Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι ή έχει καταφέρει να κάνει αναβάθμιση κανονικά σε L21 Single Sim τότε να μας πει αναλυτικά πως το έκανε ώστε να δούμε μήπως εντοπίσουμε που είναι το σφάλμα

 

Εχω L21 mono sim και την C900B170

 

Κατέβασα από το FF την C432B371 που αποτελείται από 2 αρχεία συνολικού μεγέθους 1,9Gb:

 

update.rar

update_data_full_vns-L01_hw_eu

 

Σκέφτηκα πως το πρώτο αρχείο (update.rar) θα πρέπει να αποσυμπιεστεί στον φάκελο dload, άλλα δεν έχω χρόνο για δοκιμές. Αν έχεις χρόνο δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω L21 mono sim και την C900B170

 

Κατέβασα από το FF την C432B371 που αποτελείται από 2 αρχεία συνολικού μεγέθους 1,9Gb:

 

update.rar

update_data_full_vns-L01_hw_eu

 

Σκέφτηκα πως το πρώτο αρχείο (update.rar) θα πρέπει να αποσυμπιεστεί στον φάκελο dload, άλλα δεν έχω χρόνο για δοκιμές. Αν έχεις χρόνο δοκίμασε το.

Δεν δουλεύει ο τρόπος μέσω DLOAD για αναβάθμιση από Marshmallow σε Nougat

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει ο τρόπος μέσω DLOAD για αναβάθμιση από Marshmallow σε Nougat

 

Σίγουρα; Διαβάζω σε διάφορα sites ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Διαβάζω σε διάφορα sites ότι γίνεται.

 

Σε ποιο site ? Σίγουρα όχι στο XDA . για δώσε λινκ . εμένα πάντως δεν δούλεψε . System error βγαζει

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site ? Σίγουρα όχι στο XDA . για δώσε λινκ . εμένα πάντως δεν δούλεψε . System error βγαζει

Πχ:

http://www.droidviews.com/update-huawei-p9-lite-manually-official-android-7-0-nougat-emui-5-0/

Link to comment
Share on other sites

 

H 360 απ όσο έχω καταλάβει είναι Beta . H 370 / 371 είναι οι τελικές που προσπαθούμε να βάλουμε . Επίσης διαβάζοντας τα σχόλια από κάτω δεν νομίζω ότι τα κατάφερε κανείς :P

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 370 χωρίς προβλήματα και είναι ο,τι καλύτερο έχω δει από τότε που πήρα το τηλέφωνο...εξαιρετική.

 

Μικρή περίληψη πως να γίνει η διαδικασία ΣΕ l21 ΔΙΚΑΡΤΟ από -160

 

κατεβάζεις firmware finder

στις ρυθμίσεις της εφαρμογής ενεργοποιείς την επιλογή proxy

πατάς ανανέωση και κατεβάζεις την B370 (1.974 mb στο περίπου)

τικάρεις και τα 2 αρχεία για να κατεβούν και περιμένεις (δεν σβήνεις το πρόγραμμα, στις ειδοποιήσεις όταν κατεβεί το update το μεγάλο φαίνεται να τελειώνει, στην εφαρμογή όμως δείχνει οτι ακόμα κατεβάζει)

με το που τελειώσουν πατάς send to installer

πας στις ρυθμίσεις wifi, ενεργοποιείς proxy (localhost/8080) και αναζητάς νέο λογισμικό.

Με το που το εντοπίσει και κατεβεί 1% το κάνεις διακοπή, ξαναπας στις ρυθμίσεις WiFi και απενεργοποιείς το proxy

Συνεχίζεις κανονικά το κατέβασμα της έκδοσης, όλα τα επόμενα γίνονται αυτόματα.

 

Για καλό και για κακό έκανα και ένα factory reset αφού πήρα backup με την hisuite.

Όλα λειτουργόν στην εντέλεια και ενώ παραπονιόμουν για χαμηλή ραμ, τώρα με εφαρμογές πάνω έχω πάντα 1.30 ελεύθερη.

Δεν ξέρω και δεν ευθύνομαι εαν κάτι πάει στραβά. Λέω τι έκανα με το δικό μου και έγινε με την πρώτη

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθήσει κάποιος στο πως γίνεται να μεταφέρω φωτογραφίες, βίντεο, και εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη σε μια sd κάρτα; Επίσης πόσα gb θεωρείτε παιδιά ότι είναι ιδανική για την συσκευή;

 

Κανείς δεν ξέρει;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει cosmote BRANDED συσκευή (δηλαδή την ανάβει και έχει το λογότυπο της cosmote), ποια ακριβώς έκδοση φοράει;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα με βοηθήσει κάποιος στο πως γίνεται να μεταφέρω φωτογραφίες, βίντεο, και εφαρμογές από την εσωτερική μνήμη σε μια sd κάρτα; Επίσης πόσα gb θεωρείτε παιδιά ότι είναι ιδανική για την συσκευή;

Βίντεο και φωτογραφίες μπορείς να μεταφέρεις με έναν file manager εντός της συσκευής σου ή συνδέοντας τη συσκευή με ένα PC μπορείς να κάνεις τη μεταφορά από εκεί. Για τις εγκατεστημένες εφαρμογές δύσκολο πλέον. Όσον αφορά τη κάρτα μνήμης, μπορείς να βρεις ποιοτικές και γρήγορες 64gb σε πολύ καλές τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να κολλησει καθολου ή καμερα για δευτερολεπτο και να στρωνει μετα, με την Β371?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις έβαλα την 371 και όλα ΟΚ. Αυτό που δεν έχει είναι ντιζάιν και στο στήσιμο και στις εφαρμογές της. Η γραμματοσειρά είναι παλαιολιθική, η εικόνα του ραδιοφώνου αρχαία -χωρίς δυνατότητα επέμβασης. Ισως βελτιωθεί σε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε καποιον να κολλησει καθολου ή καμερα για δευτερολεπτο και να στρωνει μετα, με την Β371?

 

ναι το κανει η καμερα αυτο στο ανοιγμα,με την 370 ειμαι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανει η καμερα αυτο στο ανοιγμα,με την 370 ειμαι

 

Κάποιο λάθος της ROM και θα διορθωθεί με update ή ξανά πέρασμα της ROM πάλι μήπως στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος της ROM και θα διορθωθεί με update ή ξανά πέρασμα της ROM πάλι μήπως στρώσει;

 

κακη εφαρμογη της huawei,τα ιδια μου εκανε οταν το αγορασα με 160,τη βελτιωσαν στην 170 και τώρα πάλι την χαλασαν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μου βγηκε μεσω Hicare ενημερωση για VNS-L31C432B371 1,99GB...την κανω η οχι?

ειναι ολα οκ οσοι την εχουν δοκιμασει???

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Μου βγηκε μεσω Hicare ενημερωση για VNS-L31C432B371 1,99GB...την κανω η οχι?

ειναι ολα οκ οσοι την εχουν δοκιμασει???

 

Αυτήν έχω. Δεν έχω βρει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μόλις έβαλα την 371 και όλα ΟΚ. Αυτό που δεν έχει είναι ντιζάιν και στο στήσιμο και στις εφαρμογές της. Η γραμματοσειρά είναι παλαιολιθική, η εικόνα του ραδιοφώνου αρχαία -χωρίς δυνατότητα επέμβασης. Ισως βελτιωθεί σε αναβάθμιση.

 

δεν συμφωνώ, μου αρέσει πολύ το στήσιμό της και τη θεωρώ μίλια καλύτερη αισθητικά από τις προηγούμενες. επιπλέον, βάλε ένα ωραίο θεματάκι και αλλάζουν τα εικονίδια

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω σημερα ενα p9 lite.

Θεματα για κατεβασμα δεν εχει;Παταω το εικονιδιο των θεματων και μου εχει καποια στανταρ μονο για εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω σημερα ενα p9 lite.

Θεματα για κατεβασμα δεν εχει;Παταω το εικονιδιο των θεματων και μου εχει καποια στανταρ μονο για εφαρμογη

 

κάνε λογαριασμό huawei

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται φιλε μου;

 

από την εφαρμογή "αναγνωριστικό huawei". και εμένα δεν μου τα έδειχνε και μόλις έκανα ήταν οκ

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αλλα ακομα τιποτα.

παιζει ρολο που. δεν εχω βαλει ακομη την καρτα sim;

 

δεν νομίζω αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.. κάπου εδώ μέσα διάβασα οτι ξαναέτυχε αυτό, ρίξε μια ματιά η αλλιώς περίμενε να σε βοηθήσει κάποιος που το ξέρει 100%.

 

PS. δοκίμασε να κάνεις ένα restart

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...