Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο factory reset εσβησες και το data του χρηστη; (νομιζω εχει να τικαρεις μια επιλογη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστω. Με ποια εισαι αδερφε; Την 150 ή την 161 ; (ξερω θα μου πειτε τραβα περνα την και δες αν κανει διαφορα :p )

 

Απλα αν ειναι να το δωσω προτιμω να τα δωσω ολα στοκ, μην τυχον δεν παιρνει OTA μετα και θελει χειροκινητα (αν δεν ξερει ο αλλος θα με σφαξει :p )

 

 

με την 150 ειμαι και κολλαει πολυ,δεν το αλλαζω ομως γιατι δεν αξιζει τιποτα αλλο μεχρι τα 270 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιο μοντελο ειναι του Κωτσοβολο το VNS-L21;

 

το καλυτερο πηρες φιλε, καλοριζικο

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με την 150 ειμαι και κολλαει πολυ,δεν το αλλαζω ομως γιατι δεν αξιζει τιποτα αλλο μεχρι τα 270 .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το καλυτερο πηρες φιλε, καλοριζικο

 

φιλε δεν τοχω παρει ακομη στα χερια τοχω παραγγειλει ιντερνετικα γι αυτο ρωταω αλλα δεν μου απαντησες

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα,

Χρειαζομαι την βοηθεια σας................... σας παρακαλω πολυ!!!!!:confused:

Αγορασα 2 κινητα P9 LITE,

το ενα στα 2gb για τη συζηγο, δεν ειναι branded, φορουσε την Β121, μολις ενεργοποιηθηκε η συσκευη πηρε αυτοματα την Β150 και ολα καλα.

Το δευτερο 3gb για μενα, δεν ειναι branded, φορουσε και αυτο την B121 αλλα επειδη δεν μου εκανε αναβαθμιση αυτοματα ειπα να το κανω χειροκινητα, μελος του forum με βοηθησε να περασω την Β161 γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα τα πραγματα.

Ολα πηγαν καλα ΑΛΛΑ δυστηχως οταν παταω να ανοιξω το play store - gmail-google δεν ανοιγουν.

Ο φιλος απο το forum εδω και 2 μερες προσπαθει πολυ και τον ευχαριστω για το ενδειαφερον του να με βοηθησει βαζοντας απο την αρχη την αναβαθμιση αλλα τιποτα, αυτη τη στιγμη εχω και δεν εχω κινητο. Δοκιμασα και εβαλα και την Β160 αλλα τα ιδια.

Αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα παρα πολυ.

 

φιλοι μου καποιος που να με συμβουλεψει τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν τοχω παρει ακομη στα χερια τοχω παραγγειλει ιντερνετικα γι αυτο ρωταω αλλα δεν μου απαντησες

 

VNS-L21

 

Απο κωτσο το εχω παρει κ εγω αλλα ιουλιο

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλησπερα,

Χρειαζομαι την βοηθεια σας................... σας παρακαλω πολυ!!!!!:confused:

Αγορασα 2 κινητα P9 LITE,

το ενα στα 2gb για τη συζηγο, δεν ειναι branded, φορουσε την Β121, μολις ενεργοποιηθηκε η συσκευη πηρε αυτοματα την Β150 και ολα καλα.

Το δευτερο 3gb για μενα, δεν ειναι branded, φορουσε και αυτο την B121 αλλα επειδη δεν μου εκανε αναβαθμιση αυτοματα ειπα να το κανω χειροκινητα, μελος του forum με βοηθησε να περασω την Β161 γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα τα πραγματα.

Ολα πηγαν καλα ΑΛΛΑ δυστηχως οταν παταω να ανοιξω το play store - gmail-google δεν ανοιγουν.

Ο φιλος απο το forum εδω και 2 μερες προσπαθει πολυ και τον ευχαριστω για το ενδειαφερον του να με βοηθησει βαζοντας απο την αρχη την αναβαθμιση αλλα τιποτα, αυτη τη στιγμη εχω και δεν εχω κινητο. Δοκιμασα και εβαλα και την Β160 αλλα τα ιδια.

Αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα παρα πολυ.

Το δικό σου με τα 3gb ram και unbranded από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Τι μηνυμα σου βγάζει οταν ανοίγεις το play store?

 

Δεν μου βγαζει κανενα μυνημα, πατας το play store παει να ανοιξει αλλα δεν ανοιγει. το ιδιο κανει και με το gmail με το google

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό σου με τα 3gb ram και unbranded από που το πήρες;

 

Το πηρα απο το edeal

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καποιος που να με συμβουλεψει τι να κανω????

Αν δεις εδώ το έχουν και άλλοι στην 161 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3503409 το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να πας πίσω σε άλλη ρομ , όπως έχω προειδοποιήσει , βέβαια μπορείς να δοκιμασίες με προσοχή , στον ίδιο σύνδεσμο έχει και διάφορα κόλπα για να δουλέψει το play αλλά όλες έχουν να κάνουν με ξεκλειωμα bootloader οπότε μετά εγγύηση παπαλα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις εδώ το έχουν και άλλοι στην 161 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3503409 το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να πας πίσω σε άλλη ρομ , όπως έχω προειδοποιήσει , βέβαια μπορείς να δοκιμασίες με προσοχή , στον ίδιο σύνδεσμο έχει και διάφορα κόλπα για να δουλέψει το play αλλά όλες έχουν να κάνουν με ξεκλειωμα bootloader οπότε μετά εγγύηση παπαλα

 

Επειδη δεν ξερω αγγλικα και δεν ξερω και δεν καταλαβαινω τα bootloader και τα συναφη να υποθεσω οτι με την π@π@ρι@ που εκανα παπαλα το κινητο??

 

Τι μπορω να κανω?

Που περπει να το στειλω?

Φυσικα ολο το κοστος θα το επιβαρυνθω εγω η υπαρχει τροπος να τη βγαλω με λιγα????

Edited by simoula
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ξερω αγγλικα και δεν ξερω και δεν καταλαβαινω τα bootloader και τα συναφη να υποθεσω οτι με την π@π@ρι@ που εκανα παπαλα το κινητο??

 

Τι μπορω να κανω?

Που περπει να το στειλω?

Φυσικα ολο το κοστος θα το επιβαρυνθω εγω η υπαρχει τροπος να τη βγαλω με λιγα????

 

Αυτό με το Play Store που κλειδώνει απ'οτι μου είπαν από το service της Huawei συμβαίνει πολλές φορές όταν κανείς restore χωρίς να έχεις κάνει log out από τον λογαριασμό Google. Μέτρο ασφαλείας μάλλον? Δεν θυμάμαι τι μου είπε ότι κάνεις αν κλειδώσει αλλά αν πάρεις ένα τηλέφωνο καιπεις οτι έκανες hardwear restore και σου κλείδωσε μπορεί να σου πουν πως ξεκλειδώνει...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πηρα στην καταμαυρη παρασκευη το κινητο για τον πατερα ενος φιλου!!Τρομερο κινητο για τα λεφτα του και οχι μονο!!Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως βγαζω απο το on screen home button οταν πιεζεται με λιγο παραπανω δυναμη(συνταξιουχος ξυλουργος ο τυπος) το google search ?εχει καποια επιλογη buttons που δεν ειδα?ευχαριστω πολυ! Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει κανενα μυνημα, πατας το play store παει να ανοιξει αλλα δεν ανοιγει. το ιδιο κανει και με το gmail με το google

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το πηρα απο το edeal

Μάλλον είμαι άτυχος κινητό με 3gb ram δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Play Store που κλειδώνει απ'οτι μου είπαν από το service της Huawei συμβαίνει πολλές φορές όταν κανείς restore χωρίς να έχεις κάνει log out από τον λογαριασμό Google. Μέτρο ασφαλείας μάλλον? Δεν θυμάμαι τι μου είπε ότι κάνεις αν κλειδώσει αλλά αν πάρεις ένα τηλέφωνο καιπεις οτι έκανες hardwear restore και σου κλείδωσε μπορεί να σου πουν πως ξεκλειδώνει...

 

Αν ειναι ετσι ας μπει τοτε στο λογαριασμο του στη google. Αν οντως του το κλειδωσε τοτε ισως μπορει να κανει verify απο εδω https://myaccount.google.com/?pli=1

 

Δεν λεω οτι εχω ξανακανει κατι. Απλα λιγο brainstorming κανω. Και δεν εχει τυχει να ξαναδιαβασω κατι σχετικο. Στην ουσια και το OTA το ιδιο θα εκανε. ΘΑ κατεβαζε το αρχειο και μετα θα κανε επανεκκινηση για εγκατασταση. Και αν κρινω απο αυτα που διαβασα μεσα, μηπως ηταν ρουταρισμενοι οι αλλοι; Αλλιως δεν εξηγειται. Επισης 5-6 user στο xda δεν το λες και συστημικο.

 

Παντως αν δεν βγαλεις ακρη στειλτο για εγγυηση. Μη σκασεις λεφτα για να σου κανυον φλασαρισματα (οπου θα χασεις και εγγυηση). Αν μαλιστα ειναι μεγαλο καταστημα και το χεις λιγες μονο μερες αξιοποιησε το doa. Δεν μου δουλευει παιδια, εκανα ενα Update (μη πεις απο αρχειο, ασε να εννοηθει οτι ηταν OTA γιατι θα αρχισουν να σου λενε οτι δεν εκανες κατι σωστα κλπ) και κοκομπλοκο. Δειτε το . Αλλαξτε το μου.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι ας μπει τοτε στο λογαριασμο του στη google. Αν οντως του το κλειδωσε τοτε ισως μπορει να κανει verify απο εδω https://myaccount.google.com/?pli=1

 

Δεν λεω οτι εχω ξανακανει κατι. Απλα λιγο brainstorming κανω. Και δεν εχει τυχει να ξαναδιαβασω κατι σχετικο. Στην ουσια και το OTA το ιδιο θα εκανε. ΘΑ κατεβαζε το αρχειο και μετα θα κανε επανεκκινηση για εγκατασταση.

 

πως κανω verify?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε μια το κειμενο που προσθεσα μαλλον καθως απανταγες.

 

απο το pc εννοεις γιατι απο το κινητο δεν γινεται

και μετα που εκανα επαληθευση του λογαριασμου μου τι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προσθεσα ηταν το εξης.

 

"Παντως αν δεν βγαλεις ακρη στειλτο για εγγυηση. Μη σκασεις λεφτα για να σου κανουν φλασαρισματα (οπου θα χασεις και εγγυηση). Αν μαλιστα ειναι μεγαλο καταστημα και το χεις λιγες μονο μερες αξιοποιησε το doa και ζητα αντικατασταση. Δεν μου δουλευει παιδια, εκανα ενα Update (μη πεις απο αρχειο, ασε να εννοηθει οτι ηταν OTA γιατι θα αρχισουν να σου λενε οτι δεν εκανες κατι σωστα κλπ) και κοκομπλοκο. Δειτε το . Αλλαξτε το μου."

 

Οσον αφορα το αλλο, δεν το χω ξανακανει απλα πετω ιδεες. Αλλα για μενα αν το χεις λιγες μερες μη μπλεκεις και απαιτεισαι αντικατασταση απο το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προσθεσα ηταν το εξης.

 

"Παντως αν δεν βγαλεις ακρη στειλτο για εγγυηση. Μη σκασεις λεφτα για να σου κανουν φλασαρισματα (οπου θα χασεις και εγγυηση). Αν μαλιστα ειναι μεγαλο καταστημα και το χεις λιγες μονο μερες αξιοποιησε το doa και ζητα αντικατασταση. Δεν μου δουλευει παιδια, εκανα ενα Update (μη πεις απο αρχειο, ασε να εννοηθει οτι ηταν OTA γιατι θα αρχισουν να σου λενε οτι δεν εκανες κατι σωστα κλπ) και κοκομπλοκο. Δειτε το . Αλλαξτε το μου."

 

Οσον αφορα το αλλο, δεν το χω ξανακανει απλα πετω ιδεες. Αλλα για μενα αν το χεις λιγες μερες μη μπλεκεις και απαιτεισαι αντικατασταση απο το καταστημα.

 

οποτε λες πρωτα στο καταστημα να πω αυτα που μου ειπες, να το κανω γραπτα η να παρω τηλεφωνο?

Αν αρνηθει το καταστημα και μου πει για επισημη αντιπροσωπια ντι κανω?

Link to comment
Share on other sites

οποτε λες πρωτα στο καταστημα να πω αυτα που μου ειπες, να το κανω γραπτα η να παρω τηλεφωνο?

Αν αρνηθει το καταστημα και μου πει για επισημη αντιπροσωπια ντι κανω?

 

Ποσες μερες το χεις; Οταν μια συσκευη δεν δουλευει σωστα μεσα σε 7 ή 14 μερες (αναλογως ποσο οριζει το καθε καταστημα το doa) ειναι υποχρεωμενη να σου κανει αντικατασταση ή πιστωση. Οποτε επεμεινε. Και αυτοι πισω αντιπροσωπεια θα το το στειλουν.

 

Θεωρω πως αν δεν ηταν official δεν θα του επετρεπε το update αρουταριστη συσκευη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες το χεις; Οταν μια συσκευη δεν δουλευει σωστα μεσα σε 7 ή 14 μερες (αναλογως ποσο οριζει το καθε καταστημα το doa) ειναι υποχρεωμενη να σου κανει αντικατασταση ή πιστωση. Οποτε επεμεινε. Και αυτοι πισω αντιπροσωπεια θα το το στειλουν.

 

Θεωρω πως αν δεν ηταν official δεν θα του επετρεπε το update αρουταριστη συσκευη.

 

η αποδειξη εχει ημερομηνια 22-11-2016 και εγω την πηρα στα χερια μου στις 23 η 24-11-2016, οποτε αυριο που θα παρω τηλεφωνο θα ειναι στα χερια μου για 6 η 5 μερες , τελικα να παρω τηλεφωνο η να στειλω μυνημα????

Link to comment
Share on other sites

η αποδειξη εχει ημερομηνια 22-11-2016 και εγω την πηρα στα χερια μου στις 23 η 24-11-2016, οποτε αυριο που θα παρω τηλεφωνο θα ειναι στα χερια μου για 6 η 5 μερες , τελικα να παρω τηλεφωνο η να στειλω μυνημα????

 

Αμα ειναι κοντα σου πηγαινε καλυτερα απο εκει. Αν οχι παιρνεις τηλεφωνο πρωι πρωι να δεις τι θα σου πουνε. Απο που το πηρες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα δοκιμασε και σημερα να επικοινωνησεις. Αν δεν το σηκωνουν στειλε μηνυμα λεγοντας για το προβλημα και που να σε καλεσουν και αυριο πρωι πρωι τους παιρνεις και τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι κοντα σου πηγαινε καλυτερα απο εκει. Αν οχι παιρνεις τηλεφωνο πρωι πρωι να δεις τι θα σου πουνε. Απο που το πηρες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα δοκιμασε και σημερα να επικοινωνησεις. Αν δεν το σηκωνουν στειλε μηνυμα λεγοντας για το προβλημα και που να σε καλεσουν και αυριο πρωι πρωι τους παιρνεις και τηλεφωνο.

 

το πητα απο το E-DEAL, σημερα δουλευουν???

Link to comment
Share on other sites

το πητα απο το E-DEAL, σημερα δουλευουν???

 

Περαστικα. Νομιζα οτι το πηρες προσφορα απο μεγαλο καταστημα. Εκει θα στο αλλαζαν σιγουρα. Σε σκρουτζομαγαζο θα μπλεξεις μαλλον με αντιπροσωπεια. http://www.e-deal.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=5

 

Και επειδη ειναι παραεισαγωγης δεν νομιζω να κανουν αντικατασταση αλλα μονο επισκευη. Δοκιμασε βεβαια τη τυχη σου.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα. Νομιζα οτι το πηρες προσφορα απο μεγαλο καταστημα. Εκει θα στο αλλαζαν σιγουρα. Σε σκρουτζομαγαζο θα μπλεξεις μαλλον με αντιπροσωπεια. http://www.e-deal.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=5

 

Και επειδη ειναι παραεισαγωγης δεν νομιζω να κανουν αντικατασταση αλλα μονο επισκευη. Δοκιμασε βεβαια τη τυχη σου.

 

θα γραψω email σημερα και θα παρω τηλεφωνο αυριο..... τι το ηθελα ο μ@λ@.... να ανακατευτω με αυτα που δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

θα γραψω email σημερα και θα παρω τηλεφωνο αυριο..... τι το ηθελα ο μ@λ@.... να ανακατευτω με αυτα που δεν ξερω...

 

Ρε μην τρελαινεσαι. Τι να κανουμε, συμβαινουν αυτα. Στη τελικη δεν εκανες καμια "χακερια". Official update ηταν, τοσα παιδια το καναν και δεν παθαν κατι τα κινητα τους. Εκτος εαν εβαλες λαθος αρχειο (πχ το l31 ενω εχεις l21)

 

Στη χειροτερη αν δεν βγαλεις ακρη θα το φλασαρεις μαμα rom και απλα χανεις εγγυηση... οκ δεν λεω οτι ειναι καλο αλλα τι να κανουμε; Να σκασουμε; Δες βεβαια πρωτα μηπως βγαλεις ακρη με καταστημα ή εστω αντιπροσωπεια και μετα βλεπεις τι κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...