Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια σημαντική ερώτηση. Οι εφαρμογές υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφερθούν στην sd? Αν δεν μεταφέρονται το θεωρώ σημαντικό μειονέκτημα..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι φίλε μου, βρήκα λύση με την σελίδα που δεν έδειχνε τον κωδικό επιβεβαίωσης (μπήκα στην κινεζική, η αγγλική δεν δουλεύει).

Ξενερωμα ναμπερ του.... δεν δουλεύει το usb φλασακι που έχω... έλεος ρε Huawei.. σε αυτό το κουκλι βρήκες να μην είναι ενεργό;; Έχει σε ποιο παλιά μοντέλα και εδώ το καταργουμε;; 2016 έχουμε γμτ...

 

Πάντως το ότι δεν μπορεις να εχεις διαφορετικη γλωσσα από region είναι πρόβλημα γενικό απ' ότι βλέπω. Διάβαζα πως κάποιος που ηταν για δουλειά στη γερμανια, δεν μπορουσε να επιλεξει το εκει region καθώς του αλλαζε και τη γλωσσα by default στα γερμανικά! Πολύ άκυρο αυτό! :O :X

Αναρωτιέμαι αν το ιδιο πρόβλημα υπαρχει και σε άλλες συσκευες Huawei που τρεχουν τα 6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια σημαντική ερώτηση. Οι εφαρμογές υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφερθούν στην sd? Αν δεν μεταφέρονται το θεωρώ σημαντικό μειονέκτημα..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μεταφέρονται αλλα νομιζω εχει να κανει με τα 6, χωρις να είμαι σιγουρος για το τελευταιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα... σήμερα το πήρα στα 228 από κατάστημα στην Πανεπιστημίου... το θέλω για πρόχειρο μιας και το P7 και το Mi3 αρχίζουν να τα παίζουν από μπαταρία.

Το πρώτο θέμα που δε μου άρεσε είναι στο set up... ήθελα να βάλω αγγλικά αλλά να κρατήσω το "Ελλάδα" σαν χώρα... πρώτη φορά βλέπω στα τόσα κινητά που έχω να μην μπορώ να βάλω αυτήν την επιλογή.. ίσως είναι θέμα της 6 γιατί τουλάχιστον Huawei έχουν ένα κάρο περάσει από τα χέρια μου αλλά κανένα με αυτό "θέμα" αλλά και κανένα με την 6.

Όποιος θέλει αγγλικά τι βάζει σαν χώρα ξέρει κανείς;

 

Γιατι αν βαλεις γλωσσα αγγλικα και region UK τι προβλημα μπορει να εχεις? Το δοκιμασες και ειχες καποιο θεμα? Εξαλλου αυτοματη ωρα θα πρεπει λογικα να συγχρονιζεται απο τον παροχο της sim και ολα τα αλλα θα πρεπει να ειναι ιδια.

Παντως στα Lolipop και σε προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχε τετοιο θεμα διοτι δεν ρωτουσε καν το region. Τουλαχιστον στις αυακευες που χρηαιμοποιουσα εγω αλλαζες μονο γλωσσα και ζώνη ωρας. Πουθενα δεν επελεγα region και δεν ξερω τι ακριβως εξυπηρετει η υπαρξη του.

Παντως δοκιμασε να βαλεις English και UK και ενημερωσε μας αν βλεπεις διαφορα. Γιατι αν παιζει προβλημα με αυτο ειναι non go η συσκευη για οσους ταξιδευουν συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν βαλεις γλωσσα αγγλικα και region UK τι προβλημα μπορει να εχεις? Το δοκιμασες και ειχες καποιο θεμα? Εξαλλου αυτοματη ωρα θα πρεπει λογικα να συγχρονιζεται απο τον παροχο της sim και ολα τα αλλα θα πρεπει να ειναι ιδια.

Παντως στα Lolipop και σε προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχε τετοιο θεμα διοτι δεν ρωτουσε καν το region. Τουλαχιστον στις αυακευες που χρηαιμοποιουσα εγω αλλαζες μονο γλωσσα και ζώνη ωρας. Πουθενα δεν επελεγα region και δεν ξερω τι ακριβως εξυπηρετει η υπαρξη του.

Παντως δοκιμασε να βαλεις English και UK και ενημερωσε μας αν βλεπεις διαφορα. Γιατι αν παιζει προβλημα με αυτο ειναι non go η συσκευη για οσους ταξιδευουν συχνα.

 

Μήπως έχει να κάνει με τις ενημερώσεις που παίρνεις ή τις υπηρεσίες της google (google play etc);

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με τις ενημερώσεις που παίρνεις ή τις υπηρεσίες της google (google play etc);

 

Δεν παιζει. Οι ενημερωσεις εχουν να κανουν με τη ρομ και οχι με το που δηλωνεις πως μενεις! Για το google play επισης μου φαινεται τρελο να αλλαζει το region τοσο απλα και μαλιστα απο τη συσκευη. Εξαλλου η google χρησιμοποιει το IP σου για να καθορισει το region σου επομενως χλωμο. Πιστευω πως το region δεν εξυπηρετει απολυτως τιποτα ουσιαστικο. Πιθανον να εχει να κανει με τις υπηρεσιες που λαμβανεις απο την Huawei αλλα και για αυτο αμφιβαλλω. Αν εχεις τη συσκευη δοκιμασε να βαλεις english language και region UK και πες μας αν παρατηρησεις καποια διαφορα στη λειτουργια της.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αν βαλεις γλωσσα αγγλικα και region UK τι προβλημα μπορει να εχεις? Το δοκιμασες και ειχες καποιο θεμα? Εξαλλου αυτοματη ωρα θα πρεπει λογικα να συγχρονιζεται απο τον παροχο της sim και ολα τα αλλα θα πρεπει να ειναι ιδια.

Παντως στα Lolipop και σε προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχε τετοιο θεμα διοτι δεν ρωτουσε καν το region. Τουλαχιστον στις αυακευες που χρηαιμοποιουσα εγω αλλαζες μονο γλωσσα και ζώνη ωρας. Πουθενα δεν επελεγα region και δεν ξερω τι ακριβως εξυπηρετει η υπαρξη του.

Παντως δοκιμασε να βαλεις English και UK και ενημερωσε μας αν βλεπεις διαφορα. Γιατι αν παιζει προβλημα με αυτο ειναι non go η συσκευη για οσους ταξιδευουν συχνα.

 

 

Το άλλαξα και δε βλέπω κάποιο θέμα μέχρι τώρα..Και η ώρα δεν άλλαξε, αλλά σκέφτομαι οταν μπει η χειμερινή ώρα θα αλλάξει αυτόματα ;

Για τις εφαρμογές που λέει ο φίλος έχει επιλογή όπως παλιά να αποθηκευτουν ή στο κινητό ή στην sd και να τρέχουν από εκεί μόνο.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα και δε βλέπω κάποιο θέμα μέχρι τώρα..Και η ώρα δεν άλλαξε, αλλά σκέφτομαι οταν μπει η χειμερινή ώρα θα αλλάξει αυτόματα ;

Για τις εφαρμογές που λέει ο φίλος έχει επιλογή όπως παλιά να αποθηκευτουν ή στο κινητό ή στην sd και να τρέχουν από εκεί μόνο.

 

Αν εχεις επιλεξει αυτοματη ωρα, καθοριζεται απο την καρτα σιμ και το δικτυο που εχεις. Επομενως θα αλλαξει αυτοματα. Οπως και αν πας ταξιδι στην Αμερικη και με το roaming η συσκευη συνδεθει σε τοπικο δικτυο, αυτοματως η ωρα θα αλλαξει 6-7 ωρες πισω. Αν το εχεις σε airplane mode και δουλευεις μονο με wifi, τοτε η ωρα δεν αλλαζει.

Το region στη Huawei δεν νομιζω πως εχει ουσιαστικη εφαρμογη, πιθανον να θελανε να ξεχωρισουν τις διαφορετικες διαλεκτους ή διαμορφωση της γλωσσας που πιθανον διαφερει απο region σε region αλλα δεν το εχουν παρουσιασει σωστα.

Edited by Georgio81
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ από τότε που το πήρα το έχω με αγγλικά οπότε έβαλα αναγκαστικά region UK. Δεν έχω δει κάτι που να επηρεάζει τη χρήση. Σαν να μην έχει καθόλου σημασία τι περιοχή έχεις επιλέξει.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται τι ρόλο παίζει το region θα πω πως έχει να κάνει και με τις εφαρμογές google που χρησιμοποιεί ο καθένας γιατί τις επηρεάζει. Για παράδειγμα αν κάποιος χρησιμοποιεί τι περίπτερο και region uk, ακόμα και αν είναι στην Ελλάδα, θα έχει αγγλικές εφημερίδες στην αρχική σελίδα της εφαρμογής. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται τι ρόλο παίζει το region θα πω πως έχει να κάνει και με τις εφαρμογές google που χρησιμοποιεί ο καθένας γιατί τις επηρεάζει. Για παράδειγμα αν κάποιος χρησιμοποιεί τι περίπτερο και region uk, ακόμα και αν είναι στην Ελλάδα, θα έχει αγγλικές εφημερίδες στην αρχική σελίδα της εφαρμογής.

 

Εισαι βεβαιος? Μεχρι προτινος η google καθοριζε το region των υπηρεσιων της μεσω IP.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια σημαντική ερώτηση. Οι εφαρμογές υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφερθούν στην sd? Αν δεν μεταφέρονται το θεωρώ σημαντικό μειονέκτημα..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δε μεταφέρονται, αυτά που μεταφέρονται είναι τα data της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι βεβαιος? Μεχρι προτινος η google καθοριζε το region των υπηρεσιων της μεσω IP.

 

Βγάζει και ελληνικές αλλά στην αρχική βάζει αγγλικές. Και στο google now το ίδιο. Δεν ξέρω αλλού τι γίνετα και αν επηρεάζει σε κατι. Δοκίμασε το και θα δεις. Πάντως εμένα δεν με ενοχλεί γιατί χρησιμοποιώ το google now και το έχω στα αγγλικά Για να μπορώ να έχω όλα τα καλούδια του.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει και ελληνικές αλλά στην αρχική βάζει αγγλικές. Και στο google now το ίδιο. Δεν ξέρω αλλού τι γίνετα και αν επηρεάζει σε κατι. Δοκίμασε το και θα δεις. Πάντως εμένα δεν με ενοχλεί γιατί χρησιμοποιώ το google now και το έχω στα αγγλικά Για να μπορώ να έχω όλα τα καλούδια του.

 

Το εχω δοκιμάσει από χθες και δεν βλέπω διαφορά καμιά όντως. Το περίπτερο δεν το χρησιμοποιώ αλλά στο google now εγώ δεν βλέπω διαφορά. Μου δίνει πληροφορίες όχι απλά της Ελλάδας αλλά και της περιοχής που μένω, προφανώς έχοντας πάρει τα στοιχεία από τα Location services και το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μπορεί να μού πει κάποιος πώς μπορώ να ακούω. ,Streaming περιεχόμενο όπως ,YouTube kai internet streaming και όταν θέλω να ανοιξω ένα άλλο παράθυρο να μην σταματάει το streaming και να μπορώ να ακούω τον ήχο ενώ βρίσκομαι σε άλλο παράθυρο.ο όπως γίνεται στα windows στους υπολογιστές?? Edited by stam26a
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα 229 από public με δώρο το band..Όχι και άσχημα για την τιμή που παίζει στο skroutz τώρα.. Πρώτη φορά android άσε να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μπορεί να μού πει κάποιος πώς μπορώ να ακούω. ,Streaming περιεχόμενο όπως ,YouTube kai internet streaming και όταν θέλω να ανοιξω ένα άλλο παράθυρο να μην σταματάει το streaming και να μπορώ να ακούω τον ήχο ενώ βρίσκομαι σε άλλο παράθυρο.ο όπως γίνεται στα windows στους υπολογιστές??

 

Αν βάλεις Firefox για browser κανείς αυτό που ζητάς

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει βρει κανείς τον τρόπο να φαίνεται ο αριθμός των ειδοποιήσεων στο facebook, με κόκκινο badge πάνω στο εικονίδιο του;

Στα messenger, viber κλπ παίζει αυτό στο ρημαδοfacebook δεν...

Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά μάλλον 269 ήθελε να γράψει αλλά έκανε λάθος.

 

Άμα είναι 269..τι προσφορά είναι;; πόσο έχει σκέτο; 228 πήρα το κινητό εγώ την προηγούμενη εβδομάδα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Απλά μάλλον 269 ήθελε να γράψει αλλά έκανε λάθος.

Παιδιά ηρεμήστε λίγο.Και εγώ για 269 πήγαινα να δώσω αλλά μου λέει το παιδί εκεί παλιά τιμή.229 είναι η νέα τιμή και μάλιστα του έδειξα την αφίσα της προσφοράς με το band στα 269 και μου λέει ξέχασε το.. Απο Public Ηρακλείου έγινε η αγορά!

Edited by gxyp
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ανεβάσει κάποιος το update.app της B130 για το l21, στο Dropbox ή google drive;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...