Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάντε έναν κόπο...

 

Ρυθμίσεις ---> Περισσότερα ---> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ---> Γενικές

 

Σας έχει επιλογή για ενεργοποίηση ή όχι "Συνάθροισης φορέων";

Αναφέρομαι στο P9 Lite.

Εάν δεν υπάρχει η επιλογή, τότε αυτός είναι κατά πάσα πιθανότητα ο λόγος που δεν βλέπουμε 4g+ στο κινητό. Και αν είναι αυτή η αιτία, λογικά σε επόμενο update θα πρέπει να δοθεί η επιλογή, όπως υπάρχει σε άλλες συσκευές Huawei.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάντε έναν κόπο...

 

Ρυθμίσεις ---> Περισσότερα ---> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ---> Γενικές

 

Σας έχει επιλογή για ενεργοποίηση ή όχι "Συνάθροισης φορέων";

Αναφέρομαι στο P9 Lite.

Εάν δεν υπάρχει η επιλογή, τότε αυτός είναι κατά πάσα πιθανότητα ο λόγος που δεν βλέπουμε 4g+ στο κινητό. Και αν είναι αυτή η αιτία, λογικά σε επόμενο update θα πρέπει να δοθεί η επιλογή, όπως υπάρχει σε άλλες συσκευές Huawei.

 

Σε εμένα πάντως τέτοια επιλογή δεν υπάρχει. Είναι unbranded από το Public.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε έναν κόπο...

 

Ρυθμίσεις ---> Περισσότερα ---> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ---> Γενικές

 

Σας έχει επιλογή για ενεργοποίηση ή όχι "Συνάθροισης φορέων";

Αναφέρομαι στο P9 Lite.

Εάν δεν υπάρχει η επιλογή, τότε αυτός είναι κατά πάσα πιθανότητα ο λόγος που δεν βλέπουμε 4g+ στο κινητό. Και αν είναι αυτή η αιτία, λογικά σε επόμενο update θα πρέπει να δοθεί η επιλογή, όπως υπάρχει σε άλλες συσκευές Huawei.

 

ουτε σε μενα υπαρχει,αλλα το θεμα ειναι αν εχει πιασει καποιος ταχυτητες αντιστοιχες του 4g+.μπορει απλα να μην το δειχνει σαν συμβολο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν ψάχνω φίλε μου, δεν βρίσκω τη συνάθροιση φορέων στις ρυθμίσεις. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πού ακριβώς βρίσκεται στις ρυθμίσεις;

Ναι δίκιο έχεις, το τσεκαρα σε unbranded και όντως δεν το βρήκα, είχα την εντύπωση ότι το είχα δεί. Δεν μπορώ να τρέξω speedtest με mobile data, αλλα εφόσον ο φίλος πιο πάνω έπιασε ταχύτητα 120, θεωρώ ότι ισως είναι θέμα της wind. Δεν παίζει ρόλο αν δεν εμφανίζει το +, σημασία έχει η ταχύτητα. Εσένα πόση ταχύτητα download σου δείχνει όταν κάνεις speedtest?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στις αρχες Φλεβαρη εγινα κατοχος 2 συσκευων (μαυρο-χρυσο) 2GB/16GB L21 απο Κωτσοβολο.Στην χρυση συσκευη εντοπισα αμεσα ενα flickering (τρεμοπαιγμα φωτεινοτητας της οθονης) καθε φορα που ξεκλειδωνα την συσκευη και εμπαινα στην εφαρμογη instagram.Ακομα πιο εντονο το flickering στο πρωτο instagram story που παταγα.Δεν το παρουσιαζει σε καποια αλλη εφαρμογη.Επεστρεψα την συσκευη στο καταστημα οπου ο τεχνικος στον οποιο εκανα επιδειξη του προβληματος το αναγνωρισε ως προβλημα της συσκευης οποτε και εγινε αμεση αντικατασταση.Ηταν και ο ιδιος κατοχος P9 Lite και δεν ειχε συναντησει κατι παρομοιο οπως επισης στην δικη μου μαυρη συσκευη δεν εμφανιστηκε ακομα κατι παρομοιο οσο εντονη χρηση και αν εκανα.Το κυριως θεμα ειναι οτι και η δευτερη συσκευη gold απο την πρωτη μερα χρησης παρουσιαζει ακριβως το ιδιο θεμα στην οθονη..

 

Εχει συναντησει κανεις κατι παρομοιο στην συσκευη του;Υπαρχει καποιο γνωστο προβλημα οσον αφορα της οθονη και την αυξομειωση της φωτεινοτητας;Να το λαβω ως θεμα της εφαρμογης η της συσκευης;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

Edited by itspetran
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω γενικά κανένα πρόβλημα με την συσκευή.Αυτό που παρατήρησα ήταν κάποια κολλήματα μόνο στο ίντερνετ,στιγμιαία 2_3 φορές σε ένα μήνα .Στην καθημερινή λειτουργία του δεν μου κόλλησε ποτέ .

 

Εγώ για το μόνο που δεν είμαι ευχαριστημένος είναι τα πληκτρολόγια. Εκτός του ότι τα πληκτρολόγια (τόσο της Huawei όσο και της Google) κολλάνε σχετικά συχνά δεν είναι και τόσο αξιόπιστα όπως σε άλλες συσκευές που είχα. Εχω παρατηρήσει πως κάνω πολλά περισσότερα λάθη με το P9 lite απ' ότι για παράδειγμα έκανα με Samsung (έχοντας πάντα απενεργοποιημένη την αυτόματη διόρθωση γιατί δεν βοηθάει στα Greeklish). Κατά τα λοιπά η συσκευή τρομερό VFM και χωρίς κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το μόνο που δεν είμαι ευχαριστημένος είναι τα πληκτρολόγια. Εκτός του ότι τα πληκτρολόγια (τόσο της Huawei όσο και της Google) κολλάνε σχετικά συχνά δεν είναι και τόσο αξιόπιστα όπως σε άλλες συσκευές που είχα. Εχω παρατηρήσει πως κάνω πολλά περισσότερα λάθη με το P9 lite απ' ότι για παράδειγμα έκανα με Samsung (έχοντας πάντα απενεργοποιημένη την αυτόματη διόρθωση γιατί δεν βοηθάει στα Greeklish). Κατά τα λοιπά η συσκευή τρομερό VFM και χωρίς κολλήματα.

Γιατί δεν δοκιμάζεις το swiftkey;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις το swiftkey;

 

Γενικά αποφεύγω να φορτώνω τα κινητά με third party apps για κάτι που δεν θα έπρεπε να χρειάζεται... αλλά μόλις το εγκατέστησα και η αλήθεια μου ήδη το βρίσκω καλύτερο από τα άλλα 2. Σε ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στις αρχες Φλεβαρη εγινα κατοχος 2 συσκευων (μαυρο-χρυσο) 2GB/16GB L21 απο Κωτσοβολο.Στην χρυση συσκευη εντοπισα αμεσα ενα flickering (τρεμοπαιγμα φωτεινοτητας της οθονης) καθε φορα που ξεκλειδωνα την συσκευη και εμπαινα στην εφαρμογη instagram.Ακομα πιο εντονο το flickering στο πρωτο instagram story που παταγα.Δεν το παρουσιαζει σε καποια αλλη εφαρμογη.Επεστρεψα την συσκευη στο καταστημα οπου ο τεχνικος στον οποιο εκανα επιδειξη του προβληματος το αναγνωρισε ως προβλημα της συσκευης οποτε και εγινε αμεση αντικατασταση.Ηταν και ο ιδιος κατοχος P9 Lite και δεν ειχε συναντησει κατι παρομοιο οπως επισης στην δικη μου μαυρη συσκευη δεν εμφανιστηκε ακομα κατι παρομοιο οσο εντονη χρηση και αν εκανα.Το κυριως θεμα ειναι οτι και η δευτερη συσκευη gold απο την πρωτη μερα χρησης παρουσιαζει ακριβως το ιδιο θεμα στην οθονη..

 

Εχει συναντησει κανεις κατι παρομοιο στην συσκευη του;Υπαρχει καποιο γνωστο προβλημα οσον αφορα της οθονη και την αυξομειωση της φωτεινοτητας;Να το λαβω ως θεμα της εφαρμογης η της συσκευης;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

 

Πιθανόν να είναι κάποια παρτίδα που έχει αυτό το πρόβλημα και προφανώς όλα τα χρυσά του Κωτσόβολου εκείνης της περιόδου θα είναι από την ίδια παρτίδα. Αφού όπως λες κι εσύ, το μαύρο δεν είχε αυτό το πρόβλημα, δεν μπορεί να είναι γενικό πρόβλημα ούτε του κινητού ούτε του software.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κατοχος και εγω απο τον αυγουστο και εχω ενα προβλημα ενω ειμουνα πολυ ευχαριστημενος και ειμαι απο τοτε που εβαλα την 160 βλεπω προβλημα στην μπαταρια δηλ φορτιζω το δουλευω εχει 96 η μπαταρια οταν το αφηνω και παω να το ανοιξω μετα απο κανα τεταρτο βλεπω 88. Αυτο μου το κανει μονο μια φορα και σε εκεινα τα ποσα δηλ απο 95 σε 88 απο 96 σε 87 μετα δεν παρατηρητε κατι τετοιο. Μπηκα σε safe mode το δουλεψα το ξανακανε εκανα επαναφορα τα ιδια μηπως πρεπει να καλεσω το σερβις? Το κινητο ειναι σε εγγυηση ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια στην οθόνη, μόνο 4Χ5 γίνονται?

Στο p8 lite που ήταν και μικρότερο ήταν 5Χ5 στην αρχική και στις επόμενες είχε 6 εικονίδια...

Κάνω κάπου λάθος?

 

 

Ειναι η έκδοση του EMUI που φοράμε? Σε νέα θα χωράνε. Το θεωρώ πολύ παράξενο για τόσο μεγάλη οθόνη

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά αποφεύγω να φορτώνω τα κινητά με third party apps για κάτι που δεν θα έπρεπε να χρειάζεται... αλλά μόλις το εγκατέστησα και η αλήθεια μου ήδη το βρίσκω καλύτερο από τα άλλα 2. Σε ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιθανόν να είναι κάποια παρτίδα που έχει αυτό το πρόβλημα και προφανώς όλα τα χρυσά του Κωτσόβολου εκείνης της περιόδου θα είναι από την ίδια παρτίδα. Αφού όπως λες κι εσύ, το μαύρο δεν είχε αυτό το πρόβλημα, δεν μπορεί να είναι γενικό πρόβλημα ούτε του κινητού ούτε του software.

 

Απλα προσπαθω να καταληξω στο τι φταιει ωστε να δω πως θα κινηθω περαιτερω.Απο κωτσοβολο αρχισαν ηδη απο χθες να τα μαγειρευουν..Η εταιρια δεν εχει αναφερει προβληματικη παρτιδα,δε μπορουμε να αλλαζουμε συνεχεια συσκευες,μηπως φταιει η εφαρμογη..Το κινητο εξακολουθει να κανει το ιδιο flickering ισως και πιο εντονα απο το προηγουμενο.Σημερα θα χουμε επισκεψη στο κεντρικο service να δουμε τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Στηνω το p9 lite το χρυσο για μια φιλη κι ηθελα να ρωτησω, εκει στην εφαρμογη θεματα της huawei που εχει μεσα, γιατι δεν μου βγαζει επιλογη να κατεβασω κι αλλα παρα μονο μου βγαζει τα 6 που εχει ηδη μεσα? Σ ενα φιλο που εχει το ιδιο μου λεει οτι μπορει να κατεβαζει θεματα απο εκει κι εχει κατεβασει αρκετα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Στηνω το p9 lite το χρυσο για μια φιλη κι ηθελα να ρωτησω, εκει στην εφαρμογη θεματα της huawei που εχει μεσα, γιατι δεν μου βγαζει επιλογη να κατεβασω κι αλλα παρα μονο μου βγαζει τα 6 που εχει ηδη μεσα? Σ ενα φιλο που εχει το ιδιο μου λεει οτι μπορει να κατεβαζει θεματα απο εκει κι εχει κατεβασει αρκετα..

 

για δοκιμασε να κανεις ενα λογαριασμο στη huawei.εγω οταν μπαινω στα θεματα πανω πανω γραφει το λογαριασμο μου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια θήκη σιλικόνης για το κινητό μας από το Πλαίσιο, Sentio. Όλα καλά, απλώς στη θέση του power (on off) και του volume button δεν έχει τρύπες ανοιχτες για να πατιούνται με το δάχτυλο, παρά μόνο δύο σαν βαθουλωματα. Είναι πιο λεπτό το πλαστικό εκεί. Τα κουμπιά πατιούνται κανονικά. Και έρχεται το ερώτημα αν θα πρέπει να είναι ανοιχτή στα σημεία αυτά η θήκη (άρα πρέπει να την επιστρέψω) η είναι επίτηδες έτσι κατασκευασμενη.

Την έχει πάρει κανείς σας;

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια θήκη σιλικόνης για το κινητό μας από το Πλαίσιο, Sentio. Όλα καλά, απλώς στη θέση του power (on off) και του volume button δεν έχει τρύπες ανοιχτες για να πατιούνται με το δάχτυλο, παρά μόνο δύο σαν βαθουλωματα. Είναι πιο λεπτό το πλαστικό εκεί. Τα κουμπιά πατιούνται κανονικά. Και έρχεται το ερώτημα αν θα πρέπει να είναι ανοιχτή στα σημεία αυτά η θήκη (άρα πρέπει να την επιστρέψω) η είναι επίτηδες έτσι κατασκευασμενη.

Την έχει πάρει κανείς σας;

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Πολλές θήκες κυριως σιλικονης ειναι ετσι...μην αγχωνεσαι ολα καλα....

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια θήκη σιλικόνης για το κινητό μας από το Πλαίσιο, Sentio. Όλα καλά, απλώς στη θέση του power (on off) και του volume button δεν έχει τρύπες ανοιχτες για να πατιούνται με το δάχτυλο, παρά μόνο δύο σαν βαθουλωματα. Είναι πιο λεπτό το πλαστικό εκεί. Τα κουμπιά πατιούνται κανονικά. Και έρχεται το ερώτημα αν θα πρέπει να είναι ανοιχτή στα σημεία αυτά η θήκη (άρα πρέπει να την επιστρέψω) η είναι επίτηδες έτσι κατασκευασμενη.

Την έχει πάρει κανείς σας;

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Την έχω κι εγώ εδώ και κάτι μήνες. Μια χαρά είναι. Κανένα πρόβλημα με τα κουμπιά. Σωστή απόκρυση στο πάτημα και απλά τα προφυλάσσει και αυτά.;)

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια εχω κ εγω ομως προσοχη....Το power button δεν κανει " κλικ" πλεον ...αυτο δεν μου αρεσει.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν κάνει κλικ όταν το πατάς φορώντας τη θήκη ή και μετά που το βγάζεις από τη θήκη;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν κάνει κλικ όταν το πατάς φορώντας τη θήκη ή και μετά που το βγάζεις από τη θήκη;

 

Εννοω οτι θυμαμαι στην αρχη εκανε κλικ , μετα απο κανα 8 μηνο με την θηκη τιποτα..το φοβαμαι ισως χαλασει και ποιος το φτιαχνει μετα

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι θυμαμαι στην αρχη εκανε κλικ , μετα απο κανα 8 μηνο με την θηκη τιποτα..το φοβαμαι ισως χαλασει και ποιος το φτιαχνει μετα

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η θήκη. Δεν βλέπω να το "πιέζει" με κάποιον τρόπο.

Απλά το προστατεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η θήκη. Δεν βλέπω να το "πιέζει" με κάποιον τρόπο.

Απλά το προστατεύει.

 

λες ; εσενα κανει κανονικα κλικ ; Το επανω το δικο μου κανει κανονικα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να κανεις ενα λογαριασμο στη huawei.εγω οταν μπαινω στα θεματα πανω πανω γραφει το λογαριασμο μου

 

Σ ευχαριστω πολυ! Αυτο χρειαζοταν τελικα...

Link to comment
Share on other sites

λες ; εσενα κανει κανονικα κλικ ; Το επανω το δικο μου κανει κανονικα.

Ναι. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Για την ώρα τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Για την ώρα τουλάχιστον!

 

την πατησα τοτε...σε ευχαριστω!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...