιοτερα για τη συσκευη που εχω branded cosmote...Ειχαμε πει να περασω μια απ τις rom με l21c432150,160 κλπ με τη μεθοδο του dload...δεν το εχω κανει ακομα γιατι μασαω λιγο και αγχωνομαι μηπως μου κολλησει και μεινω χωρις κινητο...Ηθελα να σου κανω μερικες ερωτησεις αν εχεις χρονο...Πρωτον,σε περιπτωση που κολλησει το κινητο στην ενημερωση για τον οποιοδηποτε λογο,τι κανω για να μεινει στο σημειο που ηταν πριν τη διαδικασια της ενημερωσης???για να δουλεψει παλι οπως πριν σε περιπτωση που δεν περαστει η καινουρια ρομ???δευτερον,φυσικα πριν την αναβαθμιση,θα απενεργοποιησω το λογαριασμο google...μετα την αναβαθμιση και την επιτυχια σε ρομ l21c900170,θα δουλευουν κανονικα τα παντα???το play store,το google account κλπ???θα ελεγξω και για το android webview...και τριτον...μπορω να περασω κατευθειαν την l21c432b170 ή πρεπει πρωτα να βαλω μια παλιοτερη???

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κανονικά σε ΟΤΑ πιστεύω

 

Το τηλέφωνο συνεχίζει να στέλνει MB ως μηνύματα δε ξέρω κι εγώ που... και δε φαίνεται να εχει και ιο. Χτες η εφαρμογή μηνύματα έστειλε 20 MB. Στέλνει συνέχεια....

Επίσης στέλνει και ως OS android.

Εχω μία επιφύλαξη αν αυτό έχει σχέση με τον παροχο... δηλαδή αν ο πάροχος μαζεύει data

φίλος γιατί δεν κάνεις ένα factory reset να δεις τι γίνεται ?

πάντως δες μην παίζει και τίποτα με αυτά τα 5ψήφια μνμ που στέλνουν οι απατεώνες και ζήτα καλού κακού και έναν αναλυτικό λογαριασμό

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...